7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: warlock »

7 Cudów Świata powinno mieć pikowane karty, takie jak w Cywilizacji: Poprzez Wieki, Lewis & Clark albo chociaż Race for the Galaxy - to przyjemność trzymać takie karty w łapach. ;) Zgadzam się że te gładkie karty wołają o pomstę do nieba - koszulkowanie to jest mus.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: hipcio_stg »

Ja zakoszulkowałem nawet mocne katry RFtG. Gry są za drogie, żeby były używane bez koszulek. Jak to mawiają. Nie stać mnie na tanie rzeczy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: warlock »

Ja miałem zakoszulkowane, ale odkoszuklowałem ;). Nie planuję dodatków, a nie trawię tasować dużych talii w koszulkach. RftG niszczy się dość równomiernie ;). Zakoszulkowane trzymam tylko karty akcji.

/koniec offtopu :D
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Munchhausen »

Pytanie odnośnie Panteonu - dodatek rzeczywiście tragicznie odstaje rewersami do podstawki? I czy jest w przyszłości jakakolwiek szansa na poprawione wydanie?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Yavi »

Munchhausen pisze:Pytanie odnośnie Panteonu - dodatek rzeczywiście tragicznie odstaje rewersami do podstawki? I czy jest w przyszłości jakakolwiek szansa na poprawione wydanie?
Tragicznie nie. Lekko odstaje, ale bardziej niż rewersy widać inny papier :P
Problem jest tylko przy cudach, świątynie mają i tak inne rewersy.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: BartP »

hipcio_stg pisze: Wydaje mi się, że tutaj też widnieje zasada, że nie można wybudować dwóch kart o tej samej nazwie.
Raczej nie ma takiej zasady w grze. Można budować, co się chce; o ile cię stać.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Olgierdd »

BartP pisze:
hipcio_stg pisze: Wydaje mi się, że tutaj też widnieje zasada, że nie można wybudować dwóch kart o tej samej nazwie.
Raczej nie ma takiej zasady w grze. Można budować, co się chce; o ile cię stać.
W Duelu nie ma nawet tak samo nazywających się kart :)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: hipcio_stg »

Wczoraj otworzyłem pudło z Panteonem. Taki bulwers mnie złapał, że nawet nie zagrałem. Przecież ta gra jest robiona chyba w jakimś garażu... Inny papier, wszystkie kolory nawet rewersów są inne! Cuda z dodatku inne, gildie inne, w dodatku zaznaczone na rewersie, że są z dodatku, 3 rozmiary koszulek i to w jakiś niestandardowych rozmiarach... Te karty Bogów byłem wręcz przekonany, że mają rozmiar standardowych kart 7 Wonders... Niestety... Zakoszulkowanie tego to będzie kolejny koszmarny wydatek. Oby sama rozgrywka była tego warta...
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: josiu »

hipcio_stg pisze:Wczoraj otworzyłem pudło z Panteonem. Taki bulwers mnie złapał, że nawet nie zagrałem. Przecież ta gra jest robiona chyba w jakimś garażu... Inny papier, wszystkie kolory nawet rewersów są inne! Cuda z dodatku inne, gildie inne, w dodatku zaznaczone na rewersie, że są z dodatku, 3 rozmiary koszulek i to w jakiś niestandardowych rozmiarach... Te karty Bogów byłem wręcz przekonany, że mają rozmiar standardowych kart 7 Wonders... Niestety... Zakoszulkowanie tego to będzie kolejny koszmarny wydatek. Oby sama rozgrywka była tego warta...
Fioletowe karty to nie są gildie...To całkowicie iny typ kart: świątynie. Jeżeli grasz ze świątyniami gildie nie wchodzą do gry. Więc inny kolor rewersu w tym przypadku to jak najbardziej normalna rzecz. Co do cudów to zgodzę się, że mają inny odcień i papier, ale chyba 90 proc dodatków to gier ma taki "błąd". Jedyny sposób (ja tak robię),to to, ze gdy wybieram dwa zestawy cudów które wejdą do gry, zamykam oczy.

A co do kart Bogów to po co je koszulkować? Ja też koszulkuję większośc gier, ale do cholery. Przecież te karty większość czasu leża na stole. Nie zniszczą się.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: hipcio_stg »

josiu pisze:
hipcio_stg pisze:...
A co do kart Bogów to po co je koszulkować? Ja też koszulkuję większośc gier, ale do cholery. Przecież te karty większość czasu leża na stole. Nie zniszczą się.
Mam fetysz i zawsze widzę jak coś się wylewa na stole (choćby u sąsiadów), coś kapnie, ktoś kichnie etc... Mam dzieci często przy stole i tak się tylko zabezpieczam. Jak pisałem w innym temacie gry są tak drogie, że nie stać mnie na niekoszulkowanie ich.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: mikeyoski »

Koszulki na karty bogów kosztują 1/3 gry. Darowałem sobie

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Yavi »

Też chciałem koszulkować wszystko, ale te różne rozmiary kart bogów i cudów oraz ceny koszulek mnie pokonały. Poza tym rozmiary są na tyle nietypowe, że później większa część paczki koszulek leżałaby w szafie.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Laminować.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Olgierdd »

Fakt, rozmiar kart bogów może być trochę irytujący, ale te karty tasuje się* raz przed grą i potem już leżą na stole do końca gry, nikt ich nie miętoli w dłoniach przez godzinę. Nawet podglądając je odkłada się je na wierzch stosu bez tasowania*



