(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Dziękuję za miłe popołudnie w wyjątkowym towarzystwie.
Kolejna nowa gra "poznana". Mówię o Dominionie. Na pewno do zagrania ponownie, bo światełko zrozumienia o co tu biega pojawiło się dopiero patrząc jak dostaję lanie :) Szkoda, że czasu zabrakło na kolejną partię.
Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.
Pozdrawiam, Ewa


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Zdjęcia ze środy - jak zwykle zapomniałem zrobić więcej (ładnych zdjęć)
Album na fejsie
(oczywiście można oglądać bez logowania)


Przypominam o SOBOTNIM SPOTKANIU W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ, godziny 12:00 -17:00 to ta sobota :)

mile widziani ludzie tłumaczący gry ;)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Przyznam, że i ja wczoraj wieczorem byłem już zmęczony graniem, ale i zadowolony:D
Dziękuję Michałowi i Nikoli za partyjkę w Dominiona, mam nadzieję, że nie zniechęciłem Was :)
Dzięki Ewa za partyjki w 51. Stan, naprawdę jest to super fajna gra, bardzo przyjemnie się w nią grało, mimo że jest niemała losowość :D Będę musiał pożyczyć kiedyś, żeby lepiej poznać (apetyt rośnie w trakcie grania :D)

Bardzo przyjemnie jest z Wami spędzać czas :D

Od razu deklaruję, że w sobotę będę z oboma pudłami ;)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Jeśli o mnie chodzi, nie będzie mnie w sobotę, w środę raczej też nie.
15 dopiero raczej się pojawię i będę wymordowany sesją
W co grałem:
Spoiler:
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Wiecie może czy gdzieś w Opolu można kupić taki płyty kartonowo-piankowe z których ludzie robią inserty do gier ?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:Wiecie może czy gdzieś w Opolu można kupić taki płyty kartonowo-piankowe z których ludzie robią inserty do gier ?
sklep dla plastyków niedaleko ratusza (ulicy nie pamiętam) i w okolicy Osmańczyka jest drugi taki dla plastyków, nawet o nazwie "Plastyk".
Ten obok ratusza ma spory wybór rzeczy praktycznie modelarskich - ja tam zawsze kupuje, pianki też tam kupowałem.
to ta uliczka prowadząca do kościoła na górce (Wojciecha?)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Dzięki piton. Właśnie jakiś znalazłam na Staromiejskiej. To chyba będzie ten, o którym pisałeś. Zajrzę tam w sobotę, bo to niedaleko biblioteki.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Sklep dla plastyków jest na św Wojciecha.

Czy u nas ktoś jeszcze ma Troyes? Piton na pewno miał ale pewnie już się pozbył? :mrgreen:
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja mam Troyes

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

ja też mam, teraz to nowe-rebelowe. Nawet jeszcze nie otwarte :P
(a stare sprzedałem z 5 lat temu, to fakt)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja też sprzedałem :wink: Ale zagrałem tylko raz, średnio mi sie wtedy podobało.
Ale tak wszyscy teraz chwalą, że trzeba by spróbować jeszcze raz kiedyś. Może za drugim razem będzie lepiej...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Hesus! Co wy gadacie?! Przecież Troyes to jest mega giera! Taki mózgożer w 90 minut, że majty przez głowę zlatują!
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 512 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze:Przecież Troyes to jest mega giera!
Potwierdzam, chyba w mojej pierwszej trójce (jakbym wiedział jaka ona by była, oczywiście) przez ten rok grania z Wami.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Hesus! przecież tylko Cezner napisał "opinię" o tej grze, reszta milczy ;)
Grałem w Troyesa 2 razy kilka lat temu, z tego co pamiętam to był naprawdę móżgożer. Chciałem pograć więcej, ale...
mieli to prawie wszyscy w naszej ekipie z polibudy, to stwierdziłem, że sprzedam i kupię coś nowego. To wtedy reszta ludzi też sprzedała albo przestała przychodzić i kontakt z grą się urwał :P
Teraz kupiłem znowu i tyle w temacie, bardzo chętnie zagram.

