Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: warlock »

Kolejny temat z cyklu TOP, ale tym razem z małym twistem. ;) Nie chodzi mi tutaj o Wasze 10 ulubionych gier jako takich, a o swego rodzaju "zestawienie planszówek na każdą okazję". Hipotetyczna sytuacja jest taka - zostajecie wyłącznie z dziesiątką gier i do końca życia nie możecie kupić już żadnej innej (oczywiście gry mogą zawierać dodatki ;)). W takiej sytuacji liczy się wszechstronność i duża grywalność wybranych tytułów.

Potraktujcie to raczej jako zabawę i ciekawe ćwiczenie mentalne :). Po naprawdę długiej batalii z samym sobą wyszło mi coś takiego (kategorie są oczywiście elastyczne): :)

#1 Karcianka: Dominion
- nieskończona regrywalność, przystępne zasady, gra za każdym razem zaskakuje czymś nowym. Do zagrania w zasadzie z każdym. Ze wszystkich karcianek, jakie uwielbiam (7 Cudów Świata, Pory Roku, Race for the galaxy) wybrałem właśnie Dominiona.

#2 Kościana/ciężkie euro z interakcją: Troyes - to mój wybór dla gry kościanej i jednocześnie cięższego euro dla graczy, którzy lubią wredne zagrania i dużą interakcję. Dorzucając dodatek zapewniamy sobie nieskończoną regrywalność i jest podobnie jak w przypadku Dominiona - każda partia zaoferuje coś nowego.

#3 Dla dwóch graczy: Neuroshima Hex! - szybka, grywalna, szalenie angażująca i różnorodna ze względu na dużą liczbę asymetrycznych frakcji. Gdybym potrzebował czegoś szybkiego na dwóch graczy, Neuroshima Hex! byłaby moim pierwszym wyborem.

#4: Trudna/długa/dla zaawansowanych: Cywilizacja: Poprzez Wieki - w takim zestawieniu nie może zabraknąć mięsistej gry cywilizacyjnej na długie godziny.

#5: Euro ze średniej półki, bez negatywnej interakcji: Agricola - w takim zestawieniu chciałbym mieć w miarę przystępne euro, bez negatywnej interakcji i ze średniej kategorii wagowej. I powiem szczerze, że sam się zdziwiłem, że wybrałem akurat Agricolę, bo o to miejsce walczyły ukochany Trajan, Zamki Burgundii, Tzolk'in, Keyflower (choć ten potrafi być wredny ;))... I choć Agricola nie jest moją ulubioną grą z tego grona, to jest eurosem, którego można zgłębiać i eksplorować przez bardzo długi czas (ze względu na ogromną różnorodność kart). Chciałbym zostawić sobie grę, do której będę siadał z myślą: "ciekawe, co teraz mi się trafi". No i plus jest taki, że Agricola ma kilka poziomów trudności i ma świetnie połączoną mechanikę z tematyką, przez co ma szansę "trafić" do przeciętnego Kowalskiego ;).

#6: Gateway: Five Tribes - ambitniejszy gateway i jedna z moich ulubionych gier jeśli chodzi o wprowadzanie nowych graczy do naszego hobby ;).

#7: Epicka/konfrontacyjna: A Game of Thrones: The Board Game (Second Edition) - o miejsce "epickiej gry konfrontacyjnej z kolesiami na mapie" walczyły Blood Rage i Cyklady, ale wybrałem Grę o Tron - w sześcioosobowym składzie Gra o Tron jest naprawdę wspaniałym doświadczeniem. Cyklady i Blood Rage pozbawione są elementu negocjacji i paktów, a to niezwykle mocny punkt GoTa :).

#8: Przygodówka/z klimatem: Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island - w takim zestawieniu musi znaleźć się miejsce dla czegoś z klimatem, a Robinson to moja ulubiona przygodówka.

#9: Imprezowa/rodzinna: Tajniacy - imprezówka, która sprawdziła się znakomicie w przeróżnych sytuacjach.

