"kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
vappor
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2008, 21:19
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: vappor »

A były jakieś konkretne "zarzuty" twojej żony odnośnie tej gry? Moja luba ceni sobie lekkość gry i przystępne zasady, i jak na razie Thurn und Taxis sprawdza się w 100% ( i co ważne mi również sprawia olbrzymią radochę ) :D .
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: draco »

Geko pisze:
vappor pisze:Potwierdzam fakt, że Thurn und Taxis jest grą, która bardzo podoba się kobietom
Nie dotyczy mojej żony 8) Zagrała ze dwa razy, powiedziała, że niezłe, ale żeby chciała jeszcze zagrać, to już nie. A mi ta gra podoba się bardzo :?
Łączę się z Tobą w bólu. Mojej żonie też się T&T nie spodobało, bo za mało agresywne. Też jest to jedna z moich ulubionych gier. Chyba prędzej zasiądziemy jednak do E&T.

Dzięki za przypomnienie o Jambo. Nie znam za bardzo gry, ale klimat odpowiada nam w 100%.
Awatar użytkownika
vappor
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2008, 21:19
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: vappor »

draco pisze:
Geko pisze:
Nie dotyczy mojej żony 8) Zagrała ze dwa razy, powiedziała, że niezłe, ale żeby chciała jeszcze zagrać, to już nie. A mi ta gra podoba się bardzo :?
Łączę się z Tobą w bólu. Mojej żonie też się T&T nie spodobało, bo za mało agresywne. Też jest to jedna z moich ulubionych gier.
Wygląda na to, że jestem szczęściarzem jeżeli chodzi o moją dziewczynę i TuT :D.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: Geko »

vappor pisze:
draco pisze: Wygląda na to, że jestem szczęściarzem jeżeli chodzi o moją dziewczynę i TuT :D.
Raczej wygląda na to, że ja jestem pechowcem :lol:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: tassman »

draco pisze:Odkopię wątek z brodą, ale nie bezcelowo...[ciach]... Cytadelę (na dwie osoby słabo chodzi). ...[ciah]
Nie moge sie zgodzic z ta opinia. Mamy z zona za soba razem ponad 7 partii we dwojke i moge smialo powiedziec ze przy grze we dwojke jest wiecej myslenia i czesciej czacha dymi niz w wiecej osob.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: draco »

tassman pisze:
draco pisze:Odkopię wątek z brodą, ale nie bezcelowo...[ciach]... Cytadelę (na dwie osoby słabo chodzi). ...[ciah]
Nie moge sie zgodzic z ta opinia. Mamy z zona za soba razem ponad 7 partii we dwojke i moge smialo powiedziec ze przy grze we dwojke jest wiecej myslenia i czesciej czacha dymi niz w wiecej osob.
Mam za sobą kilkadziesiąt partii i mam swoją opinię.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: Don Simon »

Zgodnie z tematem dodame gre, o ktorej jeszcze nie wspomniano.

Crokinole
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: MichalStajszczak »

Don Simon: Skoro dodałeś grę Crokinole, to może podzielisz się swoimi doswiadczeniami z tą grą, adekwatnymi do tematu "kobiece gry"
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: Don Simon »

MichalStajszczak pisze:Don Simon: Skoro dodałeś grę Crokinole, to może podzielisz się swoimi doswiadczeniami z tą grą, adekwatnymi do tematu "kobiece gry"
Gram glownie z Agnieszka w dwie osoby. Gra sprawdza sie wysmienicie, a do tego zawsze mozna pograc z zaprzyjazniona para w trybie 4-os. Gra jest szybka, emocjonujaca i wyrownana. Idealna na krotkie posiedzenie - szybki setup, nieskomplikowana i nei wymagajaca zbyt wielkiego wysilku intelektualnego na koniec meczacego dnia. Goraco polecam.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: MichalStajszczak »

Z żoną lepiej nie grać w brydża
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: Veridiana »