Pamiętam partię w Troyes w bibliotece - Ada, Staszek, Tomek K. i kolega Tomasz N.: hurt/detal-skup/sprzedaż złota :mrgreen: no i nieustanne wkurwianie się Staszka, bo kolega złotnik kombinował, zamulał, dyskutował jak to ma w zwyczaju i chyba grali ludzie ze 3 godziny w Troyesa :lol: Ada pękała ze śmiechu dla odmiany ;)
Mam nadzieję spotkać kolegę Tomasza N "złotnika" w Brzegu, granie z nim to sama radocha :D kto grał z nami (z nim) w Formułę D wie o co chodzi :mrgreen: :lol: :lol:
<wspomnienia, mode off>
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 512 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Biblioteka - tak jak poprzednio było ciekawie, nowe tytuły i fajne towarzystwo. Tak jak poprzednio, frekwencja pozytywnie mnie zaskoczyła. I znów, z tego co kątem oka widziałem, tak jak poprzednio Arleta i Piton wzięli na siebie trud tłumaczenia zasad nowo przybyłym (innym nie odbierając, bo były też akcje edukacyjne inicjowane przez strony trzecie na tyłach wroga, których obiektem też się stałem - dzięki Ewo, Danielu i Marcinie). Ze swojej strony następnym razem postaram przygotować się na tyle, aby co nieco też móc potłumaczyć, tym bardziej, że widzę, że chodliwe są mało skomplikowane tytuły (ma ktoś jakiś faq do 'Myszek w opałach'?). Poważnie, proponuję nieco wyprowadzić formułę grania środowego ze spotkań bibliotecznych, bo nam się nasz przodujący duet zniechęci do idei... a pisząc wprost - myślę, że dobrze byłoby jakby każdy z nas odpuścił choćby tę jedną dłuższą grę w naszym gronie i poświęcił ten czas nowym osobom.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Też kątem oka zauważyłam, że wszystkie stoliki były obsadzone. Przydałaby się chyba większa sala, bo ktoś przyjdzie zobaczy, że wszystko zajęte i może sobie pójść.
Może dodatkowo możnaby rozdawać przychodzącym takie karteczki-paseczki z info kiedy i gdzie są spotkania i adres forum.
Co do tłumaczenia gier. Ja ze swojej strony staram się przynosić to w co grałam i wydaje mi się, że w miarę potrafię wytłumaczyć (to już koledzy mogą ocenić jak mi poszło :) chętnie wysłucham sugestii co dobrze, co kiepsko, a co ulepszyć w tłumaczeniu). Niestety nie ma tego zbyt wiele. A na to co przynosiłam ostatnio i traz nie było zbyt wielu chętnych, to nawet nie miałabym komu tłumaczyć. Jak zerknęłam na zdjęcia na pejsbuku, to się okazuje, że w żadne z rozgrywanych gier (poza moimi) nie grałam :( Mam sporo do nadrobienia:)
Pozdrawiam miłe towarzystwo od stolika, dzięki za fory dla białogłowy (w końcu w coś wygrałam, nie licząc all inclusiv na wyspie).
Wszystkich pozostałych też oczywiście pozdrawiam ;)
Do zobaczenia, Ewa

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Dzięki wszystkim za miły czas wczoraj, świetnie się bawiłem w wesołym towarzystwie :)
Też zauważyłem, że ruch był jak w ulu wczoraj, miałem okazję również potłumaczyć innym to w co grałem, choć i tak wydaje mi się że najlepiej się tłumaczy poprzez przykład, a przykład najlepiej się daje grając z innymi. Widzę, również że potrzebuję chyba popracować nad swoim tłumaczeniem, bo mam czasami wrażenie, że przekombinowuję. Jeśli ktoś byłby skłonny rzucić mi garść uwag odnośnie mojego tłumaczenia to byłbym wdzięczny ;)
Dziękuję Kubie za miłą rozgrywkę w 51. Stan, Ewie za to, że mi go pożyczyła (tak jak mówiłem, zwrócę go w środę ;)), również dziękuję Wam Ewa, Jacku i Kuba za rozgrywki w Taluvę i Kingdom Buildera :D
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Xoth
Posty: 16
Rejestracja: 11 gru 2012, 17:50
Has thanked: 2 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Xoth »

Witam, witam! Ktos mnie wczoraj pytal o rozgrywanie Eldritch Horror z rozszerzeniami... Kto to byl? Zglos sie, odbior. ;P
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Dzięki wszystkim za przybycie i kto zasłużył temu bardzo dziękuję za udzieloną pomoc. Było naprawdę super i oby tak dalej. Dzięki!

