Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Sir_Yaro »

rastula pisze: do wszystkiego co napisałem proszę wziąć poprawkę, że partnerka mówi na mnie "Pan Pudełko" :D - powoli mam jak Tom Vasell - szufladki a w nich pudełeczka w których są pudełeczka :)
Wyglądana na to że właśnie funduje Ci nie przespane noce: :mrgreen: :mrgreen:
https://www.kickstarter.com/projects/ga ... -game-stor

Nawet ja się zastanawiałem czy sobie tego nie kupić.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Rocy7 »

rastula pisze:mnie się wysypały i wymieszały nie raz ( mam na myśli wypraski w stylu cacao , odkrywcy czy ticket to ride) z norpami to nie do końca zrozumiałem - jak pudełko ma wieczko to wiadomo, że się nie wysypie, pomiesza - ja lubię te norpy z wyciąganymi modularnymi pudełeczkami
właśnie takich norpów (Norp) używam.

Przykład Serenissima nie się nie wysypuje i nie miesza (choć tutaj jest problem 1 z galer trzeba trzymać poza pudełkiem, inaczej wieczko się odgina).
Spoiler:
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: wirusman »

Gdzie najtaniej kupię płyty piankowo-kartonowe?
Sadpotato
Posty: 14
Rejestracja: 02 paź 2016, 23:36

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Sadpotato »

wirusman pisze:Gdzie najtaniej kupię płyty piankowo-kartonowe?
zapewne przez neta, ale opłaca się przy odpowiedniej ilości coby się rozłożył koszt wysyłki na sztuki. Takie płyty udało mi sie znaleźć tylko w sklepach dla plastyków i architektów ale bardzo tanie to nie są.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: misioooo »

Sadpotato pisze:
wirusman pisze:Gdzie najtaniej kupię płyty piankowo-kartonowe?
zapewne przez neta, ale opłaca się przy odpowiedniej ilości coby się rozłożył koszt wysyłki na sztuki. Takie płyty udało mi sie znaleźć tylko w sklepach dla plastyków i architektów ale bardzo tanie to nie są.
Pojedyncze sztuki "przy okazji" zamawiania gier czy innych rzeczy z mepel.pl . Płyty są tam droższe, ale koszt wysyłki znika jak kupujesz to razem z grą czy innymi akcesoriami :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: wirusman »

Sadpotato pisze:
wirusman pisze:Gdzie najtaniej kupię płyty piankowo-kartonowe?
zapewne przez neta, ale opłaca się przy odpowiedniej ilości coby się rozłożył koszt wysyłki na sztuki. Takie płyty udało mi sie znaleźć tylko w sklepach dla plastyków i architektów ale bardzo tanie to nie są.
Ostatnie płyty kupiłem 2 lata temu, ale teraz patrzę i chyba ich cena poszła mocno do góry. Możliwe, że teraz nie mogę znaleźć dobrego/taneigo sklepu.
Sadpotato
Posty: 14
Rejestracja: 02 paź 2016, 23:36

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Sadpotato »

misioooo pisze:
Sadpotato pisze:
wirusman pisze:Gdzie najtaniej kupię płyty piankowo-kartonowe?
zapewne przez neta, ale opłaca się przy odpowiedniej ilości coby się rozłożył koszt wysyłki na sztuki. Takie płyty udało mi sie znaleźć tylko w sklepach dla plastyków i architektów ale bardzo tanie to nie są.
Pojedyncze sztuki "przy okazji" zamawiania gier czy innych rzeczy z mepel.pl . Płyty są tam droższe, ale koszt wysyłki znika jak kupujesz to razem z grą czy innymi akcesoriami :)
Oj nawet z darmowa przesyłką by się tam nie opłacało. 35x50 cm za 8,10 zł? W sklepie przy rynku krakowskim kupuję 70x50 cm za 12,50 zł :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Sir_Yaro »

wirusman pisze:
Sadpotato pisze:
wirusman pisze:Gdzie najtaniej kupię płyty piankowo-kartonowe?
zapewne przez neta, ale opłaca się przy odpowiedniej ilości coby się rozłożył koszt wysyłki na sztuki. Takie płyty udało mi sie znaleźć tylko w sklepach dla plastyków i architektów ale bardzo tanie to nie są.
Ostatnie płyty kupiłem 2 lata temu, ale teraz patrzę i chyba ich cena poszła mocno do góry. Możliwe, że teraz nie mogę znaleźć dobrego/taneigo sklepu.
storm24.pl
Jak tydzień temu tam byłem (sklep nr 1) to czarna płyta 100x70 5mm, kosztowała mnie 26 albo 30zł (nie pamiętam dokładnie, raczej 26).
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Dwntn »

wirusman pisze:Gdzie najtaniej kupię płyty piankowo-kartonowe?
W sklepach z artykułami dla artystów. Ostatnio kupowałem płytę w formacie A0 (chyba, rozmiar ok 110x80cm) i kosztowała mnie 16zł. Twarta pianka oklejona z obu stron czarnym papierem technicznym.

