Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: ostoja »

Nie wiadomo kiedy, bo jest dużo roboty z korektą, ale gra jest oficjalnie zapowiedziana przez Rebel. https://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,83 ... ndzie.html
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Sekator »

Czy ktos z Was ma nowe wydanie od Space Cowboys SHCD west end? Bo kupilem, i przygladajac sie temu jak stoi na polce zauwazylem trojke na dole grzbietu, tak jakby to byla trzecia wydana przez nich gra serii. Cos mnie ominelo? Czy wydaja jakos od konca?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Munchhausen »

Sekator pisze:Czy ktos z Was ma nowe wydanie od Space Cowboys SHCD west end? Bo kupilem, i przygladajac sie temu jak stoi na polce zauwazylem trojke na dole grzbietu, tak jakby to byla trzecia wydana przez nich gra serii. Cos mnie ominelo? Czy wydaja jakos od konca?
Zgadza się - zaczęli odświeżać od końca, bo wiele osób ma już podstawkę. Generalnie szykują się trzy pudła, a wersja podstawowa będzie druga w kolejności.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 499
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 977 times
Been thanked: 216 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Ogłosili właśnie. Jednak 3 kwartał.
SHCD:TTMaOC
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: TOMI »

Czy dobrze widziałem nas stronie Rebela, że premiera przewidziana jest na ...... IV kw. 2018 !?
To pomyłka czy przegięcie by przesunąć premierę o 2 lata !?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Sekator »

Żadna pomyłka.

Potrzebują więcej czasu, bo zatrudnili tłumaczy, znających Sherlocka, żeby wszystko było tak jak trzeba. A następny dodruk do jakiego się mogą podłączyć będzie pod koniec III kwartału 2018 niestety.
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: zaki850 »

Szkoda...ja już się wahałem czy nie odpuścić grania w połowie, poczekać na polską wersję, a w międzyczasie kupić SHCD: Jack The Ripper. :(
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

No to rzeczywiście translatorski problem, ciekawe kto tłumaczył książki Aghaty Christie albo Raymonda Chandlera :?: :wink:
EDIT: Może Wojciech Cejrowski by się podjął tego arcytrudnego zadania, w końcu parę języków zna :?:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: detrytusek »

Sekator pisze:Żadna pomyłka.

Potrzebują więcej czasu, bo zatrudnili tłumaczy, znających Sherlocka, żeby wszystko było tak jak trzeba. A następny dodruk do jakiego się mogą podłączyć będzie pod koniec III kwartału 2018 niestety.
A do tej pory kto to tłumaczył - google translator? Przecież już raz przekładali wydanie, a prace trwają już wiele miesięcy i nagle się zorientowali, że wszystko jest o kant rozbić i trzeba zatrudnić nową ekipę? I co to jest wogóle za specjalizacja "znam Sherlocka"? To nie jest fizyka kwantowa, wystarczy tłumacz znający słownictwo tego okresu, a nie "znać Sherlocka". Śmierdzi mi to tłumaczenie na kilometr.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: rattkin »

Też mnie to lekko zdziwiło, nie pamiętam by w tej grze było słownictwo właściwe "znającym Sherlocka".
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: seki »

Ale się czepiacie. Niech zrobią to porządnie (długotrwale) a nie na odpiernicz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: detrytusek »

seki pisze:Ale się czepiacie. Niech zrobią to porządnie (długotrwale) a nie na odpiernicz.
Jasne bo rok na tłumaczenie to jest na odpiernicz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Deem »

detrytusek pisze:
seki pisze:Ale się czepiacie. Niech zrobią to porządnie (długotrwale) a nie na odpiernicz.
Jasne bo rok na tłumaczenie to jest na odpiernicz.
Najwyraźniej coś nie wyszło i próbują innego podejścia. Mają wystarczająco bogate portfolio, żeby nie zejść z głodu do momentu wydania.

BTW w każdym wątku, w którym pojawia się informacja o opóźnieniu, natychmiast wyskakują inkwizytorzy, którzy każą wydawcy się tłumaczyć. Nic dziwnego, że w końcu powstała grupa, która się z tego (między innymi) niemiłosiernie naśmiewa...
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: kwiatosz »

Nie grałem co prawda, ale wydaje mi się, że ta gra ma nie tylko suche instrukcje, ale jest pisana bardziej w formie paragrafówki, czyż nie? Jeśli tak to zrobienie w niej stylu jak w książkach wpływa na plus, a z pewnością łatwiej to osiągnąć komuś znającemu i lubiącemu wcześniejsze przekłady.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: DarkSide »

eeee...tam. Narzekacie jakbyście nie mieli niczego do ogrywania :wink: Ja przynajmniej poogrywam w tym czasie 20 ostatnich zakupów + 4 preordery które w tym czasie dotrą + część przyszłych zakupów o których jeszcze nic nie wiem :mrgreen:
Jeżeli rok opóznienia podniesie miodność i zagwarantuje brak jakichkolwiek błędów, to tylko przyklasnąć takiej sytuacji.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: detrytusek »

