Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

donmakaron pisze:A z ciekawości - dlaczego koszulki być muszą?

tap tap tap
Akurat w cosmicu myślę że koszulki to bardzo dobry pomysł bo po jakimś czasie flary będą się wyróżniać.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: donmakaron »

Bludgeon pisze:
donmakaron pisze:A z ciekawości - dlaczego koszulki być muszą?

tap tap tap
Akurat w cosmicu myślę że koszulki to bardzo dobry pomysł bo po jakimś czasie flary będą się wyróżniać.
Proszę nie wyciągać wypowiedzi z kontekstu ;) Mowa tu o koszulkach na rasy kosmitów. Karty graczy wiadomo, że warto zakoszulkować. Dużo tasowania, memłania w rękach i tak dalej. Kosmici za to leżą plackiem na stole i nic im nie grozi.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

Kosmici są w miarę bezpieczni to fakt :) Na dodatek jak kupiłem na nich koszulki to nie pasowały :roll:
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 1975 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: warlock »

Czterdzieści lat czekania na polską edycję, a tu kompletny brak recenzji i wrażeń... nikt nie grał?
yarzab
Posty: 353
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: yarzab »

Grałem dopiero kilka razy, ale jak dla mnie jedna z najlepszych gier w jakie było mi dane zagrać od dłuższego czasu :)
Pełno zabawy, śmiechu, negatywnej interakcji, negocjacji i sojuszy.
Jednak nie jest to na pewno pozycja dla każdego, choćby z wyżej wymienionych powodów.

pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

warlock pisze:Czterdzieści lat czekania na polską edycję, a tu kompletny brak recenzji i wrażeń... nikt nie grał?
Wszyscy fani od lat mają oryginał ;)
Tak to jest jak się grę spolszcza po 9 (!) latach od wydania angielskiego...
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cosmic Encounter

Post autor: slanesh »

Wiadomo jak z jakością polskiego tłumaczenia? Galakta lubi coś zepsuć tak, że czasami zmienia to całkiem balans. Kupować po polsku czy szukać angielskiej?
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: galthran »

warlock pisze:Czterdzieści lat czekania na polską edycję, a tu kompletny brak recenzji i wrażeń... nikt nie grał?
Recenzji gier Galakty ogólnie jest jak na lekarstwo, więc to nie dziwi w sumie.

Mi gra przypadła do gustu. Jest tak wyjątkowa i nietypowa, że w zasadzie ciężko ją zaszufladkować w jakimkolwiek typie gier. Na pewno jest sporo negatywnej interakcji, sporo negocjacji, blefu, zastraszania. Przy tym wszystkim kupa śmiechu. Mi tytuł przypasował.Ras jest od groma, więc regrywalność bardzo duża, do tego każda umiejętność to praktycznie kompletny game changer, więc już z podstawką kombinacji jest naprawdę multum. Hasło często towarzyszące tej grze, czyli, że jest to tytuł o nieskończonych możliwościach nie jest do końca bezpodstawny i aż tak bardzo przesadzony :P
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Munchhausen »

Ja jestem jeszcze przed pierwszą partią, ale po zafoliowaniu kart. I powiem tak: wypraska to jakiś żenujący żart. Dawno nic mnie tak nie wkurzyło. Serio?! Jeżeli macie robić coś takiego, to lepiej dorzućcie do opakowania dodatkowe woreczki.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Gambit »

Wywal tę wypraskę. U mnie w pudełku od gry mieści się wszystko z sześcioma dodatkami włącznie. Karty Obcych mam zapakowane do dwóch pudełek od dodatków (i włożone do pudła od gry). Reszta w woreczkach. Mieści się na styk. Nic w koszulkach, bo jak tak patrzę, to wtedy na bank by nie weszło.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

Gambit pisze: Nic w koszulkach, bo jak tak patrzę, to wtedy na bank by nie weszło.
Na 100% by nie weszło, sprawdzałem.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Cosmic Encounter

Post autor: sowacz »

U mnie się wszystko zmieściło do jednego pudełka, a karty mam w koszulkach. Stos kart ras jedynie odrobinę wystaje ponad samo pudełko, ale to nawet centymetr nie jest i dobrze się zamyka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 maja 2017, 16:31 przez sowacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2439
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 531 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Jiloo »

sowacz pisze:U mnie się wszystko zmieściło do jednego pudełka, a karty mam w koszulkach. Stos kart ras jedynie odrobinę wystaje ponad samo pudełko, ale to nawet centymetr nie jest i dobrze się zamyka.
Spoiler:
Zmieściło się wszytsko poza zdjęciami na forum... :cry:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: sowacz »

Zmniejszyłem rozmiar zdjęć, powinno być lepiej.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

Ułała super packing skillz!
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: sowacz »

Najlepsze są te tacki dla graczy, bardzo przyspieszają setup. W jednym takim pudełeczku są statki, planety i znacznik zajętych kolonii.

