Grand Austria Hotel - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
zbazyl86
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2014, 09:04

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: zbazyl86 »

Teraz jest jasne. Dzięki Bart!
zbazyl86
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2014, 09:04

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: zbazyl86 »

I jeszcze pytanie natury czysto technicznej dotyczące przygotowania gry. Chodzi o str. 5 i 6 instrukcji PL.
W kuchni należy położyć po 1 znaczniku wina, ciasta i strudla. (Bez kawy?)
Z kolei na str. 6 wg grafiki przygotowania gry są już wszystkie produkty po jednej kostce, łącznie z kawą?
Błąd w tlumaczeniu na str. 5 czy grafika jest nie tak?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Yavi »

zbazyl86 pisze:I jeszcze pytanie natury czysto technicznej dotyczące przygotowania gry. Chodzi o str. 5 i 6 instrukcji PL.
W kuchni należy położyć po 1 znaczniku wina, ciasta i strudla. (Bez kawy?)
Z kolei na str. 6 wg grafiki przygotowania gry są już wszystkie produkty po jednej kostce, łącznie z kawą?
Błąd w tlumaczeniu na str. 5 czy grafika jest nie tak?
Błąd w tłumaczeniu, przygotowuje się po 1 znaczniku każdego koloru.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

Coś mi nie pasuje i rozwiejcie moje wątpliwości.

1. Ostatnia strona instrukcji czyli tabela symboli kolumna prawa 4 pole od góry:
"Możesz odwrócić pokój we wskazanym kolorze....szary kolor oznacza, że możesz odwrócić dowolny"
Takie karty są trzy - obrusy są w trzech kolorach (pokoi), a ikonka jest szara zawsze. No więc jak to jest? Nie ma karty w szarym kolorze więc po co jest ten dopisek? A jeśli szary odnosi się do koloru ikonki to po grzyba jest dopisek o obracaniu wskazanego koloru?
2. To samo miejsce - 5 pole od góry:
"Zrealizuj zamówienie we wskazanym kolorze....szary kolor oznacza, że możesz zrealizować zamówienie dowolnego gościa"
Tu już wogóle wymiękam bo taka karta jest ...jedna i jest szara więc jaki wskazany kolor?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: BartP »

detrytusek pisze:Coś mi nie pasuje i rozwiejcie moje wątpliwości.

1. Ostatnia strona instrukcji czyli tabela symboli kolumna prawa 4 pole od góry:
"Możesz odwrócić pokój we wskazanym kolorze....szary kolor oznacza, że możesz odwrócić dowolny"
Takie karty są trzy - obrusy są w trzech kolorach (pokoi), a ikonka jest szara zawsze. No więc jak to jest? Nie ma karty w szarym kolorze więc po co jest ten dopisek? A jeśli szary odnosi się do koloru ikonki to po grzyba jest dopisek o obracaniu wskazanego koloru?
2. To samo miejsce - 5 pole od góry:
"Zrealizuj zamówienie we wskazanym kolorze....szary kolor oznacza, że możesz zrealizować zamówienie dowolnego gościa"
Tu już wogóle wymiękam bo taka karta jest ...jedna i jest szara więc jaki wskazany kolor?
Ad 1. Wszystkie karty mają rzeczywiście przedstawiony obracany szary kolor. Kolor obrusu gościa nie ma wpływu na zdolność specjalną; w przypadku tych gości wg mnie zawsze obracasz dowolny pokój. Dopisek "we wskazanym kolorze" wydaje się zbędny, ale jest do pewnego stopnia konsekwentny z tłumaczeniem innych zdolności i może to furtka do jakichś minidodatków, cholera wie ;].

Ad 2. Rzeczywiście o dokładnie takim symbolu jest jedna karta (szara), ale zauważ, że jest jeszcze seria kart o zdolności: "gdy spełniasz zamówienie [kolor] gościa, dostaniesz [bonus]". Ta ikona objaśnia wg mnie obie te zdolności (czyli "spełnij zamówienie" jak i "gdy spełniasz zamówienie").
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

Dzięki za odzew. Przekombinowali z tymi opisami. Można było to zrobić bardziej elegancko ale przynajmniej już wiem jak grać.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

BartP pisze:A to już wiem, skąd wziąłem błędną odpowiedź i wyłączyłem myślenie :D.
Swoją drogą nie wynika to z dyskusji, tylko z instrukcji.
Mam z tym problem bo mi z instrukcji to wogóle nie wynika.
Przypominam pytanie: Czy mogę użyć akcji, gdzie nie ma żadnej kości, za pomocą akcji "6"?