*trudno mówić o tasowaniu 3 kart, także nawet w tym momencie nie ma co się zniszczyć.
mczlonka
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: mczlonka »

Pytanie do grających w Panteon: który z graczy odkrywa zakrytą kartę, zgarniając przy tym żeton mitologii - ten gracz, który wziął przed chwilą kartę (i zrobił z nią co chciał), która pozwoliła mu również na odkrycie zakrytej karty czy samo odkrycie należy już do przeciwnika?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Olgierdd »

To jest prawidłowa odpowiedź.
mczlonka pisze:ten gracz, który wziął przed chwilą kartę (i zrobił z nią co chciał), która pozwoliła mu również na odkrycie zakrytej karty
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: hipcio_stg »

Bonus za odkrycie karty przeciwnikowi.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: kinioo »

warlock pisze:Póki co Panteon "wywindował" u mnie Pojedynek z 8 do 9/10 (zobaczymy, na jak długo ;)). Dodatkowy poziom głębi i kombinowania, bardziej realne szanse na zwycięstwo militarne/naukowe, sporo opcji zaskakujących zagrań i zaburzania rytmu dociągu kart (poprzez akcje Panteonu). Rewelacja. Na razie grałem tylko u kumpla, ale to mój najbliższy obowiązkowy zakup ;). Tak jak podstawowy Pojedynek jest dla mnie co najwyżej bardzo dobrą grą, to teraz urósł do rangi jednej z najciekawszych dwuosobówek, w jakie grałem ;).
U nas Pojedynek bez dodatku mial 9/10 !
Dodatek dotarl, czeka na ofranie w swieta?
Rzeczywiscie tyle zmienia ?

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Pan_K »

kinioo pisze: czeka na ofranie w swieta?
mam nadzieję, że chodzi o ogranie, a nie coś innego... :roll: ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Olgierdd »

kinioo pisze:Rzeczywiscie tyle zmienia ?
Już samo dodanie możliwości wykonania akcji bez dobierania karty z piramidy mocno wpływa na dynamikę i podejmowane decyzje.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: kinioo »

OK, zagralismy wczoraj pierwszy raz z dodatkiem; Fajnie jest !!!

NIe wspomne o wykonaniu, kolorach, jakosci kart itp, bo juz wyzej o tym wspomniano - da sie zaakceptowac.

Kurcze, fajnie urozmaicil rozgrywke, tylko trzeba pamietac jakiego boga sie gdzie polozylo zeby dobrze 'traffic w II-ej epoce.

Mam jednak pytania:

1. Epoka I-sza:

Jak rozkladamy 5 znacznikow bogow na kartach (w puli mamy ich 10 po 2 na kazdego boga) - jest napisane zeby wylosowac 5.

Rozumiem, ze losujemy 5 z 10 tzn moze sie zdarzyc, ze jeden typ zancznika wystapi dwukrotnie ?

2. Epoka III-cia

Jak jest odkryta karta Swiatyni (one tez maja bialy znaczek pod kosztem budowy z symbolem bostwa) to rozumiem, ze majac zeton Inzynieria, to koszt budowy karty Swiatyni jest rowny 1 ??

3. 'uruchamiajac' Anubisa na przeciwniku tzn. wyrzucam jego karte spod jego wybudowanego cudu; cud ten traci 'swoja moc' tzn np nie dostarcza surowcow lub na koniec gry nie punktuje itp. Rozumiem jednak, ze przeciwnik moze taki cud odbudowac (w ten sam sposob jak go wybudowal tj placac koszty) I wtedy 'moc' tego cud jest ponownie aktywowana ??


Dzieki,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Danielf »

To nie jest wątek na zadawanie pytań odnośnie zasad, ale i tak odpowiem

1. Dokładnie tak.

2. Wydaje mi się, że tak.

3. Gracz może ponownie wybudować cud. Ale dopóki tego nie zrobi nie przynosi mu korzyści (np. surowców), natomiast nie traci, to co zyskał wcześniej (np. monet). Możesz użyć Anubisa również na swój cud. To jest precyzyjnie opisane w instrukcji.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Olgierdd »

kinioo pisze:Kurcze, fajnie urozmaicil rozgrywke, tylko trzeba pamietac jakiego boga sie gdzie polozylo zeby dobrze 'traffic w II-ej epoce.
Może źle interpretuję to zdanie, ale brzmi ono to tak, jakbyście grali całą grę z zakrytymi bogami. Na początku II ery wszystkich się odkrywa i każdy widzi kogo mamy do wyboru w panteonie.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: kinioo »

Olgierdd pisze:
kinioo pisze:Kurcze, fajnie urozmaicil rozgrywke, tylko trzeba pamietac jakiego boga sie gdzie polozylo zeby dobrze 'traffic w II-ej epoce.
Może źle interpretuję to zdanie, ale brzmi ono to tak, jakbyście grali całą grę z zakrytymi bogami. Na początku II ery wszystkich się odkrywa i każdy widzi kogo mamy do wyboru w panteonie.
aaa widzisz I tu nasz blad. My nie odkrywalismy wszystkich bogow na poczatku drugiej epoki !!!!

Doiero jak ktos danego boga wykupil to wtedy zostal odwracany !!

Aj, mala rzecz a cieszy.

Dzieki.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
ODPOWIEDZ