Android: Netrunner LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: rattkin »

Bardziej precyzyjnie: po natknięciu się na nie, gdy nie są zainstalowane.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Michał M »

No tak, nie pomyślałem o HQ. W każdym razie dzięki za podpowiedź.
Pynio
Posty: 859
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 120 times
Been thanked: 111 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Pynio »

Ja przepraszam, ale coś mnie ostatnio przyćmiło jak graliśmy.

Rozumiem, że jeśli runner uzyskuje dostęp do serwera zdalnego, który NIE jest zrezowany, to jeśli nie skasuje zawartości tego serwera (np. asset + upg) to karty pozostają niezrezowane. Jest to chyba jasne jak słońce, ale jakoś pewność straciłem podczas gry.


Drugie w zasadzie upewnienie. Podczas skoku np podczas kroku 2.3 można rezować upgrade na podchodzonym serwerze?


EDIT:

Odpowiadam sam sobie:

2x tak :) Dziękuję!
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

Hej, mam pytanko o Personal Workshop
https://netrunnerdb.com/pl/card/02049
1. czy jak zniknie ostatni znacznik zasilania to musimy zainstalować hostowaną kartę? nawet jeśli to jest program i jego instalacja spowoduje trashowanie innego programu (limit pamięci) ?
2. czy można hostować więcej niż jedną kartę w tym samym czasie?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: donmakaron »

autoexec pisze:Hej, mam pytanko o Personal Workshop
https://netrunnerdb.com/pl/card/02049
1. czy jak zniknie ostatni znacznik zasilania to musimy zainstalować hostowaną kartę? nawet jeśli to jest program i jego instalacja spowoduje trashowanie innego programu (limit pamięci) ?
2. czy można hostować więcej niż jedną kartę w tym samym czasie?
1. Tak, musimy.
2. Można. Oczywiście ściągasz na początku tury tylko jeden znacznik z wybranej karty, niezależnie od tego ile kart hostujesz na Personal Workshop.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: rattkin »

1. Tak, musisz.
2. Można. Gdy masz ściągać znacznik, wybierasz z której.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

Dziękuje za odpowiedzi.
Teraz mam pytanie o kombo:
Tori Hanzo https://netrunnerdb.com/pl/card/05022
+ Fetal AI https://netrunnerdb.com/find/?q=Fetal+AI
+ Personal Evolution https://netrunnerdb.com/en/card/01067

jak rozpatrywać net damage przy akcesie runnera na remote Fetal AI + TH?
Lecą jednorazowo 3 net damage (potencjalnie 1 brain damage) ?
Czy może najpierw 2 net demage z Fetala (potencjalnie 1 brain damage) +1 net damage (z PE) ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: rattkin »

Najpierw leci 2 net z Fetal AI. Masz decyzję z Tori Hanzo czy zamienić to na 1 brain. Potem runner decyduje czy wykrada, ponieważ kradzież wymaga "additional cost", który nigdy nie jest obowiązkowy i automatyczny. Jeśli płaci 2c i kradnie, dostanie jeszcze 1 net z Jinteki PE, Tori Hanzo już się nie odpala, bo warunek "first time" zaszedł już wcześniej, przy Fetalu.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

dziękuje,
ale jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, co jeśli runner ma Net Shield https://netrunnerdb.com/en/card/01045
rozumiem to tak, że przy Fetal AI runner wybiera że korpo pierwsza decyduje czy zamienić 2 net damage z Fetala na 1 brain, bo jeśli runner by pierwszy decydował to mógłby zapłacić tylko za 1 obrażenie z Fetala a drugie korpo by mogła dalej zamienić na 1 brain.
Dobrze myślę?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: donmakaron »

autoexec pisze:dziękuje,
ale jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, co jeśli runner ma Net Shield https://netrunnerdb.com/en/card/01045
rozumiem to tak, że przy Fetal AI runner wybiera że korpo pierwsza decyduje czy zamienić 2 net damage z Fetala na 1 brain, bo jeśli runner by pierwszy decydował to mógłby zapłacić tylko za 1 obrażenie z Fetala a drugie korpo by mogła dalej zamienić na 1 brain.
Dobrze myślę?
Najpierw odpala się 2 dmg od Fetal AI, następnie Runner (zakładam, że jest jego tura, więc jego zdolności odpalają się przed korpowymi) może uniknąć Net Shieldem 1 dmg, niezależnie od tego Corp może następnie zamienić ten rzeczywiście otrzymany dmg (1 lub 2 w zależności od użycia NS) w 1 brain damage, potem jak pisał Rattkin - runner decyduje czy kradnie agendę i jeśli tak, to dostaje jeszcze 1 net damage od Personal Evolution.

Gdyby natomiast Fetal AI zadawało 1 net damage przy encunterze, to użycie Net Shielda wyłącza całkowicie Tori Hanzo - była okazja jej użyć (1 net damage w skoku), ale runner spreventował ten damage, więc zdolność spotkała swój trigger, ale nie mogła się rozwiązać. Przy kolejnym net damage'u w tym skoku Tori już się nie odpali.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

kolejne pytanie o House of Knives
https://netrunnerdb.com/en/card/05004

Place 3 agenda counters on House of Knives when you score it.
Hosted agenda counter: Do 1 net damage. Use this ability only during a run and only once per run.