Instrukcja mówi:
"Wybierz pole, na którym znajduje się przynajmniej jedna kość i wykonaj akcję z nim powiązaną."

No to biorę - kość 6, Spełniam warunek.

A teraz jak wygląda ta akcja:
"Zapłać 1 koronę i wykonaj raz dowolną inną akcję z pól 1-5. Wartość otrzymanych
benefitów wyznacza liczba kości 6 leżących na tym polu akcji, a nie liczba kości na polu
wybranej akcji.
"

Ani słowa, że nie mogę użyć pola z zerową liczbą kości. Tym bardziej, że liczba akcji jest determinowana przez liczbę szóstek. Czyli liczba kości na polu wybranej akcji jest nieistotna.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Yavi »

detrytusek pisze:
BartP pisze:A to już wiem, skąd wziąłem błędną odpowiedź i wyłączyłem myślenie :D.
Swoją drogą nie wynika to z dyskusji, tylko z instrukcji.
Mam z tym problem bo mi z instrukcji to wogóle nie wynika.
Przypominam pytanie: Czy mogę użyć akcji, gdzie nie ma żadnej kości, za pomocą akcji "6"?

Instrukcja mówi:
"Wybierz pole, na którym znajduje się przynajmniej jedna kość i wykonaj akcję z nim powiązaną."

No to biorę - kość 6, Spełniam warunek.

A teraz jak wygląda ta akcja:
"Zapłać 1 koronę i wykonaj raz dowolną inną akcję z pól 1-5. Wartość otrzymanych
benefitów wyznacza liczba kości 6 leżących na tym polu akcji, a nie liczba kości na polu
wybranej akcji.
"

Ani słowa, że nie mogę użyć pola z zerową liczbą kości. Tym bardziej, że liczba akcji jest determinowana przez liczbę szóstek. Czyli liczba kości na polu wybranej akcji jest nieistotna.
Możesz użyć szóstek nawet do akcji, na której nie ma kości.
Nie można jedynie wybrać akcji bez kostek i skorzystać z akcji dodatkowej (zapłać 1, dodaj 1 kostkę).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

Yavi pisze: Możesz użyć szóstek nawet do akcji, na której nie ma kości.
Nie można jedynie wybrać akcji bez kostek i skorzystać z akcji dodatkowej (zapłać 1, dodaj 1 kostkę).
O no to super. Odniosłem wrażenie, że dyskusja toczyła się właśnie o tym o czym pisałem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Asystent dyrektora- pisze że otrzymuje 4 PZ, ale na karcie widnieją 2 PZ.
Błąd czy ja nie kumam?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: BartP »

Tam parę błędów w instrukcji jest, obowiązuje to, co na karcie.
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Meechauek »

Mam 2 problemy z Grand Austria Hotel.

1. Konkretny przykład: gra 2 osobowa; gracz A zaczyna, gracz B jest drugi.


mamy DOKŁADNIE 2 żetony tur z 4 polami.

Robi gracz A i kładzie na "1"
Robi gracz B i kładzie na "3"
ponieważ kolejną najniższą cyfrą jest "4" z żetonu gracza B, to
Robi gracz B i kladzie na "4"
Robi gracz A i kładzie na "8"

Co dalej...? Zostało 6 niewykorzystanych kostek.
wszystkie pola na żetonach tur są zapełnione. Gdzie w instrukcji powiedziane jest dokładnie co dalej należy zrobić?


2. Co oznaczaj "sąsiadujące pokoje". Prawo-lewo, góra-dół ? Po skosie?


Proszę o pomoc lub jaśniejsze opisanie :)))
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

Meechauek pisze:Mam 2 problemy z Grand Austria Hotel.

1. Konkretny przykład: gra 2 osobowa; gracz A zaczyna, gracz B jest drugi.


mamy DOKŁADNIE 2 żetony tur z 4 polami.

