Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

Błysk pisze:
Deem pisze: Zabawne jest to, że przy negatywnych uwagach, ich autor ograł grę za mało, ale przy peanach, to już są opinie pozwalające stwierdzić, że gra jest warta inwestycji :)
To samo miałem pisać, ale się wstrzymałem. ;) Ja grą na ten moment nie jestem zainteresowany, ale śledzę pobieżnie kampanię, recenzje, opinie, to jak ludzie na nie reagują itd. z czystej ciekawości. Mam wrażenie, że ludzie jak widzą coś ładnego/ estetycznego, to po prostu CHCĄ, żeby im się podobało, a potem już myk efekt potwierdzenia i negacja jeśli pojawi się opinia odmienna. :)
Sanoutwierdzanie się jest w psychologii znane od wieków. Dokładnie analogicznie działa to w przypadku osób którzy z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą kupić tej gry. Szukają argumentów by potwierdzić prawidłowość tej decyzji lub zmniejszyć gorycz żalu.
Z tego co wynika z tej "recenzji" to był dokładnie taki przypadek- autor jak sam napisał- szukał wszelkich przyczyn dla których nie wyda tylu pieniędzy.
I je rzecz jasna znalazł (pokażcie mi grę w której nie da się znaleźć wad jak się chce je znaleźć).

Nie podoba mi się całkowite pominięcie pozytywnych odczuć w tym opisie. Przez to traci się proporcje w odbiorze tych zarzutów które są wskazane.
Tak jak da się na siłę znaleźć pozytywy tak da się znaleźć i wady.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

wirusman pisze:To jest dziwne że autor napisał na samym początku że będzie pisał o samych negatywach.
Nie, to nie jest dziwne. Ta osoba zapytała w poprzednim wątku, czy ktoś byłby zainteresowany uwagami krytycznymi. Ponieważ takie osoby były, to wyprodukował właśnie tego rodzaju opis. I zastrzegł to wyraźnie na samym początku - że to spis krytycznych uwag i nawet nie recenzja. To jest bardzo sensowne, ponieważ stanowi dobry balans dla słodkopierdzących pseudoreviews, które mamy do tej pory. Nie każda opinia o grze musi być jak rozprawka w liceum - śródtytuł, wady, zalety, konkluzja. Każdy ma sam sobie uformować opinię o grze, a nie wyręczać się innymi. Niestety pod tym postem, też pojawiło się kilka "stary, dzięki, uratowałeś mi portfel", itd. - co już wyraźnie świadczy o tym, że ktoś szukał czegokolwiek, byle tylko utwierdzić się w przekonaniu, że nie warto. Ale nie był to autor.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: kaimada »

Serio myślicie, że takie Dice Tower zrecenzuje Lorda od Hellas po kilkudziesięciu partiach, w każdej możliwej konfiguracji, z każdym recenzentem grającym każdym bohaterem po kilkanaście razy? 8)
Owszem pewnie tak to powinno wyglądać, ale nie wierzę, że tak będzie. Jasne cztery rozgrywki w duży tytuł to nie jest optymalna liczba, ale można już wysnuć pewne wnioski.
Poza tym atak na kolegę, że powinien lepiej ograć tytuł w trzy osoby, żeby się wypowiadać... Jak mu się nie podobało to po co ma się dalej męczyć? Jest tyle gier i wariantów, że nie ma to sensu
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

On i tak zrobił dużo więcej niż większość z nas tu, mnie wliczając - zrobił prototyp, poswięcił czas, pieniądze. 4 gry to bardzo dużo i zdecydowanie wystarczająco, żeby zebrać swoje wrażenia.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2017, 17:22 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Grałem w 3 osoby, zarzut o zbyt dużej mapie uważam za bzdurę
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

mat_eyo pisze:Grałem w 3 osoby, zarzut o zbyt dużej mapie uważam za bzdurę
[-----] - tu jest to miejsce, w które wpisujesz dlaczego.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: playerator »

rattkin pisze:
mat_eyo pisze:Grałem w 3 osoby, zarzut o zbyt dużej mapie uważam za bzdurę
[-----] - tu jest to miejsce, w które wpisujesz dlaczego.
Napisze :) :
mat_eyo pisze:... przed samym końcem zbiórki będzie tekst na moim blogu, przed jakimiś głębszymi analizami chcę trochę pograć ...
Czekam, bo zapowiada się solidna recenzja.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

A, to fajnie :)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

Odniosę się osobiście do powyższego.

