Ogródek - Cottage Garden

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1803
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Cottage Garden - kolejna gra Uwe Rosenberga

Post autor: Legun »

Gra trafia regularnie na stół w wersji dwuosobowej. W porównaniu do Patchworka jest po prostu inna - pomimo narzucającego się podobieństwa. Mniej korelacyjna, bardziej konkurencja w optymalizacji na swoich grządkach. Nie ma rozgrywek o łatki, kalkulowania ruchów pod guzikowanie swoje i przeciwnika. Generalnie mniej sprężu. Ot takie niezobowiązujące łechtanie mózgu, krzątanie się wokół rabatki, gdzie coś i tak w końcu wyrośnie, najwyżej trochę później. Relaksacja w pełnym tego słowa znaczeniu - brakuje tylko kawałka z hamakiem, jak już są takie z czajniczkiem i króliczkiem. O! To może pomysł na specjalny promocyjny dodatek? No jak ktoś się spodziewa napięcia i emocji, to będzie zawiedziony. Kto się nie spodziewa - może być zachwycony.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2823
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 163 times
Kontakt:

Re: Cottage Garden - kolejna gra Uwe Rosenberga

Post autor: Ink »

Recenzja na Games Fanatic z naciskiem na porównanie z Patchworkiem:

http://www.gamesfanatic.pl/2017/02/23/c ... y-ogrodek/
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Cottage Garden - kolejna gra Uwe Rosenberga

Post autor: Quille »

Legun pisze: Kto się nie spodziewa - może być zachwycony.
I to jest chyba świetne podsumowanie :) Ja się nie spodziewałam, chciałam kupić Patchwork, ale nie bardzo mi się podobał graficznie no i trochę żal, że na dwie osoby tylko, a tutaj taka niespodzianka... Ja jestem zachwycona opisami, zwłaszcza, że kumpelka do gier to zapalony ogrodnik z zamiłowania i z wykształcenia, więc całkiem padnie jak zobaczy :) A Patchworka na razie sobie chyba daruję.
mångata
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2016, 16:04

Re: Cottage Garden - kolejna gra Uwe Rosenberga

Post autor: mångata »

W instrukcji jest napisane, że podczas rundy finałowej przeprowadzamy jedynie fazę ogrodnika. Dobrze rozumiem, że oznacza to, że przez kolejne 16 tur siedzimy z założonymi rękami i a nasze działania sprowadzają się do przesuwania kostki i odejmowania punktów?

Do tej pory graliśmy tak, że staramy się jak najszybciej ukończyć rabatkę, za którą nie dostajemy punktów.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2496
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 438 times
Been thanked: 126 times

Re: Cottage Garden - kolejna gra Uwe Rosenberga

Post autor: Coen »

Runda finałowa różni się tylko tym, że odejmujesz punkty przy każdej swojej turze.
Normalnie ukończoną rabatkę punktujesz.
Jak ukończysz rabatkę, a Twoi przeciwnicy nie, to ty punktów nie tracisz, tylko przeprowadzasz podczas swojej tury fazę ogrodnika.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Ogródek - Cottage Garden

Post autor: Yavi »

Dzisiaj mieliśmy ogródkowy dzień:
recenzja
konkurs (do 5 czerwca!)
:P
ODPOWIEDZ