Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Aville »

Nie :mrgreen: W ubieglym tygodniu zlozylam u nich pierwsze zamowienie w historii mojego planszowkowania :mrgreen: Ale bede pamietac ;)

Tym niemniej chetnie sie dowiem, kiedy bede mogla sobie kupic Rebelowe koszulki w ich sklepie w Gdansku ;)
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: mia123 »

Koszulki mają być w marcu :)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: ernin »

Jaka będzie jakość tych koszulek? Do jakich konkurencyjnych można by je porównać?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: seki »

ernin pisze:Jaka będzie jakość tych koszulek? Do jakich konkurencyjnych można by je porównać?
+1 cenowo nieco niżej niż arcane tinmen, jeśli będą równie dobre to mi pasuje. Przychylam się do pytania. Ciekawość.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Bary »

Rebelu, czy planujecie w najbliższym czasie dodruk Pór Roku? Jeżeli tak, to czy zawierać on będzie jakiekolwiek poprawki?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2444
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Jiloo »

Bary pisze:Rebelu, czy planujecie w najbliższym czasie dodruk Pór Roku? Jeżeli tak, to czy zawierać on będzie jakiekolwiek poprawki?
A jakie tam są błędy?
Jakieś poprawione karty były dodane do pierwszego dodatku, ale w mojej wersji były już ok.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Bary »

Jiloo pisze:
Bary pisze:Rebelu, czy planujecie w najbliższym czasie dodruk Pór Roku? Jeżeli tak, to czy zawierać on będzie jakiekolwiek poprawki?
A jakie tam są błędy?
Jakieś poprawione karty były dodane do pierwszego dodatku, ale w mojej wersji były już ok.

Tapnięte | keep-disco-evil
Tak, znalazłem info, że w obecnym dodruku (gdzie zmieniono tytuł z Seasons na Pory Roku) pojawiło się kilka poprawek i ciekaw jestem, czy od tego czasu pojawiły się jeszcze jakieś małe błędy, które być może kolejny dodruk poprawi. Ja o niczym nie wiem i pytam z czystej ciekawości.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: TTR_1983 »

Fajnie byłoby, żeby terminy z pierwszej strony tego wątku były takie same jak na stronie wydawnictwa, bo nie wiadomo które brać pod uwagę :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: RUNner »

ernin pisze:Jaka będzie jakość tych koszulek? Do jakich konkurencyjnych można by je porównać?
Jeśli jakość koszulek premium będzie zbliżona do FFG, to ja w to chętnie wejdę, bo cenowo jest znacznie korzystniej.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: REBEL.pl »

harrison pisze:Odnośnie Cottage Garden:
Zawartość pudełka:
...
1 żeton taczki
...
Martwi mnie trochę w tym opisie słowo "żeton" (może się czepiam), ale będzie w PL edycji ta wypasiona taczka, składana w 3D, prawda REBELu?
Tak, prawda. Będzie to wypasiona, składana w 3D taczka :)
Jiloo pisze:Yamatai - w internetach znalazłem informację, że angielska wersja ma być w Europie w marcu. Macie już jakieś plany odnośnie wydania polskiego?
Nie wiem czy szukać innego prezentu na urodziny czy może jednak uda się Yamatai ;)
Polska edycja będzie dostępna w tym samym druku. Dostaliśmy informację, że powinna być dostępna do odbioru pod koniec marca, więc premierę będzie miała na przełomie marzec/kwiecień 2017.
wucash pisze:Drogi Rebelu a czy jest szansa jakiegoś dokupienia kart promo z sosem sojowym? nic nie słyszałem o promkach przedsprzedażowych a wzbogaciłoby to nasza rodzinna rozrywkę :)
niestety nie ma takiej możliwości. Dodatek jest produktem bezkosztowym o zerowej wartości, tym samym nie mamy jak wprowadzić go do obrotu inaczej jak dodając go do przedsprzedaży lub rozdając przy okazji różnych imprez w których bierzemy udział.
Kin@a pisze:
REBEL.pl pisze:
Kin@a pisze:(...)Mam pytanie odnośnie Fauny:
Wprowadzono jakieś modyfikacje/zmiany w stosunku do poprzedniej edycji zmniejszenia/zwiększenia ilości/wielkości kart?
Generalnie gra przechodziła kilkukrotne metamorfozy okładki, elementy pozostawały niezmienione, powinno tak zostać również w tej edycji. Ustalimy odpowiedź z oryginalnym wydawcą i damy znać.
Czy odpowiedź jest już ustalona? Mam też nowe pytanie: czy w przedsprzedaży będą dodawane karty promocyjne, których potem nie będzie można dostać? :wink:
Fauna jest jeszcze w opracowaniu merytorycznym. Jeszcze nie znamy odpowiedzi na te pytania.
Aville pisze:Na stronie 3Trolli pojawiły się... koszulki marki "Rebel". Czy coś o tym wiadomo i dlaczego nie widzę tego na stronie samego Rebela? :mrgreen:
ernin pisze:Jaka będzie jakość tych koszulek? Do jakich konkurencyjnych można by je porównać?
Już wiadomo więcej :) Cierpiąc na regularne niedobory koszulek zdecydowaliśmy się na wprowadzenie własnej linii w tej kategorii. Stworzyliśmy stronę:

