carrom

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: carrom

Post autor: bazik »

jas duzy chlopczyk jest, niech sie sam wypowie, ja juz nie bede :-)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: ja_n »

Trochę za wcześnie dla mnie żeby się na 100% deklarować, ale też chciałbym zagrać w tym turnieju.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: bazyn »

Jeżeli tylko będę w Warszawie to będę :) Jednak dla mnie też jest trochę za wcześnie by się stanowczo deklarować. Szanse w tej chwili oceniam na jakieś 80%
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Ostry
Posty: 64
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times

Re: carrom

Post autor: Ostry »

Ja również prawdopodobnie będę na turnieju.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: Don Simon »

Ostry pisze:Ja również prawdopodobnie będę na turnieju.
Ale Kuba nie Ciebie pytal, to co sie odzywasz? Sztefan mial potwierdzic Twoja obecnosc - bez tego sie nie liczy :-P.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
goonga
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2007, 09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: goonga »

Mistrz ciętej riposty...

Nie widziałem (nie zauważyłem) żeby Ostry był bardzo aktywnym użytkownikiem Forum dlatego pytałem Sztefana bo robiłem to także przy poprzednich turniejach. Z resztą odnisłem wrażenie że Ostry czasem grywasz ze Sztefanem w Carrom. To samo tyczy się Jaśka.

- ok Don Simon?
- bez urazy Ostry i Bazyn.

W ciąż nie mam komputera w domu więc pod gg nie jestem dostępny~! a i do formum mam utrudniony dostęp.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: Don Simon »

goonga pisze: - ok Don Simon?
Jasne, ze ok :-P.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: carrom

Post autor: bazik »

goonga pisze:Z resztą odnisłem wrażenie że Ostry czasem grywasz ze Sztefanem w Carrom. To samo tyczy się Jaśka.
eeee jas grywasz ze sztefanem? zdrada!

rany, ale czepialscy ludzie na tym forum! :-p
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: bazyn »

bazik pisze: eeee jas grywasz ze sztefanem? zdrada!
Niestety nie grywam, ale jeżeli tylko Sztefan byłby chętny to z wielką przyjemnością pogram :P
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
goonga
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2007, 09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: goonga »

czesc

Wreszcie powrócił domowy sprzęt komputerowy ("deska" lol)z naprawy i mogę się zająć uzupełnianiem zaległości na stronie. W pierwszej kolejności uzupełniłem wpis o turnieju na Pionku w aktualnościach i wrzuciłem kilka zdjęć do galerii (łącznie z wynikami poszczególnych spotkań).

galeria Carrom na VII Pionku

Niebawem uzupełnię zaległą galerię z majowego turnieju w Monsoonie. Przypominam o planowanym na 19 lip turnieju w Warszawie. Może ktoś z Opola będzie przypadkiem na weekend w stolicy i zaszczyci nas swoją obecnością... Klema?? Jacek?? Wszystkich zainteresowanych zapraszam do wzięcia udziału.

poz.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: carrom

Post autor: Sztefan »

A w tą sobotę na Politechnice Warszawskiej trening przed turniejem:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=250
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: carrom

Post autor: bazik »

Sztefan pisze:A w tą sobotę na Politechnice Warszawskiej trening przed turniejem:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=250
jas w zasadzie powiedzial tak, wiec poki co wyglada ze jest nas 3ech...
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: carrom

Post autor: Sztefan »

Być może będzie też Ostry, ale będzie wiedział w ostatniej chwili.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: carrom

Post autor: bazik »

stol z planszomanii : http://gamesfanatic.blogspot.com/2008/0 ... manii.html

(puder z planszomanii bede mial w sobote, ale na turnieju juz raczej nie, chyba ze planszomania zrealizuje do tego czasu moje zamowienie na 10 opakowan :-) )
Awatar użytkownika
goonga
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2007, 09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: goonga »

pisze sie na sobotę na trening przed turniejem.

Chce zobaczyć puder i wezmę jedną plansze (tj. postaram się zmieścić go do samochodu - może byc klopot)

pzdr.
Awatar użytkownika
goonga
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2007, 09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: goonga »

Na naszej stronie uaktualnione informacje dotyczące sobotniego turnieju. Zagramy już tradycyjnie w Monsoon Cafe.
Zapraszam wszystkich chętnych - za pierwsze miejsce przewidujemy nagrodę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
buras
Posty: 178
Rejestracja: 07 cze 2007, 19:13
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: buras »

Z przykrością informuje że na turnieju w Warszawie z się nie pojawimy tzn. Ja i Maksym :( .
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: carrom

Post autor: ja_n »

Ja też niestety nie przyjdę. A szkoda.
Awatar użytkownika
goonga
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2007, 09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: goonga »

czesc!

Szkoda Jacku, że nie zawalczysz i tym razem.

Buras, szkoda że nie dacie rady. Jakbyście byli w warszawie możemy się spotkać na partyjkę także bez turnieju. No i oczywiście zapraszam następnym razem.

