Martians: A Story of Civilization (Grzegorz Okliński, Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kali »

Gromb pisze:Ej. Przecież było nie raz nie dwa. RedImp zabiera głos, gdy ma coś do zakomunikowania. Przyzwyczaiłem się do tego. Tak bylo przy PLO, Achaji i tak jest teraz. Przynajmniej nie wchodzą w niepotrzebne słowne utarczki. Fakt, jest to irytujące, ale mogę ich zrozumieć.
Ale osiągnięte w trakcie kampanii cele mogli zaktualizować. To było coś do zakomunikowania i nie wywołałoby utarczek. Jeszcze tego nie zrobili.
I nie jest to odosobniona sprawa.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

Każdy niezadowolony z kontaktu z Twórcami a który wsparł projekt na W.To - ma możliwość ocenę wystawić :)

W tej chwili na ponad 200 wspierających jest 5 ocen i tylko jedna negatywnie oceniająca kontakt z Twórcami :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Coen »

Kiedy możemy spodziewać się poprawionej instrukcji?
Dzisiaj po jakimś czasie usiadłem do gry i znowu odbiłem się od instrukcji :evil:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: crsunik »

RedImp w ogóle żyje?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Lothrain »

Też mam wrażenie, że zakopali się głęboko...
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Padre_W_stare_konto »

A ja dziś z dwoma kumplami, w końcu po nauce i testowej rozgrywce w co-op. Faktycznie instrukcja z piekła rodem, ale po wspólnym rozmóżdżeniu daliśmy radę i nie taki wilk straszny. Teraz trza przejrzeć fora i poszukać czy wsio dobrze rozkminiliśmy :-)

Moje gry na BGG
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Właśnie sprawdziłem z ciekawości, kiedy ostatnio RedImp pojawił się na forum... 27.12. Przy poprzednich akcjach też była taka zlewka? Pierwszy raz wsparłem ich akcję, ale zapewniam, następnym razem zastanowię się dwa razy. Szkoda, bo naprawdę liczyłem na tę grę - przyznam, że chyba najbardziej z 'Trylogii Marsjańskiej', a tu, póki co, klops.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Marx »

Ostatnio z czasem różnie, ale postanowiłem sobie za cel przebrnąć przez z instrukcję wraz z faqiem oraz tutorialem i nauczyć się grać! Bo to jest kochani gra w grze.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Muad'Dib »

Szaweł pisze:Właśnie sprawdziłem z ciekawości, kiedy ostatnio RedImp pojawił się na forum... 27.12. Przy poprzednich akcjach też była taka zlewka? Pierwszy raz wsparłem ich akcję, ale zapewniam, następnym razem zastanowię się dwa razy. Szkoda, bo naprawdę liczyłem na tę grę - przyznam, że chyba najbardziej z 'Trylogii Marsjańskiej', a tu, póki co, klops.
Są znani z problemów komunikacyjnych ;) A już na pewno po zakończonym projekcie. Mam wrażenie, że albo konsumują sukces albo biorą się do pracy nad kolejną grą i tak po prostu wygląda ich cykl ;) (tak wynika z moich obserwacji, to moja trzecia gra ich autorstwa). Przecież w powietrzu wisi gra na podstawie cyklu inkwizytorskiego Piekary, tylko bardzo cicho o niej jak na razie.

Żeby nie było offtopu, nie spodziewałbym się poprawionej instrukcji zbyt szybko (patrząc na ich dotychczasową pracę). Trzeba orać tym co jest lub sobie odpuścić ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Muad'Dib pisze:
Szaweł pisze:Właśnie sprawdziłem z ciekawości, kiedy ostatnio RedImp pojawił się na forum... 27.12. Przy poprzednich akcjach też była taka zlewka? Pierwszy raz wsparłem ich akcję, ale zapewniam, następnym razem zastanowię się dwa razy. Szkoda, bo naprawdę liczyłem na tę grę - przyznam, że chyba najbardziej z 'Trylogii Marsjańskiej', a tu, póki co, klops.
Są znani z problemów komunikacyjnych ;) A już na pewno po zakończonym projekcie. Mam wrażenie, że albo konsumują sukces albo biorą się do pracy nad kolejną grą i tak po prostu wygląda ich cykl ;) (tak wynika z moich obserwacji, to moja trzecia gra ich autorstwa). Przecież w powietrzu wisi gra na podstawie cyklu inkwizytorskiego Piekary, tylko bardzo cicho o niej jak na razie.