Ceny w internecie mogą się różnić, ale dochodzi wysyłka, przez co średnio się opłaca zamawianie jednej płyty.

- K.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Sir_Yaro »

Dwntn pisze: Ostatnio kupowałem płytę w formacie A0 (chyba, rozmiar ok 110x80cm).
Masz na mysli B1 :) 100x70
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Dwntn »

Sir_Yaro pisze:
Dwntn pisze: Ostatnio kupowałem płytę w formacie A0 (chyba, rozmiar ok 110x80cm).
Masz na mysli B1 :) 100x70
LOL, pewnie tak, nie jestem specem a nie chciało mi się wchodzić na Wiki ;) Dokładnie ten rozmiar.

- K.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: KamradziejTomal »

Ja mam pytanie trochę z innej beczki.

Czy orientujecie się żeby ktoś w Polsce lub okolicach (jeżeli w miarę tanio) oferował możliwość produkcji elementów/mepli/kafli/itp. zgodnie z zamówieniem klienta? Można kupić gotowe meeple ale nie o to mi chodzi.

Przykładowo nie podobają mi się jakieśtam tekturowe elementy i chciałbym je zastąpić np. bakelitowymi płytkami czy drewnianymi kształtkami wg. własnego projektu. Myślałem też nad jakąś własną wersją Memory tylko taką nieco ciekawszą niż zwykłe kartoniki (może kamienie z ilustracjami)?

Jedyne co mi przyszło do głowy do wycinanie sklejki laserem ale tutaj pojawia się problem bo nie mogę np. wyciąć w ten sposób reliefów ani nic grawerować itp. No i odpada też Memory bo wzór jest na wylot :P

Interesowałaby mnie głównie obróbka drewna, bakelitu, kamienia, plastiku.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Gromb »

Zobacz na wspieraczke na grę Labirynth the Path of Destiny. Były tam żetony z pleksi, jako opcja do dokupienia. Wyglądają niesamowicie, a pułapki to nawet dają wrażenie 3D :) Autorzy stoją frontem do graczy i podpowiedzą Ci pewnie gdzie pytać.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Sir_Yaro »

KamradziejTomal nie sądze aby był problem z wykonaniem którejkolwiek z wymienionych rzeczy. Jedynym problemem będzie koszt. Albo ilość, a przez to ponownie, koszt.
Nikt Ci nie włączy maszyny dla produkcji 5,20 czy 50 elementów. Przeważnie chcą rozmawiać o wielokrotnościach tysięcy.

Faktycznie cięcie laserem jest jedynym znanym mi sposobem aby kupić niewielkie ilości niestandardowych elementów w rozsądnej cenie.
Grawerowanie może być już duuużo droższe (2-3x droższe niż wycięty element) chyba, że źródło jest zapisane jako krzywe, a nie obrazek.

Po otrzymaniu wyciętych elementów pozostaje kwestia ich pomalowania. Gdyż nie znalazłem firmy z laserem która zajmuje się także masowym malowaniem drewna.
Malowałem zanurzeniowo około 700 kwadratowych żetonów 15x15x5mm i jest to niełatwa i długotrwała zabawa...
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: KamradziejTomal »

KamradziejTomal nie sądze aby był problem z wykonaniem którejkolwiek z wymienionych rzeczy. Jedynym problemem będzie koszt. Albo ilość, a przez to ponownie, koszt.
Nikt Ci nie włączy maszyny dla produkcji 5,20 czy 50 elementów. Przeważnie chcą rozmawiać o wielokrotnościach tysięcy.
To już kwestia wielkości maszyny. Faktycznie przy takich maszynach i partiach jak u mnie w firmie to nie opłaca nam się robić technologii przyrządów, itp. Ale to przy nastawieniu na dużą produkcję dlatego naturalnie nie pójdę do "typowego" producenta bo jak słusznie zauważyłeś zapyta ile tysięcy sztuk chce + koszty jednorazowe.

Natomiast są maszyny o mniejszych gabarytach przeznaczone do prostszych zadań, które sprawdzają się w mniejszych firmach. Wtedy produkcja jednostkowa ma sens, oczywiście zakładając pewne uproszczenia projektu bo 5-osiowej obróbki nikt mi tanio nie wyceni :)
Faktycznie cięcie laserem jest jedynym znanym mi sposobem aby kupić niewielkie ilości niestandardowych elementów w rozsądnej cenie.
Grawerowanie może być już duuużo droższe (2-3x droższe niż wycięty element) chyba, że źródło jest zapisane jako krzywe, a nie obrazek.
To nie problem, mogę wygenerować myślę każdy format albo dostarczyć model 3D, bądź zapis ścieżki 2D (na upartego nawet program bym sobie dał radę sam napisać ale u siebie w firmie nie mam możliwości zrobić tego "na boku").
Po otrzymaniu wyciętych elementów pozostaje kwestia ich pomalowania. Gdyż nie znalazłem firmy z laserem która zajmuje się także masowym malowaniem drewna.
Malowałem zanurzeniowo około 700 kwadratowych żetonów 15x15x5mm i jest to niełatwa i długotrwała zabawa...
Pomalować i zalakierować mogę we własnym zakresie.
Zobacz na wspieraczke na grę Labirynth the Path of Destiny. Były tam żetony z pleksi, jako opcja do dokupienia. Wyglądają niesamowicie, a pułapki to nawet dają wrażenie 3D :) Autorzy stoją frontem do graczy i podpowiedzą Ci pewnie gdzie pytać.
Zapytałem, zobaczymy czy odpiszą :)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Poszukuję dwóch rzeczy.

