Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: weejet »

Nie bede dyskutowal na temat, o ktorym nie mam bladego pojecia :D dla mnie wszystkie euro sa takie same, choc niektore szczerze lubie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Zgodnie z zapowiedzią, w nowym roku, nowi Najeźdźcy. :)
Spoiler:
Spoiler:
Jak zawsze fajne bonusy i ceny w przedsprzedaży, zatem zapraszamy do sklepu wydawnictwa.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Scythe

Post autor: the_ka »

ozy pisze:Zgodnie z zapowiedzią, w nowym roku, nowi Najeźdźcy. :)

Jak zawsze fajne bonusy i ceny w przedsprzedaży, zatem zapraszamy do sklepu wydawnictwa.
Cyz bonusy będą tylko u was czy sklepy też dostaną je do przedsprzedaży?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mat_eyo »

ozy pisze:Jak zawsze fajne bonusy i ceny w przedsprzedaży, zatem zapraszamy do sklepu wydawnictwa.
Bonusami są tylko promki, czy coś jeszcze?
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Scythe

Post autor: the_ka »

mat_eyo pisze:
ozy pisze:Jak zawsze fajne bonusy i ceny w przedsprzedaży, zatem zapraszamy do sklepu wydawnictwa.
Bonusami są tylko promki, czy coś jeszcze?
kartę z wariantem rozgrywki pozwalającym rozegrać partię z udziałem wielu Autom
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

ozy pisze: Jak zawsze fajne bonusy i ceny w przedsprzedaży, zatem zapraszamy do sklepu wydawnictwa.
Czy te bonusy będą dostępne tylko u Was czy w innych sklepach również?
I to są nowe karty bonusowe? Nie te co były dodawane do podstawki, tak?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mat_eyo »

Bea pisze:I to są nowe karty bonusowe? Nie te co były dodawane do podstawki, tak?
To są raczej te same, co dodawane wcześniej.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

Ładna mi wiosna ;) Znając tempo podróży gier do Polski, dodatek będzie wysyłany zapewne w czerwcu lub lipcu. Czyli na sto procent latem. Mam kilka pytań: czy ta cena w przedsprzedaży uwzględnia rabaty, ile wyniesie SCD i czy z miesiąca na miesiąc cena będzie rosnąć (czy jak zamówię grę w lutym, to dalej będzie za 110 zeta), tak jak to było w przedsprzedaży podstawki? Czy rosnący kurs dolara będzie mieć na ostateczną cenę jakiś wpływ? Pytam, bo staram się zaplanować budżet, a z tym uzależnieniem to niełatwa sztuka.
mat_eyo pisze:
Bea pisze:I to są nowe karty bonusowe? Nie te co były dodawane do podstawki, tak?
To są raczej te same, co dodawane wcześniej.
To są te same karty. Numery się zgadzają. Nihil novi.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

mat_eyo pisze:
Bea pisze:I to są nowe karty bonusowe? Nie te co były dodawane do podstawki, tak?
To są raczej te same, co dodawane wcześniej.
Serio? To po co dodawać je do dodatku? Raczej powinny być dołączone do podstawki... Nie widzę ich przy dodruku podstawki. Mnie się zdublują w takim razie. Trochę zmarnowany potencjał.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: Musza »

zamówione, dobra oferta Phalanx! :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Maj to termin dostawy i to bardzo bezpieczny. Może uda się w kwietniu. :)

SCD rozszerzenia to 149,95 PLN, przedsprzedaż 109,95 PLN do wyczerpania pierwszych 200 sztuk, potem klasycznie cena wzrasta a dodatków ubywa, tak by wynagrodzić tych, co są gotowi wcześniej wpłacić pieniądze. :)

Tak, to karty promo z kampanii, te same numery co poprzednio. Jeszcze nie wiem czy będą w sklepach, dopiero zaczynamy rozmowy. Nowość to polski wariant rozgrywki z kilkoma Automami, przydatna rzecz.

Dramatyczna zmiana ceny dolara może mieć oczywiście wpływ na finalną cenę.
Serio? To po co dodawać je do dodatku? Raczej powinny być dołączone do podstawki... Nie widzę ich przy dodruku podstawki. Mnie się zdublują w takim razie. Trochę zmarnowany potencjał.
By umożliwić ich zdobycie tym, którzy kupili grę po przedsprzedaży. Są też w opcji gra + dodatek za 399,95 PLN.
Musza pisze:zamówione, dobra oferta Phalanx! :)
Dzięki, do usług! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mat_eyo »

Bea pisze:Serio? To po co dodawać je do dodatku? Raczej powinny być dołączone do podstawki... Nie widzę ich przy dodruku podstawki. Mnie się zdublują w takim razie. Trochę zmarnowany potencjał.
Jak to po co? Żeby zachęcić do kupna dodatku. U mnie też się zdublują, dlatego poszukam dodatku gdzie indziej. Natomiast dla osób, które mają tylko podstawkę oferta jest bardzo atrakcyjna.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

mat_eyo pisze:
Bea pisze:Serio? To po co dodawać je do dodatku? Raczej powinny być dołączone do podstawki... Nie widzę ich przy dodruku podstawki. Mnie się zdublują w takim razie. Trochę zmarnowany potencjał.
Jak to po co? Żeby zachęcić do kupna dodatku. U mnie też się zdublują, dlatego poszukam dodatku gdzie indziej. Natomiast dla osób, które mają tylko podstawkę oferta jest bardzo atrakcyjna.
Ja nawet z pełną świadomością zamówię w sklepie Phalanx. Karty się zdublują, to fakt, ale najwyżej sprzedam je później komuś, kto być może będzie potrzebował (jeśli się spóźni z zakupem). Przemawia do mnie cena, brak kosztów wysyłki i to, że Phalanx wysyła bezpośrednio do domu, a nie najpierw do pośredników.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Scythe