Aktualna lista uczestników

1. Sztefan
2. Ostry
3. Bazik
4. Bazyn
5. Kuba
6. Paulina
7. Michał
8. Mikel
9. Mateusz
10. Kefir

Zapraszamy wszystkich chętnych na godzinę 10:15 19 lipca 2008 do kawiarni Monsoon Cafe.
Awatar użytkownika
buras
Posty: 178
Rejestracja: 07 cze 2007, 19:13
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: buras »

Jako że nas nie było , piszcie jakie były wrażenia na turnieju? .
Jesteśmy ciekawi :roll:
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: carrom

Post autor: Sztefan »

Było jak zawsze, czyli fajnie :)

Z 10 anonsowanych osób przybyło ostatecznie 7. Podzieliliśmy się na 2 grupy (Kuba, Jaś, Michał, ja oraz Paulina, Bazik, Ostry). Każdy zagrał w swojej grupie z każdym. Standardowo na naszych turniejach 4 rundy, lub ew. do 25 punktów. 2 najlepsze osoby z grupy wchodziły do półfinału. A zagrali w nim Kuba z Bazikiem i Jaś z Pauliną. Do finałowego boju stanęli Kuba z Jasiem. Finał był planowany na standardowych zasadach - 8 rund lub do 25 punktów, jednak z powodów czasowych chyba ostatecznie zagrano 4 rundy. Wygrał na pewno bezproblemowo Kuba.

Gra w grupach, półfinały i finał chyba sprawdzają się lepiej niż system szwajcarski. Oficjalny finał jakoś lepiej się prezentuje niż po prostu wygranie wszystkich meczy (mimo iż ostatnia runda swiss system to w sumie finał, bo trafiają na siebie osoby z taka samą liczbą zwycięstw, czyli w ostatniej rundzie powinny to być same niepokonane osoby, przy odpowiedniej liczbie rund i zawodników). Choć z drugiej strony przegrani w mniejszej grupie zagrali przez to tylko dwa mecze. Zawsze można jednak było sobie zagrać towarzysko :)

Ze spraw organizacyjnych graliśmy tym razem na "proszku Klemy", a dwa z trzech stołów były na stojakach. Czwarty stół z proszkiem Planszomanii służył do treningu/sparingu.

Turnieju Monsoonowego w sierpniu ma nie być - Kuba z Pauliną nie dadzą rady. Może w takim razie jakiś mały turniej na PW? We wrześniu Pionek. Większy turniej w Monsoonie (lub w innym miejscu) w takim razie pewnie dopiero w październiku.
Awatar użytkownika
goonga
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2007, 09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: goonga »

Dzieki!

Bardzo fajne podsumowanie bardzo fajnego turnieju. Zdjęcia z wraz z dokładniejszymi wynikami wrzucam na stronę.

Ze spraw technicznych.
1. Uważam, że stojak do stołu to bardzo dobry wynalazek. Po turnieju zrobiliśmy przemeblowanie w domu, wywalając jakiś grat (nawet nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć co to było - zdecydowanie zbędny) i wstawiając stolik który pozwala nam ustawić planszę na przepisowej wysokości (70cm - i tak za wysoko, powinno być bliżej 63cm). Jak tylko dojdą zamówione stoły z Precise to bedziemy mieli swój stojaczek (nawet kilka).

2. "Proszek Klemy" jest moim zdaniem idealny. Nie za szybki i nie za wolny - po prostu w sam raz. Na proszku z planszomanii nie grałem zbyt długo, ale Paulina twierdziła potem że nawet striker jak stoi nie dotykany to się przesuwa...

Ze spraw innych!

1. Muszę powiedzieć, że mecze rozgrywane na turniejach są coraz milsze dla oka. Poziom w ciągu ostatnich kilku miesięcy wzrósł kilkukrotnie. Proste uderzenia zaczynają wpadać z zadowalającą skutecznością. Trudniejsze stają się coraz prostsze i także kończą się wbiciem krążka do łuzy. Mam nadzieję, że w pozostałych miastach gracze Carrom także się nie lenią i poziom gry jest podobny albo lepszy. Wszystkim szczerze gratuluje!

2. Jak niektórzy pewnie wiedzą jedziemy z Pauliną 31 lipca do Londynu na EuroCup 2008.
http://www.ukcarromfederation.org.uk/Tournaments.htm
Jest to już 12-ty turniej z cyklu EuroCup. Jedziemy tam jako "reprezentacja Polski", ale głównym naszym celem jest zobaczenie jak gra się w Carrom w Europie. Zobaczymy jakie stoły, jakie proszki, krążki są najbardziej popularne. Przekonamy się jak długa jest droga przed nami i ile jest jeszcze do zrobienia. Poprzedni turniej odbył się w Niemczech, a kolejny odbędzie się w Szwajcarii. Mam nadzieję, że na kolejne EuroCup pojedziemy większą grupą. Turniej jest zaplanowany na 9-13 lipiec 2009 w Lenk im Simmental (http://www.kuspo.ch). Zainteresowani niech rezerwują terminy.

No to jeszcze raz wszystkim dziękuję. Koszulka, która była nagrodą za pierwsze miejsce zostaje do następnego turnieju (będą dwie??).

Cześć
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: carrom

Post autor: bazik »

ajajaj pisanie ze proszek klemy jest idealny dosc mocno odebralo mi chec treningu... specjalnie chcecie sie meczyc w takich warunkach? ja chyba nie chce...
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: carrom

Post autor: mst »

A jak Ty go (proszek Klemy) oceniasz?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: carrom

Post autor: bazik »

na superstroke-ach? w porownaniu do planszomanii? jak jezdzenie papierem sciernym po planszy w porownaniu z sunieciem po lodzie. na jednym striker zatrzymuje sie kiedy chce, nie trzeba wogole myslec ze gdzies moze wpasc bo wiadomo ze wychamuje na czymkolwiek, striker i pionki leca w duzej mierze gdzie chca. na drugim striker uderzony w kierunku dziury wpada do dziury, zatrzymuje sie w sposob naturalny, wszystko leci tam gdzie sie czlowiek spodziewa.

rozumialem granie na tym proszku bo inaczej sie nie da, grac bo tak jest lepiej jestem w zasadzie pewien ze nie bede.
ODPOWIEDZ