Czy jak się ma 2 HoK zescorowane to można dwa razy zadać 1 net damage podczas jednej tury (skoku)?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: rattkin »

Tak.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

autoexec pisze:Dziękuje za odpowiedzi.
Teraz mam pytanie o kombo:
Tori Hanzo https://netrunnerdb.com/pl/card/05022
+ Fetal AI https://netrunnerdb.com/find/?q=Fetal+AI
+ Personal Evolution https://netrunnerdb.com/en/card/01067

jak rozpatrywać net damage przy akcesie runnera na remote Fetal AI + TH?
Lecą jednorazowo 3 net damage (potencjalnie 1 brain damage) ?
Czy może najpierw 2 net demage z Fetala (potencjalnie 1 brain damage) +1 net damage (z PE) ?
a jeszcze mnie naszła taka wątpliwość, jak to jest z kolejnością akcesu: jak leży na serwerze TH + Fetal AI? Jeśli runner pierw wybiera akces do TH i go kasuje a później akcesuje Fetal AI to TH już nie działa... dobrze myślę?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: rattkin »

Tak. Oczywiscie TH musi byc zrezowany, zeby w ogóle mógł zadziałać.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

czyli rozwazane kombo (TH +Fetal AI)jest czysto hipotetyczne, runner widząc zreazowane TH nigdy nie podejrzy drugiej karty przed skasowaniem TH...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: rattkin »

Tak. Oczywiscie moze nie mieć kasy na thrash albo użyć jej do thrashu, co nie pozwoli mu ukraść Fetal AI i tak dalej. Ale w ogólności TH raczej siedzi sobie na osobnym serwerze i jest podnoszony na moment przed akcesem na innym serwerze.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

hmmmm przecież:
The first time you would do any amount of net damage during each run on this server, instead you may pay 2 to do 1 brain damage.

czyli działa tylko przy runie na serwer gdzie leży TH
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: rattkin »

Rzeczywiście, masz rację, napisałem trochę z pamięci, nie czytając karty (jest raczej mało grana). W takim kontekście, TH działa głównie w połączeniu z lodami, ewentualnie z jakimś chorym combo typu Marcus Batty + lód + TH.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

albo z House of Knives https://netrunnerdb.com/en/card/05004 się kombi nieźle
Piter1991
Posty: 36
Rejestracja: 05 lip 2011, 15:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner - zasady - kasowanie aktywów

Post autor: Piter1991 »

Witam, dopiero zaczynam przygodę z Netrunnerem i po obejrzeniu link, powstała wątpliwość.
Dlaczego runner nie mógł kasować karty, która leżała bez ochrony na zdalnym serwerze?
Czy aktywa można kasować tylko jeżeli uzyskamy do nich dostęp kiedy są niezrezowane?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: rattkin »

A dokładniej? Film ma 90 min. Może nie miał pieniędzy. A może po prostu nie chciał.
Piter1991
Posty: 36
Rejestracja: 05 lip 2011, 15:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Piter1991 »

Sytuacja:
Na zdalnym serwerze są zrezowane aktywa - czy runner po skoku na ten serwer może je skasować za 4 zasoby ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: rattkin »

Oczywiście. Jeśli mówisz o sytuacji w 28:00, to komentatorzy wyjaśniają: Criminal ma kartę Bank Job, która do działania potrzebuje najlepiej otwartego serwera zdalnego. Thrashując PADy, runner mógł się pozbawić serwera, którego - być może - potrzebował. Ale jak pokazało kilka tur potem w 32:00, wcale takiej karty nie miał. Po prostu w tamtym momencie miał 4c i nie chciał się ich pozbawiać (trudno się odbić z 0). Nieco dziwne zagranie, ale może ktoś lepszy ode mnie wyjaśni, dlaczego strashował akurat w tym momencie, szczególnie, że potem w 34:00 znów nie strashował.
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: uszczu »

Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Dziś taka sytuacja przy stole:

Robię run na serwer, korp rezuje ICE Łucznik, równam się z nim siłą lodołamacza i zostaje mi 1 kredyt, Łucznik kasuje mi lodołamacza jedną ze swoich subrutyn której nie łamię bo mam 1 kredyt a ostatnia to Zakończ skok. Subrutyna zakończ skok może być złamana czy nie bo straciłem lodołamacza?
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: rattkin »

To zależy, czy twój lodołamacz pozwalał na złamanie tej subrutyny za 1 kredyt (bo mogło kosztować więcej, itd.). Natomiast w ogólności to działa tak, że najpierw pompujesz siłę, a potem decydujesz, które subrutyny łamiesz. Dopiero po tej decyzji, subrutyny się odpalają w kolejności od góry do dołu. Więc gdyby cię było stać, to złamałbyś Zakończ Skok, a potem corp dostałby 2c i skasowałby Ci lodołamacz - ale subrutyna Zakończ Skok byłaby już złamana, więc szedłbyś dalej.
ODPOWIEDZ