Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trolliszcze »

cezner pisze:No popatrz, dzięki tobie dowiedziałem się czegoś nowego w życiu. Jak należy odmieniać końcówki -ica. A poważnie nie wiedziałem. Tylko zamiast hejtować , mogłeś przynajmniej napisać jak to powinno wyglądać. A tak musiałem zatrudnić wujka google :wink:
A co do wartości artystycznych kawałka plastiku, to pozwól że nie będę wyrażał tutaj swojej opinii.
Nie przejmuj się, kolega poucza, a sam nieprawidłowo odmienia ;) Jeśli ma być naprawdę poprawnie, to "Terry Mystiki", bo odmieniają się oba człony (jak po polsku "kraina mistyczna/magiczna" - "krainy mistycznej" itd).
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5225
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Może załóżcie sobie osobny wątek pt "O wyższości drewna nad plastikiem" i tam wylewajcie żale?
Bo bez sensu zaśmiecacie wątek o LoH.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Jak to się mówi, we wszystkim umiar. Fajnie jest mieć ładne gry i lepiej żeby gry były ładne, niż brzydkie. Cały sekret to wyważyć i nie przesadzić.

Problemem gier figurkowych jest to, że te figurki ładnie wyglądają, ale zwykle w grze mają wątpliwą wartość "interfejsową", że tak się wyrażę. Im większe te figurki, tym większa bieda, zasłaniają planszę, zasłaniają widok, aaaaaaa. Pod tym względem, to ja bym wolał, żeby gry miały jednak funkcjonalne komponenty i żetony, a figurki to niech sobie będzie dodatek do dokupienia osobno i ustawienia w gablotce. Bo grać tym się nie da. Blood Rage to zresztą piękny przykład gdzie mamy totalny przerost formy nad treścią - w każdej, ale to w każdej grze słyszę to samo: "aa, to ten to lider? to nie wiedziałem", "to jest mystic, czy zwykły?". Albo ktoś trąci jakąś bydlęcą figurkę, która odstaje od stołu na 7 metrów w górę, ona sie przewraca i rozpieprza pół planszy. I tak dalej, i tak dalej. Jest różnica między figurkami umiejętnie wplecionymi do gry, gdzie stanowią spójny i pasujący element, a totalnym upośledzeniem typu exosuity w Anachrony, czy "lodowy ogród" w wiadomo gdzie. Gry z figurkami wszyscy kochają i noszą na rękach, a w rzeczywistości, to te gry sobie zbierają kurz na półce, a wyciągane są szybkie gry < 60 min, z małym, lekkim pudełkiem i szybkim setupem.

Kto grał więcej w Mechs and Minions wie, dlaczego Rahdo wyciepnął wypraski i całą tę bandę 100+ minionów załadował do jednego wora, mając gdzieś, czy tam się coś obetrze, czy złamie.

Przychylam się do stwierdzenia, że sami gracze na siebie ten bat kręcą, wspierając w ciemno figurki, zamiast gier - jednocześnie windując niebotycznie ceny. Jak ktoś tak lubi figurki, niech sobie kupuje te figurki w sklepie, razem z koszulkami, kilogramem ziemniaków i alternatywnymi counterami i bóg wie co tam jeszcze. Bo zaraz ktoś nam wmówi, że gra planszowa bez łancuszka z 24-karatowego złota to smutny badziew, a nie gra planszowa. I to dlatego musi kosztować 1k. Teraz jesteśmy w fazie "zachłyśnięcia się" bogactwem komponentów, po latach dominacji niemieckiego drewna. Ale to bogactwo też nam wkrótce wyjdzie bokiem i zatęsknimy do prostoty i przejrzystości. Simplicity is the ultimate sophistication.

Innymi słowy: Jestem uprzejmie zainteresowany tytułem :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze:Przychylam się do stwierdzenia, że sami gracze na siebie ten bat kręcą, wspierając w ciemno figurki, zamiast gier - jednocześnie windując niebotycznie ceny. Jak ktoś tak lubi figurki, niech sobie kupuje te figurki w sklepie, razem z koszulkami, kilogramem ziemniaków i alternatywnymi counterami i bóg wie co tam jeszcze. Bo zaraz ktoś nam wmówi, że gra planszowa bez łancuszka z 24-karatowego złota to smutny badziew, a nie gra planszowa. I to dlatego musi kosztować 1k. Teraz jesteśmy w fazie "zachłyśnięcia się" bogactwem komponentów, po latach dominacji niemieckiego drewna. Ale to bogactwo też nam wkrótce wyjdzie bokiem i zatęsknimy do prostoty i przejrzystości. Simplicity is the ultimate sophistication.
Gra za 50$ + jako dodatek figurki za drugie tyle?
Chyba by mi to pasowało. Wilk byłby syty i owca cała.

Z drugiej strony, dlaczego sugerujesz, że gra z figurkami nie może być prosta i przejrzysta?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Galatolol »

Trolliszcze pisze:Może to jest właśnie przyczyna, dlaczego dziś gry mają taki krótki okres "przydatności do spożycia"?
(...)
Świetne spostrzeżenia. I tak w ogóle to jest dobry temat na oddzielny wątek.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Curiosity pisze: Z drugiej strony, dlaczego sugerujesz, że gra z figurkami nie może być prosta i przejrzysta?
Może i może. Ale bardzo mi trudno znaleźć pozytywny przykład takowej. Blisko było Titan Race, jako mała prosta giereczka, tam figurki są miłym udoskonaleniem, ale z kolei ucierpiała na tym (kosztowo) plansza (za mała) i pozostałe markery (dramatycznie małe).
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Figurki są bardzo ważną częścią klimatu. Taki np. Descent z żetonami zamiast figurek byłby nijaki.
Ja rozumiem, że niektórzy robią wielkie oczy na hasło "klimatyczna planszówka" (nie Ty), ale tak, takie coś naprawdę istnieje :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KrzysiekL »

kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Kolejny kupiony filmik promocyjny :O

