Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
buhaj
Posty: 1048
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 869 times
Been thanked: 516 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: buhaj »

Faaajne te figurki. Zakładam, że je zrobiłeś.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: raj »

Figurki pewni z assaulta, z wyjątkiem chyba tych z pierścieni. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Kajak
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 113 times
Been thanked: 38 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Kajak »

Owoż.
Figurki pochodzą ze "Star Wars Miniatures". Skompletowanie akurat takiego zestawu pasującego do "Rebeli" zajęło mi trochę czasu i środków finansowych. No nic żona i tak miał jeść trochę mniej.
Niektóre figurki zmodyfikowałem leciutko w stosunku do oryginałów np. przemalowałem mundur czy też ściągnąłem czapkę a nawet dorobiłem Lukowi( Jedi) miecz świetlny itp.Do tego naklejki własnego pomysłu na podstawki.
Pierścienie dorobiłem ręcznie z czarnego i białego PCV 3mm ,plus Joda , R2D2, C3PO tak samo z "Miniatures".
"Sokołek 1000lecia " z zestawu SW Armada. Kajdanki i karbonit też wyrzeźbiłem z PCV.
Nic wielkiego.Po prosty zwariowałem na punkcie tej gry.


Imperialiści:
Siły przestrzenne( efekt psuje trochę fakt że atakują od kuchni, może kiedyś dokupię do tej gry odpowiednia kuchnię :wink: ) Jednostki naziemne
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: karawanken »

Ja właśnie skończyłem grać kolejną epicka rozgrywkę :D w końcu jutro 4 maja (Dzień Star Wars), trzeba było uczcić. Baza Rebeli odkryta przypadkiem w 6 turze odparła zaciekły atak wojsk Imperium, a ponieważ superlaser akurat się zepsuł i nie mógł odpalić w stronę Yavina 4, rebeliantów wykończył niezastąpiony generał Verees i podbój planetarny z drugiego końca galaktyki. Uwielbiam tą grę.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

karawanken pisze:Ja właśnie skończyłem grać kolejną epicka rozgrywkę :D w końcu jutro 4 maja (Dzień Star Wars), trzeba było uczcić. Baza Rebeli odkryta przypadkiem w 6 turze odparła zaciekły atak wojsk Imperium, a ponieważ superlaser akurat się zepsuł i nie mógł odpalić w stronę Yavina 4, rebeliantów wykończył niezastąpiony generał Verees i podbój planetarny z drugiego końca galaktyki. Uwielbiam tą grę.
A ja oprócz grania w nią, uwielbiam czytać te mini i maxi relacje. Czy zwróciliście uwagę, że we wszystkich tematach jak już ktoś pisze jak grał to jest to, zagrałem kartę X, przesunąłem kostkę Y, zdobyłem pole Z, ugrałem gadziliard punktów... a tu... o nie... co to, to nie. Tu nikt nie pisze JA/PRZECIWNIK. Tu każdy pisze o bitwach między armią Vadera a oddziałem Luke'a, o przejściu tego drugiego na ciemną stronę mocy, o jego odbiciu z rąk Imperatora, o drodze z układu Yavin 4 na Naboo... Nawet z samego tego tematu klimat wylewa się z monitora. Tak się zastanawiam i przyznać chyba muszę, że jest to gra, która z dotychczasowych, w które miałem okazję zagrać jest po prostu klimatem pisana. Tak jakby klimat to Rebelia, potem dłuuuugo, dłuuuuuugo nic i dopiero kolejne pozycje.
Takie tam, przedpołudniowe wynurzenia ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: raj »

Szaweł pisze:Tak jakby klimat to Rebelia, potem dłuuuugo, dłuuuuuugo nic i dopiero kolejne pozycje.
Bo tak właśnie jest. :) Przynajmniej jeśli chodzi o gry dwuosobowe. :)
W sumie Wojna o Pierścień jest gdzieś pomiędzy ale ją zabijają skomplikowane i źle opisane zasady.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

raj pisze:W sumie Wojna o Pierścień jest gdzieś pomiędzy ale ją zabijają skomplikowane i źle opisane zasady.
No tak, masz rację. W WoP klimatu też jest multum, ale właśnie ta tona zasad trochę go psuje.

Żeby całkowicie nieofftopować... od dłuższego czasu sam z siebie chodzi mi po głowie dodatek do Rebelii... a jak coś mi chodzi po głowie, to po jakimś czasie z niej schodzi i pojawia się news tu czy tam... Zobaczycie. :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: karawanken »

Szaweł pisze:
Żeby całkowicie nieofftopować... od dłuższego czasu sam z siebie chodzi mi po głowie dodatek do Rebelii... a jak coś mi chodzi po głowie, to po jakimś czasie z niej schodzi i pojawia się news tu czy tam... Zobaczycie. :)
Chyba nie nadawał bym się na projektanta gier bo nie jestem wstanie wyobrazić sobie co taki dodatek mógł by zawierać. Ktoś ma jakieś pomysły? Nowi bohaterowie, możne nowe jednostki?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6478
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 959 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Odi »

Przetematowienie na New Order albo Wojny Klonów :)
Kajak
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 113 times
Been thanked: 38 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Kajak »