Ad1. Jak dla mnie bomba. Jestem zwolennikiem większej przestrzeni w tego typu grach. Wolę sobie spokojnie budować swoje włości a nie żeby mi od razu adwesarze z buciorami w królestwo wchodzili. Dla tego od razu dla mnie odpadł kemet, tam tylko 2 pola dzielą wszystkich, dla mnie porażka. Nic nie wiemy o alternatywnej stronie planszy, skoro dla 5/6 będzie dostawka, to istnieje duża szansa na plansze dla 2/3 z drugiej strony (dla lubiących ścisk) i normalna mapę dla 3/4 (lubiących luz).

Ad2. Dla mnie questy to tylko dodatek do gry euro/aera control. W dodatku zupełnie opcjonalny, dobre questy to są w ameri a nie tu. To trochę jakby się czepiać amfibii że nie zasuwa po wodzie jak wodolot więc jest słaba. A to zwykła ciężarówka z opcją pływania. Ja się cieszę że są ale nie dla nich tą grą się interesuję.

Ad3. Faktycznie lipa, autor ma rację ale gdzieś w komentarzach kampanii chyba widziałem wpis że mają się tym zająć.

Ad4. O_o. Eeeee, jeżeli autor ma problem z rozróżnieniem włóczni tylko dlatego że jest lustrzanie odbita to polecam okulistę... Widziałem karty na grafikach i gameplayu i nie miałem żadnych problemów że stwierdzeniem to topór a to pochodnia (a nie żadna buława).

Ad5. Zgadzam się takie rzeczy muszą koniecznie naprawić przed wydaniem gry. Na szczęście mają jeszcze czas, a jak wiemy lubią opóźnić wszystko niż wypuścić bubla wcześniej. Trochę przypominają mi stary Blizzard pod tym względem:"when its done"

Ad6. Nie wiem nie znam się zarobiony jestem.

Ad7. Zupełnie tego nie rozumiem. Jakby to Gambit powiedział: "ryli"? A co jak dwóch graczy będzie chciało grać zielonymi? Mamy jednego zmuszać żeby bidny wybrał inny kolor? A skoro ktoś wybrał Herkulesa i nastawił się na potwory i przegrał przez tereny to nie dlatego że wybrał złego hero a dlatego że nie dostosował strategii do sytuacji na mapie i z powodu własnej głupoty. Cały ten punkt jest jak dla mnie trochę z (_!_) więc i moje rozwiązanie w tym stylu: dajmy do pudełka 3 herkulesów więcej, wszyscy będą szczęśliwi.

Ad8. Mnie to zupełnie nie przeszkadza że mi nikt nie ubije hero ale ja trochę inny jestem patrz ad1. Drugiej części pkt nie ogarniam. To w końcu Herkules zabijający potwory przegra bo odda mapę (pkt7) czy wygra bo zabije potwory (pkt 8 ). Nie może zrobić 2 tych rzeczy na raz więc w końcu jest dobry czy kiepski jako hero bo autor w 2 kolejnych pkt sam sobie zaprzecza :?: Abstrahując od tego że można go zablokować samemu zabijając potwory których jest skończona liczba na mapie. A jak się tego nie robi to samemu jest się winnym że się miało klapki na oczach.

Ad9. Nie grałem to się nie wypowiem ale z opisu wynika że na pewno są zróżnicowane a to już coś.

Ad10. To tylko jeden z elementów większej całości w tej grze. W takich 7 cudach całą gra opiera się na tej mechanice - albo sami weźmiemy co chcemy albo nie damy przeciwnikowi tego co on chce. Pytanie retoryczne: czy 7 cudów jest zepsutą grą?

W części zgadzam się z autorem, w części uważam że się czepia dla samego czepiania na siłę. Wszystko powyższe jest moim osobistym zdaniem, nie mam zamiaru kogokolwiek obrażać itp.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

mat_eyo pisze:Grałem w 3 osoby, zarzut o zbyt dużej mapie uważam za bzdurę
A ta opinia po ilu rozgrywkach ? I dlaczego bzdura ? Pytam, bo mnie najbardziej interesuje ten wariant.

Poza tym zgadzam się z Błyskiem, w zalewie słodkopierdzących osób, które zagrały pewnie nie więcej niż autor posta z FB, a większość pewnie tylko raz, miło przeczytać jakieś krytyczne spojrzenie. Nawet jeśli jakieś spostrzeżenia są nie w pełni trafione to autor ma prawo do swojej opinii.

