[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

Gorbacz pisze:OK, nigdy nie byłem w alibi ale miejsce kojarzę, więc powinienem Was znależć. Jak w knajpie zobaczycie łysiejącego dryblasa który rozgląda się dookoła, to będę to ja :)
nie zobaczymy, bo sie za mocno skupiamy na grze, co uniemozliwia rozgladanie sie ;)
ale jak wejdziesz do alibi kieruj sie na lewo do ostatniej sali, tam bedziemy zespolu.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Mimo ze wczoraj Alibi bylo nieczynne, wieczor bardzo udany. Czesc osob nawet zastanawia sie czy nie przeniesc spotkan do tego drogiego lokalu..

Przybylo tez kilkanowych twarzy i mam nadzieje ze na stale ;>

OT: czy ktos jadacy na Kaszubkon i bedacy w domkach typu Wiezyca ma jakiegos grajka i czy go wezmie?
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

demnogonis pisze: Mimo ze wczoraj Alibi bylo nieczynne, wieczor bardzo udany.
???
Ale że jak? Tak bez wcześniejszego uprzedzenia? Możesz podać jakieś szczegóły?

demnogonis pisze:
Czesc osob nawet zastanawia sie czy nie przeniesc spotkan do tego drogiego lokalu..
Jakiego drugiego lokalu?
demnogonis pisze:
Przybylo tez kilka nowych twarzy
I to jedyne w Twoim poście, co mnie nie dziwi ;-)
demnogonis pisze:
OT: czy ktos jadacy na Kaszubkon i bedacy w domkach typu Wiezyca ma jakiegos grajka i czy go wezmie?
Zarezerwowaliście już tę drugą wieżycę? Udało się?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club [rec]

Post autor: edrache »

W Alibi wysiadły korki (albo chcieli się nas pozbyć ;)) i nie mieliśmy gdzie grać.

Gra na świeżym powietrzu była bardzo przyjemna. A gra w Agricolę na świeżym powietrzu podchodziła pod bardzo klimatycznego rpga (Itsuma Oki - żałuj ;)). Zwłaszcza koniec rozgrywki, kiedy zrobiło się na tyle ciemno, że nie mogliśmy odczytać tekstów na kartach. Boję się też spojrzeć do pudełka, bo mogę mieć pomieszaną glinę z drewnem!! ;)
Graliśmy w 5-osobowy wariant rodzinny z 3 nowych graczy i wszystkim się spodobało :) Nadal mam problem z początkowymi rundami - nie wiem od czego mam zacząć i wolę reagować na zaistniałe sytuacje w grze niż planować długoterminowe akcje, ale z czasem będzie lepiej, ale dzięki Demnogonisowi wygrałem (efektywnie przeszkadzał Zbyszkowi :twisted:).

Później weszliśmy do lokalu obok Alibi (chyba nazywa się Oaza) i tam zagraliśmy w Przemycanie Towarów (czyt. Hart grenzen coś tam). Może być ;)

Jeśli chodzi o lokal, przestronny, BARDZO DOBRZE OŚWIETLONY, tańszy (chyba, że zamawiacie frytki ;)). Ciekawe czy co tydzień jest tam tak pusto, ale nie miałbym nic przeciwko przeniesieniu się i dłuższym przetestowaniu tego miejsca (chociaż trochę głupio, że to tak blisko Alibi :?).
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club [rec]

Post autor: Kmet »

edrache pisze: Później weszliśmy do lokalu obok Alibi (chyba nazywa się Oaza) i tam zagraliśmy w Przemycanie Towarów (czyt. Hart grenzen coś tam). Może być ;)
Na dworze istotnie było bardzo fajnie - dopóki nie zaczęło wiać.
Ta knajpa (Oaza) to jakiś ewenement. Wydaje się, że zawsze jest pusto. Oglądałem tam niedawno mecze, wszędzie w mieście było pełno - a w Oazie pusto. Ciekawy postkomunistyczny klimat :mrgreen: . No i leją Warkę (co bardzo mi odpowiada :) ). Tylko oświetlenie wydawało mi się że jest słabe. Wczoraj z wami już w środku nie grałem - jesteście przekonani że tam było jasno - a nie tylko lepiej niż ciemno ?

Na dworze zdążyłem zagrać po raz pierwszy w Torres - bardzo mi się spodobała - z pewnością chcę zagrać jeszcze. Ale trzeba ustalić spójne reguły (np. gdy zamek się kończy przy krawędzi można wyjść bokiem ?).
Były również 2 partie w Hive z Martą. Jedną wygrałem (dzięki Grzegorz), a drugą godnie przegrałem (gdzie byłeś Grzegorzu !? ;) . Najwyraźniej wejście komara mi zaszkodziło. Niby robaczki, pszczółki i żuczki , ale gra momentami wydawała mi się cięższa od Torresa.

pozdrawiam
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Kmet pisze:
edrache pisze:Tylko oświetlenie wydawało mi się że jest słabe. Wczoraj z wami już w środku nie grałem - jesteście przekonani że tam było jasno - a nie tylko lepiej niż ciemno ?
Zapalili nam dodatkowe oświetlenie pod oknem i było bardzo jasno.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Mi sie srednio podobalo w nowym lokalu. Jedynie wystroj klimatycznie pasowal do Amun Re, w ktorego gralismy.
Wole Alibi, mimo ze piwo drozsze. Moze kierownictwo na wiesc, ze chcemy sie przeniesc do Oazy da nam jakis rabat na browar, chocby tylko na wakacje.

