[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club [rec]

Post autor: mst »

edrache pisze:Puerto Rico - paraliż decyzyjny, nie mam pojęcia co mam zrobić w danej turze, bo wszystkiego mam za mało, ech...
Tylko możliwości/wyborów za dużo. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club [rec]

Post autor: edrache »

mst pisze:
edrache pisze:Puerto Rico - paraliż decyzyjny, nie mam pojęcia co mam zrobić w danej turze, bo wszystkiego mam za mało, ech...
Tylko możliwości/wyborów za dużo. :twisted:
fakt, niestety ;) Taki Clue na przykład: rzucasz kostką i biegasz po planszy, czasem coś zaznaczysz na kartce. Widać, że jednak można stworzyć prostą grę ;)
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 325
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cboot »

Ostatni poniedziałek był całkiem przyjemny.

Na początek pograliśmy sobie trochę w Finito. Szkoda, że nikt nie dodał tego na BGG - albo ja nie umiem szukać :P

No i niby udało mi się przypadkiem wygrać z Kasią w Eufrat i Tygrys. Przypadkiem, bo mieliśmy remis w dwóch nasłabszych dziedzinach i dopiero trzecia od końca zadecydowała. I przypadkiem także dlatego, że gdyby Kasia wcześniej się zorientowała, że jej ruch kończy grę, to by wygrała. :wink:

Hmmm... Grałem w niego dopiero drugi raz, ale jakoś na razie mi nie podchodzi Battle Line. Z jednej strony może przez tą abstrakcyjność pokerowych układów kart, a z drugiej strony dlatego, że odnoszę usilne wrażenie iż gra karze graczy z inicjatywą. Innymi słowy, w pewnym uproszczeniu, wygrywa gracz, który wysyła swoje wojska pod daną flagę jako drugi. Wie on wtedy co kombinuje przeciwnik i wykłada tyle, by go przebić, a jak nie może na razie przebić, to nie wykłada nic, aż uzbiera w końcu coś. Co prawda są od tego wyjątki, jak możliwość zwrotu akcji dzięki kartom taktyki, no i ten jedyny plus dla gracza wyprzedzającego drugą stronę, że może rozstrzygnąć bitwę udowadniając zwycięstwo na podstawie wyłożonych kart, bez liczenia ewentualnych kart taktyki... ale wydaje mi się to mało. Nie lubię gier, w których wygrywają camperzy :P Aczkolwiek to wrażenie po dopiero 2 rozgrywkach.

Dragons of Kir Podoba mi się ta gra i fabularnie i mechanika. Szukam jednak kogoś, kto wykonałby pionki smoków i obozów z drewna, tak jak to było w I wydaniu tej gry.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

Czy ktoś widział prezesa?

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

jestem, jestem.

dziś wreszcie będę (po jednym tygodniu psikania stacjonarnego i drugim tygodniu psikania na wyjeździe).
przy okazji z góry przepraszam wszystkich, na których napsikam dzisiaj . alergia nie wybiera.

z nowości będe miał dzisiaj dwie wojny światowe:

- zimną, czyli Cold War CIA vs. KGB
- robaczywą, czyli Micro Mutants Evolutions ( zwane również pchełkami)

do zobaczenia ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
akakus
Posty: 27
Rejestracja: 08 kwie 2008, 11:56

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club [rec]

Post autor: akakus »

Dzisiaj nastepne spotkanie (na ktorym prawdopodobnie mnie niestety nie bedzie :(), a ja jeszcze nie zdazylem opisac wrazen z poprzedniego... No, ale wtorek i srode zawolna mialem, a pozniej odciety w krakowie od neta :D.

Jak zwykle bylo super :), mimo ze nie udalo mi sie w nic wygrac... :P

A zagralem w:
Eufrat i Tygrys - bardzo lubie ta gre (nie bylo to moja pierwsza partia, aczkolwiek na taka wygladala :P)... Gra nie wybaczajaca bledow - popelnilem o kilka za duzo, zostaly przez przeciwnikow wykorzystane, no i do cboota i Kasi duuuuzo brakowalo :). Gratuluje zwyciestwa i drugiego (moralnie pierwszego ?:P) miejsca ;).

Wysokie Napiecie - rewelacyjna gra! Jedna z lepszych w jakie ostatnio gralem - nawet sam sie w nia zaopatrzylem, tak mi sie spodobala:P. Ale wydaje mi sie, ze gralismy zle.. (albo mnie juz pamiec zawodzi), z tego co wyczytalem w instrukcji przy grze na 6 graczy uzywa sie tylko 5 rejonow... Nasza pomylka, ze gralismy na 6? Home rule, ze na 6 mimo wszystko ciekawiej?

Tradycyjnie gralem jeszcze w Finito, przy ktorym zawsze mozna sie usmiac oraz w High Society (bardzo mily filler, pisalem juz nawet wczesniej :)).

Hmm.. chyba nic nie pominalem..

