Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

AkitaInu pisze:
stalker7 pisze:
RUNner pisze:Stalker, po tym co piszesz można stwierdzić, że nie masz większego doświadczenia w tej grze. To są zarzuty typowe dla początkującego zawodnika. Jeśli nie możesz zgrać kombosa, to znaczy że Twoja talia jest zbyt otyła. Nie sztuką jest kupowanie dobrych kart, ale trzeba też pamiętać o usuwaniu słabych. Kto szybciej osiągnie tutaj balans, ten wygra i nie będzie to zasługa szczęścia, ale właśnie umiejętności.
:roll: taaa w 1 przetasowaniu szczególnie możesz uszczuplić talie :mrgreen: po 2 co w przypadku gdy na rękę podejdą Ci 2 karty do scrapa ale na ręku nie masz żadnej podstawowej bo tak akurat Ci podeszło :roll: też nie jesteś w plecy nie? :mrgreen: i w discardzie jest pusto
No to napewno w pierwszym przetasowaniu ktoś będzie miał szczęście i zrobi combo ustawiające grę ... :P
a czy mówiłem o combie w 1 przetasowaniu? nie tylko po 1 przetasowaniu w 2 nie będzie jeszcze aż tak mocne ale w 3 jak podejdzie to już game over :wink:
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mikeyoski »

RUNner pisze:Stalker, po tym co piszesz można stwierdzić, że nie masz większego doświadczenia w tej grze. To są zarzuty typowe dla początkującego zawodnika. Jeśli nie możesz zgrać kombosa, to znaczy że Twoja talia jest zbyt otyła. Nie sztuką jest kupowanie dobrych kart, ale trzeba też pamiętać o usuwaniu słabych. Kto szybciej osiągnie tutaj balans, ten wygra i nie będzie to zasługa szczęścia, ale właśnie umiejętności.
Sęk w tym, że nie zawsze mamy możliwość odchudzenia talii, bo tak się ułożą karty. Ta gra w dużym stopniu zależy od szczęścia i to jest fakt.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

splocki pisze:
Jiloo pisze:W tym albo zeszłym roku w USA były mistrzostwa w Ascension i to ze sporą nagrodą. To dlaczego nie SR.
W tym, co prawda o 2500 $, ale to zawsze coś.
Co roku zmienia się pula gier turniejowych w turnieju Unrivaled
w tym roku to:
Ascension
Epic Spell Wars
Monsters of Tokyo
Munchkin
Nevermore
Villagers & Villains

SR ma duże zadatki na grę turniejową i dobrze prowadzony organized play
jest szansa zwłaszcza, że digital edition się dobrze rozwija
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Bogenhafen »

Zorganizowałem już kilka turniejów w Star Realms, ale nie cieszyły się specjalnym powodzeniem. Gra turniejowa w naszym kraju kojarzona jest, niestety, z czymś mało przyjemnym i przeznaczonym dla "napinaczy". Ostatnia moda na turnieje w "zwykłe" planszówki może coś poprawić, ale nie spodziewałbym się, że urodzi się u nas taka scena turniejowa SR, jaka jest w Stanach. Ale małymi kroczkami może uda się coś zmienić w tym względzie i tu będzie potrzebne zaangażowanie wydawcy - nowe dodatki, promki na turnieje, itp. rzeczy, które przeciągną zainteresowanie tytułem.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: costi »

stalker7 pisze:
AkitaInu pisze:
stalker7 pisze:gral nie raz szczególnie jak po pierwszym przetasowaniu wszystkie zakupione karty podchodziły po 1 na ręku a baza do discardu podeszła w ostatnim rozdaniu, za to przeciwnikowi combos za combosem :wink:
To można generalnie powiedzieć o każdym deck builderze :) A jednak ludzie się zagrywają w tego typu gry :)
no nie do końca bo w deckbuilderach nie opartych na synergii kart to jak podchodzą karty nie ma aż takiego znaczenia np w dominionie, core worlds
Pokaż mi deckbuilder nie oparty na synergii kart...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

