Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: dziobanes »

Mam jedno pytanie odnośnie strony "technicznej" KS : czy wspierając grę, muszę od razu doliczyć koszty wysyłki, czy też mogę to zrobić już po zakończeniu kampanii w tzw. "Pledge mangerze" ?
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

dziobanes pisze:Mam jedno pytanie odnośnie strony "technicznej" KS : czy wspierając grę, muszę od razu doliczyć koszty wysyłki, czy też mogę to zrobić już po zakończeniu kampanii w tzw. "Pledge mangerze" ?
Tak jak napisałeś, koszty wysyłki doliczasz dopiero w PM ;)
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

yac00b pisze: Tak jak napisałeś, koszty wysyłki doliczasz dopiero w PM ;)
Niestety, to zależy od tego jak twórca kampanii to "ustawi". Zazwyczaj płacimy w PM, ale czasami kwota wysyłki jest automatycznie dodawana do pledge po wybraniu danego kraju.
W skrajnych przypadkach, gdy twórca "nie umie w KS", prosi o dodanie kwoty wysyłki do swojej kwoty wsparcia, poprzez jej zmianą i zwiększenie pledge :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

vcrproszek pisze:
yac00b pisze: Tak jak napisałeś, koszty wysyłki doliczasz dopiero w PM ;)
Niestety, to zależy od tego jak twórca kampanii to "ustawi". Zazwyczaj płacimy w PM, ale czasami kwota wysyłki jest automatycznie dodawana do pledge po wybraniu danego kraju.
W skrajnych przypadkach, gdy twórca "nie umie w KS", prosi o dodanie kwoty wysyłki do swojej kwoty wsparcia, poprzez jej zmianą i zwiększenie pledge :)
Natomiast patrząc na dwie poprzednie kampanie Awaken Realms myślę, że możemy mieć pewność, że dopłata za wysyłkę będzie w PM ;)
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: dziobanes »

Świetnie :D dzięki za odpowiedzi, jestem zielony na KS. Jak do tej pory wsparłem 2 gry (Centauri Saga i Sine Tempore wczoraj ) i jak dotąd nie miałem jeszcze styczności z Pledge managerem, a koszty wysyłki nie były naliczone. Zacząłem się zastanawiać, czy dobrze wpisałem kwotę :lol: Jeśli dobrze rozumiem, w momencie uruchomienia Pledge managera, można trochę "manipulować" swoim "pledgem" , np. dorzucić jeszcze jakiś dodatek, itp. ?
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Malash »

Hej. Pytanko:
Przy Zombicide od CMON zniżki na early birdy działały tak, że można było wesprzeć na start 1 dolarem, a w PM dopłacić do pełnej gry i nadal mieć early birda.
Wiecie może czy to standard na KS jeśli chodzi o EB i związane z nimi bonusy?
Wiadomo coś, czy przy LoH taka opcja będzie możliwa?
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

@dziobanes: Dokladnie tak jak piszesz :)
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Malash pisze:Hej. Pytanko:
Przy Zombicide od CMON zniżki na early birdy działały tak, że można było wesprzeć na start 1 dolarem, a w PM dopłacić do pełnej gry i nadal mieć early birda.
Wiecie może czy to standard na KS jeśli chodzi o EB i związane z nimi bonusy?
Wiadomo coś, czy przy LoH taka opcja będzie możliwa?
Szczerze mówiąć, wydaje mi się to niemożliwe - na pewno nie przy EB ilościowych jak robił CMON. Zakładając, że twórca kampanii daje tylko 2 rodzaje pledge: 1000 x po $90 (EB) i nielimitowany pledge $100, to jeśli wesprzesz za $1 nie możesz "zrobić pledge EB za $90", ponieważ twoja kwota wsparcia jest za mała by go mieć.
W przypadku LoH przewiduje tak samo, musisz zrobić pełny pledge w ciągu 24h, aby otrzymać darmową figurkę. Głęboko wątpię, aby dodawali figurkę do pledge w wysokości $1.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Malash »

Może mi się coś pomieszało...
być może to było inaczej: do końca akcji wesprzeć za choćby dolara, by potem po jakimś czasie mieć możliwośc zdecydowania się w PM czy się dodaje 99$ do pełnej 100 czy odpuszcza temat.
No nieważne.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Malash pisze:Hej. Pytanko:
Przy Zombicide od CMON zniżki na early birdy działały tak, że można było wesprzeć na start 1 dolarem, a w PM dopłacić do pełnej gry i nadal mieć early birda.
Wiecie może czy to standard na KS jeśli chodzi o EB i związane z nimi bonusy?
Wiadomo coś, czy przy LoH taka opcja będzie możliwa?
Pomieszałeś. Mogłeś uzyskać dostęp do PM i do wyboru nagrody. Jednak nie do EB. Nagroda/reward/tier w standardowej cenie.

