Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Kostaki »

A cz można to gdzieś jeszcze kupić po angielsku? Czy trzeba czekać na dodruk? Bo jak widzę kosmiczne ceny typu pod 200 za core set to trochę to dziwne jest...
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Kostaki »

Dzięki - brawo ja i moje umiejętności wpisywania właściwych fraz :)
szczudel
Posty: 1439
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Zamiast wypuszczać spoilery, wypuściliby w końcu dodatek... Mam wrażenie, że zaszły jakieś nieprzewidziane okoliczności w transporcie, bo premiera grudniowa jest już nierealna.
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: 0NCK0 »

Będzie pewnie wtedy co dodatek do AGOT czyli 5.01.2017
szczudel
Posty: 1439
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Duchy Harrenhal mają status "Now shipping". Dunwich ma "On the Boat". Nie zapowiada to rownoczesnych premier.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Quba40 »

No i się złamałem i kupiłem :lol:
Pomimo posiadania Posiadłości Szaleństwa 2ed stwierdzam, że gry się fajnie uzupełniają i na pewno nie będą ze sobą konkurować (ktoś x stron wcześniej się tego obawiał). Na PS trzeba zagospodarować dużo więcej czasu i miejsca, przez co nie zawsze trafi na stół, tutaj nie widzę tego problemu.
Niestety mój portfel będzie biedny (kupowanie dodatków do obu gier :( )
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: esztfke »

Rozegrałem kilka partii w pierwszy i drugi scenariusz i bardzo podeszło. Miałem wątpliwości co do mechaniki testów, która irytuje mnie w grach tego typu, ale jakoś o dziwo mi to nie przeszkadza tak bardzo.

Z drugiej strony nie uważacie, że za dużo zabawy będzie z układaniem scenariuszy biorąc pod uwagę to jak krótkie są?
Przykładowo w LOTR ułożenie scenariusza to z grubsza było potasowanie kart z 2-3 kategorii i można było rozegrać spokojnie kilka gier na tym, jak nie kilkanaście na upartego.
W AH to wygląda tak: układam scenariusz, rozgrywam 1 partię, rozdzielam karty na kategorie i układam kolejny scenariusz, rozgrywam 1 partię itd. Oczywiście można rozgrywać jeden scenariusz w kółko, ale moim zdaniem zdecydowanie lepiej rozgrywać kampanię, niż pojedyncze scenariusze.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Rolę takich pojedynczych, szybkich do rozegrania scenariuszy mają pełnić scenariusze z DnŻ (w tej chwili są dwa, Curse of the Rougarou i Carnevale of Horrors, ale zakładam, że będzie sporo więcej).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

O, i w końcu dobra wiadomość. Status Dunwich Legacy zmienił się na stronie FFG na "shipping now" :D
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: vinnichi »

Quba40 pisze:No i się złamałem i kupiłem :lol:
Pomimo posiadania Posiadłości Szaleństwa 2ed stwierdzam, że gry się fajnie uzupełniają i na pewno nie będą ze sobą konkurować (ktoś x stron wcześniej się tego obawiał). Na PS trzeba zagospodarować dużo więcej czasu i miejsca, przez co nie zawsze trafi na stół, tutaj nie widzę tego problemu.
Niestety mój portfel będzie biedny (kupowanie dodatków do obu gier :( )
Identyczna sytuacja u mnie :-) pocieszam się że dodatek do PS to narazie bliżej nieokreślony 2017, pozostaje więc kupić dunwitch w przedsprzedaży ... i może jakąś matę żeby się karty nie ślizgały po stole :-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: WolekMKB »