Post autor: Muad'Dib »

Ciekawe jest to, że chyba Phalanx widząc popularność Scythe chce wziąć cały tort dla siebie. Miałem okazję wczoraj rozmawiać z dwoma sklepami i przy okazji zapytałem o preordery dodatku. Raczej nie widzą na to szansy, jeden z nich ledwo wyrwał parę sztuk podstawki ( i już po promocji z dodatkowymi kartami) dla siebie a należy do największych sklepów w Polsce ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

To ja zapraszam do zaglądnięcia do pudełka dodatku: http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... y-pudelka/ - 3 minuty i wszystko wiadomo ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Scythe

Post autor: ariser »

Muad'Dib pisze:Ciekawe jest to, że chyba Phalanx widząc popularność Scythe chce wziąć cały tort dla siebie. Miałem okazję wczoraj rozmawiać z dwoma sklepami i przy okazji zapytałem o preordery dodatku. Raczej nie widzą na to szansy, jeden z nich ledwo wyrwał parę sztuk podstawki ( i już po promocji z dodatkowymi kartami) dla siebie a należy do największych sklepów w Polsce ;)
Przestraszony zamówiłem. :D Pewnie bezpodstawna panika, ale lepiej się ubezpieczyć. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

ariser pisze:
Muad'Dib pisze:Ciekawe jest to, że chyba Phalanx widząc popularność Scythe chce wziąć cały tort dla siebie. Miałem okazję wczoraj rozmawiać z dwoma sklepami i przy okazji zapytałem o preordery dodatku. Raczej nie widzą na to szansy, jeden z nich ledwo wyrwał parę sztuk podstawki ( i już po promocji z dodatkowymi kartami) dla siebie a należy do największych sklepów w Polsce ;)
Przestraszony zamówiłem. :D Pewnie bezpodstawna panika, ale lepiej się ubezpieczyć. ;)
Ja w tym nie widzę niczego złego/niestosownego/podejrzanego. W końcu to wydawca, więc ma do tego prawo.

Sam uległem tej pokusie. Może jakaś partyjka kiedyś/gdzieś w okolicy, @ariser?
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Scythe

Post autor: ariser »

Mnie to tylko trochę dziwi w kontekście tego, że mówili o dużym minimalnym nakładzie, by w ogóle myśleć o wersji polskiej dodatku. Niemniej cena jest spoko, wiec się w sumie nie zastanawiałem za długo. :)

Co do partyjki - bardzo chętnie! :) Zgadamy się na pw.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Fakt, pierwszy nakład Scythe sprzedał się w większości w przedsprzedaży, dlatego niektóre sklepy otrzymały tylko minimalne nakłady. Ale działamy by gra wróciła na rynek, więcej info wkrótce na ZnadPlanszy.pl. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Scythe

Post autor: 13thcaesar »

no więc "Mikołaj" przyniósł mi pod choinkę Scythe :wink: Rozegrałem narazie trzy gry z siedmioletnim synem i muszę przyznać ze gra jest naprawdę łatwa do nauczenia, skoro siedmiolatek załapał mechanikę odrazu, nawet udało mu się wygrać pierwszą partię. Gra jest świetna i warta swojej ceny. nie mogę się doczekać gry na 3-4 graczy.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

Damn! Siedmiolatek? A ja miałem taką ochotę na Scythe ale zrezygnowałem ze względu na dwunastoletniego syna - byłem święcie przekonany, że to totalnie mózgożerna gra... To nic. W ferie nadrobimy.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Scythe

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ja z 9-latkiem pykam w Zamki Burgundi, Marco Polo, Terraformacja Marsa, zasady łapie, strategia i taktyka to oczywiście już inna bajka :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Scythe

Post autor: 13thcaesar »

Pierwszą (wygraną) rozgrywkę mój syn grał Polanią (ja Ruskimi), i jest to jego ulubiona nacja (bo Polacy, bo niedzwiadek towarzyszący Annie ma tak samo na imię jak on i spodobał mu się wątek "Spotkań", dzięki którym m.in. podbił swoją popularność na maksa co przełożyło się również na jego wygraną).

W sumie to po tej grze zainteresował się historią Polski, a zwłaszcza Husarią (której motyw szkoda że tylko przewija się tylko w grafikach, a nie w samej grze np. jako jednostki) i po poznaniu faktów na temat "Skrzydlatych Jeźdzców" z wikipedii, już męczy mnie żebym kupił jakąś książkę na temat Husarii i pyta czy są jakieś gry planszowe w których występuje ta jednostka (chyba jakieś są?).

Do tego polubił muzykę zespołów Hungarica i Horytnica, w których również występuje motyw Husarii.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

I niech mi ktoś powie, że gry nie kształcą! Brawo dla Was - Ciebie i syna.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Scythe

Post autor: Pan_K »

13thcaesar pisze: W sumie to po tej grze zainteresował się historią Polski, a zwłaszcza Husarią (której motyw szkoda że tylko przewija się tylko w grafikach, a nie w samej grze np. jako jednostki) i po poznaniu faktów na temat "Skrzydlatych Jeźdzców" z wikipedii, już męczy mnie żebym kupił jakąś książkę na temat Husarii i pyta czy są jakieś gry planszowe w których występuje ta jednostka (chyba jakieś są?).

Do tego polubił muzykę zespołów Hungarica i Horytnica, w których również występuje motyw Husarii.
Jakoś motyw występuje chyba w Magnatach, Bożym Igrzysku i Sigismundnusie Augustusie. Pewności nie mam
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ODPOWIEDZ