Żeby nie było offtopu, nie spodziewałbym się poprawionej instrukcji zbyt szybko (patrząc na ich dotychczasową pracę). Trzeba orać tym co jest lub sobie odpuścić ;)
No właśnie Marsjanie mieli być dla mnie przedsmakiem RedImpa przed wydaniem gry o Mortimerze. Teraz się już zastanawiam nad ew. wsparciem nowego projektu. No nic. Nie zapeszajmy, może się jeszcze zreflektują i popracują nad kontaktem/instrukcją.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gromb »

Myślę, ze jest tak, jak pisze Myszoskoczek :) od gry do gry. Potem krótki, lakoniczny kontakt z graczami i dalej do przodu z koksem. Też czekam na możliwość zakupu dodatkowych kafelków Vuco z Kita do PLO.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wincenty Jan »

Moze prościej byłoby zagrać w Martians jakby RedImp nie dodawał do gry instrukcji? Same komponenty i plansza.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Pastorkris »

To ja podziękuję w takim razie. Tematycznie gra mnie kręciła, ale uznałem, że nie chcę kota w worku i nie wesprę w przedsprzedaży. Teraz nie żałuję. Jest dość innych wybitnych gier wartych zagrania. Szczególnie, że czasu na granie jest coraz mniej, nie warto mi męczyć się analizą wieloznacznej lub niedopowiedzianej instrukcji.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: skolo »

a ja zamierzam przetestowac solo mode w nadchodzacy weekend.
Awatar użytkownika
JareQ
Posty: 36
Rejestracja: 25 sty 2015, 16:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: JareQ »

Szaweł pisze:Właśnie sprawdziłem z ciekawości, kiedy ostatnio RedImp pojawił się na forum... 27.12. Przy poprzednich akcjach też była taka zlewka? Pierwszy raz wsparłem ich akcję, ale zapewniam, następnym razem zastanowię się dwa razy. Szkoda, bo naprawdę liczyłem na tę grę - przyznam, że chyba najbardziej z 'Trylogii Marsjańskiej', a tu, póki co, klops.
Po tym co napisałeś, to przy ich kolejnej akcji ja się już nawet nie będę zastanawiał.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Muad'Dib »

Co jak co ale żaden wydawca nie jest idealny. RedImp ma problemy z komunikacją i powinny zdecydowanie nad tym popracować. Z drugiej strony (jeśli dobrze pamiętam) żaden z ich projektów nie miał opóźnień i na dodatek Martians byli sporo przed czasem. Mam PLO, Achaję i z obu gier jestem zadowolony. Do Martians na razie nie dałem rady jeszcze podejść (nawet nie sięgnąłem do intrukcji) ale reklamację (uszkodzona żółta figurka) załatwili w miarę sprawnie. Jeśli poprawią jakość pierwszych instrukcji to jestem w stanie olać ich "komunikację" bo do poziomu wykonania gier nie ma co się czepiać.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

Pastorkris pisze:To ja podziękuję w takim razie. Tematycznie gra mnie kręciła, ale uznałem, że nie chcę kota w worku i nie wesprę w przedsprzedaży. Teraz nie żałuję. Jest dość innych wybitnych gier wartych zagrania. Szczególnie, że czasu na granie jest coraz mniej, nie warto mi męczyć się analizą wieloznacznej lub niedopowiedzianej instrukcji.
dobrze piszesz, nie żałuj (moją grą się cieszy już ktoś inny)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