Jacek (Gmoch?) jak zwykle nasze spotkania opisuje rzetelnie i nawet zgodnie z prawdą ;) Dzięki Jacku, że nawet pochłonięty graniem jesteś w stanie rzucić okiem na salę, powiedzieć dobre słowo i samemu zaoferować pomoc. Sam rozstawiałeś stoły, więc tez nie bądź taki skromny, panie kolego.
(tylko uważaj z obserwacją katem oka, bo zeza rozbieżnego dostaniesz :P )

Rewelacyjnie by było, gdyby kilka osób z ekipy Planszowego Opola przychodziło do biblioteki tylko potłumaczyć. Narazie jesteśmy tylko we dwoje z Arletą, ale poczekajmy na rozwój sytuacji. Teraz jest bardzo dużo nowych osób, które - tak myślę - nie czują się częścią naszej ekipy albo nie są pewni swoich umiejętności jako tłumaczący gry. Spoko, za kilka miesięcy zobaczymy jak się sytuacja rozwinie i na bank więcej osób się zaangażuje - liczę na to.
Poza tym jak ktoś przyjdzie ze swoimi pudełkami i zajmie grą innych to też dobrze - lepiej niż jak tylko przyjdzie i czeka na obsługę ;) Koleżanka wyżej z kolegą wyżej tak zrobili i kilka osób miało zajęcie - wyśmienicie! Tak trzymać.

Ja do biblioteki idę z myślą, że nie będę grał tylko tłumaczył. Raz na miesiąc te kilka godzin bez grania mnie nie zabije. Tylko jak na politechnice mam powielać ten schemat to się wkurzam (vide ostatnie granie).
ja zacząłem przychodzić na polibudę właśnie zachęcony w bibliotece i w ten sam sposób chciałbym ludzi zachęcić do przychodzenia na środowe spotkania, a przede wszystkim do gier w ogóle.

Co do zachęcania - każdemu opowiadamy o środowych spotkaniach, może ktoś się przekona (zwykle, nie ten dzień, nie ta pora itd.). Robię to przy każdej możliwej okazji, podczas tłumaczenia, po tłumaczeniu, na dzień dobry i na do widzenia. Jest reklama na fejsie, którą odnawiam co tydzień.
Kiedyś dawaliśmy karteczki - wizytówki (drukowałem i laminowałem kiedyś nawet) i tak to nic nie dało ;) Kto będzie chciał to przyjdzie do nas na polibudę, tak jak my teraz.

Co do stołów w bibliotece, to nie było już fizycznie większej ilości stołów. Na następne spotkania trzeba zrobić kilka pojedynczych stołów, będzie akurat na małe gry. Poz tym z miejscem - wolną przestrzenią - było krucho i tego nie przeskoczymy.

Jeśli macie jakieś pomysły racjonalizatorskie to śmiało, podyskutujmy. Tylko jak potem będzie trzeba je wprowadzać w życie to fajnie jakby kilka osób je wprowadzało - w tym ich pomysłodawcy, a nie jak zwykle te same roześmiane buzie ;)

Do środy moi mili :)
Kuba_Ba
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Krapkowice

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Kuba_Ba »