W dodatku powinien być mały Benek Solo jeszcze wtedy nie znany jako Kaylo Renek i powinna go kusić jasna strona mocy, ale on dzielnie nie daje się tej wstrętniej pokusie , nie tak jak dziadek miętki baton.
Z dodatkowych jednostek zdecydowanie Gwardia imperialna ,a dla terrorystów Fregata klasy Nebulon B
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Perf »

karawanken pisze:Chyba nie nadawał bym się na projektanta gier bo nie jestem wstanie wyobrazić sobie co taki dodatek mógł by zawierać. Ktoś ma jakieś pomysły? Nowi bohaterowie, możne nowe jednostki?
Poniżej powinieneś znaleźć kilka pomysłów. :)

Oficjalne rozszerzenie "Rise of the Empire":
http://www.fantasyflightgames.com/en/ne ... he-empire/
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Tony23 »

Czy Galakta to wyda po PL? Są jakieś informacje?
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: andy h »

Pytanie do graczy, którzy mają już za sobą więcej partii (im więcej tym lepiej). Ile czasu przeciętnie zabiera Wam rozgrywka?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Dwntn »

andy h pisze:Pytanie do graczy, którzy mają już za sobą więcej partii (im więcej tym lepiej). Ile czasu przeciętnie zabiera Wam rozgrywka?
U mnie średnio 3,5 - 4,5h na dwóch graczy. W czterech nie graliśmy, bo raczej mija się to z celem.

- K.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: karawanken »

Perf pisze:
karawanken pisze:Chyba nie nadawał bym się na projektanta gier bo nie jestem wstanie wyobrazić sobie co taki dodatek mógł by zawierać. Ktoś ma jakieś pomysły? Nowi bohaterowie, możne nowe jednostki?
Poniżej powinieneś znaleźć kilka pomysłów. :)

Oficjalne rozszerzenie "Rise of the Empire":
http://www.fantasyflightgames.com/en/ne ... he-empire/
:D :D :D
Nanking
Posty: 73
Rejestracja: 20 mar 2015, 14:27

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Nanking »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... he-empire/
Ufff. Dobrze, że mnie nie zachwyca taka powtórka.
Gra oparta na kanonicznej trylogii wygrywa klimatem.
Gra oparta na jednym filmie, bardzo dobrym, ale odwołującym się do właściwej części serii filmów, nie oprze się na klimacie bo ten jeszcze się nie pojawił.
Typowe szarpanie kasy.
Liczyłem na zdarzenia z późniejszych czasów. Próby odbudowy Imperium przez Admirała Thrawna itd.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: karawanken »

Nanking pisze: Liczyłem na zdarzenia z późniejszych czasów. Próby odbudowy Imperium przez Admirała Thrawna itd.
To wypadło z kanonu, więc pewnie nie mogą tego wykorzystać.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

Szaweł pisze:Żeby całkowicie nieofftopować... od dłuższego czasu sam z siebie chodzi mi po głowie dodatek do Rebelii... a jak coś mi chodzi po głowie, to po jakimś czasie z niej schodzi i pojawia się news tu czy tam... Zobaczycie. :)
Hahahahaha. Przyrzekam, przysięgam, nie wiedziałem nic o dodatku. No kuźwa prorok. Ale dzień wcześniej. Kumacie? :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: AkitaInu »

Do wywalenia
Ostatnio zmieniony 05 maja 2017, 19:22 przez AkitaInu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: pinata »

Szaweł pisze:No kuźwa prorok.
The force is strong with this one.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Haloon »

Yeeeeeeees! :D liczę na polonizację dodatku ( nienawidzę mieszać wydań). Teraz tylko "prorok" musi zadzwonić do Galakty że będzie dodatek bo pewnie nie wiedzą (no bo skąd) ;P ;)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

Już zawiadomiłem :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6478
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 959 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Odi »

To pokazuje, w którym kierunku podąży rodzina gier Rebellion, bo że będzie to rodzina, chyba nie ulega wątpliwości (jeśli tylko FFG utrzyma licencję).

Mały dodatek w przypadku Łotra jak najbardziej adekwatny. Pewnie w przypadku kolejnych "SW stories" czekają nas podobne.

Za jakiś czas wyjdzie zapewne duży dodatek, obejmujący trylogię 1-3. De facto mapa pozostać może ta sama, a mechanika skupi się (?) bardziej na Jedi, mocy itp. Do tego śledztwo na podobnej zasadzie jak w SW:R (szukanie fabryki klonów/mistrza ciemnej strony). Nowe postacie, nowe misje... Pewnie tez jakiś tryb gry kampanijnej.
Nową trylogię da radę przenieść w ten sam sposób. Myślę, że taka kampania (trzy rozgrywki, obejmujące wszystkie trzy trylogie), przy tak "filmowej" mechanice, to byłoby coś prawdziwie epickiego :)

Mi się taka ścieżka rozwoju bardzo podoba. Nie za często, ale bardzo filmowo. Super.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

Jakoś mi osobiście 1-3 filmowo bardzo nie leżą, ale jak tak o tym piszesz... Kampania... Trylogia trylogii plus spinoffy... Kurczę, to może być całkiem fajna opcja. A może i pokuszą się o pełnoprawny dodatek na 4 graczy... Tylko kim miałaby grać pozostała dwójka?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: raj »

Raczej wypuszczą osobną grę dotycząca 1-3.
Więcej kasy będzie do zrobienia.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