Co ciekawe podobnie jak tutaj od razu pojawia się horda osób gotowych ukrzyżować każdego kto nie jest zachwycony ;)


Paskuder,
Niektórzy lubią tłok, a inni wolą budować w spokoju swój ogródek. Tak jak jedni wolą chłopców a inni dziewczynki ;) Rzecz gustu jak mawiają ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

rattkin pisze:Nie każda opinia o grze musi być jak rozprawka w liceum - śródtytuł, wady, zalety, konkluzja. Każdy ma sam sobie uformować opinię o grze, a nie wyręczać się innymi. Niestety pod tym postem, też pojawiło się kilka "stary, dzięki, uratowałeś mi portfel", itd. - co już wyraźnie świadczy o tym, że ktoś szukał czegokolwiek, byle tylko utwierdzić się w przekonaniu, że nie warto. Ale nie był to autor.
Autor napisał m.in.: "miałem zaś w głowie tylko jeden cel. Niemiłosiernie ją zjechać. 800 złotych piechotą nie chodzi, więc zanim popełnię finansowe samobójstwo chciałem wiedzieć czy warto."

Może więc jednak trochę i autor? [emoji4]
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

Dla pelnego obrazu - pod tekstem na fb wypowiedzieli się już twórcy:

"Hej hej,

Szybki komentarz, bo czasu mało, ale widzę, że niektórzy się zapędzają we wnioskach, więc parę punktów z mojej strony:
1. Zawsze zbieramy feedback i dzięki Tomek za listę – o paru punktach wiemy i już nad nimi pracujemy, z paroma się nie zgadzamy i jest to świadomy wybór.
2. Tekst (nie nazwę tego pełną recenzją, bo gra jest sumą wszystkich elementów, również figurek i komponentów. Tekst powstał w oparciu o imitację komponentów.) w pierwszym akapicie zaznacza, że intencją autora było „niemiłosiernie ją zjechać”.

Obawiam się, że obiektywność tekstu z tak postawią tezą od początku jest po prostu wątpliwa.
3. Wszystkie recenzje i gameplay’e obecnie dostępne w Internecie NIE BYŁY płatne. Dosłownie jeden recenzent do którego wysłaliśmy chciał opłaty, ale finalnie z recenzją się nie wyrobił.
4. Graliśmy już koło 500 gier testowych z różnymi grupami – nie można wysuwać wniosków „jak naprawiać” po 4 grach. Tak po prostu nie developuje się gier.
5. I teraz najważniejszy punkt – nie ma gier dla wszystkich. Wielu osobom LoH się spodoba, wielu osobom LoH się nie spodoba – i nie ma w tym absolutnie nic złego.
Na sieci dostępne są filmiki z pełnej rozgrywki – można spokojnie zobaczyć czy to gra w waszym stylu czy nie. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, żeby gra była dopracowana i zbalansowana po Kickstarterze. Osobiście najbardziej lubię Board Game Replay, który pokazuje wycinki z gry opatrzone komentarzem (link: https://www.youtube.com/watch?v=cjIja05xyL8 )
To tyle z mojej strony. Z chęcią wziąłbym udział w większej dyskusji – ale mamy strasznie dużo roboty i strasznie mało czasu, więc niestety nie będę miał okazji więcej udzielać się w tym wątku! Dzięki za zainteresowanie naszą grą i różne opinie (te pozytywne i negatywne)! ;)"
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: playerator »

Spoiler:
Ale skąd wniosek, że jakiekolwiek "peany" uważam za wiarygodne? Skąd pomysł, że gra mi się podoba? No i czy z mojej wypowiedzi wynika, że neguję tamten opis?
Odniosłem wrażenie, że pisany był na szybko, trochę chaotycznie, taki styl. Nie był wynikiem ogrania, ale raczej zagrania w grę, i to w tym tekście widać jak nic. Dlatego zacząłem od nieco retorycznego pytania. Nie czuję się członkiem Hordy :wink:
Ostatnio zmieniony 17 cze 2017, 19:47 przez playerator, łącznie zmieniany 1 raz.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

olsszak pisze:
Paskuder,
Niektórzy lubią tłok, a inni wolą budować w spokoju swój ogródek. Tak jak jedni wolą chłopców a inni dziewczynki ;) Rzecz gustu jak mawiają ;)


I dlatego świat jest taki piękny :D

Jak rozumiem chodziło ci o to że (jedni) chłopcy lubią dziewczynki a (inni) dziewczynki lubią chłopców? :mrgreen:

Żeby nie było że offtop - atlantyda wygrała, troja poległa. Szkoda.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

tejot pisze: Autor napisał m.in.: "miałem zaś w głowie tylko jeden cel. Niemiłosiernie ją zjechać. 800 złotych piechotą nie chodzi, więc zanim popełnię finansowe samobójstwo chciałem wiedzieć czy warto."
Może więc jednak trochę i autor? [emoji4]
Autor wziął sprawy w swoje ręce i przekonał się osobiście. Niektórzy w tym wątku szukają po prostu autorytetu, żeby im ktoś powiedział, czy coś mają robić czy nie mają. O tę różnicę mi chodziło :)

