Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: buhaj »

Mega epicka nocna gra. Ależ klimat. Imperium wygrało w 5 rundzie. Pochwycony został lider Rebelii na ratunek (odbicie) ruszył inny. Przegrał. Imperium wytoczyło misję przeciw liderowi aby dowiedzieć się w których 3 układach jest baza. Walka o tę misję liczyła w sumie 5 liderów. Wygrało Imperium. Nastąpił potężny atak na bazę. W zażartej walce, do ostatniej kropli krwi, wygrał Vader. Tylko 5 rund, dużo obustronnych błędów, 3 godziny gry (z zaglądaniem do zasad) ale mnóstwo dobrej zabawy.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Banan2 »

Haloon pisze:Yeeeeeeees! :D liczę na polonizację dodatku ( nienawidzę mieszać wydań). Teraz tylko "prorok" musi zadzwonić do Galakty że będzie dodatek bo pewnie nie wiedzą (no bo skąd) ;P ;)
Info z forum Galakty (plany wydawnicze):

Star Wars - Rebelia
Rise of the Empire - Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że dodatek znamy, a Moc jest w nas silna :)


Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

Banan2 pisze:
Haloon pisze:Yeeeeeeees! :D liczę na polonizację dodatku ( nienawidzę mieszać wydań). Teraz tylko "prorok" musi zadzwonić do Galakty że będzie dodatek bo pewnie nie wiedzą (no bo skąd) ;P ;)
Info z forum Galakty (plany wydawnicze):

Star Wars - Rebelia
Rise of the Empire - Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że dodatek znamy, a Moc jest w nas silna :)


Pozdrawiam
To, że wydadzą to jest pewne. Pytanie tylko... kiedy. Obawiam się, że na premierę pokrywającą się ze światową nie mamy co liczyć. IMO pół roku obsuwy.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Wincenty Jan »

Panowie szykuje się do debiutanckiej rozgrywki w Rebelię. Czy zasady są bardzo skomplikowane? I najważniejsze pytanie, ile mniej więcej, trwa rozgrywka? Pytam bo mamy ze znajomym ograniczony czas , a zalezy nam aby zagrać.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 403 times
Been thanked: 270 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Deem »

Wincenty Jan pisze:Panowie szykuje się do debiutanckiej rozgrywki w Rebelię. Czy zasady są bardzo skomplikowane? I najważniejsze pytanie, ile mniej więcej, trwa rozgrywka? Pytam bo mamy ze znajomym ograniczony czas , a zalezy nam aby zagrać.
Zasady nie są trudne - jeśli ogarnęliście Scythe, to z Rebelią spokojnie sobie poradzicie. Z czasem rozgrywki doświadczenia są zapewne różne - moim zdaniem 4h to maksimumu, a powinno być krócej.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Wincenty Jan »

Dzięki!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

Wincenty Jan pisze:Dzięki!
No to czekamy na krótki opis rozgrywki i wrażenia. Mi pierwsza rozgrywka zajęła... 8h. Ale grałem w pracy w biurze, w międzyczasie (jak już naprawdę trzeba było) odbierając jakieś telefony czy maile. No i jeszcze po drodze spacer i obiad były. Najlepszy dzień w pracy ever ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Wincenty Jan »

Oczywiście jak zagram to napiszę pierwsze wrażenia. Nie ukrywam , że mam wysokie oczekiwania co do tego tytułu.
ACIM
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2017, 08:39

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: ACIM »

Ja od siebie tylko dodam, że mina kolegi, któremu jedną eskadrą X-wing rozwaliłem Gwiazdę Śmierci, bezcenna[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

ACIM pisze:Ja od siebie tylko dodam, że mina kolegi, któremu jedną eskadrą X-wing rozwaliłem Gwiazdę Śmierci, bezcenna[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Nie wiem jak ta mina wygląda, ale wiem, że też ją miałem :( Ta karta jest straszna, bo mniemam, że piszesz o karcie, która po zakończonej bitwie pozwala zniszczyć GŚ jeśli pozostał choć jeden myśliwiec, ale jakby nie było w pełni zgodna z fabułą i przez to, ponownie, mega klimatyczna.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: rattkin »