Nieśmiało dodam, że w tej historii to jednak nie gra z żoną ale z mężem okazała się bardziej fatalna w skutkach...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: MichalStajszczak »

Nie chciałem zakładać specjalnego wątku "W co niebezpiecznie jest grać z mężem".
Generalnie wszystkie gry drużynowe są potencjalnie niebezpieczne.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re:

Post autor: maciejo »

Usul pisze:Moja kobieta najbardziej chyba lubi grac w Neuroshimke
szczerze - bardzo ci zazdroszcze ,jest to jedna z moich ulubionych gier do których nie jestem w stanie jednak przekonac żony a właśnie z nią przeważnie grywam. :lol: właściwie tylko :(
do tego dochodzi jeszcze AH,Duel in the Dark,Battlelore,Doom,Space Hulk :( ale z tymi grami poczekam na syna az dorośnie i wtedy sie w końcu nagram :P -chyba.

a wracając do głównego tematu tego wątku napisze w co moja żona bardzo lubi grać.

-wszystkie mozliwe odmiany Catana-szczególnie te karciane
-Shogun
-Hanza
-Scrabble
-Rummikub
-Lowenherz
-Entdecker
-Elasund
-Verflixxt

także raczej nie moge narzekać :|

pozdrawiam :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: pan_satyros »

Przyznam, że nie mam właściwie problemu "w co grać, a w co nie z drugą połówką" gdyż wszystkie tytuły z naszej listy z przyjemnością wykładamy na stół/podłogę, napiszę jednak jakie podejrzewam za jej ulubione ;p
  • Ticket to Ride w każdej odmianie (żadna nowość ;p)
    Dominion
    Munchkin
    Arkham Horror
    Ghost Stories
    Carcassone
    Mr. Jack
    LOTR: The Confrontation
Ostanie z utęsknieniem wyczekuje odebrania Warhammer: Inwazja zarzekając się, że ras przymierza nie tknie kijem przez szmatę, co trochę boli hehe

Znając życie zaplemniłem o kilku ważnych tytułach i całkiem możliwe, że będę zmuszony napisać sprostowanie ;D :D
Awatar użytkownika
babe_gamer
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2010, 14:03
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: babe_gamer »

Ha, a ja też bardzo lubię grać z moim "Lubym" w Neuroshimę :)
Ostatnio najczęściej na stole pojawia się Mr Jack, Dominon, LOTR Konfrontacja, Carcassonne i Race for the Galaxy.
Nie mogę pominąć gier kooperacyjnych takich jak: Pandemic, Ghost Stories i Horror w Arkham.

Osobiście tęsknię za Ticket To Ride... Cóż, układanie wagoników znudziło mojego narzeczonego :p

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: pan_satyros »

babe_gamer pisze:Ha, a ja też bardzo lubię grać z moim "Lubym" w Neuroshimę :)
Ostatnio najczęściej na stole pojawia się Mr Jack, Dominon, LOTR Konfrontacja, Carcassonne i Race for the Galaxy.
Nie mogę pominąć gier kooperacyjnych takich jak: Pandemic, Ghost Stories i Horror w Arkham.

Osobiście tęsknię za Ticket To Ride... Cóż, układanie wagoników znudziło mojego narzeczonego :p

Pozdrawiam :D
ha czyli większość trafiłem ;D
Awatar użytkownika
babe_gamer
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2010, 14:03
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: babe_gamer »

większość tak :D
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: mnw »

MichalStajszczak pisze:Z żoną lepiej nie grać w brydża
http://w284.wrzuta.pl/audio/5balS7FvIYp/
:D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: pan_satyros »

mnw pisze:
MichalStajszczak pisze:Z żoną lepiej nie grać w brydża
http://w284.wrzuta.pl/audio/5balS7FvIYp/
:D
Boskie :)
Awatar użytkownika
Odżi
Posty: 57
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Poznań

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: Odżi »