A co do komentarza AR, to wiele wskazuje na to, że ten człowiek też nie zrozumiał zamysłu, został przywołany do gaszenia pożaru ad hoc i nie znał kontekstu wcześniejszego wątku. Odpowiedział sensownie i spokojnie. Oczywiście, że ktoś kto gra kilka razy nie będzie miał takiego przekroju jak ten kto organizował testy 500 gier. Ale ten drugi ma przy sobie testerów, którzy kłamią (bo testerzy kłamią) i ma przy sobie produkt, na który patrzy od X czasu z bardzo bliska i kocha się w nim od momentu powstania. Bardzo trudno jest się w takiej sytuacji zdystansować - i dlatego komentarz osoby z zewnątrz kręgu testerów może być cenny. Natomiast prawdę rzekł, że nie robi się gier dla wszystkich (jest się świadomym pewnych decyzji designerskich i idzie się z tym dalej, na zasadzie, że jak się powiedziało B, to już nie można wrócić do A), oraz że ewentualne sugestie "naprawiania" mogą być mało przydatne, bo już zostały mielone wcześniej.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: seki »

Ludzie przytykają autorowi tego tekstu, że skomentował mechanikę gry zaledwie po 4 grach. A nikt nie krytykuje wydawcy, że jak sami się przyznali zrobili już 500 rozgrywek testowych a jeszcze nie poprawili paru problemów gry, z którymi się zgadzają. Aby uprzedzić ewentualne Hordy ja nie krytykuje gry. Dziwię się tylko tej wściekliźnie na facebooku gdy ktoś ośmieli się napisać coś krytycznego o grze.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Paskuder pisze:Dla mnie questy to tylko dodatek do gry euro/aera control. W dodatku zupełnie opcjonalny, dobre questy to są w ameri a nie tu.
Hmm, ciekawe. Sam autor określa grę jako hybrydę, więc czemu próbujesz ją szufladkować jako euro?
Jest taki temat na forum, gdzie możesz zajrzeć i porównać - ile LoH ma cech euro zgodnych z definicją.

viewtopic.php?f=43&t=18573
schizofretka pisze:W skrócie: klasyczne euro to gra, w której najważniejsza jest mechanika, stosunkowo abstrakcyjna, w przeciwieństwie do klasycznego ameri zbudowanego na klimacie i będących uproszczonymi 'symulacjami' z naturalnymi regułami.

Cechy charakterystyczne: relatywnie krótki czas grania (<3h, zwykle mniej), brak eliminacji gracza, zwykle mniejsza interakcja (w szczególności negatywna), granie o punkty zwycięstwa, brak jakiejkolwiek próby budowania klimatu (fluff, szczegółowe reguły), kolorowe drewniane kosteczki zamiast plastikowych figurek ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: PawelWAW »

Żeby nie było że offtop - atlantyda wygrała, troja poległa. Szkoda.
Dokładnie, trochę szkoda bo ciekawsze figurki miała Troja.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Mi się bardziej podobała Atlantyda i cieszę się, że wygrała 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fegat »

Jak oni to liczyli?

Gdziekolwiek bym nie patrzył to więcej głosów było na Troję... I to znacznie.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Fegat pisze:Jak oni to liczyli?

Gdziekolwiek bym nie patrzył to więcej głosów było na Troję... I to znacznie.
Ja widzialem na odwrot :)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Curiosity pisze:
Paskuder pisze:Dla mnie questy to tylko dodatek do gry euro/aera control. W dodatku zupełnie opcjonalny, dobre questy to są w ameri a nie tu.
Hmm, ciekawe. Sam autor określa grę jako hybrydę, więc czemu próbujesz ją szufladkować jako euro?
Jest taki temat na forum, gdzie możesz zajrzeć i porównać - ile LoH ma cech euro zgodnych z definicją.

viewtopic.php?f=43&t=18573
schizofretka pisze:W skrócie: klasyczne euro to gra, w której najważniejsza jest mechanika, stosunkowo abstrakcyjna, w przeciwieństwie do klasycznego ameri zbudowanego na klimacie i będących uproszczonymi 'symulacjami' z naturalnymi regułami.