Nie mieszajcie ludziom w głowie. Ogólnie proponuje wątek przenieść do crowdundingu, bo więcej tu komentarzy i pytań w tym zakresie. Jak już gra się ukaże to niwy temat lepiej założyć niż mieć dwadzieścia stron o dupie maryni...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: fahrad »

Widzę, że są tu osoby zorientowane w temacie kickstartera. Dlatego mam pytanko. Czy jeśli w momencie składania pledge'a podam kartę płatniczą, z której mają pobrać kasę po zakończeniu kampanii, to czy w czasie trwania tejże, będę mógł zmienić tę kartę na inną ? Pytam bo chciałbym uniknąć kosztów przewalutowania (nie mam w tym momencie karty w funtach), a raczej mało prawdopodobne, żeby zamówiona przeze mnie karta walutowa do jutra do mnie dotarła.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

fahrad pisze:Widzę, że są tu osoby zorientowane w temacie kickstartera. Dlatego mam pytanko. Czy jeśli w momencie składania pledge'a podam kartę płatniczą, z której mają pobrać kasę po zakończeniu kampanii, to czy w czasie trwania tejże, będę mógł zmienić tę kartę na inną ? Pytam bo chciałbym uniknąć kosztów przewalutowania (nie mam w tym momencie karty w funtach), a raczej mało prawdopodobne, żeby zamówiona przeze mnie karta walutowa do jutra do mnie dotarła.
Jak najbardziej. Można zmienić kartę na inną podczas trwania kampanii.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

A możecie te gadki-szmatki o tym jak się używa kickstartera, przenieść gdzie indziej? Jest do tego dedykowane forum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=57
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Do tych co grali: porównanie z Inis? Z Cry Havoc?
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Curiosity pisze:A możecie te gadki-szmatki o tym jak się używa kickstartera, przenieść gdzie indziej? Jest do tego dedykowane forum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=57
Dzięki. Już sugerowałem to. Poza tym ile można mielić podstawową wiedze.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

rattkin pisze:Do tych co grali: porównanie z Inis? Z Cry Havoc?
W Inis nie grałem, Cry Havoc jest dużo bardziej nastawiony na konflikt. W LoH można wygrać bez walki z innymi. W tę drugą grało mi się nieporównywalnie lepiej.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

rattkin pisze:Do tych co grali: porównanie z Inis? Z Cry Havoc?
Dla mnie INIS to idealne Dudes On Map. Żadnego pitu pitu tylko ciągłe kombinowanie nad tym jak osiągnąć dominację.

LoH po tej jednej rozgrywce wydał mi się dużo bardziej eurowaty, bardziej nastawiony jednak na optymalizację. Być może odczucie to było spowodowane ścieżką jaką obrałem - unikanie niepotrzebnych walk i skupienie się na polowaniu na potwory.

Na pewno LoH wygrywa wykonaniem. Gry jednak na tyle się różnią pod względem mechanicznym, że być może znajdę miejsce na półce dla nich obu - ciąglę myślę. Po zakupie INIS BR sprzedałem, a CH staram się sprzedać. Po zakupie LoH na pewno nie sprzedam INIS
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Hmmm a w Lordsach nie jest tak że styl gry na daną partię zależy w głównej mierze od tego jakie karty umiejętności się wylosowały? Czy np. trzeba z nich korzystać bo rzeczywiście dają coś super czy można je mieć ale jednak realizować inne strategie ?
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

AkitaInu pisze:Hmmm a w Lordsach nie jest tak że styl gry na daną partię zależy w głównej mierze od tego jakie karty umiejętności się wylosowały? Czy np. trzeba z nich korzystać bo rzeczywiście dają coś super czy można je mieć ale jednak realizować inne strategie ?
Strategię obralem na podstawie bohatera i układu na mapie (w tym questy). Z błogosławieństw, które miałem jedno mi się przydało, ale nie determinowaly one mojej stratwgii
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

AkitaInu pisze:Hmmm a w Lordsach nie jest tak że styl gry na daną partię zależy w głównej mierze od tego jakie karty umiejętności się wylosowały? Czy np. trzeba z nich korzystać bo rzeczywiście dają coś super czy można je mieć ale jednak realizować inne strategie ?
Absolutnie nie. Wszystkie błogosławieństwa są dobre, niektóre bywają sytuacyjne. Nie ma sytuacji, że karty Tobą sterują, najczęściej jesteś w stanie dobrać coś ciekawego pod swoją wybraną strategię, w najgorszym wypadku draftujesz negatywnie, żeby podebrać komuś sprzed nosa :)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Wiecie może, czy figurki będą kolorowe, jak w prototypach, czy szare + ewentualny shade dla chętnych?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

ariser pisze:Wiecie może, czy figurki będą kolorowe, jak w prototypach, czy szare + ewentualny shade dla chętnych?
Zdaje się, że Awaken Realms wypowiadali się, że figurki hoplites i priests będą w 4 różnych kolorach faktycznie. Dodatkowo bohaterowie nie są przywiązani do armii konkretnego koloru ponieważ będą kolorowe pierścienie (jak w Blood Rage), które będzie można swobodnie przekładać.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Jak dużą rolę w grze pełnią karty i co na nich jest? W dotychczasowych filmach i zdjęciach jakoś słabo ten aspekt jest eksponowany.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: cezner »

Są dwa rodzaje kart (jeśli dobrze pamiętam).
Jedne to karty do walki/bitewne (coś bardzo podobnego jak karty walki w BR), które oprócz liczbowej siły mogą mieć dodatkowe właściwości no i używamy je także do walki z potworami. To są oczywiście karty jednorazowe, po użyciu je odrzucamy.
I drugie karty ( nie pamiętam ich nazwy) pojawiają się w trakcie gry, działają cały czas i dają dodatkowe profity dla właściciela karty.
Np miałem kartę która pozwalała w trakcie bitwy poświecić kapłana, co pozwalało zwiększyć siłę na czas bitwy o 3 punkty.
I te karty rzeczywiście mogą zmienić styl gry w trakcie rozgrywki.
ODPOWIEDZ