Wincenty Jan pisze:Panowie szykuje się do debiutanckiej rozgrywki w Rebelię. Czy zasady są bardzo skomplikowane? I najważniejsze pytanie, ile mniej więcej, trwa rozgrywka? Pytam bo mamy ze znajomym ograniczony czas , a zalezy nam aby zagrać.
Nie są, ale łatwo się zamieszać w niektórych detalach, dlatego zaglądanie do instrukcji będzie częste. Czas pierwszej gry, spokojnie 4-5h.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: zakwas »

rattkin pisze:
Wincenty Jan pisze:Panowie szykuje się do debiutanckiej rozgrywki w Rebelię. Czy zasady są bardzo skomplikowane? I najważniejsze pytanie, ile mniej więcej, trwa rozgrywka? Pytam bo mamy ze znajomym ograniczony czas , a zalezy nam aby zagrać.
Nie są, ale łatwo się zamieszać w niektórych detalach, dlatego zaglądanie do instrukcji będzie częste. Czas pierwszej gry, spokojnie 4-5h.
U nas nawet dwie pierwsze tyle trwały (każda 4-5h) ale zamieniliśmy się stronami, więc karty były od nowa wertowane i czytane. ;)
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Haloon »

Wincenty Jan pisze:Oczywiście jak zagram to napiszę pierwsze wrażenia. Nie ukrywam , że mam wysokie oczekiwania co do tego tytułu.
Dla mnie to epickość na poziomie War of the Ring :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Wincenty Jan »

Dzisiaj zagrałem pierwszą partie w Rebelię. Niestety ograniczona ilosc czasu nie pozwoliła nam dokończyć gry.
Nie wiem czy moja opinia po pierwszej NIEDOKOŃCZONEJ rozgrywce jest w jakikolwiek sposób opinią wiarygodną. Do tego dodam, że jestem zdecydowanie euro graczem, a tematyka gwiezdnych wojen nie jest szczególnie bliska mojemu sercu. Owszem bardzo lubię, doceniam ale skłamał bym pisząc, że jestem wielkim fanem.
Po zagraniu w Imperium Atakuje moje oczekiwania co do Rebelii spadły do zera. Wiem wiem, to zupełnie inne gry ale po kilkunastu rozgrywkach byłem przekonany, że FFG zafunduje, JAK DLA MNIE, kolejną ładnie pomalowaną wydmuszkę. Ależ się myliłem...

Gra jest rewelacyjna! Nie potrzebuje klimatu aby czerpać frajdę z gry, zwłaszcza kiedy moim ulubionym projektantem jest Feld, natomiast tutaj jest pod tym względem wspaniale. Ach wspaniale!... na żywo rozgrywamy/ tworzymy naszą wersję wydarzeń z trylogii Lucasa. Wszystko jest klimatyczne, nie tylko dzięki kapitalnemu wykonaniu gry ale przede wszystkim poprzez mechanikę, która zdecydowanie podkręca klimat rozgrywki. Nie mam do czego się przyczepić... nawet jak na siłę szukam, to póki co, nie wiedzę minusów. No po prostu nie widzę... Jak dla mnie gra powinna być stawiana jako przykład połączenia klimatu z mechaniką. Autor udźwignął to w 100%, a do tego oddał w kapitalny sposób klimat trylogii. To kolejna gra, które daje nam proste zasady i ogrom możliwości. Tak wiem nie dokończyłem nawet pierwszej rozgrywki , a zachwalam grę... ale jestem przekonany, że po drugiej partii moja ocena nie spadnie, co prawda nie wiem jak można wygrać Rebelią ale to pewnie kwestia ogrania. W pełni rozumiem wszelki zachwyt panujący nad tą grą. Też wlasnie dokończyłem do tego chóru zachwyconych!