Deem pisze: BTW w każdym wątku, w którym pojawia się informacja o opóźnieniu, natychmiast wyskakują inkwizytorzy, którzy każą wydawcy się tłumaczyć.
A tu ktoś im każe się tłumaczyć? To coś przegapiłem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Deem »

detrytusek pisze:
Deem pisze: BTW w każdym wątku, w którym pojawia się informacja o opóźnieniu, natychmiast wyskakują inkwizytorzy, którzy każą wydawcy się tłumaczyć.
A tu ktoś im każe się tłumaczyć? To coś przegapiłem.
detrytusek pisze: A do tej pory kto to tłumaczył - google translator? Przecież już raz przekładali wydanie, a prace trwają już wiele miesięcy i nagle się zorientowali, że wszystko jest o kant rozbić i trzeba zatrudnić nową ekipę? I co to jest wogóle za specjalizacja "znam Sherlocka"? To nie jest fizyka kwantowa, wystarczy tłumacz znający słownictwo tego okresu, a nie "znać Sherlocka". Śmierdzi mi to tłumaczenie na kilometr.
A sorki, w sumie powinienem użyć słów typu "narzekają", "smęcą", "biadolą", "trują...".
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: detrytusek »

Deem pisze: A sorki, w sumie powinienem użyć słów typu "narzekają", "smęcą", "biadolą", "trują...".
Jeśli głośne zastanawianie się / analiza podanej przez Nich informacji jest biadoleniem i truciem to przykro mi, że nie dostrzegasz różnicy. Ja wolę sobie podyskutować zamiast łykać jak młody pelikan wszystko co mi przed oczy rzucą.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: rastula »

cała nadzieja w FAP :P - oni to przetłumaczą w googlu i będzie po wakacjach ...
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Deem »

detrytusek pisze:
Deem pisze: A sorki, w sumie powinienem użyć słów typu "narzekają", "smęcą", "biadolą", "trują...".
Jeśli głośne zastanawianie się / analiza podanej przez Nich informacji jest biadoleniem i truciem to przykro mi, że nie dostrzegasz różnicy. Ja wolę sobie podyskutować zamiast łykać jak młody pelikan wszystko co mi przed oczy rzucą.
Podyskutować z kim i o czym? Jakoś nie widzę żadnej konstruktywnej wypowiedzi ani w tym wątku ani w innych podobnych. Wydawnictwa praktycznie nigdy się nie tłumaczą. Poza tym z czego? Co jest niejasne w tym co napisali? Uznali, że potrzebują kogoś, kto siedzi w tematyce SH (i git, tłumaczenie kogoś, kto zna temat albo chociaż epokę, bo o o nią może tu chodzić, może być dokładniejsze). Następny print dopiero w 2018, więc data taka a nie inna.

@Rastula
I taniej :P
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: detrytusek »

Deem pisze: Podyskutować z kim i o czym? Jakoś nie widzę żadnej konstruktywnej wypowiedzi ani w tym wątku ani w innych podobnych. Wydawnictwa praktycznie nigdy się nie tłumaczą. Poza tym z czego? Co jest niejasne w tym co napisali? Uznali, że potrzebują kogoś, kto siedzi w tematyce SH (i git, tłumaczenie kogoś, kto zna temat albo chociaż epokę, bo o o nią może tu chodzić, może być dokładniejsze). Następny print dopiero w 2018, więc data taka a nie inna.
Deem naprawdę napisałem wszystkie swoje wątpliwości wyżej i znajduje się tam odpowiedź na każde Twoje pytanie.
Znów poruszasz wątek tłumaczenia się wydawnictwa i co, mam znów napisać, że nikt się tego nie domaga? Po co.
Deem pisze: @Rastula
I taniej :P
A nie wiadomo. Są lekko nieprzewidywalni ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: TOMI »

Pierwsze informacje o grze w wersji pl. pojawiły się w czerwcu 2016 roku. Rebel pisał, że tłumaczy. Przesunięcie na koniec 2018 to nie jest raczej lekkie przesunięcie terminu !? ;)
P.S. pierwszy raz słyszę o "Tłumaczu w klimatach Sherlocka". Są na to jakieś egzaminy ?
Słabo to wyszło :((
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: rastula »

TOMI pisze:Pierwsze informacje o grze w wersji pl. pojawiły się w czerwcu 2016 roku. Rebel pisał, że tłumaczy. Przesunięcie na koniec 2018 to nie jest raczej lekkie przesunięcie terminu !? ;)
P.S. pierwszy raz słyszę o "Tłumaczu w klimatach Sherlocka". Są na to jakieś egzaminy ?
Słabo to wyszło :((

ale to nie jest kwestia tylko tłumaczenia...ale raczej terminu dodruku... nie wyrobiono się na pierwszy termin (cokolwiek było przyczyną) co nie oznacza że nowe tłumaczenie ./ korekta zajmie rok.

wiadomo że fajnie by było zagrać, ale nie przesadzajmy z rzucaniem gromów... nikt jeszcze nie zapłacił za grę jak w niektórych przypadkach ( vide mage wars)
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: ostoja »

Choć zazwyczaj sam jestem pierwszy do narzekania i czekam na tę grę, to tym razem nie rozumiem jojczenia. Rebel nie zrobił kampanii na wspieram.to ani przedsprzedaży, więc nikomu nie jest nic winien. Widocznie w trakcie testów polskiej wersji doszli do wniosku, że grze czegoś brakuje, np. klimatu i postanowili zrobić to lepiej. A że najbliższy druk planowany jest za ponad rok, to jest jak jest. Ja poczekam.
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Kal-El83 »

Dobrze że jest jasne info, bo co chwila zaglądałem na stronę wydawnictwa i do ich wątków na forum :)
Spokojnie poczekam, nie pali się, są inne tytuły do ogrania w tym czasie :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
ODPOWIEDZ