https://koszulki.rebel.pl

na której można obejrzeć pełną ofertę (23 wzory w wersjach standard i premium). Strona posiada funkcjonalność podpowiadania rozmiaru koszulek po wpisaniu ich wymiarów.
Koszulki marki mają także swoją kategorię w sklepie: https://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModProdu ... er=product

Za produkcję odpowiedzialna jest ta sama fabryka która produkuje wzory dla UltraPro. Zachęcamy do wypróbowania ich jako ochrony dla swoich kart :)
PS: Stworzyliśmy wzór 50x73 mm pasujący do... Cywilizacji Poprzez Wieki. Udało się ziścić marzenie wielu z nas :)
Bary pisze:
Jiloo pisze:
Bary pisze:Rebelu, czy planujecie w najbliższym czasie dodruk Pór Roku? Jeżeli tak, to czy zawierać on będzie jakiekolwiek poprawki?
A jakie tam są błędy?
Jakieś poprawione karty były dodane do pierwszego dodatku, ale w mojej wersji były już ok.(...)
Tak, znalazłem info, że w obecnym dodruku (gdzie zmieniono tytuł z Seasons na Pory Roku) pojawiło się kilka poprawek i ciekaw jestem, czy od tego czasu pojawiły się jeszcze jakieś małe błędy, które być może kolejny dodruk poprawi. (...)
Bary pisze:Rebelu, czy planujecie w najbliższym czasie dodruk Pór Roku? Jeżeli tak, to czy zawierać on będzie jakiekolwiek poprawki?
Nie mamy w planach dodruku. Ostatni druk miał zrobione wszystkie niezbędne poprawki. Można go łatwo poznać po tym, że front okładki został przetłumaczony (Pory Roku) w odróżnieniu do pierwszego nakładu (Seasons).
TTR_1983 pisze:Fajnie byłoby, żeby terminy z pierwszej strony tego wątku były takie same jak na stronie wydawnictwa, bo nie wiadomo które brać pod uwagę :)
Idealna sytuacja do której dążymy będzie taka, aby na pierwszej stronie wątku zapraszać do odwiedzenia zakładki "Zapowiedzi na stronie wydawnictwa" :)

-------------------------------------
WAŻNE INFORMACJE:
-------------------------------------

Fix Pack do Terraformacji Marsa - miał przyjechać wraz z dodrukiem, ale w wyniku niedoparzenia został w fabryce. Podróżuje do nas osobno, dlatego pierwszą wysyłkę planujemy w drugim tygodniu marca.

-------------------------------------
AKTUALIZACJE:
-------------------------------------

Yamatai - szacowana data premiery to przełom marzec/kwiecień 2017 r.

Zgubione Znalezione oraz Żyrafometr - data premiery to 6 marca 2017 r.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: RUNner »

Pomysł z koszulkami uważam za bardzo dobry i myślę że trafiony w 10! W końcu Rebel to gracze i potrzeby graczy doskonale rozumieją. To może do Tash-Kalara pojawią się koszulki? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: playerator »

REBEL.pl pisze:Cierpiąc na regularne niedobory koszulek zdecydowaliśmy się na wprowadzenie własnej linii w tej kategorii. Stworzyliśmy stronę:

https://koszulki.rebel.pl

na której można obejrzeć pełną ofertę (23 wzory w wersjach standard i premium). Strona posiada funkcjonalność podpowiadania rozmiaru koszulek po wpisaniu ich wymiarów.
Czy docelowo przy każdej grze będzie podpowiedź, ile potrzeba do niej koszulek w danym rozmiarze? Byłoby super :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Bary »

RUNner pisze:Pomysł z koszulkami uważam za bardzo dobry i myślę że trafiony w 10! W końcu Rebel to gracze i potrzeby graczy doskonale rozumieją. To może do Tash-Kalara pojawią się koszulki? ;)
Pewnie też fani Talismana/AH/EH z radością powitali by większe koszulki na karty postaci. :) Pomysł z koszulkami świetny!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
chmur3k
Posty: 28
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:13

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: chmur3k »

Też chciałbym bardzo pochwalić pomysł z koszulkami, sporo rozmiarów i cena jak najbardziej przystępna, a wierzę w to, że jakość również :) na pewno będę się zaopatrywał!
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: anion »

REBEL.pl pisze:
-------------------------------------
AKTUALIZACJE:
-------------------------------------

Yamatai - szacowana data premiery to przełom marzec/kwiecień 2017 r.