#10: Filler/kompaktowa: For Sale - mój ulubiony "barowy filler" i gra dla nie-graczy. Gdy potrzebuję czegoś kompaktowego, co można wytłumaczyć w minutę - sięgam po For Sale.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: krecilapka »

#1 Karcianka: Arkham Horror lcg

#2 Kościana/ciężkie euro z interakcją: Dominant Species

#3 Dla dwóch graczy: Zimna Wojna

#4: Trudna/długa/dla zaawansowanych: Pan Lodowego Ogrodu

#5: Euro ze średniej półki, bez negatywnej interakcji: Pandemia Legacy. Po kampanii staje się zwykłą Pandemią.

#6: Gateway: Dixit

#7: Epicka/konfrontacyjna: Twilight Empire

#8: Przygodówka/z klimatem: Conan

#9: Imprezowa/rodzinna: Masha Hop

#10: Filler/kompaktowa: Czarne historie
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: bowmanek »

#1 Karcianka: Horror w Arkham LCG

#2 Kościana/ciężkie euro z interakcją: D-Day Dice

#3 Dla dwóch graczy: Neuroshima Hex

#4: Trudna/długa/dla zaawansowanych: Robinson Crusoe

#5: Euro ze średniej półki, bez negatywnej interakcji: Epoka Kamienia

#6: Gateway: Dixit

#7: Epicka/konfrontacyjna: Chaos w Starym Świecie

#8: Przygodówka/z klimatem: Eldritch Horror

#9: Imprezowa/rodzinna: Tajniacy

#10: Filler/kompaktowa: Zombiaki: Atak na Moskwę
Spoiler:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Trolliszcze »

#1 Karcianka: Arkham Horror LCG

#2 Euro z interakcją: Puerto Rico

#3 Dla dwóch graczy: Zimna wojna

#4 Trudna/długa/dla zaawansowanych: Pola Arle

#5 Euro ze średniej półki: Terra Mystica

#6 Gateway: Ticket to Ride

#7 Epicka/konfrontacyjna: coś z serii COIN

#8 Przygodówka/z klimatem: Świat Dysku: Ankh-Morpork

#9 Imprezowa/rodzinna: Tajniacy

#10 Filler/kompaktowa: 6. bierze
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: rattkin »

#1 Karcianka: Android: Netrunner.
#2 Kościana/ciężkie euro z interakcją: Zupełnie różne kategorie. Kościana: Roll for the Galaxy. Ciężkie euro z interakcją - nie znam.
#3 Dla dwóch graczy: Android: Netrunner. Jak nie można powtarzać to Day & Night.
#4: Trudna/długa/dla zaawansowanych: Eclipse.
#5: Euro ze średniej półki, bez negatywnej interakcji: Five Tribes.
#6: Gateway: Dixit.
#7: Epicka/konfrontacyjna: Battalia.
#8: Przygodówka/z klimatem: Mice and Mystics.
#9: Imprezowa/rodzinna: Zupełnie różne kategorie. Imprezowa - Ice Cool. Rodzinna - Tokaido.
#10: Filler/kompaktowa: Skulls / Gringo.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 959
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Koshiash »

#1 Karcianka: Anioł Śmierci
#2 Euro z interakcją: Boże Igrzysko (to prawdziwe)
#3 Dla dwóch graczy: Labirynt: War on Terror
#4: Długa: Maria
#5: Euro ze średniej półki, bez negatywnej interakcji: Caylus
#6: Gateway: Wyścig do Renu
#7: Epicka/konfrontacyjna: Zakazane Gwiazdy
#8: Z klimatem: Space Hulk
#9: Imprezowa/rodzinna: Robo Rally
#10: Filler/kompaktowa: 2 de Mayo
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: hipcio_stg »

#1 Karcianka: Race for the Galaxy
#2 Kościana/ciężkie euro z interakcją: (nie lubią ani kości, ani cieżkiego euro z NI) - Small world (za interakcję)
#3 Dla dwóch graczy: 7 wonder duel z dodatkiem
#4: Trudna/długa/dla zaawansowanych: Agricola
#5: Euro ze średniej półki, bez negatywnej interakcji: Tzolk`in
#6: Gateway: Five Tribes
#7: Epicka/konfrontacyjna: Magic The Gathering...
#8: Przygodówka/z klimatem: Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island
#9: Imprezowa/rodzinna: Blokus
#10: Filler/kompaktowa: Splendor
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Nadis »