1. Dice Tower. Niby jakieś są dostępne ale to nie to czego szukam. Chciałbym jakąś naprawdę ładną i dobrze wykonaną. Natknął się ktoś z was może na taką? Klimaty fantasy, średniowiecze albo neutralne.

2. Mata neoprenowa na stół. Na wymiar. Coś takiego jak tutaj https://boardgamegeek.com/video/28988/m ... e-neoprene To w sumie coś takiego jak podkładki do myszek komputerowych tylko większe.
Znalazłem coś takiego http://www.amstii.pl/produkty/neopren/ ale nie wiem czy to to samo i jak w rzeczywistości by się to prezentowało. Cena nie jest jakoś strasznie wygórowana. Najwyżej 2mb bym potrzebował. Jak nic innego nie znajdę to dam znać jak się sprawuje.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Pixa »

Playmaty - maja duzy wybor mat.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Banan2 »

Fruczak Gołąbek pisze:1. Dice Tower. Niby jakieś są dostępne ale to nie to czego szukam. Chciałbym jakąś naprawdę ładną i dobrze wykonaną. Natknął się ktoś z was może na taką? Klimaty fantasy, średniowiecze albo neutralne.
Ja mam taką. Bardzo fajna. Teraz niedostępna, ale może jest do sprowadzenia.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Zamówiłem już te materiały neoprenowe. Jak się nie nadadzą to żona będzie miala do zabawy w szycie albo na siłownię wezmę jako pokrowiec na ławeczki :). Myślę że będą ok. Jak nie to coś z playmat wezmę.

No właśnie jedynie taką wieże z Qworkshopu jeszcze rozważałem:). Chociaż to nie do końca to co chce ale trudno. Tylko czy kostki z Star Wars Destiny nie utkną s niej? :) Bo wygląda na małą:).
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 23 times
Been thanked: 3 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: sngt »

Fruczak Gołąbek pisze:Zamówiłem już te materiały neoprenowe. Jak się nie nadadzą to żona będzie miala do zabawy w szycie albo na siłownię wezmę jako pokrowiec na ławeczki :). Myślę że będą ok. Jak nie to coś z playmat wezmę.

No właśnie jedynie taką wieże z Qworkshopu jeszcze rozważałem:). Chociaż to nie do końca to co chce ale trudno. Tylko czy kostki z Star Wars Destiny nie utkną s niej? :) Bo wygląda na małą:).
Daj znać jak sie sprawdza ten materiał na stół, szczególnie jego zwijanie i rozkładanie. Jestem ciekawy, bo ostatnio sam zacząłem sie rozglądać za podobnym rozwiązaniem :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Zdjęcie na szybko ( jakoś strasznie duże na forum wchodzi więc daję link http://imgur.com/a/HmpEF ), sorry za paproszki na podłodze.
Spoiler:
Pianka jak pianka. Chyba ze 3mm grubości. Składa się dobrze. Przyszła złożona w kostkę, po rozłożeniu żadnych zagnieceń. Na zdjęciu może być widać takie przełamanie ale to wina stołu.
Jak komuś to przeszkadza to boczki można sobie jakoś obrobić. U mnie żona lubi szyć to się tym zajmie ale myślę że nie jest to konieczne. Zamówiłem jeszcze mniejszy 100x150cm, kolor limonka-czarny. Będzie stosowany do gier, a ten sobie wziąłem jako mega podkładka pod myszkę na biurko komputerowe :D.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: kali »

Wziąłeś wersję cieńszą czy grubszą?
Jak z miękkością? Nie jest zbyt miękki/sprężysty?
Jak z zapachem? Bo to coś, co mnie zawsze wkurzało w matach.
Jaka cena za metr bieżący/przesyłki?
:)
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Nie było wersji. Wziąłem co mieli. Brałem z allegro. Wysyłka paczkomatem. Za mb 30-35zł. W tym sklepie co go wcześniej linkowałem chyba była jakaś grubsza wersja. Tylko tam wysyłka była droższa, chyba 17zł.

Miękkość jest w sam raz. Grubszy mógłby być za miękki.
Nie śmierdzi! :). Też się tego bałem.
To jest po prostu troszkę pianki między dwoma warstwami materiału.

Jedyne co to bym gdzieś poszukał takiej żeby materiał był tylko z jednej strony. Wtedy będzie się mniej ślizgać.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Coin22 »

Czyli brałeś ostatecznie z tego sklepu ?
http://www.amstii.pl/produkty/neopren/
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: HUBertPL »

Fruczak - zarzuć linkiem do Allegro, plissss
ODPOWIEDZ