(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze:Cześć!
Wróciłem z Mazur.
Jutro obadam co i jak z salą.
Dam tu znać.
Pozdrawiam.
Siema i dzięki za podjęcie działań, czekamy.

w sumie lepiej mieć otwartą polibudę, mieć gdzie przyjść i nie pograć... niż nie pograć, bo nie ma gdzie przyjść, czy tam selekcja na bramce ;)
pogoda taka, że przy chińczyku i karcianej wojnie się człowiek spoci jak przy rasowych eurosucharach :mrgreen:

jutro mam obowiązki rodzinne, więc żalenie od wolnego czasu będę na bieżąco deklarował i ew. przybywał.
Z góry przepraszam wszystkich, którym miałem oddać/pożyczyć gry itp., przy napływie wolnego czasu naprawię zaległości
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

i jak tam? coś, gdzieś, dziś?
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

ja dzisiaj nie mogę :(
Pudelek
Posty: 650
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Niezależnie czy Staszek coś załatwi to nas też dziś nie będzie i przez kilka następnych tygodni też, bo ruszamy w wojaże ;)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

a z innej beczki - kupił ktoś z ekipy Broom Service po taniości w empiku? ;)
byłem niedawno i ani widu ani słychu.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

To kto dzisiaj byłby? Ja, Jacek... ktoś jeszcze?
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Będzie ktoś dziś?
Jeśli tak to otworzę, ale chyba nie zostanę.
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Ja byłbym. Najchętniej jakoś 16.30-17.00, ale jakby trzeba było wcześniej na przekazanie klucza to mogę wpaść lekko po 16.00 na głodnego, nie ma większego problemu. Dajcie znać.

PS. Wziąłem na szybko tylko Sponsio.
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

Też byłbym, ale chyba muszę się najpierw wrócić po coś do pogrania, więc dojechałbym gdzieś między 16:30 a 17:00. Jak macie jakieś konkretne propozycje na dziś to dajcie znać - może oszczędzę sobie drogi i wożenia pudełek tam i z powrotem :wink: W przeciwnym razie wziąłbym na pewno Scythe z dodatkiem, Ad Astrę i jakieś karcianki.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

No ja mam ze sobą mój komplet Pikseli i Kingdom Builder. Będę przed 17tą
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

nie ma mnie,
bawta się.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja mogę dzisiaj być ok 17. Zabiorę 51stan, RaceFTG i coś tam jeszcze
PS Wezmę też Unlock, może piton jednak dotrzesz :)
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ok. To umawiamy się na 17.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:PS Wezmę też Unlock, może piton jednak dotrzesz :)
Ewa
weź za tydzień, szkoda nosić. Nie dam rady podjechać nawet na minutę.

dajcie cynk co było grane ;)
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Otóż:
- było 5 osób (Staszek zdecydował się zostać),
- zapoznałem się w końcu 2x z Pikselami - mogą być, pewnie zyskują jak się pogra więcej i pozna karty. Trochę czasochłonne jest czytanie tych kart na początku, więc nie polecam tego w moim towarzystwie; dzięki Daniel wytłumaczenie i za cierpliwość,
- stolik obok - 3x RaceFTG,
- Ad astra - w to mogę częściej, dobra rzecz... tym razem kompletne fiasko, planowanie akcji zupełnie mi nie wychodziło...

Dzięki za dziś.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jak był "rejs" to się nie dziwę, że Staszek został :D
Ad Astra to wg BGG lajtowa gra (i niezbyt dobrze oceniania), ale jak Jacek tak zachwala to musowo pogram ;)

ja natomiast, dzięki wydatnej pomocy Bogasa, mogłem wieczorem pograć w karty w mieście Doomtown i poturlać kostkami w Clash of Cultures.
Doomtown takie sobie, totalnie nie wiem jak w to grać, ale koncepcja - klimat! - dzikiego zachodu jest bardzo fajnie wpleciony w mechanikę. Strzelaniny i nieustanna gra w pokera - to była rewelacja, nieustanne napięcie. Losowość i brak pomysłu na grę in minus :P

CoC - w sumie OK, ale jakoś mnie nie porywa na miarę gier z absolutnego topu. Budujemy swoją cywilizację, jest sporo kombinowania i optymalizowania, ale całokształt jest dla mnie trochę fiddly i nie do końca satysfakcjonujący.
Wyborów sporo, ale przez to połowa gry to pasjans. Druga połowa to turlanie kostkami przy bitwach i tutaj losowość mocno potrafi dowalić. Bitwy mocno losowe (jak zawsze)
Sporo dróg do punktowania, przejmowania punktów (wpływ kulturalny), ale końcowe punktowanie też jest zależne od kart celów, które mogą przychodzić idealnie lub wcale (ostatnie dociągi wchodziły mi na 100% tego co robiłem/zrobiłem).