#1 Karcianka : Race for the Galaxy
#2 Kościana : Troyes
#3 Dla dwojga : Pola Arle
#4 Długa : Alchemicy (może nie są aż tak długą grą, ale mam sentyment :p)
#5 Średnio ciężkie euro : Zamki Burgundii
#6 Gateway : Five Tribes
#7 Konfrontacyjna : brak pomysłu
#8 Z klimatem : Listy z whitechapel
#9 rodzinna : Carcassonne
#10 Filler : Zamki Szalonego Króla Ludwika

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 403 times
Been thanked: 270 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Deem »

Tak z ciekawości i zupełnego niezrozumienia kwestii - Co taki temat jak ten daje autorowi i ludziom wrzucającym tu swoje listy? Pakujecie te gry do walizek i jesteście przygotowani, bo Niemcy przyjdą? Komuś (z piszących lub czytających) to się do czegokolwiek przydało?

Nie mówię, że nie można, tylko mój rozumek nie ogarnia po co i w sumie byłbym wdzięczny za oświecenie.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Nadis »

Deem pisze:Tak z ciekawości i zupełnego niezrozumienia kwestii - Co taki temat jak ten daje autorowi i ludziom wrzucającym tu swoje listy? Pakujecie te gry do walizek i jesteście przygotowani, bo Niemcy przyjdą? Komuś (z piszących lub czytających) to się do czegokolwiek przydało?

Nie mówię, że nie można, tylko mój rozumek nie ogarnia po co i w sumie byłbym wdzięczny za oświecenie.
Siedzę na bardzo nudnych zajęciach i zajmuję myśli. Tudzież patrzę jakie inne tytuły zdaniem innych graczy są warte uwagi. Mam nadzieję, że moje uzasadnienie Cię usatysfakcjonuje ;)

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: warlock »

Deem pisze:Tak z ciekawości i zupełnego niezrozumienia kwestii - Co taki temat jak ten daje autorowi i ludziom wrzucającym tu swoje listy? Pakujecie te gry do walizek i jesteście przygotowani, bo Niemcy przyjdą? Komuś (z piszących lub czytających) to się do czegokolwiek przydało?

Nie mówię, że nie można, tylko mój rozumek nie ogarnia po co i w sumie byłbym wdzięczny za oświecenie.
Jeśli ktoś nie ma kasy i miejsca na dużą kolekcję, nie wiem - jakiś student mieszkający na stancji, który często się przeprowadza i nie ma warunków na transport/przechowywanie tony gier (przykład), a chciałby kupić dosłownie garstkę gier na różne okazje i miałby w nie łupać non stop, to do jakiego zestawu miałby się ograniczyć. Ewentualnie ktoś, kto zaczyna zbierać gry i chciałby mieć różnorodną, ciekawą przekrojówkę z różnych kategorii.

Wybacz, że to napiszę - ale po postach pisanych w stylu jak ten Twój (pogardliwie-ironicznym) czuję, że jestem na polskim forum.

@rattkin wiem, że to różne kategorie ;). Możecie spokojnie je modyfikować, łączyć albo wybrać jedną z dwóch, tu nic nie jest na sztywno ;).
Ostatnio zmieniony 06 mar 2017, 09:52 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Bea »


#1 Karcianka: Race for the galaxy


#2 ciężkie euro Terra Mystica

#3 Dla dwóch graczy: Summoner Wars

#4: Trudna/długa/dla zaawansowanych: Dominant Species

#5: Euro ze średniej półki, bez negatywnej interakcji: Lords of Waterdeep
#6: Gateway: Epoka Kamienia - ambitniejszy gateway i jedna z moich ulubionych gier jeśli chodzi o wprowadzanie nowych graczy do naszego hobby ;).