Pudełko od gry można postawić też pionowo i nic się nie wysypuje :)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

sowacz pisze:Najlepsze są te tacki dla graczy, bardzo przyspieszają setup. W jednym takim pudełeczku są statki, planety i znacznik zajętych kolonii.
Też tak sobie wszystko podzieliłem, bardzo wygodne.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Rafal_Kruczek »

galthran pisze:
warlock pisze:Czterdzieści lat czekania na polską edycję, a tu kompletny brak recenzji i wrażeń... nikt nie grał?
Recenzji gier Galakty ogólnie jest jak na lekarstwo, więc to nie dziwi w sumie.

Mi gra przypadła do gustu. Jest tak wyjątkowa i nietypowa, że w zasadzie ciężko ją zaszufladkować w jakimkolwiek typie gier. Na pewno jest sporo negatywnej interakcji, sporo negocjacji, blefu, zastraszania. Przy tym wszystkim kupa śmiechu. Mi tytuł przypasował.Ras jest od groma, więc regrywalność bardzo duża, do tego każda umiejętność to praktycznie kompletny game changer, więc już z podstawką kombinacji jest naprawdę multum. Hasło często towarzyszące tej grze, czyli, że jest to tytuł o nieskończonych możliwościach nie jest do końca bezpodstawny i aż tak bardzo przesadzony :P
Byłem na stoisku Galakty na Pyrkonie. Na kilku stołach było prezentowane x-wingi , Star wars - destiny i ogromnie fantastyczna gra pod nazwą Imhotep.
Kosmiczne spotkanie technicznie rzecz biorąc były - dosłownie schowane na dolnej półce za ladą.
Jeśli na konwencie fantastycznym bardziej promowany jest suchy "cube pusher" - dosłownie gra o wysyłaniu i układaniu kosteczek zamiast tematycznego fantastycznego klasyka to rzeczywiscie coś nie tak jest z promocją w Galakcie.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Munchhausen »

Ja już jestem po pierwszej partii (5 osób). I gra chwyciła - dużo śmiechu i różnych dzikich interakcji, choć nie każdemu musi przypaść do gustu dość potężna dawka losowości. Ponadto w instrukcji przydałby się rozszerzony opis zdolności poszczególnych ras, bo w trakcie rozgrywki pojawia się wiele pytań, np. co zrobić w sytuacji, gdy Zombie przegrywa walkę na swojej rodzimej planecie. Teraz na BGG doczytałem, że trzeba jego statki przedelegować na inną planetę, ale w trakcie partii po prostu je zostawiliśmy, bo przecież nie mogą trafić do wiru :)
sowacz pisze:U mnie się wszystko zmieściło do jednego pudełka, a karty mam w koszulkach. Stos kart ras jedynie odrobinę wystaje ponad samo pudełko, ale to nawet centymetr nie jest i dobrze się zamyka.
A co to za markery w lewym, górnym rogu? I z jakiego dodatku? :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: donmakaron »

Munchhausen pisze:A co to za markery w lewym, górnym rogu? I z jakiego dodatku? :)
W najnowszym dodatku dodali taki bajer, że zaproszeni do pomocy gracze w tajemnicy wybierają kogo (jeśli mają wybór) i jak mocno wspierają i dopiero jak wszyscy ustalą, to odsłaniamy co i jak.

edit: Cosmic Eons.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Gambit »

donmakaron pisze:
Munchhausen pisze:A co to za markery w lewym, górnym rogu? I z jakiego dodatku? :)
W najnowszym dodatku dodali taki bajer, że zaproszeni do pomocy gracze w tajemnicy wybierają kogo (jeśli mają wybór) i jak mocno wspierają i dopiero jak wszyscy ustalą, to odsłaniamy co i jak.

edit: Cosmic Eons.
Te zegarki robią moim zdaniem świetną robotę :P
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Munchhausen »

Mam dziwne wrażenie, że o "Kosmicznych spotkaniach" jest podejrzanie cicho. A to trochę martwi i obniża szanse na potencjalne dodatki w języku polskim. Obym się jednak mylił.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 1975 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: warlock »

Grałem wczoraj pierwszy raz - świetna gra, bawiłem się naprawdę przednio ;). Ale wszystko zależy tu od grupy, jak siądzie się do KS z niewłaściwą ekipą to rozgrywka będzie słabiutka ;).
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Michał M »

warlock pisze:Ale wszystko zależy tu od grupy, jak siądzie się do KS z niewłaściwą ekipą to rozgrywka będzie słabiutka ;).
Niby tak, ale można tak powiedzieć pewnie o prawie każdej grze (chociaż w Cosmica trochę grałem i oczywiście rozumiem, co masz na myśli).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 1975 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: warlock »

Nie do końca tak jest - są gry, w które możesz grać w absolutnej ciszy z największymi mrukami (np. Zamki Burgundii), bo nie ma w nich znaczenia to, co dzieje się "nad stołem". Cosmic bez żywiołowych negocjacji, oparty tylko na chłodnej kalkulacji będzie nudą. Tu liczy się osobowość grających, tak samo jak w Szeryfie z Nottingham albo Avalon ;).
ODPOWIEDZ