Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mikka
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2008, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: mikka »

co to jest AOE3? rozszyfrujcie ten akronim.
zewsi
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: zewsi »

mikka pisze:co to jest AOE3? rozszyfrujcie ten akronim.
Spójrz na avatar Tommy'iego. :)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: skanna »

Earl_MW pisze:


Caylus - poza znanym mi jednym przypadkiem, kiedy to niewiasta jest artystką i odmawia grania w cokolwiek, co jest bardziej skomplikowane, wypróbowane na rzeszach kobiet (w tym kilku, jako pierwsza gra w życiu - a co, jak już, to od razu na głęboką wodę). Trafia bez pudła. Spełnia wszystkie Twoje postulaty, poza ślicznością.

Prywata będzie trochę i lekko OT, można mnie pogonić za zaśmiecanie i wykasować, ale muszę, bo się uduszę ;-).

A) Niewiasta jest artystką li tylko z wykształcenia, z natury i charakteru to ostatnia rzecz, jaką o niej można powiedzieć
B) Niewiasty niechęć zarówno do Caylusa (utrwalona na wieki) jak i do Brassa (ta raczej przejściowa), nijak nie jest spowodowana "urodą" gry i masz tego znakomitą świadomość.Niewiasta ta, przy swoich nie zawsze racjonalnych zachowaniach potrafi mimo to ocenić sytuację obiektywnie, i winą za swój negatywny stosunek do rzeczonych gier nie obarcza samych gier. Co więcej, nikomu ich nie odradza i nie mówi, że są do niczego.
C) :twisted: :evil: :twisted:
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: jax »

wow,
proponuje wiecej prowokacji, moze uda sie w ten sposob poszerzyc grono niewiast na forum :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: mst »

mikka pisze:co to jest AOE3? rozszyfrujcie ten akronim.
AOE3 = Age of Empires III
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Dandee
Posty: 208
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Łowicz - Mińsk Mazowiecki

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: Dandee »

jax pisze:proponuje wiecej prowokacji, moze uda sie w ten sposob poszerzyc grono niewiast na forum :twisted:
Z prowokacjami trzeba uważać, bo jak pisał sir William: "Nie zna piekło większej furii, niż zemsta wzgardzonej kobiety" :twisted:

Jedno nieopatrzne słowo za dużo i dowolna niewiasta może stać się mózgożerna, a na to żadna strategia nie pomoże. :wink:
"Fabricati diem, punk"
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: mst »

Dandee pisze:Jedno nieopatrzne słowo za dużo i dowolna niewiasta może stać się mózgożerna, a na to żadna strategia nie pomoże. :wink:
He, he doświadczyliśmy tego kiedyś z kolegą Multidejem w Lifeboats (chociaż bardziej dosłownie mogłoby się to stać w Mall of Horror :wink: ).
Ostatnio zmieniony 01 mar 2008, 10:39 przez mst, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: skanna »

Dandee pisze: Jedno nieopatrzne słowo za dużo i dowolna niewiasta może stać się mózgożerna, a na to żadna strategia nie pomoże. :wink:
Rozwścieczona niewiasta nie ograniczy się do mózgożerności - pożre delikwenta w całości :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Dandee
Posty: 208
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Łowicz - Mińsk Mazowiecki

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: Dandee »

Pożarcie to jeszcze nic.
Naprawdę ambitna uparta i bezwzględna niewiasta, z którą grałem, żeby wreszcie wygrać w satysfakcjonujący sposób trzymała nas z bratem przy Magii i Mieczu TRZY dni (piątek, sobota, niedziela) non stop, przez co lubiana przez nas gra stała się mózgożerna z powodu ultimatum: "Grajcie lub gińcie".
Powiadam gra pod presją działa lepiej od red bulla na skupienie, koncentrację oraz intelekt.
Naprawdę próbowaliśmy nie dać wygrać Kamili, co z przygodówki zrobiło prawie strategię.
"Fabricati diem, punk"
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: mst »

Trzeciego dnia to już chyba raczej próbowaliście przegrać tak żeby nie było widać, że się podkładacie. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Dandee
Posty: 208
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Łowicz - Mińsk Mazowiecki

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: Dandee »

Przegrać z dziewczyną będąc w przewadze liczebnej?
Hańba na głowy nasze i potomków naszych, wstyd i sromota!!!

Przy planszy prawie szło na ostre. A Kama była wtedy jeszcze bardziej zawzięta od nas.
Wspominaliśmy tamte trzy dni koszmaru przy okazji rozmowy o tym jak nie będziemy wychowywać własnych dzieci.
"Fabricati diem, punk"
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: mst »

A ja myślałem, że stanowczość, konsekwencja i upór w dążeniu do celu są cechami, które warto zaszczepić w młodym pokoleniu. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
krwck
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: krwck »

krwck pisze:Dzięki za pomoc. Już po wszystkim. Caylus zamówiony. Teraz tylko czekać. Napiszę jak się sprawdził jak tylko się doczekamy :)
Miałem napisać jak się sprawdził Caylus. Naczekaliśmy się straszliwie - zamówiłem Caylusa 26 lutego, paczka przyszła w połowie maja... Ale opłacało się czekać. Gra jest rewelacyjna! Nie mam zbyt dużego doświadczenia w planszówkach, ale na razie to najlepsza rzecz w jaką grałem. Pod kątem żony też się udała - pełna satysfakcja :)