A dla grajacych wczoraj w Amun Re (lektura obowiazkowa) :
http://www.boardgamegeek.com/thread/24697

Agata, Twoja kolej.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

Wczorajsze spotkanie było miłą odmianą po duchocie panującej czasem w Alibi .

Agricola na świeżym powietrzu była super, to była moja trzecia partia i chętnie zagrałbym już w wersję z kartami pomocników i małych usprawnień. Sama gra bardzo mi się podoba, i już widzę, że znajdzie się w mojej ścisłej czołówce.

Poza ogródkiem odkryciem wieczoru okazała się (przynajmniej dla mnie) knajpa "Piramida Cheopsa" (aka "Oaza"), szczególnie biorąc pod uwagę marudzenie w Alibi, że chcemy siedzieć dłużej niż do 12. Wiem, że lepsze jest wrogiem dobrego, ale...

Plusy:
+ lepsze oświetlenie
+ taniej
+ szefowa powiedziała, że można siedzieć tak długo jak się coś kupuje
+ jedna spora sala (i podobno brak poniedziałkowych gości)
+ stoły chyba lepsze niż w Alibi
+ mniejsze, kwadratowe stoliki z obrusami, które pewnie można by łączyć w różne konfiguracje
+ wystrój wnętrza :D

Minusy:
- wg. Agaty toaleta jest gorsza
- obsługa chyba lubi zapalić sobie papieroska i można to wyczuć
- tylko jedna sala (?) i brak możliwości odcięcia się od innych potencjalnych knajpianych gości
- wystrój wnętrza :D

Kolejnym odkryciem (zwłaszcza w kontekście wystroju knajpy) było Amon Ra, gierka b. fajna i chętnie do niej wrócę (zwłaszcza w "Oazie" ;))
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

gdy zobaczylam kredowy napis na drzwiach alibi "nieczynne" prawie caly swiat mi sie zawalil :lol:

zgadzam sie z przedmowcami
na dworze gralo sie przednio (do mroku, gdy juz kolorow nie rozroznialam). pozniej wybitny pomysl, zeby sprobowac w Oazie, uprzejme zapalenie swiatla i w koncu nie bylo zimno....

a co robimy w weekend? ;)
Awatar użytkownika
Arturius
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2007, 19:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Arturius »

Ja popieram Zbycha i jestem za zmianą lokalu. Ten nowy jest naprawdę spoko i ma tanie piwo :D . A poważnie to jest jaśniej, bardziej przestronnie, nikogo tam niema, wiec pewno nie będą nam przeszkadzać. Poza tym w alibi pomału robi sie ciasno. Salka główna jest OK, ale pozostałe to zabójstwo dla oczu. Jeśli ma przychodzić coraz więcej ludzi to będzie to poważny problem. Proponuję poważnie przemyśleć temat.
"Mówię, bracia, czas jest krótki."
1 Kor 7,29 - 1342
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Jak bedzie przychodzic jeszcze wiecej ludzi to .. bedziemy musieli okupowac oba lokale ;D
Mi obojetnie gdzie gram, byle bylo cos widac ;> wczoraj w nocy moja krowa chciala sie zabrac niechcacy za rozmnazanie ze swinia :twisted:

Co do planow na sobote ... jak bedzie pogoda to moze basen ?

A co myslicie zeby za 2 tygodnie w sobote 19go zagrac w twilight imperium ?
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

....a ludzi będzie przybywać....!! 8)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Ja z taką drobną sugestią... Gdziekolwiek mielibyśmy się przenosić, nie róbmy tego na pełnym spontanie. Spróbujmy najpierw wynegocjować, ile się da w obecnym miejscu (póki co zasponsorowali nam już 3 sukna za 180 zł), a potem zacznijmy się zastanawiać.

Jeśli teraz się na Alibi wypniemy, a po jakimś czasie nowy lokal okaże się nie aż tak idealny jak się z początku wydawało (wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;-) ), trudno będzie wrócić na stare śmieci z podniesionym czołem. A o lokale takiej wielkości i w tak dobrej lokalizacji nie jest zbyt łatwo... (pamiętacie, jak się wszyscy cieszyliśmy, kiedy Kasia z Hamanu "załatwili" Alibi?)

