Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Newsy od Galakty:
Dodatki z elementami I edycji - Na razie nie mam żadnych nowych informacji w ich kwestii.

Za progiem - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dodatek powinien trafić do sklepów w II kwartale 2017 roku.

Scenariusz do aplikacji - Czekamy na materiały.

Poprawki aplikacji są nanoszone przez nas do dokumentu źródłowego na bieżąco, dzięki czemu przy jakiejkolwiek aktualizacji po stronie FFG powinny być one zawarte w najnowszej wersji oprogramowania. Dlatego niewykluczone jest, że w momencie pisania tych słów na Waszych urządzeniach już znajduje się zaktualizowana wersja :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Frowrya
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Frowrya »

Wiadomo może kiedy zostanie przetłumaczony scenariusz What lies within?
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Matio.K »

Padre pisze:Nie powiem żeby Mansions of Madness było słabą grą albo jakimś szczególnym rozczarowaniem. To fajna gra z terminem ważności, w moim wypadku na kilka partii.
Za to mam żal do recenzentów, bo zagrali te 3 partie i zarajani opowiadali, żeby brać w ciemno. Tymczasem połowa scenariuszy, jeśli dobrze kojarzę, nie ma zmiennych plansz, a 4 scenariusz ... umówmy się - kto ma tyle czasu? Dlatego stosunek grywalności do ceny jest niestety koszmarnie niski. Kumpel, który to nabył szybko zdał sobie z tego sprawę i sprzedał jeszcze na fali hajpu.

Prośba do recenzentów - ogrywajcie mocniej gry z potencjalnie ograniczoną regrywalnością. Bierzecie na swoje barki pewną dozę odpowiedzialności za portfele graczy. Chciałbym zobaczyć raz jeszcze recenzję np. Piotra z Grania w Chmurach po rozegraniu dajmy na to 10 gier - mam podejrzenie, że ocena drastycznie wtedy spadnie. Niestety filmik dalej się ogląda po zaledwie kilku rozgrywkach, które są po prostu najlepsze.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Hazegiant »

Jeśli ktoś szuka regrywalności, to wg mnie powinien szukać w grach, które nie posiadają narzuconych scenariuszy. Jakoś nie mogę ocenić źle posiadłości szaleństwa, za to że po rozegraniu wszystkich scenariuszy, regrywalność spada bo taka jest specyfika tych gier, to jednak tylko moje zdanie. A kwestia ceny... wszystko idzie w górę, trzeba decydować kiedy warto przepłacić a kiedy nie. W tej sytuacji uważam, że nie warto i gra nie znajdzie się na mojej półce. Może porównanie jest wiadomo skąd, ale porównajcie sobie zawartość: Posiadłości i Rebeliona :) A cena taka sama ;)
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Matio.K pisze:
Padre pisze:Nie powiem żeby Mansions of Madness było słabą grą albo jakimś szczególnym rozczarowaniem. To fajna gra z terminem ważności, w moim wypadku na kilka partii.
Za to mam żal do recenzentów, bo zagrali te 3 partie i zarajani opowiadali, żeby brać w ciemno. Tymczasem połowa scenariuszy, jeśli dobrze kojarzę, nie ma zmiennych plansz, a 4 scenariusz ... umówmy się - kto ma tyle czasu? Dlatego stosunek grywalności do ceny jest niestety koszmarnie niski. Kumpel, który to nabył szybko zdał sobie z tego sprawę i sprzedał jeszcze na fali hajpu.

Prośba do recenzentów - ogrywajcie mocniej gry z potencjalnie ograniczoną regrywalnością. Bierzecie na swoje barki pewną dozę odpowiedzialności za portfele graczy. Chciałbym zobaczyć raz jeszcze recenzję np. Piotra z Grania w Chmurach po rozegraniu dajmy na to 10 gier - mam podejrzenie, że ocena drastycznie wtedy spadnie. Niestety filmik dalej się ogląda po zaledwie kilku rozgrywkach, które są po prostu najlepsze.
Według konta Piotra na BGG, rozegrał on 8 partii ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Frowrya pisze:Wiadomo może kiedy zostanie przetłumaczony scenariusz What lies within?
To jest ten scenariusz do aplikacji w moim komentarzu powyżej.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: WolekMKB »

zmiennosc planszy jest...mam wszytskie eydcje i kazdy 3 ktore rozegralem gralem w roznych ustawieniach nawet z kaflami z poprzedniej edycji...moze nie wnosi to wiele ale jednak sa roznorodne...czekam na tlumaczenia 3 scenariuszy oby szybko sie pojawily
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

Matio.K pisze:
Padre pisze:Nie powiem żeby Mansions of Madness było słabą grą albo jakimś szczególnym rozczarowaniem. To fajna gra z terminem ważności, w moim wypadku na kilka partii.
Za to mam żal do recenzentów, bo zagrali te 3 partie i zarajani opowiadali, żeby brać w ciemno. Tymczasem połowa scenariuszy, jeśli dobrze kojarzę, nie ma zmiennych plansz, a 4 scenariusz ... umówmy się - kto ma tyle czasu? Dlatego stosunek grywalności do ceny jest niestety koszmarnie niski. Kumpel, który to nabył szybko zdał sobie z tego sprawę i sprzedał jeszcze na fali hajpu.

