Zawiecha Help!

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Zawiecha Help!

Post autor: el2prezesso »

Wielka moc w tobie i entuzjazm. Popieram... Rob swoje i nie zwracaj uwagi na krytyke. Jak skonczysz pochwal sie efektami. Metoda prob i bledow dojdziesz do wszystkiego. Nie odrazu Arkham horror wydano. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
VixinG
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zawiecha Help!

Post autor: VixinG »

EDIT/
Post usunąłem, bo był bezsensu :D
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2008, 11:06 przez VixinG, łącznie zmieniany 1 raz.
Rybnik City
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Zawiecha Help!

Post autor: salmunna »

A nie powinno być tak, że wiesz co karta ma robić i wtedy odpowiednio ją opisujesz?
Awatar użytkownika
VixinG
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zawiecha Help!

Post autor: VixinG »

Ok. Nazwę gry wymyśliłem, będzie to D'Ablo, bo czyta sie Diablo i gra jest też w części wzięta z Diablo :D i.. mam pierwszą kartę:
Obrazek
Wydrukowałem na papierze technicznym i włożyłem do koszulek po MtG. To na razie prototyp, Atak, każdy wie do czego, Obrona, dałem mniej bo ręka jest zajęta i Waga, jak w Baldur's Gate - ciężar maxymalny musi być. Jak myślicie?
Rybnik City
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: Zawiecha Help!

Post autor: LostLukas »

Ja zawsze się staram myśleć logicznie i sensownie, a Ty jak myślisz? :twisted:


a tak serio, to karta jest przejżysta, wiadomo o co chodzi, rysunek mógłby być lepszy.

Tylko pomyśl i popracuj nad mechaniką, kartami się zajmij później.
Awatar użytkownika
VixinG
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zawiecha Help!

Post autor: VixinG »

Gadałem, że to prototyp! :D Dałem tam rysuneczek, bo nie chciałem żeby było pusto :P
Tak, wiem teraz myślę nad mechaniką... 8)
Rybnik City
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: Zawiecha Help!

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

Kilka uwag:
Ciężar - bueeeeeee. Nic mnie tak nie drażni w grach, jak bawienie się nikomu nie potrzebnymi liczbami. Po co to? I do tego te ułamki.Nie lepiej, żeby przedstawić to w formie graficznej, jak już musi być? Ciężar - jedno kowadło;) człowiek może unieść maksymalnie 5 kowadeł, miecz ma 1. Zbroja 2 itp. ALbo w ogóle z tego zrezygnować.
Cechy... hm... nie znam mechaniki, więc nie wiem po co one są, ale dla mnie dawanie cech broni, tez nie jest zbyt ciekawe. A jeżeli już, to postaraj się, żeby odzwierciedlały rzeczywistość. -1 dla miecza, bo zajmuje rękę? Rozumiem, że bez miecza, się lepiej paruje, tak? Na klatę;)
Przemyśl sobie dokładnie jeszcze raz wszystko, bez mechaniki nie ma po co robić kart, a bez tego, nie mamy jak się do nich odnieść.
Wiesz już co ma być celem gry?
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zawiecha Help!

Post autor: mst »

Hiszp_Inkwizycja pisze:Wiesz już co ma być celem gry?
Zwycięstwo. :mrgreen:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Re: Zawiecha Help!

Post autor: Wojpajek »

... Wiesz wydaje mi się że kompletnie nie masz pomysłu ... ta waga to jest przegięcie gdyż rozgrywka sprowadzi się do siedzenia z kalkulatorem i liczeniem ile kto może jeszcze udźwignąć ... oczywiście jeżeli waga tak naprawdę to siła przedmiotu ( im cięższe tym lepsze =-) ) to ja bardzo przepraszam ..... AAaa i jeszcze jedno ... nie wzoruj się na Labiryncie Czarnoksiężnika bo to straszny badziew =-)
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zawiecha Help!

Post autor: adam.lakomy »

Karta przejzysta, ale... to plagiat jest...
ODPOWIEDZ