Robi gracz A i kładzie na "1"
Robi gracz B i kładzie na "3"
ponieważ kolejną najniższą cyfrą jest "4" z żetonu gracza B, to
Robi gracz B i kladzie na "4"
Robi gracz A i kładzie na "8"

Co dalej...? Zostało 6 niewykorzystanych kostek.
wszystkie pola na żetonach tur są zapełnione. Gdzie w instrukcji powiedziane jest dokładnie co dalej należy zrobić?


2. Co oznaczaj "sąsiadujące pokoje". Prawo-lewo, góra-dół ? Po skosie?


Proszę o pomoc lub jaśniejsze opisanie :)))
Sorry ale to mnie przerosło...gracie w 2 osoby, a korzystacie, z żetonu przeznaczonego do gry w 4 osoby??
Przecież na odwrocie każdego żetonu masz liczbę graczy do którego się go używa..
Co masz zrobić jak wykorzystacie 4 kości w danej turze? Rozpocząć kolejną...

Z tymi sąsiadującymi pokojami to opisz szerzej sytuację.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Meechauek »

no właśnie sęk w tym że dopiero dzisiaj zagramy a to są 2 rzeczy z instrukcji których nie rozumiem. Jeszcze raz:

1. Sąsiadujące pokoje. Mam 3 pokoje na I poziomie zaczynając od lewej. Czy pokój mogę zbudować od razu nad ? czy pokój mogę zbudować po przekątnej? Tzn 2 rząd, 4 miejsce od lewej?

2. W grze na 2 osoby korzystam z 2 żetonów tury - prawda? Oznacza to że mam 4 miejsce na kostki - prawda?
Co w momencie kiedy miejsca na 4 kostki są już zajęte? (czyli po wykonaniu 4 tur graczy) Co z pozostałymi 6 kostkami (dla 2 graczy jest 10 kostek w każdej rundzie) ?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

Meechauek pisze:no właśnie sęk w tym że dopiero dzisiaj zagramy a to są 2 rzeczy z instrukcji których nie rozumiem. Jeszcze raz:

1. Sąsiadujące pokoje. Mam 3 pokoje na I poziomie zaczynając od lewej. Czy pokój mogę zbudować od razu nad ? czy pokój mogę zbudować po przekątnej? Tzn 2 rząd, 4 miejsce od lewej?

2. W grze na 2 osoby korzystam z 2 żetonów tury - prawda? Oznacza to że mam 4 miejsce na kostki - prawda?
Co w momencie kiedy miejsca na 4 kostki są już zajęte? (czyli po wykonaniu 4 tur graczy) Co z pozostałymi 6 kostkami (dla 2 graczy jest 10 kostek w każdej rundzie) ?
1. Nie możesz po przekątnej bo każdy pokój na wyższym piętrze musi mieć pokój pod sobą. Innymi słowy na parterze musisz mieć inny pokój po lewej, a na wyższych piętrach pod nowo budowanym. Reszta nieistotna jeśli spełniasz odpowiedni warunek.
2. W każdej turze każdy gracz korzysta dokładnie z 2 kostek. Pozostałe się "marnują" bo zaczynacie nową turę i od nowa nimi rzucacie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Meechauek »

detrytusek pisze:
Meechauek pisze:no właśnie sęk w tym że dopiero dzisiaj zagramy a to są 2 rzeczy z instrukcji których nie rozumiem. Jeszcze raz:

1. Sąsiadujące pokoje. Mam 3 pokoje na I poziomie zaczynając od lewej. Czy pokój mogę zbudować od razu nad ? czy pokój mogę zbudować po przekątnej? Tzn 2 rząd, 4 miejsce od lewej?

2. W grze na 2 osoby korzystam z 2 żetonów tury - prawda? Oznacza to że mam 4 miejsce na kostki - prawda?
Co w momencie kiedy miejsca na 4 kostki są już zajęte? (czyli po wykonaniu 4 tur graczy) Co z pozostałymi 6 kostkami (dla 2 graczy jest 10 kostek w każdej rundzie) ?
1. Nie możesz po przekątnej bo każdy pokój na wyższym piętrze musi mieć pokój pod sobą. Innymi słowy na parterze musisz mieć inny pokój po lewej, a na wyższych piętrach pod nowo budowanym. Reszta nieistotna jeśli spełniasz odpowiedni warunek.
2. W każdej turze każdy gracz korzysta dokładnie z 2 kostek. Pozostałe się "marnują" bo zaczynacie nową turę i od nowa nimi rzucacie.

