Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: VincentVega »

Cześć od kilku miesięcy zacząłem grać w gry planszowe z rodzinką :) Na stanie mamy:

* Kolejka + Ogonek + Karty z Kuriera Planszowego,
* Wsiąść do Pociągu Europa,
* Taboo,
* Tajniacy.

Wszystkie te gry nas mocno wciągnęły, zastanawiamy się o jakie gry moglibyśmy wzbogacić kolekcję ? Jakieś propozycje ?

P.S. Orientuje się ktoś gdzie może być dostępny dodatek do Wsiąść do Pociągu: Europa 1912 ? :P
Barney
Posty: 19
Rejestracja: 15 gru 2016, 13:53

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: Barney »

Jeżeli faktycznie gracie z rodziną i lubicie dość lekkie, imprezowe tytuły, to warto zapoznać się z VuDu. W największym skrócie - gra polega na tym, że rzucamy kośćmi, by uzbierać składniki, które będą potrzebne do rzucenia klątwy na innego gracza. Klątwy zawsze zmuszają przeciwników do robienia jakichś głupot, np. wycia do księżyca, pozdrawiania zmyślonych fanów albo trzymania ręki na ramieniu innego gracza. ;)
Gra od 3 do 6 osób, a z dodatkiem od 2 do 8, więc można grać i w małym i w większym gronie.

Myślę, że dobrze sprawdzą się też Hocki Klocki, czyli kolejna imprezówka. Tym razem chodzi o budowanie z klocków konstrukcji przedstawionych na kartach. Myk polega na tym, że gracze dobierają się w pary (inne w każdej turze), jeden zostaje architektem, a drugi budowniczym. Tylko architekt widzi kartę budowli i musi opowiedzieć partnerowi, co tamten ma wybudować.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: misioooo »

Zdecydowanie polecam K2. wietna gra dla początkujących jak i ogranych. Mam ją w kolekcji od samego początku zainteresowania planszówkami (kilka łądnych lat) i ciągle w to grywamy od czasu do czasu. Zasady proste, rozgrywka przyjemna, wykonanie i grafika bardzo fajne.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: TV3 »

K2 jest ok.
misioooo pisze:wykonanie i grafika bardzo fajne
Tylko ta mrs Mia Wallace z okładki może się autorowi nie spodobać ;))

I kupa klasyki - m.in. Stone Age.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: krzyss »

Może zainteresują Cię takie gry, które u nas sprawdziły się:
- Metropolia
- Nowy Jork 1901
- Carcassonne
- Wyspa Skye
- Zamki Szalonego Króla Ludwika
- Cytadela
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: VincentVega »

O proszę K2 i Stone Age mnie zaciekawiło. Zapomniałem dodać, że ostatnio zostałem posiadaczem "Wysokiego Napięcia" i "Osadników Nowe Imperium", ale tej drugiej jeszcze nie zdążyłem rozpakować. A co do Dodatku Europa 1912, ktoś coś ?
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: kmd7 »

U mnie ostatnio królem lekkich, rodzinnych gier zostało Kakao. Warto spróbować - dla 2-4 osób, kolorowa, szybka, prosta, ale pokombinować trzeba.
Polecam też Istanbul, Waggle Dance oraz Santiago. Ciekawe, o niezbyt trudnych zasadach i nadające się do rodzinnego grania.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: krzyss »

Dodatek Europa 1912 mam i polecam. Gdzieś czytałem na forum, że ma być dodruk bo nakład się wyczerpał. No chyba że chcesz dać zarobić "januszom biznesu" to sprzedają od 100zł w górę.
Normalna cena dodatku w sklepach gdy był powszechnie dostępny to 45-60zł.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: Zefireq »

Zamki Szalonego Króla Ludwika, Kakao, Wyspa Skye, zdecydowanie polecam na rozbudowę :) Warto też się przyjrzeć Colt Expressowi i Przebiegłym Wielbłądom.
Awatar użytkownika
Strzygusia
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: Strzygusia »

Na początek do grania z rodziną idealne będzie Takenoko, Small World i Domek :) A jak do grania ma się większą ekipę to fajnym pomysłem jest Dixit i Słowo Stwory.
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: Żubr »

Rodzinie pokazałem Alhambrę i bardzo się spodobała, z kolei znajomym Potwory w Tokio i też był to udany wieczór.
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
mroczas
Posty: 24
Rejestracja: 17 gru 2016, 05:43

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: mroczas »

Takenoko czy tez tokaido mozna smialo, natomiast ze smallworldem bym uwazal. Kazdy poleca, a wielu sie juz przejechalo:) dolacze sie tez do polecenia wyspy skye, gra sie wybornie.
Cezary1916
Posty: 157
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Początek z planszówką (propozycje tytułów)

Post autor: Cezary1916 »

Sprawdź grę Osadnicy z Catanu
ODPOWIEDZ