[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Jakby sie kto pytal to jutro jest spotkanie - prawdopodobnie przyczlapie tez Gorry wiec jak ktos ma ochote to od 17.00 jeszcze w starej poternie - zapraszamy.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Charon pisze:Co do stołów powiem ci tak 8) mamy jeden etatowy stół na którym z luzami idzie rozłożyć 6 osobowego Starcrafta, Conqest of the Empire, czy Railroad Tycoona więc na Arkhama się znajdzie miejsce :D a jak nie to mamy zapasowe blaty do tworzenia większych stołów więc i w Twilight Imperium 3 z dodatkiem graliśmy bez większych trudności :D
Mam nadzieje... :D
Czek diz ałt: http://boardgamegeek.com/image/340583?size=large
A to tylko gra na 4 osoby, do tego ze skondensowanymi deckami niektorymi :P
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Odi »

Po raz pierwszy zajrzę dziś do Poterny. Nastawiam się na siedzenie "długo w noc" 8)

Wezmę Pandemica, Race for the Galaxy i ....

są Mistrzostwa Europy, a więc pojawi się...


!!! H Y S T E R I C O A C H !!!

rozgrywka w H. wygląda mniej więcej tak
http://www.youtube.com/watch?v=5E3mDaSNAkU
http://www.youtube.com/watch?v=89bke4Nlyuk
http://www.youtube.com/watch?v=1N8k7KIDLjU
albo i bardziej :twisted:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Odi »

No niestety, Hystericoach się nie przyjął. Po pierwszym golu dla przeciwnika moja drużyna... zdezerterowała i zeszła z boiska :?

Ale generalnie było bardzo fajnie. Warto do Poterny częściej zaglądać :wink:
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Również po pierwszej wizycie :)
Bardzo przyjemnie, przyjacielsko :)
Jedynym mankamentem jest umiarkowana trudność znalezienia miejsca, a później do nowej poterny - dość trudne zejście/podejście po bruku, około 100m.
Pewnie uniemożliwi mi to przychodzenie zimą, ale może uda się znaleźć jakieś rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Hej - na szybko kilka słów bo jestem praktycznie nieprzytomny ze zmeczenia - to moja 3 przeprowadzka w tym tygodniu (a jeszcze tydzień się nie skończył) - nowa poterna już prawie gotowa - dojście do niej w zimie bedzie proste (pokaże wam gdzie parkować od drugiej strony.
Awatar użytkownika
Mazoku
Posty: 20
Rejestracja: 28 cze 2008, 22:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mazoku »

Cześć. Uznałem, że w celach kontaktowo-organizacyjnych warto w końcu założyć konto na tym forum. Stali bywalcy Poterny mnie pewnie kojarzą. Jeśli nie, to jestem widoczny na fotorelacjach, ostatnio choćby jako ten smutny pan szukający Fortepowych bugów w instrukcji do Pandemica ;)
Soulless pisze: Jedynym mankamentem jest umiarkowana trudność znalezienia miejsca, a później do nowej poterny - dość trudne zejście/podejście po bruku, około 100m.
Pewnie uniemożliwi mi to przychodzenie zimą, ale może uda się znaleźć jakieś rozwiązanie :)
Ależ, żeby dostać się do nowego schronu nie trzeba drałować po żadnym bruku. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że łatwiej tam dojść, niż do dawnej siedziby. Są dwie główne drogi. Zmotoryzowani mogą zaparkować na parkingu za budynkami Urzędu Miejskiego przy ul. 3-go Maja 9, skąd jest krótkie podejście pod górkę. Pozostali mają też do wyboru malowniczą trasę wokół muru z niezapomnianym widokiem na dworzec PKS - wyposażoną w schodki, poręcz, ba, nawet ławeczki. Wystarczy idąc od prawej strony tegoż dworca po minięciu pierwszych schodów, zamiast skręcać w prawo, pod górę w kierunku Fortecznej (tak, jak szło się do dawnej poterny), pójść prosto przed siebie, okrążając umocnienia od frontu.

Pewnie dla ewentualnych kolejnych przybyszów przydałaby się mapka sytuacyjna, którą mogę wykonać w wolnej chwili.
Odi pisze:No niestety, Hystericoach się nie przyjął. Po pierwszym golu dla przeciwnika moja drużyna... zdezerterowała i zeszła z boiska :?
Mi tam się podobał. Szczególnie po moim bohaterskim golu dla Związku Radzieckiego (no dobra, oficjalnie "Federacji Rosyjskiej"), po którym Brazylijczycy uciekli w panice :) Po prostu dobór graczy był felerny, gdyż część zwyczajnie preferowała raczej spokojniejszą rozrywkę. Poza tym, jak już mówiłem na miejscu, to jest po prostu gra barowa i do porządnej rozgrywki ewidentnie wymaga pewnego "przygotowania" graczy. Co nie zmienia faktu, że ja bym chętnie sobie w to jeszcze raz pyknął ;)
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Mazoku pisze:Cześć. Uznałem, że w celach kontaktowo-organizacyjnych warto w końcu założyć konto na tym forum.
A witamy witamy i poznajemy :D
Mazoku pisze:Mi tam się podobał. Szczególnie po moim bohaterskim golu dla Związku Radzieckiego (no dobra, oficjalnie "Federacji Rosyjskiej"), po którym Brazylijczycy uciekli w panice :)
No tak! Zawsze tak jest! Człowiek trenuje taką "gwiazdę" męczy pompkami i bieganiem, kupuje karnety na osiedlową siłownie z własnej kieszeni i potem słyszy jak taki niewdzięcznik się chełpi przed kamerami! A trener? Nikt nigdy nie pamięta o wkładzie trenera do zwycięstwa! 8)
Mazoku pisze:Co nie zmienia faktu, że ja bym chętnie sobie w to jeszcze raz pyknął ;)
Tu się zgadzam z naszym graczem "Katatonikovem". Następny trening za tydzień choć nie wiem kiedy odbędzie się następny mecz, bo nasz prezes Odi gdzieś wyjechał i nie wiadomo kiedy wróci :(

