AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Darek006 »

Ja na razie ci nie odpowiem na to pytanie, muszę dać zasady gry do tłumaczenia I karty.
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: n0b0dy88 »

Powie ktoś coś w kwestii nowej instrukcji? Jakie zmiany?
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Dostałem swoją paczkę i nadal nie potrafię tego zrozumieć. Figurki jakościowo urywają d... razem z jajami, przynajmniej w porównaniu z tymi, z którymi miałem styczność (GW, Mantic, Dust), piankowa wypraska (!), kości, karty, tona tekturowych kafli - to wszystko za śmieszne 180 zł? To musi być jakiś wałek :) Jedyne co mi przychodzi do głowy to fatalny gameplay jakiś, bo instrukcja bardziej przypomina mi ksiązkę do bitewniaka a nie manual do planszówki. Ale ponoć pracował nad nią międzynarodowy sztab playtesterów - fanatyków pierwszej edycji... Wypowiem się konkretniej, jak przeczytam.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

Gothik pisze:Dostałem swoją paczkę i nadal nie potrafię tego zrozumieć. Figurki jakościowo urywają d... razem z jajami, przynajmniej w porównaniu z tymi, z którymi miałem styczność (GW, Mantic, Dust), piankowa wypraska (!), kości, karty, tona tekturowych kafli - to wszystko za śmieszne 180 zł? To musi być jakiś wałek :) Jedyne co mi przychodzi do głowy to fatalny gameplay jakiś, bo instrukcja bardziej przypomina mi ksiązkę do bitewniaka a nie manual do planszówki. Ale ponoć pracował nad nią międzynarodowy sztab playtesterów - fanatyków pierwszej edycji... Wypowiem się konkretniej, jak przeczytam.
Mi się też nie chce wierzyć, smaczku dodaje to że po kupnie strona statusu mojego zamówienia na wargamer.pl przestała działać :D
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Wincenty Jan »

Szczerze mówiąc jak zobaczyłem zawartość to cena faktycznie wydaje się bardzo atrakcyjna. W tej cenie, nawet jak mechanika będzie fatalna , to można stworzyć swoje zasady aby pograć :D to tak pół żartem, pół serio...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Gorzej, że skala inna :,( Na ty zdjęciu unicastowy marine ma ze dwa razy mniejsze ramiona w obwodzie :,(

Czekam na dobre zdjęcia porównawcze całości z wyrównanymi podstawkami, ale boję się, że całość linii przerobią na unicast i stare modele będą niekompatybilne z nowymi.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

schizofretka pisze:Gorzej, że skala inna :,( Na ty zdjęciu unicastowy marine ma ze dwa razy mniejsze ramiona w obwodzie :,(

Czekam na dobre zdjęcia porównawcze całości z wyrównanymi podstawkami, ale boję się, że całość linii przerobią na unicast i stare modele będą niekompatybilne z nowymi.
Ktoś zrobił dość niefortunne porównanie, ponieważ model operatora smartguna w 2 ed. jest modelem kobiecym :)
django
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:49

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: django »

Czy da rade jeszcze kupic gdzies gre w tak przystepnej cenie ? jesli tak to czy jakas dobra dusza napisze gdzie ? dodam ze na wargamer.pl gdy chce kupic gre strona nie odpowiada i nie da sie jej dodac do koszyka :(
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Ja zamówiłem zgodnie z sugestiami z gamelord. 169 z wysylka.
Ale UWAGA gry fizycznie spodziewają się, dopiero na Wielkanoc. To co było jest wszędzie wyprzedane. Pozostaje liczyc na to, że prodos to sprawnie rozesle.
No ale skoro nie dostają kasy z gory to powinno być ok
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Darek006 »

Ja kupiłem na http://vanaheim.pl chyba mieli jeszcze jedną sztukę przynajmniej tak pisało na stronie.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: misioooo »

To nie jest tak, że z tej wersji za 169zł wyrzucili trochę stuffu i upchali w "dodatkach"? Np. nie ma chyba w pudle żadnych modeli facehuggerów ani Alien Warriorów - są tylko Infanty... Chcesz warriorów? Dokup sobie. Twarztulnych? Dokup sobie...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Deem »

misioooo pisze:To nie jest tak, że z tej wersji za 169zł wyrzucili trochę stuffu i upchali w "dodatkach"? Np. nie ma chyba w pudle żadnych modeli facehuggerów ani Alien Warriorów - są tylko Infanty... Chcesz warriorów? Dokup sobie. Twarztulnych? Dokup sobie...
W pierwszej edycji podstawki były tylko:
- 10 Infant Aliens
- 5 Stalker Aliens
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: misioooo »

Deem pisze:
misioooo pisze:To nie jest tak, że z tej wersji za 169zł wyrzucili trochę stuffu i upchali w "dodatkach"? Np. nie ma chyba w pudle żadnych modeli facehuggerów ani Alien Warriorów - są tylko Infanty... Chcesz warriorów? Dokup sobie. Twarztulnych? Dokup sobie...
W pierwszej edycji podstawki były tylko:
- 10 Infant Aliens
- 5 Stalker Aliens
A w tej nowej co to taka tania? Bo jak nadal jak w pierwszej, to... w pudełku jest tylko pół gry wg mnie ;P Wolałbym pudło za 250, ale kompletne.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Darek006 »