mam pytanie, gdyż na forum nie znalazłem wątku o zasadach a instrukcja jakoś dla mnie słabo napisana...albo źle szukałem...chodzi mi o kilka kwestii:
- odkryj wskazówkę w swojej lokacji - np. karta Rolanda Banksa-umiejętność na karcie postaci, czy mam rozumieć,że dotyczy to położenia kolejnej wskazówki na lokacji czy jej pobranie z lokacji do swoich zasobów, jest jeszcze jedna karta (pomarańczowa) w talii Banksa mówiąca również o tym samym
- w kampanii po zakończeniu 1 scenariusza karta Lity (po jej pozyskaniu) zostaje mi w decku i nie liczy się do limitu, czy muszą ją uwzględnić przy budowaniu tali do kolejnego scenariusza
- czy rany i przerażenie zostaje na postaci czy z każdym scenariuszem zaczynam od zera
- czy odkryte karty lokacji z punktami zwycięstwa należą do każdego z graczy i czy liczą się pomimo,że są tam jeszcze żetony wskazówek
dzięki za odpowiedzi i pomoc
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Jacek_PL »

WolekMKB pisze:mam pytanie, gdyż na forum nie znalazłem wątku o zasadach
A szukałeś w ogóle :?: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=46247
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Sarseth »

Hej,

chcę w sumie zacząc przygodę z tą grą. I wiem już, że jak zacznę to chcę mieć dostępne wszystko co możliwe będzie. Więc na pewno skuszę się na język angielski (tak cyz siak wybrałbym ten), ale jestem ciekaw (bo coś nie wyszło mi z google) czy dostanę gdiześ w Polsce Standalone Adventures? Czyli: Curse of the Rougarou, Carnevale of Horrors.
Czy np to http://allegro.pl/arkham-horror-curse-o ... 52590.html to jest w sumie 'oryginał' czy jakaś ściema?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: guslarz »

Jeżeli jest wszystko zgodne z opisem z aukcji to jak dla mnie wszystko się zgadza.
Tak jak tam pisze te małe przygody są drukowane w "gorszej" technologii.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Sarseth pisze:Hej,

chcę w sumie zacząc przygodę z tą grą. I wiem już, że jak zacznę to chcę mieć dostępne wszystko co możliwe będzie. Więc na pewno skuszę się na język angielski (tak cyz siak wybrałbym ten), ale jestem ciekaw (bo coś nie wyszło mi z google) czy dostanę gdiześ w Polsce Standalone Adventures? Czyli: Curse of the Rougarou, Carnevale of Horrors.
Czy np to http://allegro.pl/arkham-horror-curse-o ... 52590.html to jest w sumie 'oryginał' czy jakaś ściema?
Na allegro cena jest kosmiczna, nie kupuj. Planszostrefa ma Rougarou w przedsprzedaży, kolejne scenariusze z DnŻ też na pewno pojawią się w polskich sklepach. Cierpliwości.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: vinnichi »

Trochę przesadziłeś z tą kosmiczną ceną, 5zł drożej niż w przedsprzedaży za towar dostępny od ręki to nie taki kosmos :-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Okej, jak nikt inny nie zalicytuje, to te 80 jest jeszcze do przyjęcia (w kup teraz gościu życzy sobie 100), chociaż różnica to i tak więcej niż 5 złotych, jak się ma zniżki (można wyciągnąć z Planszostrefy za ok. 67 złotych). Plus nie wykluczałbym, że w innych sklepach ten dodatek pojawi się w końcu jeszcze taniej, ze zniżkami za jakieś ~60 złotych.

Oczywiście jak ktoś chce mieć od ręki, to i Terraformację Marsa kupi za 300, a mnie nic do tego :D
Ostatnio zmieniony 30 gru 2016, 13:03 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: jax »

W końcu i mi udało się zagrać.

W sumie o grze napisano w tym wątku już wszystko, więc nic odkrywczego nie dodam.
Zatem tylko kilka impresji:
- woreczek z żetonami chaosu - spodziewałem się bólu, losowości i opisywanych tu przez niektórych katastrof (typu: wszystko zaplanowane i... wyciagam automatyczną porażkę). Ale o dziwo, nie zauważyłem nadmiernej losowości/irytacji. Przeważnie 'posłusznie' 0, -1, -2 się losują i jest git (3 rozgrywki, standardowy poziom trudności). Byłem naprawdę zaskoczony.
- najbliższa gra do AH LCG to oczywiście LOTR LCG - owszem, może w AH jest większy nacisk na kampanie niż na pojedyncze scenariusze, ale nie mam problemu żeby w AH powtarzać pojedynczy scenariusz (jest wyzwanie, porażki/zwycięstwa na styk). Też zaskoczenie. In plus.
- deck-building - na razie mnie nie interesuje w AH - gram pre-konstruowanymi taliami i nie czuję potrzeby zmian. Zaskoczenie. Może kiedyś będę chciał dokupić drugi coreset, ale nie teraz
- klimat, przygoda. Są. Zgodnie z przewidywaniami tym razem :)