ad 1 OK tak myślałem
ad 2 mówisz o "turze" czy "rundzie" ? Runda 1: gracz akcja A, akcja B, akcja B, akcja A - koniec miejsc na kostki. Resztę przerzucamy czy zaczyna się runda 2 ? Wg tego co napisałes w CAŁEJ grze zrobię zaledwie 14 akcji (2 tury - kostki x 7 rund gry). Natomiast nawet jeśli rzucimy 6 kostkami od nowa, to co z zajętymi miejscami na żetonach tur? tamte 4 kostki wypadają, np. do śmietnika?

Przepraszam za trucie, ale naprawdę nie widzę gdzie jest to wskazane w przejrzysty sposób w instrukcji =)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

Meechauek pisze: ad 2 mówisz o "turze" czy "rundzie" ? Runda 1: gracz akcja A, akcja B, akcja B, akcja A - koniec miejsc na kostki. Resztę przerzucamy czy zaczyna się runda 2 ? Wg tego co napisałes w CAŁEJ grze zrobię zaledwie 14 akcji (2 tury - kostki x 7 rund gry). Natomiast nawet jeśli rzucimy 6 kostkami od nowa, to co z zajętymi miejscami na żetonach tur? tamte 4 kostki wypadają, np. do śmietnika?

Przepraszam za trucie, ale naprawdę nie widzę gdzie jest to wskazane w przejrzysty sposób w instrukcji =)
Tak w całej grze masz 14 akcji. Jak wykorzystacie 4 kości w danej rundzie to przerzucasz wszystkie 10 kości!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Meechauek »

hmmm jeszcze nie grałem, jak powiedziałem, ale wydaje mi się to podejrzanie mało..

W każdym razie dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

Przebieg gry
Na początku każdej rundy gracz rozpoczynający (posiadający żeton tury oznaczony „1”) rzuca wszystkimi kośćmi i układa każdą z nich na polu akcji oznaczonym liczbą odpowiadającą wartości widniejącej na tej kości. Następnie wykonuje akcję albo pasuje.

To jest dosłownie pierwsze zdanie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Meechauek »

tak tak, natomiast 14 akcji wykonanych przez CAŁĄ grę wydawało mi się tak małą ilością że aż nie mogłem uwierzyć w poprawność tego rozumowania... I szczerze nadal nie wiem jak będzie działać :D wydaje się za mało
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

Pamiętaj, że masz jeszcze akcje dodatkowe, które najczęściej nie są limitowane.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 160
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 6 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: piotrest »

detrytusek pisze:
Meechauek pisze:no właśnie sęk w tym że dopiero dzisiaj zagramy a to są 2 rzeczy z instrukcji których nie rozumiem. Jeszcze raz:

1. Sąsiadujące pokoje. Mam 3 pokoje na I poziomie zaczynając od lewej. Czy pokój mogę zbudować od razu nad ? czy pokój mogę zbudować po przekątnej? Tzn 2 rząd, 4 miejsce od lewej?
Wydaje mi się, że można przygotować pokój obok innego pokoju nawet jeśli nie ma pod nim jeszcze pokoju. W instrukcji jest tylko: Każdy nowy pokój w twoim hotelu musi sąsiadować z położonym wcześniej innym żetonem pokoju Jak dla mnie odpada tylko kładzenie pokoi rogami i nie jest konieczne przygotowywanie pokoi od dołu do góry bez luk pomiędzy nimi :-)
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Tomzaq »

Po co są te takie ekstra sufity pomiędzy niektórymi pokojami? Trzeba je omijać przy budowaniu pokoi? Czy moż je olać i tylko patrzeć na, to że nowy pokój sąsiaduje z już istniejącym?
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: p_olo86 »

Hej czy mogli byście wytłumaczyć mi dokładnie działanie bonusu za gościa E. Gizia ?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

p_olo86 pisze: 27 cze 2018, 09:55 Hej czy mogli byście wytłumaczyć mi dokładnie działanie bonusu za gościa E. Gizia ?
Z tego co pamiętam to masz darmowy ruch ale nie bierzesz kości z puli i nie możesz pasować.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