A tak przy okazji: zasady wcale nie są takie straszne i skomplikowane jak by się mogło wydawać po przeczytaniu niektórych recenzji/opinii... U nas wszystko idealnie zaskoczyło już po kilku turach pierwszej partii.
krwck, czyt. karwacki :)
kolekcja
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: Earl_MW »

krwck pisze:A tak przy okazji: zasady wcale nie są takie straszne i skomplikowane jak by się mogło wydawać po przeczytaniu niektórych recenzji/opinii... U nas wszystko idealnie zaskoczyło już po kilku turach pierwszej partii.
Bo to nie zasady są skomplikowane, tylko mnogość opcji i strategii. Jak mawia filozof: nie sztuką jest grać, sztuką jest grać dobrze ;)

Earl
Awatar użytkownika
krwck
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: krwck »

Earl_MW pisze:Bo to nie zasady są skomplikowane, tylko mnogość opcji i strategii. Jak mawia filozof: nie sztuką jest grać, sztuką jest grać dobrze ;)
No tak. Ale. Chodziło mi o to, że poza mnogością strategii i wynikającym z niej skomplikowaniem samej gry, co jest jasne, czytając różne opinie/recenzje odniosłem wrażenie, że same zasady są skomplikowane i trudne, szczególnie dla nowych graczy. A nie są wcale straszne i super płynnie działają.
krwck, czyt. karwacki :)
kolekcja
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: macike »

Straszna to jest instrukcja. Przeczytałem 3 razy i nie dowiedziałem się tyle, co po 2 kolejkach na planszy. Zrestą prawie wszystkie zasady sa bardzo elegancko na planszy wymalowane, wystarczy się nauczyć je czytać.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
krwck
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: krwck »

macike pisze:Straszna to jest instrukcja. Przeczytałem 3 razy i nie dowiedziałem się tyle, co po 2 kolejkach na planszy. Zrestą prawie wszystkie zasady sa bardzo elegancko na planszy wymalowane, wystarczy się nauczyć je czytać.
Instrukcja? Dla mnie bomba. Też przeczytałem 3 razy i wystarczyło w zupełności. I na wszystko są jasne przykłady.
krwck, czyt. karwacki :)
kolekcja
Awatar użytkownika
meham
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2006, 15:06
Lokalizacja: Sanok

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: meham »

Dla mnie instrukcja Caylusa to był horror. Jest tam chyba wszystko, ale nam nie udało się tego w 3 podejściach "doczytać". Brakuje jakby przykładów. Ale już się nie czepiam...

Meham
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: yosz »

Instrukcję IMHO wystarczy przeczytać raz, ale trzeba zerkać na planszę i na ikony, wtedy robi się jaśniejsza. Po dwóch turach zaczyna wszystko grać.

A fakt - Caylus jest świetny. Zbliża się do 10 na BGG z każdą grą
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: zephyr »

Nawet w obrębie samych zasad jest sporo "kruczków" które nie zawsze się zauważa typu:
- przed pierwszą turą też pobiera się wypłatę
- pole z burmistrzem też jest aktywowane
- robotnik na swoje zawsze za jeden niezależnie od aktualnej ceny
- na podsumowaniu jeszcze nie można brać przysług z następnej ketegorii
- (!!!) nie można brać przysług na tym samym tracku w obrębie jednej fazy
niby wszystko jest w instrukcji, ale czasem się coś przeoczy
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: Browarion »

zephyr pisze: - przed pierwszą turą też pobiera się wypłatę
O, tak chyba nie grałem. THX, sprawdzę :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: yosz »

zephyr pisze:- robotnik na swoje zawsze za jeden niezależnie od aktualnej ceny
- na podsumowaniu jeszcze nie można brać przysług z następnej ketegorii
Arghhh .. cofam co powiedziałem, posypuję głowę popiołem :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: tassman »

to w takim razie po ilosciach przeczytanych postow postawnowilem wybrac miedzy caylus'em a T&E. Chcialbym uslyszec slowa porownania od osob ktore graly w obie gry.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: Don Simon »

tassman pisze:to w takim razie po ilosciach przeczytanych postow postawnowilem wybrac miedzy caylus'em a T&E. Chcialbym uslyszec slowa porownania od osob ktore graly w obie gry.
Jesli wszystkie wypowiedzi tutaj i na BGG nie daly Ci obrazu tych gier to proponuje kupic obie, wyprobowac i sprzedac (z niewielka strata) ta, ktora Ci sie mniej spodoba.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Mózgożerna strategia dla 2 i więcej graczy

Post autor: Wehr »

Przepraszam, wybaczcie, ale muszę...

Szachy. Wiem, że są passe, ale są jednocześnie piekielnie dobre i cholernie mózgożerne.

Poza tym można się pobawić np. w tysiąca, warcaby... Domino? No ale mimo wszystko szachy to #1.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
ODPOWIEDZ