Pozdrawiam wszystkich, do zobaczenia!
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

akakus: A jak Constar?

rokter: moze jakies leki by sie przydaly bo zmienimy przyspiewke na "łubudubu łubudubu niech juz nie psika..." ;)
akakus
Posty: 27
Rejestracja: 08 kwie 2008, 11:56

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: akakus »

A z Constaru jestem bardzo zadowolony :D. Bylem az na 1 prelekcji, reszte przesiedzialem w Games Roomie (kilka gier poznalem, baaardzo Arkham Horror mi do gustu przypadl :)) albo w centrum Krakowa :P. Bylo swietnie.. Tylko jak zawsze dla mnie na tego typu imprezach - za krotko :D. Nie moge sie doczekac nastepnego konwentu, na ktory mi bedzie dane pojechac :).

Co do samego Games roomu, dziwny troche dobor gier byl... Bylo ich naprawde duzo, ale zabraklo wiele dobrych jak: Puerto Rico, Wysokie Napiecie, Eufrat i Tygrys, jestem ciekaw dlaczego... (hmm w sumie wszystkie Lacerty, cos nie tak ze sprawami prawnymi?) (jak np. Wysokie Napiecie w sklepiku na dole bylo, a i sklepik, i do Games Roomu gry dostarczal Bard).

Aaa i jeszcze na 1 konkursie bylem, na ktorym pytania mnie zabily :).
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Skoro pytania cie zabily to powrocisz dzisiaj jako zombie...

Ja tez dzisiaj przyjde, dojscie do siebie po wydarzeniach pewnego piatku zajelo mi ponad tydzien (wtajemniczeni wiedza o co chodzi :lol:

Z nowosci bede mial Amun Re i Scepter of Zavandor oraz pewne koszulki, ktorymi chcialbym sie pochwalic ( a wlasciwie pochwalic ich autorow)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 653 times
Been thanked: 528 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Ominęło mnie kilka spotkań, w tym dzisiejsze, ale cieszę się, że nasza kolekcja gier się rozwija. Tych co czekali na Pandemic informuję, że epidemia już dotarła do Poznania i okolic, a nadto w kolekcji pojawił się Mykerinos.

Życzę Wam dzisaj miłego grania.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Micro evolution: zagralem 2x, ani razu nie wygralem, ale gra naprawde swietna, jako milosnik gier bitewnych jestem zauroczony, mam nadzieje za tydzien zagrac znowu ;]

Saboteur klasyka, potem wilkolaki ... Kasia prowadzi lepiej niz Zbyszek ale lepiej Zbyszek niz Ja ;D, i na koniec 2 partie Jungle Speeda. Wlasnie na taka gre odmyzdzajaca mialem ochote.

aha, Marek, koszulki sa super genialne ... i bardzo zyciowe :twisted:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club [rec]

Post autor: edrache »

Wczoraj byłem zmęczony po "relaksującym" długim weekendzie, więc wszystkie gry, w które grałem były wyjątkowo ciężkimi :)
Last Night on Earth - niemożliwe, ale jednak zombie nie miały najmniejszych szans :shock: Jestem w szoku
High Society - jak zwykle przyjemnie, ale bez większych rewelacji
En Garde - Bartek naprawdę ZAWSZE wygrywa w tę grę. Bardzo chętnie jeszcze się zmierzę i spróbuję wygrać :twisted:
Drachengold - trochę za długo trwała ta rozgrywka, ale zwalam to na swoje zmęczenie :)
Micro evolution - bardzo fajne pchełki, ale strasznie żałuję, że prawie zasypiałem, przez co czułem się jakbym grał w jakiegoś Caylusa (w którego zresztą nigdy nie grałem ;))

Demnogonis - cieszę się, że koszulka się podobała :)
Harun - zamawiam za tydzień (jeśli będziesz) grę w Pandemic - obiecuję, że się wyśpię i przeczytam instrukcję :D
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Niekwestionowanym hitem wieczoru było dla mnie Micro Mutants: Evolution. I to wcale nie dlatego, że 3 razy wygrałem ;-) W tej grze jest i pstrykanie, i kombinowanie więc liczy się zarówno zręczność jak i odpowiednie wykorzystanie supermocy naszych zapchlonych bohaterów (a każdy gracz dysponuje innym gatunkiem robali, więc możliwości jest naprawdę od groma). Do tego masa śmiechu, dużo jęków zawodu i tyle samo okrzyków triumfu. Dla mnie naprawdę bomba.

En garde jak zwykle nie zawiodło, choć wykańczanie Was wszystkich po kolei staje się powoli nudne (jawna prowokacja obliczona na przyciągnięcie jak największej ilości przeciwników ;-))

Cold War: Cia vs. KGB - po pierwszej grze naprawdę nie wiem, co myśleć o tej pozycji. Przegrałem z KaGieBistką Marianną, ale zarówno w momentach zdobywania chwilowej przewagi jak i w obliczu ostatecznej porażki nie za bardzo potrafiłem wskazać decyzje prowadzące do sukcesu/przegranej. Generalenie graliśmy tak, jak nam karta szła i to w głównej mierze właśnie dociągane karty dyktowały przebieg całej rozgrywki... Jedyny naprawdę decyzyjny element, czyli wybieranie tajnych agentów też przebiegało w sposób raczej chaotyczny i niemal losowy, bo nie za bardzo czuliśmy kiedy co miałoby się opłacać... Przy wszystkich tych zastrzeżeniach mam jednak niejasne przeczucie, że po kilku rozgrywkach da się z tej gry wyciągnąć więcej niż to, co zaprezentowali nasi niezbyt udolni agenci.