Wrzućcie proszę w miarę szybko na stronę, żebym zdążył zamówić w przedsprzedaży zanim mój kupon urodzinowy straci ważność, czyli tak przed połową marca koniecznie. ;)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: piton »

a jak tam plany wydania SUSHI GO PARTY?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Trolliszcze »

Rebelu, super inicjatywa z własną marką koszulek do gier. Kupuję tego na pęczki, więc macie szansę na wiernego klienta, tylko tutaj pojawia się pytanie: jak one są grube? Jesteście w stanie podać tę wartość, najlepiej w mikronach? Żebym miał porównanie :) Oglądałem je w Waszym sklepie, ale znalazłem tylko enigmatyczną informację, że są "podwójnej grubości". Co to właściwie znaczy? Podwójnej w stosunku do czego?
EDIT:
Ok, już widzę: podwójnej w stosunku do wersji budżetowej, czyli produkujecie je w dwóch różnych grubościach.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017, 14:29 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1987 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: warlock »

Ten tekst o podwójnej grubości jest zarówno przy koszulkach "zwykłych" jak i "premium". Więc czym one się tak naprawdę różnią :)?

Generalnie czuję, że to jest tak: zwykłe = jakość "miękkich" Mayday, "premium" = jakość Ultra Pro.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Trolliszcze »

Już jest odpowiedź z fejsa:
standard = 45 mikronów
premium = 90
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2444
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Jiloo »

warlock pisze: Generalnie czuję, że to jest tak: zwykłe = jakość "miękkich" Mayday, "premium" = jakość Ultra Pro.
Nawet bliżej im do Mayday niż Ultra Pro jeśli chodzi o grubość.
Ultra Pro na grubość 110 mikronów.
Mayday Standard – 40 μm, Premium – 90 μm.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017, 14:55 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Trolliszcze »

Trzeba wypróbować "organoleptycznie", bo nie tylko grubość się liczy, ale też materiał, przejrzystość itd. Jedno jest pewne - cenę mają bardzo atrakcyjną.
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: rabitto »

Drogi Rebelu
Jakiś czas temu wspominałeś o dodruku Cywilizacji Poprzez Wieki na przełomie styczeń/luty a mamy już marzec :D
Czy uda Wam się wypuścić do sklepów Cywilizację jeszcze w marcu ?
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Szaweł »

REBEL.pl pisze:Już wiadomo więcej :) Cierpiąc na regularne niedobory koszulek zdecydowaliśmy się na wprowadzenie własnej linii w tej kategorii. Stworzyliśmy stronę:
https://koszulki.rebel.pl
na której można obejrzeć pełną ofertę (23 wzory w wersjach standard i premium). Strona posiada funkcjonalność podpowiadania rozmiaru koszulek po wpisaniu ich wymiarów...
Zajefajny krok. Bardzo dobra inicjatywa.

A w pogrubionym zdaniu chodziło chyba o wpisanie tytułu gry? Wpisując rozmiar trzeba go znać, więc bez sensu byłyby podpowiedzi dotyczące tego co już znamy ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Aville »

Drogi Rebelu,
informowalam juz u Was w sklepie, gdzie zapewniono mnie, ze ktos to zmieni, ale jak widac nie tylko nie zmieniono błędu, ale też zaciągnięto go do systemu dopasowywania koszulek: Teby z Queen Games owszem, mają karty mini european, ale Teby które Wy wydaliście, mają dużo większe karty, to jest jakiś standard, chyba European. Poprawcie proszę, bo wprowadza to w błąd, zwłaszcza że w Waszym sklepie stacjonarnym też sprzedawcy korzystają z tego, co macie na stronie i sprzedali nam złe koszulki.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: RunMan »

Minął już jakiś czas od wydania polskich wersji Wiarusów i Troyes, więc pytam - czy w przypadku dodruku dodatków można liczyć na ich polskie wydanie, czy raczej się na to nie nastawiać?
Pozdrawiam :)
Zablokowany