The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
marek82
Posty: 89
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:02
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: marek82 »

Zamawiałeś większy zestaw czy tylko podstawka ? Rozważam zakup, ale w przypadku tej gry chyba najlepsza opcja to "all-in" a to już konkretna suma :) Najbardziej z tego co widziałem na gameplay doskwiera mała ilość kości, przerzucanie i zapamiętywanie wyników a dodatki rozwiązują ten problem z racji tego, że mają po 3 dodatkowe kości.
No i wiadomo, przydałby się większy wybór po stronie Faith.
yoyocmg
Posty: 259
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: yoyocmg »

Wczoraj zamówiłem na aleplanszowki.pl, dzisiaj dostałem info, że jutro wysyłają :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: karawanken »

marek82 pisze:Zamawiałeś większy zestaw czy tylko podstawka ? Rozważam zakup, ale w przypadku tej gry chyba najlepsza opcja to "all-in" a to już konkretna suma :) Najbardziej z tego co widziałem na gameplay doskwiera mała ilość kości, przerzucanie i zapamiętywanie wyników a dodatki rozwiązują ten problem z racji tego, że mają po 3 dodatkowe kości.
No i wiadomo, przydałby się większy wybór po stronie Faith.
Zamówiłem tylko podstawkę. Wydaje mi się, że do mojego grania spokojnie wystarczy. Dodatki najwyżej dokupię później. Na KS ekskluzywach mi nie zależało więc nie miałem problemu, że kupuje tylko podstawkę.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Nie wiecie czy CMON/GG umieściło gdzieś planszetki postaci?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Ciekawe zatem, czy 3trolle także będę wysyłać grę na dniach :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Maxxx76 »

Podobno w czwartek :-)
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Maxxx76 pisze:Podobno w czwartek :-)
Już nie mogę się doczekać :D I pomyśleć, że jeszcze dwa miesiące temu gra była mi całkowicie obojętna :)
marek82
Posty: 89
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:02
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: marek82 »

I jak pierwsze wrażenia z polskiego wydania? Jest wszystko w porządku z tłumaczeniem, bez żadnych baboli ? :)
yoyocmg
Posty: 259
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

[KS] The Others - 7 Sins

Post autor: yoyocmg »

Ja dzisiaj otworzyłem swój egzemplarz i na pierwszy rzut oka jest ok, ale nie wczytywałem się za bardzo. Jutro pierwsza rozgrywka to wtedy wszystko sprawdzę dokładnie.

Nie wiecie kiedy będzie Dice Pack dostępny? Wszędzie są preordery, a konkretnej daty nigdzie nie ma :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Dzisiaj po pracy biegnę do paczkomatu po swój egzemplarz :) Rzucę okiem tu i ówdzie na treść kart i dam znać, choć najlepiej byłoby dokonać porównania z oryginałem. W pierwszej chwili pewnie trudno będzie wychwycić jakieś różnice pomiędzy kartami :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: karawanken »

Zagrałem wczoraj pierwszy raz. Trzy osoby. Grało się świetnie. Większych przestojów w celu wertowania instrukcji nie było. Po kilku turach gra działała płynnie. Wykonanie świetne nie ma do czego się przyczepić. O jakości tłumaczenia się nie wypowiem bo nie porównywałem z angielską wersją. Dzisiaj może uda mi się zagrać w większym gronie.
marek82
Posty: 89
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:02
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: marek82 »

Nie przeszkadzał brak dodatkowych kości w przypadku przerzucania wyniku ? Kto wygrał, że tak z ciekawości zapytam? :)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 403 times
Been thanked: 270 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Deem »

marek82 pisze:Nie przeszkadzał brak dodatkowych kości w przypadku przerzucania wyniku ?
Brak kości mocno doskwiera, zwłaszcza w ostatnich turach, gdy pule kości potrafią przekroczyć dwadzieścia sztuk.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: karawanken »

marek82 pisze:Nie przeszkadzał brak dodatkowych kości w przypadku przerzucania wyniku ? Kto wygrał, że tak z ciekawości zapytam? :)
Kostek było za mało już po 5 minutach gry, jest to największy minus. Ale przynajmniej kości są w dodatkach a już postanowiłem, że je kupuje. Wygrałem grając grzechem. Graliśmy misję zalecaną w instrukcji. Bohaterowie dobrze sobie radzili ale początkowe błędy związane z nieograniem przypieczętowały ich los.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