I jeszcze mój subiektywny głos w dyskusji:
Nie byłem jeszcze w Oazie, ale z tego, co mówicie najbardziej dojmujące dla mnie osobiście są dwa minusy:

- JEDNA sala (wyobraźmy sobie, że wchodzi lekko nawalone, lekko chamskie i odrobine zbył głośno zachowujące się towarzystwo - i jesteśmy na nie po prostu SKAZANI, bo przecież nikt nikogo w knajpie uciszać nie będzie)

- dym papierosowy - ja czasem wymiękam w Alibi, gdzie JEST sala dla niepalących więc aż się boję myśleć, co będzie jeśli takiej sali nie będzie... - ale to już mój osobisty, alergiczno-astmatyczny problem... (tu oczywiście biorę Was na litość ;-) )

Do zobaczenia w poniedziałek :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Przejście do Alibi jak na razie z mojej historii wspólnego giercowania było najlepszym krokiem i najlepszą decyzją. Chociaż ostatnio jest trochę gorzej (ciasno, duszno latem, presja aby skończyć do 12), to wciąż jednak wstrzymałbym się z takim entuzjazmem co do nowego lokalu.

Chętnie potestowałbym jakiś inny lokal, a owszem. Jednak nie zamykajmy sobie furtki w Alibi. Możemy potestować ten nowy lokal co drugi poniedziałek czy trzeci np., ale wciąż wracajmy do Alibi.

Osobiście wydaje mi się, że jednak w poniedziałki nie zwiększył się drastycznie utarg właścicieli ze sprzedaży (oczywiście to moje zdanie wynikające z obserwacji i statystyki ;)). Co się z tym wiąże? Mianowicie to, że nie jesteśmy wcale tak atrakcyjni dla lokalu jakby się nam wydawało. Może jeśli właściciele myślą trochę bardziej marketingowo, to pewnie dużo ludzi w poniedziałek jest pewnego rodzaju reklamą dla lokalu i przyciąga nowych klientów. Jednak wcale tak być nie musi, przynajmniej nie w wakacje. Zmierzam do tego, że jak chcemy utrzymać miejscówkę, to zadbajmy o to, aby nas tam wciąż chcieli, bo odnoszę wrażenie, że ostatnio jest inaczej (po raz kolejny podkreślam to, że jest to moja prywatna opinia).

Trochę pobełkotalem sobie. Przepraszam za zagmatwaną strukturę zdań itd. Obiecuję, że to się powtórzy. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

ktos chetny na granie na swiezym powietrzu w sobote?
dysponuję zakątkiem ze stołem i sztucznym oświetleniem, tuż obok stoi palenisko, dojazd dogodny. szczegóły na pw.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

OT: ma ktos warhamerra rpg najlepiej 1 ed pozyczyc na wyjazd na kaszubkon ? Swoje mlotki mam w domu na mazurach, a nie chce brac innych systemow bo sa chyba troche trudniejsze.
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Już mnie Asia pytała, ale niestety mój egzemplarz się "rozszedł" i jest teraz praktycznie w całym domu i piwnicy. Spytaj może w wątku Kaszubkonu...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
mariuta
Posty: 8
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:24
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mariuta »

dziękuję Jo_Su za gościnę na działce w sobotę, za towarzystwo reszcie współgraczy również dziękuję!
co tu dużo mówić, było wyśmienicie, prawda :)
następnym razem do rana... :wink:
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

mariuta pisze:co tu dużo mówić, było wyśmienicie, prawda :)
Oczywiscie ze bylo wysmienicie :twisted:
mariuta pisze: następnym razem do rana... :wink:
Jestem ZA :twisted:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

demnogonis pisze:
mariuta pisze:co tu dużo mówić, było wyśmienicie, prawda :)
Oczywiscie ze bylo wysmienicie :twisted:
mariuta pisze: następnym razem do rana... :wink:
Jestem ZA :twisted:

no tak, moglam sie tego spodziewac 8)
dziekuje wszystkim za przybycie i cala reszte ;)
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

dzisiaj poniedzialek!

co tu taka cisza?

ktos bedzie wczesniej?
Jakies plany na gry ?
Spotykamy sie narazie w Alibi ? czy jak ?
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Si senior. Spotkanie z tego co wiem jest. Spotykamy się w Alibi. Ja dopiero będę najwcześniej o 19.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

będę o 17.30.

chciałbym zagrać w Wikingera (wytłumaczę), ale około 21.00 przyjdzie ktoś, kim będę się musiał zająć więc fajnie by było, gdybysmy zaczęli koło 18.00 (ktoś oprócz demnogonisa będzie o tej porze?)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: memnos »

Mogę być o 17.30, ale tylko na dwie godziny, więc na Wikingera o ile wiem w sam raz. Do zobaczenia.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Hej

W koncu mialbym pretekst zeby napisac ze to najgorsze spotkanie na jakim bylem, ale nie napisze ;D bo znwu bylo bardzo fajnie, mimo ze:

Przegralem z oboma Bartkami w Wikingera
Przegralem z Tomkiem, Zbyszkiem i Markiem w Agricole
Przegralem z Marcinem, Krzyskiem, Asią i Marianną w Kingsburg

Dziękuję wszystkim za milą atmosferę ;>
(odegram sie za tydzien ... albo moze i wczesniej :twisted: )
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
ODPOWIEDZ