Gdyby było wszystko to kosztowała by ok 1600 zł. To tak samo jak byś powiedział że Star Wars Imperial Assault ,lub inne podobne gry są nie kompletne.To są podatawki a jak chcesz więcej postaci to dokupujesz. Na tym właśnie zarabiają.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Deem »

misioooo pisze:
Deem pisze:
misioooo pisze:To nie jest tak, że z tej wersji za 169zł wyrzucili trochę stuffu i upchali w "dodatkach"? Np. nie ma chyba w pudle żadnych modeli facehuggerów ani Alien Warriorów - są tylko Infanty... Chcesz warriorów? Dokup sobie. Twarztulnych? Dokup sobie...
W pierwszej edycji podstawki były tylko:
- 10 Infant Aliens
- 5 Stalker Aliens
A w tej nowej co to taka tania? Bo jak nadal jak w pierwszej, to... w pudełku jest tylko pół gry wg mnie ;P Wolałbym pudło za 250, ale kompletne.
Według opisu na stronie Wargamera:
23 single-pieced models

To by się zgadzało z poprzednią edycją - 15 obcych, 5 marines i 3 predków. W pierwszej edycji jest to zupełnie wystarczające, a wręcz scenariusze są uszyte na takie siły.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Salemmtg »

Ja swoją podstawkę dziś też otrzymałem. Figurki naprawdę pięknie wykonane, widać najmniejszy detal, jest potencjał do świetnego malowania. Jedynie do czego można się przyczepić to mam wrażenia jakby kafelki były wycinane tępym ostrzem (Krawędzie kafelek zaokrąglone do środka ,zamiast równo przycięte) oraz w 1 modelu obcego miałem pękniętą końcówkę ogona (wersja figurki z ogonem skierowany ku górze). Tutaj właśnie widać że ten element figurki będzie najsłabszy.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: lunatykuku »

Kupiłem dzisiaj w Wargamerze. Przez zasady będę się dopiero przedzierał, ale jakość figurek jest świetna. Detale ostre, pozy dość ciekawe, nadlewek niewiele. Kafle i zwłaszcza żetony mogły by być nieco grubsze, ale za tę cenę i tak całość sprawia bardzo dobre wrażenie. No i gąbkowa wypraska to dla mnie świetna opcja, bo nawet po pomalowaniu będzie je można śmiało trzymać w pudełku :)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Taki mój grosik do dyskusji o jakości figurek - znalazłem fajne porównanie detali Alienów z AvP 1 ed. z gienkami ze Space Hulka (a te z drugiej edycji sa jeszcze lepsze). Tyle w temacie...

Obrazek
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: ajfel »

Super, jest tylko jedno ale: ten alien nie jest z 1ed AvP :-) na pewno nie z podstawowego zestawu.

Co nie zmienia faktu, że alieni z 1ed są bardziej szczegółowi od genokradów.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Deem »

Nie dam sobie uciąć za to ręki, ale wydaje mi się, że to Alien Warrior.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: n0b0dy88 »

Deem pisze:Nie dam sobie uciąć za to ręki, ale wydaje mi się, że to Alien Warrior.
Też mi się tak wydaje bo ma takie wystające kolce na plecach.
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Darek006 »

Na forum Prodos Games jest temat o tym że figurki są mniejsze. Wygląda na to że tak, najmniejsza rużnica jest na alienach 2-3 mm. Ma ktoś poprzednie figurki lub dodatkowe by poruwnać. Mnie osobiście to nie przeszkadza. Do bitewniaka I tak kupię dodatkowe zestawy.
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: yNidhogg »

Gothik pisze:Taki mój grosik do dyskusji o jakości figurek - znalazłem fajne porównanie detali Alienów z AvP 1 ed. z gienkami ze Space Hulka (a te z drugiej edycji sa jeszcze lepsze). Tyle w temacie...
Ale ale... jak można porównywać AVP (2016) ze Space Hulkiem (1996). Figurki SH ze zdjęcia pochodzą z 2 edycji : D
Poniżej najnowsza edycja (profesjonalnie pomalowana):
Spoiler:
Edit (żeby nie robić offtopu): Mój błąd, na zdjęciu Gothik'a rzeczywiście mamy figurkę z 3ed SH.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2017, 20:54 przez yNidhogg, łącznie zmieniany 2 razy.
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: ajfel »

Znowu nieprawda. Ten BroodLord owszem, pochodzi z ostatniej edycji 2009/2014, ale genokrad jest stary :-)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

yNidhogg pisze:Ale ale... jak można porównywać AVP (2016) ze Space Hulkiem (1996). Figurki SH ze zdjęcia pochodzą z 2 edycji : D
Yyyyy, nie. To jest figurka z 3/4 edycji SH z 2009/2014 roku. Wiem co mówię, bo umierałem z nudów podczas ich malowania - w tej pozie jest ich w boxie najwięcej, bodajże czterech. Nie sugerujcie się okrągłą podstawką - figurka była przebazowana. Gienki z drugiej edycji miały słodkie, prążkowane quasi-pancerzyki na plecach:

Obrazek

Zupełnie jak ten z Twojego zdjęcia...
ODPOWIEDZ