Witam,
co prawda z drobnym opóźnieniem, ale mimo wszystko chciałbym podziękować osobom, z którymi miałem okazję w sobotę zagrać w bibliotece. Szczególnie chciałbym podziękować za cierpliwość do tłumaczenia zasad gier nowicjuszowi. Po sobotnim spotkaniu mam nadzieję, że natrafi się więcej okazji do wspólnego grania.
PS. Szczególnie chciałbym podziękować za granie w Taluvę i Kingdom Buildera. Nasuwa mi się już myśl, że to bardzo ciekawe gry do rozpoczęcia przygody. Mi osobiście przyniosły one wiele dobrej rozrywki.
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Kuba_Ba pisze:Witam,
co prawda z drobnym opóźnieniem, ale mimo wszystko chciałbym podziękować osobom, z którymi miałem okazję w sobotę zagrać w bibliotece. Szczególnie chciałbym podziękować za cierpliwość do tłumaczenia zasad gier nowicjuszowi. Po sobotnim spotkaniu mam nadzieję, że natrafi się więcej okazji do wspólnego grania.
PS. Szczególnie chciałbym podziękować za granie w Taluvę i Kingdom Buildera. Nasuwa mi się już myśl, że to bardzo ciekawe gry do rozpoczęcia przygody. Mi osobiście przyniosły one wiele dobrej rozrywki.
Pozdrawiam
Kuba
Kuba, właśnie dla takich ludzi jak Ty robimy spotkania :) dzięki za dobre słowo! Fantastycznie, że się podobało i co ważniejsze - gry się spodobały.
Zapraszamy serdecznie na nasze co tygodniowe spotkania na Politechnice Opolskiej - środa 16:00 -21:00. Nie musisz być co tydzień, przyjdź jak tobie wygodnie, nawet i raz na miesiąc. Sporo gier jeszcze poznasz ;)

Poza tym z Krapkowic jest nasz kolega Bogusz, może czasem mógłbyś się z nim zabrać na granie do Opola, paliwo będzie tańsze ;). Ba! może nawet się znacie :)
Naprawdę warto się dogadać i ekipa z Krapkowic będzie jeszcze mocniejsza. Jeśli będziesz za, to pisz śmiało.

Do zobaczenia przy planszy i dzięki za wizytę w bibliotece!

-------
Korzystając z okazji - skoro o ofermie karaibskiej wilku morskim mowa - publicznie napiszę i życzę: 100lat BOGUSZ, zdrówka i samych wygranych pojedynków (w życiu i na planszy). Najlepszego!
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

piton pisze: 100lat BOGUSZ, zdrówka i samych wygranych pojedynków (w życiu i na planszy). Najlepszego!
Podziękował!

ps: Kubo odezwij się na PW, można się faktycznie ustawić na wspólną wyprawę do Opola lub jakieś granie na miejscu.
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Nie będzie mnie w środę.
ale za to za tydzień już będę po sesji (więc planszówki będą wskazane :P )
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

Raport z Miasta:

Festung Breslau przez Alieny nareszcie został odparty :D Udało się w 4 (właściwie 5) osoby, zwierz, dwie Agii i Ja w drużynie z Asią (ja piłem piwo a Asia grała, taka z nas zajebista drużyna! A co :mrgreen: ). Ogólnie lekko przyoszukaliśmy ale czego się nie robi żeby wygrać po tylu porażkach :lol: Gra jest zajebista, zdecydowanie polecam miłośnikom gier opartych o deckbuilding.

A teraz konkurs. Kto do Brzegu jedzie? Bo się zastanawiam czy może by się ktoś skusił na GoTa lub CitOWa? Wozem będę to zabrać mogę.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

RasTafari pisze: zdecydowanie polecam miłośnikom gier opartych o deckbuilding.
z gier opartych o deckbuilding to jestem fanem Brassa i Cywilizacji - stoją oparte o pudełko Dominiona :mrgreen: :lol:
(taki suchar z rana)
RasTafari pisze:
A teraz konkurs. Kto do Brzegu jedzie? Bo się zastanawiam czy może by się ktoś skusił na GoTa lub CitOWa? Wozem będę to zabrać mogę.
Będzie Przemek i piton, może Bogusz (karaibska oferma) no i inne osoby - zagraniczni nie znasz

ja mogę w got'a zagrać, ale nigdy nie grałem ;) więc pewnie słaby ze mnie gracz. Jak ma być lipa z chętnymi, to nie zabieraj
w Chaosa też mogę zagrać, to nawet znam.
weźcie ten alien deckbuilder

Ja zabiorę jakieś durne-imprezowe gry typu Secret Hitler, Bankrut , (?)Blood Rage(?) -siądziemy w więcej osób do stołu.

W sumie jadę tam zagrać z Wami w cokolwiek, byleby posiedzieć i pogadać ;) przecież zawsze tam gramy w cokolwiek, byleby tylko ekipa dopisała.
Wyścigi Formuły 1 :lol:

DOZO i BUZIACZKI
ODPOWIEDZ