Graliśmy szybko (jakieś +2h) i na taki czas gry było całkiem spoko. Wszystko działa sprawnie, ale dla mnie bez efektu wow. Element losowy na taką kobyłę trochę psuje końcowy odbiór. Część optymalizacyjna super, losowa nie ;) Mimo wszystko nie czułem epickości i wielkiego rozwoju cywilizacji, tylko robienie czegośtam (produkcja mchu) żeby zdobyć punkty na koniec.
TtA jest absolutnym królem civ games.
(dzięki Boagas!)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

No to pograł... 3xrejs mjodzio...

AdAstra - lekki tytuł ale zadziwiająco ciekawe wybory i fajnie się gra. Jak to Bartek określił połączenie Rejsa z Osadnikami... I faktycznie modułowa losowa plansza z systemami słonecznymi i produkcją. Karty rozkazów za którymi się podąża (tu nie ma podobieństwa z GTR). Niestety mały błąd na początku bardzo ciężko odrobić. Oczywiście przegrałem bo pomyliłem kolory na początku, ale i tak fajnie się grało...
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Dzięki za wczorajsze granie, u mnie były Piksele na początku, a potem Ad Astra z resztą. Jacekjak załapał reguły to w drugiej kolejce mnie ograł, nice Jacku :p
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:jak Jacek tak zachwala to musowo pogram ;)
a to nie grałeś w każdą grę wydaną przed 2018 rokiem? szok i niedowierzanie... no to polecam. ma lubiony przeze mnie mechanizm, kiedy każdy coś planuje w ukryciu i później się okazuje co z tego wynika (choć tutaj efekt tego jest nieco wyważony i niespodzianka nie jest aż tak spektakularna w skutkach). przeważnie jest on kojarzony z lekkimi tytułami, ale tu nie ma żartów, euro jak się patrzy...
rman89 pisze:nice Jacku :p
Odegrałeś się z nawiązką w Ad astra, brawo Ty... aż jestem ciekaw czy zostałbyś dogoniony, gdybyśmy zdążyli zagrać do końca...
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Chłopcy dzięki za wspólną zabawę. Przy naszym stoliku królowały kosmiczne klimaty, które bardzo lubię. Oj muszę potrenować w rfth, bo Staszek dał nam niezłego łupnia. Ad astra bardzo sympatyczna. Zasady proste do ogarnięcia, choć faktycznie początkowo łatwo o pomyłkę. Jacku, Daniel ze Staszkiem opanowali rynek żywnościowy i reszta na głodniaka chyba już nie miałaby szans ;) Chętnie zagram ponownie, bo nie udało się skończyć.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:a to nie grałeś w każdą grę wydaną przed 2018 rokiem?
w te dobre? owszem ;)
Niemniej jak tak zachwalacie AdAstra (kolejny raz) kiedyśtam zagram jak się nadarzy okazja.

Teraz -od reaktywacji- na polibudzie królują gry co najwyżej średniej ciężkości, nie moje klimaty. Na wciąganie ludzi spoko, na dłuższą metę to jednak nudna - w mojej opinii.
Fajnie, że nowi gracze poznają różne (łatwiejsze) tytuły i przejdą każdy stopień "mechanicznego" wtajemniczenia. Łatwiej wtedy ogarnąć mechaniki w heavy games ;)
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Sorry za brak odzewu - myślę, że będę już teraz po tym weekendzie bardziej dostępna także jak gdzieś gracie to dajcie znać :)
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Scarlet pisze:Sorry za brak odzewu - myślę, że będę już teraz po tym weekendzie bardziej dostępna
Już myślałem, że Cię przez przypadek w tym Twoim nowym zdalnym magazynie zamknęli i nie mogłaś się wydostać (co, jeśli się zastanowić, byłoby w sumie niezłą sprawą, ale bardziej tak w 3-4 osoby)...

PS. Zaraz wybywam pozwiedzać łodeczki na tallshipsraces - popytam marynarzy, czy zetknęli się gdzieś na szerokich wodach z karaibską ofermą...
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

j_g pisze:PS. Zaraz wybywam pozwiedzać łodeczki na tallshipsraces - popytam marynarzy, czy zetknęli się gdzieś na szerokich wodach z karaibską ofermą...
:)
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

j_g pisze:Już myślałem, że Cię przez przypadek w tym Twoim nowym zdalnym magazynie zamknęli i nie mogłaś się wydostać (co, jeśli się zastanowić, byłoby w sumie niezłą sprawą, ale bardziej tak w 3-4 osoby)...
w sumie to mało brakowało :P
ODPOWIEDZ