Ja byłem w szoku, jak jedna z grup, kiedy graliśmy pierwszy scenariusz, w pierwszej turze skończyła drugi cel w sugerowanym scenariuszu. Oczywiście i tak potem zginęli, ale było ciekawie :)
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: grucha »

Zastanawiam się jak bardzo różni się gra poszczególnym grzechem. Nie grałem jeszcze ale z tego co zaobserwowałem, wszystkie grzechy są bardzo podobne do siebie. Figurki zawsze takie same (nie mówię tu o wyglądzie), ta sama ich liczba, te same statystyki, jedynie co je wyróżnia to zdolność specjalna i talia kart z których kilka jest takich samych w obu grzechach. Jak to wygląda podczas gry bo w teorii to są tylko subtelne różnice ? I idąc dalej, czy warto dokupić kolejne grzechy z innych powodów niż nowe figurki ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Arius
Posty: 1445
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 176 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Arius »

Gambit pisze:Ja byłem w szoku, jak jedna z grup, kiedy graliśmy pierwszy scenariusz, w pierwszej turze skończyła drugi cel w sugerowanym scenariuszu. Oczywiście i tak potem zginęli, ale było ciekawie :)

Dlaczego w szoku.
Kwestia choćby strategii grzechu.
W jednej rozgrywce okopałem się grzechem na końcu planszy. Ekipa szybko zrobiła dwie pierwsze misje, ale na finalnym poległa.
Wiele różnych aspektów ma wpływ.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: karawanken »

Wczoraj kolejna rozgrywka. Tym razem czterech graczy. Bohaterowie bardziej ogarnięci innymi grami tego typu więc radzili sobie bardzo dobrze (ostatecznie przegrałem - ale po prostu jestem kiepskim złym - zawsze zapominam o kartach na ręce i specjalnych zdolnościach grzechu :P ). Gra się wszystkim spodobała, sporo kombinowania i reagowania na poczynania przeciwnika. Jeden z graczy stwierdził, że wprowadzenie strony kontrolującej złych czyni grę bardziej taktyczną od Zombicida. Ogólnie gra spełniła wszystkie moje oczekiwania. Jest prosta, taktyczna i nie ma kampanii.

Tylko liczba kości to śmiech na sali
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: adikom5777 »

W polskiej instrukcji pobranej ze strony Portalu w dziale Podsumowanie Zasad jest błąd. W sekcji Akcje Miasta zamieniono miejscami opis dwóch akcji Miasta: leczenia oraz brania kart ulepszeń.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Ravn »

Czy cos orientacyjnie wiadomo o terminie wysylki dodatkow PL z Portalu? Bo podstawke dostalem i czeka na ekipe, ale przyszla bez dodatkow, ktore podobno wedruja z samego Juesej. Ktos cos wie?
marek82
Posty: 89
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:02
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: marek82 »

Ravn pisze:Czy cos orientacyjnie wiadomo o terminie wysylki dodatkow PL z Portalu? Bo podstawke dostalem i czeka na ekipe, ale przyszla bez dodatkow, ktore podobno wedruja z samego Juesej. Ktos cos wie?
Gdzieś w komentarzu na profilu FB Portalu odpisali, że dodatki będą wysyłane w lutym. Nie podali konkretnej daty.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Maxxx76 »

adikom5777 pisze:W polskiej instrukcji pobranej ze strony Portalu w dziale Podsumowanie Zasad jest błąd. W sekcji Akcje Miasta zamieniono miejscami opis dwóch akcji Miasta: leczenia oraz brania kart ulepszeń.
Też to wczoraj zauważyłem. Na całe szczęście ikony są na tyle czytelne, że aż oczywiste :-)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Maxxx76 »

Pierwsza rozgrywka za mną :-) Fajna gierka, jest trochę kminienia, klimatu, emocji. Podoba mi się różnorodność rozgrywki po stronie grzechu :-)
yoyocmg
Posty: 259
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: yoyocmg »

Jakie dodatki polecacie? Które dodatkowe grzechy są najciekawsze? Czy jest szansa kupić gdzieś Omega Team?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: adikom5777 »

Omega Team jest w sklepach

edit: sorki, pomyliłem z Beta Team :)
ODPOWIEDZ