Moja żona generalnie bardzo lubi ze mną grać, z tym nie mam problemu, w różne gry, a ostatnio najbardziej w Cytadele i Carcassonne, czasem coś ją przyćmi i męczy mnie Monopolem :/ , ale na szczęście rzadko.
Jak gramy we dwoje, to zazwyczaj o to..
..kto będzie na dole ;)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: Geko »

Odżi pisze: Jak gramy we dwoje, to zazwyczaj o to..
..kto będzie na dole ;)
Pewnie macie wąskie łóżka - jedno na dole, a drugie nad nim. I nikt nie chce się wdrapywać na górę :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Odżi
Posty: 57
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Poznań

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: Odżi »

Nie o to chodzi. Chodzi o rower, taki piętrowy, i nikt nie chce jeździć na górze bo.. eee.. ten no.. :?: :? :?:
:mrgreen: hyhy
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: Muttah »

A ja ostatnio wciągnąłem narzeczoną w Horus Heresy 8) Po pierwszej grze podobało się, ale jak sama stwierdziła była to tylko partia zapoznawcza i żeby się świadomie wypowiedzieć o grze musi spróbować jeszcze raz. No i zagraliśmy znowu wczoraj i w efekcie bardzo się spodobało :mrgreen: Akurat Horus to jest taka gra, że aby wszystko sobie dobrze skumać i zobaczyć system jako całość, trzeba sieknąć 2-3 partie i dopiero wtedy można docenić bogactwo strategii i możliwości. Ale tak czy inaczej widzę, że gra na pewno będzie wracać i mamy kolejną mocną dwuosobówkę na długie wieczory.
Trynitys
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2010, 19:31

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: Trynitys »

Ja ( jestem kobitą ; ) ) , uwielbiam :

osadników z catanu
munchkina
Carcassonne
jungle (zrecznościowa)

Ostatnio też bardzo spodobał nam się pandemic ( gra sie przeciwko grze, tak wiec nie można się pokłócić ; ) )
do przyjęcia jest tez puerto rico, chociaż gramy w to bardzo rzadko : )

Nie podobają mi się:

wiochmen
wojny ryżowe

Szukamy teraz czegoś szybkiego dla dwóch osób, z tego postu wywnioskowałam że warto wypróbować zaginione miasta albo cytadelę (powtarzaja się bardzo czesto) ; )
dzięki !
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: "kobiece gry" - w co grać z żoną, dziewczyną etc.

Post autor: sirafin »

A my wczoraj siedzieliśmy prawie do północy grając w Czarne Historie, mimo że o 6 pobudka...

Grę tyle co zakupiłem i jako że około dziesięć historii było mi już znanych, to moja luba postanowiła z ciekawości spróbować swoich sił z jedną zagadką. A potem z drugą i z trzecią... W końcu rozwiązała wszystkie prócz jednej dość rozbudowanej, którą najlepiej rozwiązywać w większej grupie. Potem wzięła resztę kart by obejrzeć ilustracje oraz treść reszty zagadek i po przejrzeniu, w trakcie rozmowy "przypadkiem" zaczęła trzymać talię odwrotnie (patrząc na ostatnią kartę od spodu, a na rewersach są odpowiedzi) Oczywiście zaraz się zorientowałem co knuje i talia natychmiast wróciła do mnie :lol: Jako że zdążyła przeczytać fragment odpowiedzi, w tej zagadce, ona została mistrzem tajemnic, a ja starałem się rozwikłać łamigłówkę. Czas zleciał nam błyskawicznie, było sporo śmiechu i dobrej zabawy, a mojej drugiej połówce bardzo spodobała się rola mistrza tajemnic. Zostało nam ponad 30 historii do rozwiązania, ale planuję wypróbować je w większym gronie. Oczywiście grę profilaktycznie zabrałem, bo moją kobietę ciekawość zżerała by poznać rozwiązania. Tak czy inaczej Czarne Historie mogą się spodobać żeńskim graczom ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