Prośba do recenzentów - ogrywajcie mocniej gry z potencjalnie ograniczoną regrywalnością. Bierzecie na swoje barki pewną dozę odpowiedzialności za portfele graczy. Chciałbym zobaczyć raz jeszcze recenzję np. Piotra z Grania w Chmurach po rozegraniu dajmy na to 10 gier - mam podejrzenie, że ocena drastycznie wtedy spadnie. Niestety filmik dalej się ogląda po zaledwie kilku rozgrywkach, które są po prostu najlepsze.
Nie przesadzajmy, recenzji było naprawdę dużo i można było spokojnie wyrobić sobie opinię o produkcie przed zakupem, no chyba, że dla kogoś wydanie 350 zł na planszówkę nie jest dużym wydatkiem :wink:
W Posiadłość zagrałem łącznie 49 godzin (tyle pokazuje Steam + 2 godziny na koncie znajomego + 3 godziny na androidzie), pierwszy scenariusz pewnie z 8-9 razy, drugi scenariusz 4 razy, trzeci scenariusz 2 razy, czwarty scenariusz 3 razy, pierwsze DLC 1 raz. Grałem w różnych konfiguracjach graczy (1, 2, 3 i 4 osoby) w różnym przedziale wiekowym (dzieci, studenci, dorośli) i jestem zadowolony z wydania każdej złotówki. To wg. mnie najlepsza gra przygodowa w jaką grałem. Faktycznie można mieć zastrzeżenia do regrywalności, ale nie przesadzajmy, że jest bardzo źle, jeśli ktoś czerpie przyjemność wyłącznie z odkrywania fabuły to nie powinien kupować tego produktu, ale o tym trąbiło wystarczająco dużo recenzentów. Ja wiedziałem od początku na co się decyduję, jako dorosła osoba, która inwestuje w swoje drogie hobby jestem świadom, że wydam jeszcze sporo pieniędzy na kolejne dodatki, które zapewnią mi jeszcze wiele niezapomnianych chwil z tym produktem.
Hazegiant pisze:Jeśli ktoś szuka regrywalności, to wg mnie powinien szukać w grach, które nie posiadają narzuconych scenariuszy. Jakoś nie mogę ocenić źle posiadłości szaleństwa, za to że po rozegraniu wszystkich scenariuszy, regrywalność spada bo taka jest specyfika tych gier, to jednak tylko moje zdanie. A kwestia ceny... wszystko idzie w górę, trzeba decydować kiedy warto przepłacić a kiedy nie. W tej sytuacji uważam, że nie warto i gra nie znajdzie się na mojej półce. Może porównanie jest wiadomo skąd, ale porównajcie sobie zawartość: Posiadłości i Rebeliona :) A cena taka sama ;)

Nie ma sensu porównywania zawartości, cena posiadłości to również inwestycja i ciągły rozwój apki. Choć zdaję sobie sprawę, że użyłeś emotki :wink:
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: szczudel »

Może i byo ale prawie 40 stron wątku onieśmiela:
Jak wygląda w tej grze saveowanie?
Domyślam się, że aplikacja pilnuje żetonów i życia potworów. Gracze mają swoje obrażenia, kupki, przedmioty - woreczek strunowy wystarczy. Ale co z rozmieszczeniem potworów i żetonów (pożar, ciemność) na planszy?

Pytam bo kusi mnie aby grać scenariusze po kolei względem trudności, a tak się nieszczęśliwe składa, że drugi w tej kolejności scenariusz jest "do 6 godzin" więc bez zapisania stanu się nie obejdzie.