Jeżeli euro gracz zastanawia się czy dać grze szanse lub ktoś jest niezdecydowany to nie traćcie czasu. Zagrajcie. 9/10.
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: buhaj »

No to Ci powiem, że po tej naszej wczorajszej partii to mi się w nocy śniło, że atakuję Gwiazdę Śmierci :wink:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Wincenty Jan »

Tytuł: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia
buhaj pisze:No to Ci powiem, że po tej naszej wczorajszej partii to mi się w nocy śniło, że atakuję Gwiazdę Śmierci :wink:
Wierzcie lub nie ale ja przed snem myślałem co schrzaniłem, a co mogłem zrobic lepiej. Podczas rozgrywki czułem się jak duże dziecko , które dostało zamiast lego z gwiezdnych wojen , zabawkę odpowiednią do mojego wieku. Oczywiście nie umniejszając trudności gry. Rano wstałem i myślami jestem nad mapa z gry :D
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3366
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1123 times
Been thanked: 1289 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: seki »

Wincenty Jan pisze:Tytuł: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia
buhaj pisze:No to Ci powiem, że po tej naszej wczorajszej partii to mi się w nocy śniło, że atakuję Gwiazdę Śmierci :wink:
Wierzcie lub nie ale ja przed snem myślałem co schrzaniłem, a co mogłem zrobic lepiej. Podczas rozgrywki czułem się jak duże dziecko , które dostało zamiast lego z gwiezdnych wojen , zabawkę odpowiednią do mojego wieku. Oczywiście nie umniejszając trudności gry. Rano wstałem i myślami jestem nad mapa z gry :D
Lee ja tak mam codziennie rano gdy się budzę ale ciągle z inną grą. Czy to już choroba?
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Szaweł »

Chyba jeszcze nie, ale słyszałem, że codzienne budzenie się z inną może prowadzić do różnych chorób;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3366
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1123 times
Been thanked: 1289 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: seki »

Szaweł pisze:Chyba jeszcze nie, ale słyszałem, że codzienne budzenie się z inną może prowadzić do różnych chorób;)
Heh. W takim razie dobrze, że nie mogę mieć wszystkich. Ale gdyby mnie było stać...
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Gatherey »

Nie wiem, czy to dobre miejsce na takie pytanie - zapowiedzieli dodatek na Q3 tego roku. Jak myślicie - ile czasu zajmie wydanie wersji PL?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5230
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: raj »

Standardowo to ok 6 miesięcy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 347
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 29 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Dr_Kecaj »

Q1 2018 - tuż po premierze 8 części filmu. :P
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: costi »

Gatherey pisze:Nie wiem, czy to dobre miejsce na takie pytanie - zapowiedzieli dodatek na Q3 tego roku. Jak myślicie - ile czasu zajmie wydanie wersji PL?
Przy czym trzeba wziąć poprawkę, że Q3 w wydaniu FFG oznacza grudzień.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Perf »

Szaweł pisze:Chyba jeszcze nie, ale słyszałem, że codzienne budzenie się z inną może prowadzić do różnych chorób;)
Teraz wiadomo, czemu Curiosity nie zdejmuje folii z gier po otwarciu... ;)
costi pisze:Przy czym trzeba wziąć poprawkę, że Q3 w wydaniu FFG oznacza grudzień.
Podstawka była (od pierwszej zapowiedzi) planowana na Q1 2016 i terminu dotrzymano.

Rozszerzenie od wczoraj ma status "On the Boat".

Dla porównania, w przypadku podstawki czas od zmiany statusu na "On the Boat" do premiery minęły 2 miesiące z groszami (29 stycznia ---> 31 marca).
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Looke83 »

Mam prośbę do szczęśliwych posiadaczy tej zacnej gry [przynajmniej wg recenzji]. Przymierzam się do zakupu i chciałbym poznać wymiary planszy i ewentualnie obszaru potrzebnego do grania:) [wiem, że na długość to będzie jakieś 110cm sama plansza, ale nie znam szerokości no i jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy i pi razy oko policzył ile potrzeba oprócz tego - np. jaka jest wysokość planszetki gracza].
Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