Widzimy, że nie można spuszczać forum z oczu, bo nie wygląda to dobrze. Kilka informacji:
1. Prace nad nową wersją instrukcji w ciąż trwają i w tym przypadku nie będziemy robić nic na szybko, choć wiemy, że bardzo wam zależy. Planowana data publikacji to marzec.
2. Obecna instrukcja z Erratą w zupełności wystarcza na poprawną grę a jak coś jest niejasne to prosimy pisać w wątku z pytaniami o zasady. To dość istotne, bo właśnie te pytania pozwalają stworzyć lepszą instrukcję. Mamy także propozycję, ale to wymagałoby woli współpracy od forumowiczów, którzy grali lub zamierzają. Możemy wspólnie z Wami stworzyć szkielet instrukcji tu na forum. Jaki układ treści waszym zdaniem będzie najlepszy, co wymaga dodatkowych przykładów, itp. To tylko propozycja i jeżeli jest ktoś nią zainteresowany to chętnie weźmiemy udział w takim eksperymencie.
3. Co do komunikacji – niestety dla małego wydawnictwa czasami tak jest, że trzeba całe siły przekierować na dany obszar, co skutkuje brakami w innym. Na pierwszym miejscu mamy zawsze terminową realizacje projektów, wiec skupiamy się maksymalnie na tym, co istotne, aby to zrobić. Brak bieżącej komunikacji zostanie na pewno poprawiony w przyszłości wraz ze zwiększeniem liczby pracowników. Dla jasności, bo tak możemy to wywnioskować z powyższych wypowiedzi - nie jest to celowe podejście typu „niech sobie piszą, co nas to obchodzi”. Obecnie kończymy sprawy logistyki „Marsjan” na cały świat, ale także pracujemy nad nowymi projektami i zaraz po zakończeniu wszystkich wysyłek wracamy do normalnej funkcjonalności i nadrabiania braków z innych obszarów wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gromb »

I to jest właściwe podejście. Od czasu do czasu zaglądnąć tutaj, trochę interakcji z użytkownikami forum, trochę plotek z wydawnictwa i przyszłych planów. Jest kupa ludzi, którzy wam kibicują i taki brak reakcji z waszej strony studzi zapał.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Marx »

Nie omieszkam podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Fajnie byłoby chociaż w małym stopniu mieć swój wkład w lepszą instrukcję!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
art7667
Posty: 14
Rejestracja: 28 lis 2013, 17:24

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: art7667 »

A co z zapowiadaną drugą częścią video tutoriala ? Wydaje mi się wprawdzie, że gram już dobrze ale z chęcią zweryfikowałbym swoje podejrzenia :D
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: skolo »

wyedytowalem instrukcje polska i zamienilem bledne rzeczy z instukcji na te z erraty (zaledwie kilka malych pierdul). gotowa i wydrukowana czeka na debiut w sobote. jak ktos sobie zyczy moge gdzies zamiescic.

no i oczywiscie jestem w trakcie malowania plastiku :) budynki wygladaja fenomenalnie

@RedImp: wyslalem do Was mejla z prosba o komponenty PL... jakies 4 dni temu - bez odzewu :(
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Nie pytaj. Zamieszczaj. :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Skiborg
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2014, 19:19
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Skiborg »

RedImp pisze: 2. Obecna instrukcja z Erratą w zupełności wystarcza na poprawną grę a jak coś jest niejasne to prosimy pisać w wątku z pytaniami o zasady. To dość istotne, bo właśnie te pytania pozwalają stworzyć lepszą instrukcję.
Raczej nie wystarcza. Szczególnie jeśli chodzi o rozgrywkę SOLO.1
Bardzo fajnie, że jest chęć rzetelnego poprawienia instrukcji.. ale pasowałoby, żeby wątek z pytaniami o zasady, o którym piszecie był nieco częściej odwiedzany przez Was.
Jak mamy ogrywać grę i wyłapywać niejasności i się nimi z Wami dzielić, skoro kwestie niejasne nie są na bieżąco wyjaśniane?
Gram solo - trafiam na zagwozdkę, zadaję kilka pytań na forum i przez 10 dni cisza. Jeszcze dwa/trzy dni jestem w stanie zostawić bieżący "stan gry" na stole, ale po tym czasie do pudełka i na półkę, żeby po 2 tygodniach od nowa rozłożyć, zagrać 3/4 scenariusza, znowu trafić na niejasność i czekać nie wiadomo ile na rozwianie wątpliwości..
W ten sposób rzetelnej instrukcji rzeczywiście nie da się zrobić w szybkim czasie.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: crsunik »

ODPOWIEDZ