Poza tym tradycjne, niezawodne drobnostki takie jak Jungle Speed, Blefuj i High Society.

Dobrze było.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

demnogonis pisze:potem wilkolaki ... Kasia prowadzi lepiej niz Zbyszek ale lepiej Zbyszek niz Ja
Ostrzegałem, że po alkoholu nie powinno się prowadzić :P

Z nowości zagrałem w Last Night on Earth - gierka przepięknie wydana, setting mi odpowiada, mam jednak nadzieję, że następna partia będzie jednak bardziej emocjonująca i klimatyczna, na razie nie będę oceniał.

Koniecznie muszę usiąść do Micro evolution, pomysł kojarzy mi się ze starą grą na PeCeta traktującą o wojnach insektów.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

na marginesie:

zamawiamy gry ze stanow statkiem
im wiecej osob tym tanszy transport
chetni na pm do mnie najlepiej do czwartku
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

demnogonis: będę kontynuował sprawę marginesu... :)

Być może bym się dołączył do takiego zamówienia, ale mam najpierw pytanie do Haruna. Gdzie zakupiłeś Pandemic i dlaczego tak tanio? ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

Z jakiegoś konkretnego sklepu zamawiacie?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 653 times
Been thanked: 528 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Zamawialiśmy z Radkiem, który na forum pojawia się jako "Radek" w thought hammer. Czekaliśmy długo, ale aż tak bardzo nam się nie spieszyło, więc nie było sensu wydać więcej za transport lotniczy. Ostatecznie ceny wyszły bardzo korzystne. O szczegóły pytajcie Radka.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

A ile wyniosła Cię cena Twojego egzemplarza Pandemic?
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

mst pisze:Z jakiegoś konkretnego sklepu zamawiacie?
Moj znajomy zamawia u dystrybutora, ktory podobno ma , albo moze miec wszystko ;D
pod koniec weekendu ma miec ceny z naszej wishlist i sie zobaczy co i czy wogule sie oplaca

aha transport statkiem oczywiscie :twisted:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Radek »

Zamawialiśmy w
http://www.thoughthammer.com
Ceny myślę, że ok. Znajdziecie sklepy gdzie konkretne tytułu będą tańsze o 1-2 dolary. Gra niewarta świeczki moim zdaniem.
Transport prawie 15kg kosztował minimalnie powyżej $30.
Więcej szczegółów w watku
http://forum.gry-planszowe.pl/viewtopic ... 4&start=75
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Mam nadzieję że Marek przetestował Lisa Pustyni za mnie :) a swoją drogą zakupiłem własne Coloretto i nie ma bata kto nie grał ten zagra :) A w poniedziałek liczę może na drugi raz z Nexus Ops :) i spodobało mi się budowanie piramid mimo pierwszego widoku gra very si :) (tytuł skleroza działa)
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Tak robercie po czterokrotnych przeczytaniu instrukcji "przetestowalismy" gre -tzn 20 min kulalismy kostkami:/ wrazenia sa straszne - wybacz jesli mnie jutro nie bedzie, na razie nie moge tego potwierdzic.
Ps
Kazdy kto czytal instrukcje rozumial zasady inaczej - zagralem z czlowiekiem ktory jej nie czytal :twisted:
Wingmakers
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 653 times
Been thanked: 528 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

I jakie wrażenia po Pandemic?
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

dzieki za spotkanie, jak zawsze bylo bardzo fajnie. nawet przesadzilem i bylem 1-2h za dlugo niz powinienem ale jakos to odeśpie w innym terminie.
gralem w :

Pandemic: lubie gry gdzie walczy sie z planszowk, zagralismy z Markiem Kasia i Danielem na poziomie srednim ... i bylo zdecydowanie za latwo. Albo zle gralismy albo gra jest za latwa, na szczesscie ma trudniejsze poziomy trudnosci wiec jak zagram na najtrudniejszym to ocenie ;p

Pow-Wow: Swietna gra, gralem 3 razy i nawet raz przegralem ;D Obowiazkowo trzeba grac z Tomahawkami, wieksza zabawa i wiecej kombinowania. Pozatym bardzo ladnie wyglada.

Micro Mutant Evolution: w koncu udalo mi sie wygrac i to 2 razy na 3 gry, a ta pierszw gra sie nie liczy bo z tego co widzialem Bartek zawsze wygrywa

Nexus Op: a to wygralem nieznacznie ale zawsze, mozliwe ze gdyby to nie byla pierwsza gra Asi i Marcina to nie bym wygral. W tym miejscu pragne tez pocieszyc Roberta, dzielnie walczyles do konca, moze natsepnym razem uda sie wiecej zdobyc victory pointow. Nastepnym razem dasz rade "sloneczko" :twisted:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
ODPOWIEDZ