Btw - jestem po pierwszej rozgrywce i się jeszcze otrząsnąć nie mogę. Ta gra jest wszystkim czym miała być fabularna strona AH TCG. Klimat się wręcz wylewa z ekranu. I o ile czuję, że gram na planszy to dzięki ekranowi z dobrym podświetleniem, które podkreśla szczegóły kafelków, naprawdę mam wrażenie, że zwiedzamy ponure domostwo. Nie miałem takiego uczucia ani przy pierwszej edycji ani w AH-TCG. Immersja jest nieporównywalna z niczym planszowym w co grałem.
No i w moim przypadku najważniejsze - kości nie wyłączają mi gry. Gra się w to bardzo przyjemnie.
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: cpu »

Jak dla mnie 50 godzin gry w pozycje za 350 zl to świetny wynik, wychodzi 6 zl za godz, duzo taniej niż kino. Bądźmy szczerzy, przecież to hobby więc oczywiste jest ze sie w to pakuje bez zwrotu, zapłata jest dobra zabawa i fajnie spędzony czas. Ja pierwszy scenariusz za pierwszym razem grałem z zona ponad 3 godziny, klimat jest mega więc jestem zadowolony, tym bardziej że to pozycja która będzie się rozwijać, więc kolejne godziny zabawy będą tylko tańsze - oby klimat był na tym samym poziomie to juz jestem szczęśliwy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Strud
Posty: 318
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Strud »

Zapis planszy można łatwo załatwić paroma zdjęciami, jak nie samym tabletem to choćby telefonem.

Ja na jutro mam zaplanowany ten ostatni 6h scenariusz i chcemy go przejść na jeden raz :) Zobaczymy, czy się uda.

A samą grę, mimo ceny, gorąco polecam! Nie mogę się doczekać dodatków..
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: TOMI »

Dziś pierwszy raz w tej grze dała mi się odczuć losowość.
Zagraliśmy ponownie 1 scenariusz i znowu porażka. Graliśmy dobrze, płynie aż do momentu gdy pod koniec gry nic nie szło w kościach.
Testy uniku nieudane, walki przegrane, przerażenie wzięte na maksa i koniec gry. Zginęliśmy dwa pola od "mety".
Słabo :((


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Mansions of Madness Second Edition

Post autor: TOMI »

Dziś pierwszy raz w tej grze dała mi się odczuć losowość.
Zagraliśmy ponownie 1 scenariusz i znowu porażka. Graliśmy dobrze, płynie aż do momentu gdy pod koniec gry nic nie szło w kościach.
Testy uniku nieudane, walki przegrane, przerażenie wzięte na maksa i koniec gry. Zginęliśmy dwa pola od "mety".
Słabo :((

P.s wykonuję ruch i wchodzę na pole z potworem, to chcąc iść dalej też trzeba robić test uniku ??
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

TOMI pisze:Dziś pierwszy raz w tej grze dała mi się odczuć losowość.
Zagraliśmy ponownie 1 scenariusz i znowu porażka. Graliśmy dobrze, płynie aż do momentu gdy pod koniec gry nic nie szło w kościach.
Testy uniku nieudane, walki przegrane, przerażenie wzięte na maksa i koniec gry. Zginęliśmy dwa pola od "mety".
Słabo :((

P.s wykonuję ruch i wchodzę na pole z potworem, to chcąc iść dalej też trzeba robić test uniku ??
jak to w życiu - raz wygrasz w lotka, raz wpadniesz pod samochód. Nic tylko się cieszyć, że macie cały czas scenariusz do przejścia :wink:
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

TOMI pisze:Dziś pierwszy raz w tej grze dała mi się odczuć losowość.
Zagraliśmy ponownie 1 scenariusz i znowu porażka. Graliśmy dobrze, płynie aż do momentu gdy pod koniec gry nic nie szło w kościach.
Testy uniku nieudane, walki przegrane, przerażenie wzięte na maksa i koniec gry. Zginęliśmy dwa pola od "mety".
Słabo :((

P.s wykonuję ruch i wchodzę na pole z potworem, to chcąc iść dalej też trzeba robić test uniku ??
Ale ile mieliście emocji z tym związanych, bezcenne :D Ja drugi scenariusz przegrałem na turę przed zwycięstwem, po trzecim podejściu - to dopiero ból :D

Jak chcesz wykonać jakąkolwiek akcję poza atakiem na polu z przeciwnikiem najpierw musisz wykonać test uników.
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Etain »

Witam
Przeczytałem chyba cały ten temat i widzę, że sporo osób narzeka na kiepską jakość figurek. Pytanie moje czy po zeskrobaniu nadlewek i pomalowaniu dalej te figurki będą "kiepskie" czy ich jakość będzie porównywalna do innych tytułów jak np IA ? Z tego co piszecie chodzi o kiepski plastik, ale czy on jest kiepski bo jest miękki, giętki czy o co chodzi ?