#7: Epicka/konfrontacyjna: Eclipse
#8: Przygodówka/z klimatem: Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island

#9: Imprezowa/rodzinna: Tajniacy

#10: Filler/kompaktowa: Splendor
Hyde
Posty: 54
Rejestracja: 08 kwie 2012, 21:41
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Hyde »

#1 Karcianka: Dominion
#2 Ciężkie euro z interakcją: Keyflower
#3 Dla dwojga: Race for the Galaxy
#4 Trudna/długa/dla zaawansowanych: Cywilizacja: Poprzez Wieki
#5 Średnio ciężkie euro: Agricola
#6 Gateway: Seasons
#7 Epicka/konfrontacyjna: Star Wars: Rebelia
#8 Przygodówka/z klimatem: Posiadłość Szaleństwa
#9 Imprezowa/rodzinna: Splendor
#10 Filler: Santorini
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: TV3 »

Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

...musiałbym dokupić te dwie brakujące pozycje.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 403 times
Been thanked: 270 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Deem »

@warlock
Tyle tylko, że te listy nie mają żadnego kontekstu - tzn. jak student ma zdecydować, o czymkolwiek na ich podstawie skoro dostaje wyplute losowe gry w różnych kategoriach. To już lepiej niech otworzy bgg posegreguje sobie według oczekiwanych gatunków. Tak przynajmniej znajdzie jakieś komentarze. Posty pogardliwie-ironiczne nie są specyfiką polskiego forum - to cecha niezależna narodowo :)

@Nadis
Tak, dziękuję - jestem w stanie przyjąć, że nuda piszącego jest jednym z najabrdziej konstruktywnych powodów dodawania swojej listy w takich wątkach ;)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: rattkin »

Trudno, żeby takie listy miały komuś pomoć, gdy nie ma dalszego kontekstu. To raczej tylko zabawa w top 1 z danej kategorii, głównie dla samych piszących, raczej nie dla czytających :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: mat_eyo »

Gdybym miał mieć tylko 10 gier dla własnej uciechy, to spakowałbym kilka Feldów, dopchał Rosenbergiem, Chvatilem, Terraformacją Marsa i po sprawie. Jednak skoro są takie ładne kategorie, to postaram się do nich dopasować. Uwaga - będą przewały i naciąganie ;)

#1 Karcianka: Terraformacja Marsa - Nikt nie napisał, że ta karcianka nie może mieć planszy. Genialny tytuł, który mimo ponad dwudziestu partii na koncie nie zaczął mi się nudzić.

#2 Kościana/ciężkie euro z interakcją: Zamki Burgundii - Skoro kościanka, to chyba wypada wskazać najlepszą grę dice placement na rynku. Jeśli miałoby być ciężkie euro z interakcją to wskazałbym Dominant Species.

#3 Dla dwóch graczy: Labirynt: War on Terror - jako moje ulubione CDG.

#4: Trudna/długa/dla zaawansowanych: Cywilizacja: Poprzez Wieki - najlepsza gra cywilizacyjna, najlepsza gra Chvatila, nie wyobrażam sobie takiego zestawienia bez niej. Równie dobrze mogłaby wylądować w kategorii dla dwóch graczy, wtedy jej miejsce tutaj zajmuje Mage Knight.

#5: Euro ze średniej półki, bez negatywnej interakcji: Le Havre - jakiś Rosenberg musiał trafić. Zamiast niego może być któryś z Feldów.

#6: Gateway: Dominion: Intryga - Bo prosty, bo szybki, bo w karciankach się nie załapał.

#7: Epicka/konfrontacyjna: Eclipse - za to, że do euromechanizmów ma dosypane dokładnie tyle elementów AT, ile jestem w stanie przyjąć bez reakcji alergicznej.

#8: Przygodówka/z klimatem: Mage Knight - Jeżeli MK załapałby się wcześniej, to biorę Amerigo/Wyrocznię Delficką i wciskam kit, że to przygodówka o żeglowaniu :D

#9: Imprezowa/rodzinna: Tajniacy - Jedna z niewielu imprezówek, które toleruję i zdecydowanie najlepsza z tego grona.