Cechy charakterystyczne: relatywnie krótki czas grania (<3h, zwykle mniej), brak eliminacji gracza, zwykle mniejsza interakcja (w szczególności negatywna), granie o punkty zwycięstwa, brak jakiejkolwiek próby budowania klimatu (fluff, szczegółowe reguły), kolorowe drewniane kosteczki zamiast plastikowych figurek ;)
Ja tam znacznie więcej w niej widzę euro po postu, euro z odrobiną losowości i klimatu. Wszystkie cechy charakterystyczne z podanego przez Ciebie cytatu pasują do LoH - punkty zwycięstwa
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

Curiosity pisze: Hmm, ciekawe. Sam autor określa grę jako hybrydę, więc czemu próbujesz ją szufladkować jako euro?
Jest taki temat na forum, gdzie możesz zajrzeć i porównać - ile LoH ma cech euro zgodnych z definicją.
Właśnie o to chodzi że wcale jej nie szufladkuje jako euro, (chociaż euro w niej chyba najwięcej % w stosunku do reszty) tylko jako hybryde. Dlatego dziwię się trochę że wymaga się od niej zarazem przeliczalnosci euro, questow rodem z ameri a figurek na poziomie wh40k. Gdyby to wszystko miała to byłaby najlepszą grą na świecie i nie musielibyśmy grać w nic innego. Aha jeszcze zasady na poziomie gatewaya a cena poniżej stówki :D

Btw jak wspierasz loh to ten 3 regał to chyba będzie konieczność 8)
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Rocy7 »

crsunik pisze:
Ale to nie jest nędza. Sterujesz tym na ile dany quest jest dla Ciebie wart, ile tur / innych zasobów poświęcasz. Nagrody zawsze sa dwie. Jedna z questu i druga, która daje żeton do przepychania wojsk przeciwnika w regionie, w którym quest został zrealizowany. Stwierdzenie, że jest to niepotrzebne / najsłabsze jest pomyłką. Autor tych uwag spodziewał się moim zdaniem gry bardziej przygodowej, a dostał bardziej grę optymalizacyjną i stąd takie a nie inne uwagi
dokladnie mam takie same wrazenie w kwestii questow.
tejot pisze: Sanoutwierdzanie się jest w psychologii znane od wieków. Dokładnie analogicznie działa to w przypadku osób którzy z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą kupić tej gry. Szukają argumentów by potwierdzić prawidłowość tej decyzji lub zmniejszyć gorycz żalu.
Z tego co wynika z tej "recenzji" to był dokładnie taki przypadek- autor jak sam napisał- szukał wszelkich przyczyn dla których nie wyda tylu pieniędzy.
I je rzecz jasna znalazł (pokażcie mi grę w której nie da się znaleźć wad jak się chce je znaleźć).

Nie podoba mi się całkowite pominięcie pozytywnych odczuć w tym opisie. Przez to traci się proporcje w odbiorze tych zarzutów które są wskazane.
Tak jak da się na siłę znaleźć pozytywy tak da się znaleźć i wady.
zgodze sie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

tejot pisze: Z tego co wynika z tej "recenzji" to był dokładnie taki przypadek- autor jak sam napisał- szukał wszelkich przyczyn dla których nie wyda tylu pieniędzy.
Umknęło Ci jednakowoż, że po drodze wydał 150 pln na prototyp (sic! trochę wariactwo jak na "test") oraz, że napisał sam, że wsparł TWOM i The Edge: Downfall "w ich wersji deluxe każdą". Innymi słowy, pieniądze raczej nie były tu problemem i autor raczej niczego "nie musiał", testował "dla zasady", sprawdzał marketingowe hasła. Domyślam się, że chodziło raczej o ustalenie relacji cena/kontent, czy podstawowa gra jest na tyle dobra, by wchodzić "all in" (co najwyraźniej zrobił w poprzednich grach AR). Wypisał sobie wady, zapytał, czy ktoś byłby tym zainteresowany. Ktoś był, więc napisał nowego posta. Zastrzegł, że to nie jest recenzja. Napisał, że gra jest dobra, choć jego zdaniem nie bardzo dobra. Dzikie małpy w internecie przeczytały po łebkach, dopowiedziały sobie różne bzdurki i odsądziły go od czci i wiary. Oczywiście, to było jego ryzyko - na FB takich rzeczy pisać nie warto, niedopasowane medium, ulotność przekazu, za dużo białego szumu.

Podsumowując - wydawcy muszą się przyzwyczaić, że jak przegną z reklamą, zabawkami i ceną, to coraz więcej osób zacznie wołać "sprawdzam!" i negatywnie wpływać na hurraoptymistyczny wizerunek kampanii. To jest z kolei ryzyko wydawcy, szczególnie, gdy chce wydawać gry za nie swoje.
ODPOWIEDZ