A drugie pytanie to jak wygląda sytuacja z mini dodatkami z 1ed ?(polowanie na czarownice, srebrna tabliczka, dopóki śmierć nas nie rozłączy, dom strachów, żółty znak, laboratorium). Czy to były tylko scenariusze do 1 ed ? Mają coś wspólnego z 2ed ? Są tam jakieś karty, które mogą się przydać, albo zmienić rozgrywkę ?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: vinnichi »

Co do pierwszego to Ci nie powiem bo po prostu nimi gram i jakość figurek zupełnie mnie nie interesuje ale co do pytania o 1 edycję to w pudełku jest zestaw konwertujący plus opcje do oznaczenia w aplikacji co masz z 1 edycji i to jest wplatane do scenariusza. Dodatków do 2 ed narazie nie ma.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KrzysiekL »

Etain pisze:Witam
Przeczytałem chyba cały ten temat i widzę, że sporo osób narzeka na kiepską jakość figurek. Pytanie moje czy po zeskrobaniu nadlewek i pomalowaniu dalej te figurki będą "kiepskie" czy ich jakość będzie porównywalna do innych tytułów jak np IA ? Z tego co piszecie chodzi o kiepski plastik, ale czy on jest kiepski bo jest miękki, giętki czy o co chodzi ?
Figurki są dużo mniej szczegółowe niż te z Imperium Atakuje, nie mówiąc już o grach CMON. Malowanie trochę poprawia sytuację, ale cudów nie ma co się spodziewać...
Etain pisze:A drugie pytanie to jak wygląda sytuacja z mini dodatkami z 1ed ?(polowanie na czarownice, srebrna tabliczka, dopóki śmierć nas nie rozłączy, dom strachów, żółty znak, laboratorium). Czy to były tylko scenariusze do 1 ed ? Mają coś wspólnego z 2ed ? Są tam jakieś karty, które mogą się przydać, albo zmienić rozgrywkę ?
Mini dodatki (scenariusze) są tylko do pierwszej edycji i nie dadzą nic w drugiej edycji.
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Etain »

KrzysiekL pisze:
Etain pisze:A drugie pytanie to jak wygląda sytuacja z mini dodatkami z 1ed ?(polowanie na czarownice, srebrna tabliczka, dopóki śmierć nas nie rozłączy, dom strachów, żółty znak, laboratorium). Czy to były tylko scenariusze do 1 ed ? Mają coś wspólnego z 2ed ? Są tam jakieś karty, które mogą się przydać, albo zmienić rozgrywkę ?
Mini dodatki (scenariusze) są tylko do pierwszej edycji i nie dadzą nic w drugiej edycji.
A karty z tych mini dodatków(bo z tego co widzę to jakieś tam są) również nie będzie można użyć w 2ed ?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KrzysiekL »

Etain pisze:A karty z tych mini dodatków(bo z tego co widzę to jakieś tam są) również nie będzie można użyć w 2ed ?
Żadne karty z pierwszej edycji nie są używane w drugiej. Jedynie kafle terenu i figurki (figurki dostały nowe karty i żetony w 2ed)
Strud
Posty: 318
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Strud »

Strud pisze:Ja na jutro mam zaplanowany ten ostatni 6h scenariusz i chcemy go przejść na jeden raz :) Zobaczymy, czy się uda.
Dla ciekawych - scenariusz jest extra, inny od pozostałych. We 4 osoby zajął nam 4,5h. Wygrały dwie osoby (w tym jedna obłąkana). Obowiązkowo do zagrania jeszcze raz!
Zobaczymy co się pozmienia w 2 podejściu.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sewhoe »

Strud pisze:
Strud pisze:Ja na jutro mam zaplanowany ten ostatni 6h scenariusz i chcemy go przejść na jeden raz :) Zobaczymy, czy się uda.
Dla ciekawych - scenariusz jest extra, inny od pozostałych. We 4 osoby zajął nam 4,5h. Wygrały dwie osoby (w tym jedna obłąkana). Obowiązkowo do zagrania jeszcze raz!
Zobaczymy co się pozmienia w 2 podejściu.
Dziś o 2 nad ranem ukończony 4 scenariusz (porażka). Ponad 6 godzin wyśmienitej zabawy dla 5ciu osób. Nigdy nie wierzyłem że planszówka z aplikacją może zapewnić tyle emocji. Dla mnie tytuł wart tej ceny.
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Etain »

A jeszcze pytanie z innej beczki :D
Zdradzi ktoś tajemnicę jak dostać taki 17% rabat o którym ktoś pisał kilkanaście stron wcześniej :) ?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: vinnichi »

W wątku sprzedażowym różne sklepy dają czasem kody rabatowe plus stały rabat z programu lojalnościowego i może się udać :-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Retro »

Etain pisze:A jeszcze pytanie z innej beczki :D
Zdradzi ktoś tajemnicę jak dostać taki 17% rabat o którym ktoś pisał kilkanaście stron wcześniej :) ?
Do jutra idzie zmontować coś podobnego w 3trolle , wychodzi coś koło 312zł z darmową wysyłką
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
ODPOWIEDZ