#10: Filler/kompaktowa: Race for the Galaxy - bo pies mi zjadł pudełko i Race'a woziłem na zagraniczne wyjazdy w malutkiej reklamówce z Empiku :D
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: elayeth »

#1 Karcianka: Dominion

#2 Euro z interakcją: Great Western Trail

#3 Dla dwóch graczy: Zamki Burgundii

#4 Trudna/długa/dla zaawansowanych: The Gallerist

#5 Euro ze średniej półki: Agricola

#6 Gateway: Ticket to Ride: United Kingdom & Pennsylvania

#7 Epicka/konfrontacyjna: Szogun

#8 Przygodówka/z klimatem: Eldritch Horror

#9 Imprezowa/rodzinna: Wyspa Skye

#10 Filler/kompaktowa: Red7
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Olgierdd »

rattkin pisze:Trudno, żeby takie listy miały komuś pomoć, gdy nie ma dalszego kontekstu. To raczej tylko zabawa w top 1 z danej kategorii, głównie dla samych piszących, raczej nie dla czytających :)
Wbrew pozorom takie powracające jak bumerang tematy są przydatne osobom, które nie czytają forum regularnie i robią samodzielny "risercz" na temat popularnych obecnie gier.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: rattkin »

Nie mam pojęcia, jak losowe listy, na każdej co innego, miałoby komuś faktycznie pomóc w wyborze dobrej gry pod siebie, ale cóż, jeśli faktycznie pomagają, no to fajnie.
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 302
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Bruno555 »

Ja ostatnio kupiłem Evolution: Climate na podstawie tego typu listy. I z miejsca stała się jedną z moich ulubionych gier. Po prostu zaciekawił mnie tytuł, zacząłem drążyć temat i kupiłem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: kwiatosz »

Jeżeli widzę listę kogoś, kto ma w kilku miejscach taką samą grę jaką mam ja (no albo podobną), to niemalże z miejsca spojrzę na tytuły z jego listy, których nie znam.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Carmash »

Nie wiem, pewnie zostawiam moje TOP 10...
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Olgierdd »

rattkin pisze:Nie mam pojęcia, jak losowe listy, na każdej co innego, miałoby komuś faktycznie pomóc w wyborze dobrej gry pod siebie, ale cóż, jeśli faktycznie pomagają, no to fajnie.
Nie napisałem słowa o szukaniu pod siebie dobrych gier planszowych :roll:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3391
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2066 times

Re: Gdybyście musieli ograniczyć kolekcję do 10 gier...

Post autor: Ardel12 »

#1 Karcianka: Legendary Marvel z dodatkami - tak dużo regrywalności tylko z 3 dużymi dodatkami i kilkoma małymi ;p.

#2 Kościana/ciężkie euro z interakcją: RollFTG/Troyes - ciężko się zdecydować

#3 Dla dwóch graczy: 7CŚ: Pojedynek z dodatkiem - ciężko o lepszą 2 osobową grę :)

#4: Trudna/długa/dla zaawansowanych: Spartacus - chciałem wcisnąć jakiegoś euro suchara, ale jednak Spartacus jest genialny na dłuższe posiadówki, klimat po prostu się wylewa.

#5: Euro ze średniej półki, bez negatywnej interakcji: Levis & CLark a czy to się łapie na euro ze średniej półki :D?

#6: Gateway: Carcassone z dodatkami - proste, ale nie banalne zasady. Jest miejsce na kombinowanie (przy grze w mniej niż 4 os.)

#7: Epicka/konfrontacyjna: Eclipse euro 4X co tu chcieć więcej :D

#8: Przygodówka/z klimatem: LE: Alien z dodatkiem - klimat jest, przygoda jest = pasuje do kategorii

#9: Imprezowa/rodzinna: Times'Up - gram na każdej prawie imprezie i ciągle nie mam dość. Wszyscy się angażują w grę i dobingują lub próbują zmylić.

#10: Filler/kompaktowa: Red7 - wakacje potwierdziły, że do grania z nieznaną parą, która ma bardzo małe doświadczenie w grach planszowych, spełnia się idealnie i nie nudzi nawet po wieeeelu partiach
ODPOWIEDZ