No i rozegrane zostały pierwsze partie w Once upone a time nie powiem całkiem udane i ciekawe wychodziły nam te historie :)

Co do przenosin powiem krótko i zwięźle... SAJGON 8)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Oj Sajgon, Sajgon… w sumie to mało powiedziane – 3 przeprowadzki w tygodniu na raz to stanowczo za dużo… oj za dużo… W niedzielę nie wiedziałem już nawet jak się nazywam. No ale zrobione i w tą środę gramy już w nowej poternie. Tu prośba do stałych bywalców – przydała by się mapka. Ja nie mam chronicznie czasu na przygotowanie czegokolwiek. A zwłaszcza mapy… a o fotorelacji… echh pomarzyć można.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Mapka tu: http://www.wikimapia.org/#lat=54.355559 ... 8&l=28&m=h
Tylko printscreen zrobic i pododawac dojazd... i koniecznie to miejsce gdzie mozna parkowac od drugiej strony dla tych leniwych :P
Awatar użytkownika
Mazoku
Posty: 20
Rejestracja: 28 cze 2008, 22:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mazoku »

Proszę bardzo, oto mapka dojścia do nowej siedziby. I nie pytajcie, czemu schron zaznaczony jest wielką głową fretki ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Odi »

Mimo buntu w drużynie, trener Odi się nie poddaje. W piątek prawdopodobnie ponownie zagości w Schronie.

Weźmie ze sobą Hystericoacha (może mecz dla twardzieli: Senegal - Grecja? :twisted: ) i Meutrera (to o buncie na statku) i dodatkowo będzie bardzo chętny na Race for the Galaxy (jak zwykle), na Arkham Horror lub Last Night on Earth. Może na Mare Nostrum by się ekipa zebrała....?
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Ja niestety nie będę – podobnie jak Gorry przez najbliższe 2 piątkowe spotkania w poternie – sezon się zaczął i w weekendy jesteśmy w Polsce. Ale nie oznacza to iż będą problemy z dostaniem się do gier – Dariusz ma klucze a i zapas odpowiednich specjałów jest na miejscu. Pewno jeszcze przez najbliższe tygodnie warunki wojenne będą panować ale dziś udało się nam zrobić pewien porządek na korytarzu i w dwóch salkach – jutro postaram się przywieść wentylator – ze względu na to iż okna są dachowe a drzwi muszą być zamknięte przyda się by robić ruch powietrza. Co mówi mi jedno – w tą zimę raczej nam nie będzie zimno :)

Bawcie się grzecznie i nie zdemolujcie mi ścian nośnych podczas jakiś gwałtowniejszych gier…
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Odi »

Czyli jutro w jakich godzinach klub będzie otwarty?
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Pytanie zasadniczo do Darka ale na mój gust pewno od 17.00 do wieczora (tym później się zamknie im później bedzie wracał ktoś kto Darka podwiezie do wrzeszcza :)
Awatar użytkownika
Mazoku
Posty: 20
Rejestracja: 28 cze 2008, 22:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mazoku »

Potwierdzam, spotkanie tradycyjnie od 17 do oporu. Niestety nie mamy Mirkowego czołgu, więc możliwości transportu powrotnego będą ograniczone. Ja osobiście nastawiam się na powrót SKMką (z Gdańska w kierunku Wejherowa są o 0:15, 0:50, 2:00, 2:30, 3:00), więc problemu z górnym limitem czasowym nie ma. Ale oczywiście nie obraziłbym się za jakiś transport ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Odi »

Ja już niestety wiem,że nie dotrę.
Rano mam partyjkę Hannibala Barkasa, a dwóch planszówkowych nasiadówke mój terminarz niestety nie wytrzyma :(

Innym razem :(
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Przywiozłem wam wentylator do najniższej sali - jak go ustawicie w drzwiach i dacie na maxa powinien starczyć...
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Parafrazując znane powiedzenie: "Jak Mirka nie ma to myszy nie harcują" 8)

Z mojego wywiadu wynika, że na spotkanie przyszło rekordowo mało osób - coś koło 3 - szybko się rozeszły. Ja sam nie mogłem się zjawić mimo ogromnej ochoty :(

No cóż zostają kolejne spotkania :)
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

3 + 1 + jeszcze jeden, ale troszkę poniżej naszego wieku.
Awatar użytkownika
Mazoku
Posty: 20
Rejestracja: 28 cze 2008, 22:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mazoku »

No cóż, bywa i tak. Mało tego, że było nas na początku trzech, to jeszcze za pierwszym podejściem pokonaliśmy Pandemica i jakaś ogólna niemożność wśród nas zapanowała :D
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Dziś otwieram 1 zebranie melomanów Poterny i proszę o składanie zamówień na muzykę, jaka może się znaleźć następnym razem na mojej empetrójce. Tylko bez techno i chamskiego elektro, bo utłukę na miejscu bez ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Soundtrack z Railroad Tycoon II i III :) bardzo miłe, skoczne a do tego nie meczące :) melodie na bandżo, harmonijce i skrzypcach :D Mogę sam przynieść jeśli nie jesteś w posiadaniu tych melodii :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

W myśl zasady Mirka nie ma gracze harcują - dziś zapowiadam w tą ŚRODĘ tak nie będzie - JESTEM OSOBIŚCIE i otwieram od 17.00 ...
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

a parkowac?
parkowac gdzie mozna od drugiej strony zeby nie trzeba bylo po stromej kostce isc?
ODPOWIEDZ