Czekam na dodatki.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: vinnichi »

Gra się bardzo przyjemnie nawet powtarzając scenariusz, nie nastawiałem się na jakieś fabularne emocje i się nie rozczarowałem jak przy alien legendary. Jest jakiś scenariusz i fajnie że jest ale jednak całą uwagę skupiam na tym co mnie w danej chwili atakuje :-) i tak jak wcześniej zostało napisane nie ma co się szykować na epicką przygodę tylko zgodnie z literaturą Lovecrafta i rpgowym pierwowzorem raczej spektakularną porażkę a jeśli uda się przetrwać to już kolejny scenariusz to skoryguje. Bardzo ciekawa mechaanicznie układanka z zarządzaniem ryzykiem i zasobami, dodatek już zamówiony.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: TTR_1983 »

jax pisze:W końcu i mi udało się zagrać.

W sumie o grze napisano w tym wątku już wszystko, więc nic odkrywczego nie dodam.
Zatem tylko kilka impresji:
- woreczek z żetonami chaosu - spodziewałem się bólu, losowości i opisywanych tu przez niektórych katastrof (typu: wszystko zaplanowane i... wyciagam automatyczną porażkę). Ale o dziwo, nie zauważyłem nadmiernej losowości/irytacji. Przeważnie 'posłusznie' 0, -1, -2 się losują i jest git (3 rozgrywki, standardowy poziom trudności). Byłem naprawdę zaskoczony.
- najbliższa gra do AH LCG to oczywiście LOTR LCG - owszem, może w AH jest większy nacisk na kampanie niż na pojedyncze scenariusze, ale nie mam problemu żeby w AH powtarzać pojedynczy scenariusz (jest wyzwanie, porażki/zwycięstwa na styk). Też zaskoczenie. In plus.
- deck-building - na razie mnie nie interesuje w AH - gram pre-konstruowanymi taliami i nie czuję potrzeby zmian. Zaskoczenie. Może kiedyś będę chciał dokupić drugi coreset, ale nie teraz
- klimat, przygoda. Są. Zgodnie z przewidywaniami tym razem :)

Czekam na dodatki.
Pocieszyłeś mnie bardzo, bo sam mam 1 CS i byłem nieco przerażony opiniami że w grając w domu na 1CS gra będzie zupełnie niegrywalna. Uf.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: jax »

TTR_1983 pisze:Pocieszyłeś mnie bardzo, bo sam mam 1 CS i byłem nieco przerażony opiniami że w grając w domu na 1CS gra będzie zupełnie niegrywalna. Uf.
W jednym corsecie kart dla 2 graczy starczy (nie dla wszystkich kombinacji badaczy wprawdzie, ale dla wystarczającej ilości) a jeśli chodzi o jakość prekonstruowanych decków, to nie czułem żebym grał jakimś dziadostwem. Normalne talie.
Może gdzieś można tam zoptymalizować (nawet z dostępnych w 1 cs kart), ale nie czułem potrzeby, zatem talie są 'normalne' :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: ceville »

No właśnie, jak z jedną podstawką bawić się w deckbuilding? ;) Jedyne co przychodzi mi do głowy to wymiana kart umiejętności neutralnych, bo raczej nic więcej się nie da. Mówię oczywiście o podstawowym budowaniu talii a nie ulepszaniu po rozgrywce, chociaż i tu opcji jest niezbyt wiele.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Maxxx76 »

To jest LCG. Kupisz dodatek, 6 paczek przygód i zapomnisz o problemie. Albo drugą podstawkę, jeżeli nie interesują Cię dodatki :-)
ODPOWIEDZ