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trawus »

Pytanie do tych co już w to grali. Ile w to się gra faktycznie? Boli mnie jeżeli rzeczywiście jest to 60-90min gry. Dla mnie im gra trwa dłużej tym lepiej.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Jesteś prawdopodobnie jedyny na świecie :)
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trawus »

Nie do końca :) Akurat mam mało czasu na planszówki i jak już uda się spotkać z qmplami przy jakimś piwku albo łyżce to wolimy rozłożyć tytuł w który sobie pogramy dłużej (GoT, Eclipse, TI3, Chaos, Mare, Spartacus itp itd) dlatego miło by było jakby gra trwała przynajmniej z 3h :) Więc ile tak naprawdę trwa rozgrywka w LoH przy minimum 4 graczach?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

rattkin pisze:Jesteś prawdopodobnie jedyny na świecie :)
Nie jest, nie jest 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5225
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

podali koszty przesyłki i od razu jest info że będzie rozbicie na dwie fale wraz z terminami dostaw

Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

Chociaż raz mamy normalne koszta wysylki do naszego pięknego kraju!!!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5225
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

No nie wiem, przy Hannibalu wysyłka do Polski była darmowa. :)
Natomiast zastanawia mnie darmowa wysyłka dla retailerów do Rest of Europe... Why?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

Z ceną odniosłem się tylko do kompanii, które wspierałem ;)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Piehoo »

Dobry pomysł z tym rozbiciem wysyłek. Zazwyczaj ludzie nie potrzebują całej zawartości od razu. Przez pół roku można sobie ograć podstawkę, a później uderzyć w dodatki i inne duperele na odświeżenie.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

raj pisze:podali koszty przesyłki i od razu jest info że będzie rozbicie na dwie fale wraz z terminami dostaw
Dwie istotne kwestie:
- KS = opóźnienie
- nie podali jakich wersji językowych dotyczy wysyłka.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

Banan2 pisze:
raj pisze:podali koszty przesyłki i od razu jest info że będzie rozbicie na dwie fale wraz z terminami dostaw
Dwie istotne kwestie:
- KS = opóźnienie
- nie podali jakich wersji językowych dotyczy wysyłka.
Pozdrawiam
Moze tym razem wszystkich :wink:
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Jak dla mnie to brakuje jeszcze jednej opcji w cenniku wysyłki: "Odbiór osobisty we Wrocławiu" :D
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Albo bla bla car!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Z ciekawości na ile oceniacie kampanię? Ile zbiorą funtów? Bo to nam powie coś o ilości SG.

Pobawmy się w prognozę. Cel jest 50.000 funtów czyli chyba podobnie jak poprzednie kampanie.

Core pledge 82 funty
Zestaw all in 120 funtów
Załóżymy, że średni pledge będzie 100 funtów - w uproszczeniu, że każdy weźmie z dodatkiem zawierajacym budynki.


Drogi The Edge miał 3608 wspierających o średnim poziomie wsparcia 138,23 funtów.
umiarkowany TWOM miał 9627 wspierających o średnim poziomie wsparcia 64,59 funtów.

Myślę, że wsparcie tej gry maksymalnie może się uplasować pomiędzy tymi pozycjami - 6000-7000 wspierających, co da nam:
600-700 tys. funtów.

Cele najpewniej będą co 20k, ale nie wiem jak sami twórcy oceniają potencjał kampanii, bo w TWOm mimo zebrania ponad 600 tys. funtów to ostatni cel był na 500k.

Reasumując gra moim zdaniem może mieć między 20-30 SG w zależności do punktu odcięcia.

Co Wy na to?

----------
Dla czepliwych - to co rozpisałem to bardzo zgrubna estymacja, ukierunkowana na wywołanie dyskusji :)
----------
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: dziobanes »

olsszak pisze:Z ciekawości na ile oceniacie kampanię? Ile zbiorą funtów? Bo to nam powie coś o ilości SG.

Pobawmy się w prognozę. Cel jest 50.000 funtów czyli chyba podobnie jak poprzednie kampanie.

Core pledge 82 funty
Zestaw all in 120 funtów
Załóżymy, że średni pledge będzie 100 funtów - w uproszczeniu, że każdy weźmie z dodatkiem zawierajacym budynki.


Drogi The Edge miał 3608 wspierających o średnim poziomie wsparcia 138,23 funtów.
umiarkowany TWOM miał 9627 wspierających o średnim poziomie wsparcia 64,59 funtów.

Myślę, że wsparcie tej gry maksymalnie może się uplasować pomiędzy tymi pozycjami - 6000-7000 wspierających, co da nam:
600-700 tys. funtów.

Cele najpewniej będą co 20k, ale nie wiem jak sami twórcy oceniają potencjał kampanii, bo w TWOm mimo zebrania ponad 600 tys. funtów to ostatni cel był na 500k.

Reasumując gra moim zdaniem może mieć między 20-30 SG w zależności do punktu odcięcia.

Co Wy na to?

----------
Dla czepliwych - to co rozpisałem to bardzo zgrubna estymacja, ukierunkowana na wywołanie dyskusji :)
----------

Ja podchodzę trochę bardziej pesymistycznie i myślę, że ok. 3000 wspierających to i tak będzie dobrze :) Oczywiście życzę jak najwięcej, poza tym zamierzam wesprzeć od razu (jednak darmowy Leonidas kusi :lol: )
ODPOWIEDZ