Dominion, Core worlds, Vikings gone wild na przykład :roll:
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: fahrad »

stalker7 pisze:Dominion, Core worlds, Vikings gone wild na przykład :roll:
W dwa ostatnie wymienione przez Ciebie tytuły nie grałem, ale w Dominiona już trochę tak i jeśli nie dostrzegłeś tam synergii ( w ogólnej definicji oznaczającej "współdziałanie"), to wybacz. Nie jestem ekspertem, ale myślę że ta gra właśnie na tym polega. Na odnalezieniu kombinacji najlepiej współdziałających kart.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: costi »

Składanie combosów i maksymalizowanie akcji jest esencją Dominiona.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

karty nie mają synergi między sobą bo karta A nie wzmacnia karty B a karta B karty A
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Star Realms

Post autor: rattkin »

Synergia != wzmacnanie.

Synergia (efekt synergiczny, z gr. συνεργία "współpraca") – współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

rattkin pisze:Synergia != wzmacnanie.

Synergia (efekt synergiczny, z gr. συνεργία "współpraca") – współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań
no to tak jak napisałem :roll:
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Star Realms

Post autor: kmd7 »

Przecież zagrywanie kart tej samej federacji pozwala na wykonanie dodatkowych akcji, a więc obecność karty A wzmacnia kartę B i vice versa. W takim sensie synergia występuje.
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: fahrad »

stalker7 pisze:karty nie mają synergi między sobą bo karta A nie wzmacnia karty B a karta B karty A
Choćby karta Spiskowiec z Intrygi bodajże. "+2 golda. Jeśli w tej turze zagrałeś trzy akcje: + karta, + akcja". Nie widzę tutaj wielkiej różnicy między tym, a uzyskaniem profitów wynikających z zagrania karty tej samej frakcji w Star Realms.
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

nie widzisz? a ja widzę i to dużą bo zagrać musisz byle jakie 3 akcje a nie konkretne akcje w związku z tym różnica jest i to duża
bo wtedy w star realmsie zagrywając byle co tylko w danej ilości miałbyś combosy :wink: i to już byłaby znikoma synergia szczególnie że karty akcji to 70% talii...
idąc dalej ile masz takich kart z wymogiem? w star realmsie wszystko prócz startowego decku :wink:
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: kali »

stalker7 pisze:nie widzisz? a ja widzę i to dużą bo zagrać musisz byle jakie 3 akcje a nie konkretne akcje w związku z tym różnica jest i to duża
bo wtedy w star realmsie zagrywając byle co tylko w danej ilości miałbyś combosy :wink: i to już byłaby znikoma synergia szczególnie że karty akcji to 70% talii...
idąc dalej ile masz takich kart z wymogiem? w star realmsie wszystko prócz startowego decku :wink:
Za synergię uważasz coś takiego, że tylko dwie konkretne karty i to w tylko jednym konkretnym połączeniu dają coś fajnego? Jak w klasycznym Memory? Albo Makao?
Wracając do Dominiona - karta Sala Tronowa nie robi zupełnie nic. Totalnie i bezapelacyjnie. Dopóki nie położysz na niej następnej karty z akcją, która wtedy jest dwukrotnie silniejsza. Niby można wziąć zamiast Sali Tronowej cokolwiek innego, ale siła tej karty polega na tym, że możesz wzmocnić dowolną kartę.
W Star Realms możesz kupować losowe karty, byleby się kasa zgadzała. Ale przegrasz, bo nie odpali Ci się kombo wynikające z wzajemnego wzmacniania kart.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: fahrad »

stalker7 pisze:nie widzisz? a ja widzę i to dużą bo zagrać musisz byle jakie 3 akcje a nie konkretne akcje w związku z tym różnica jest i to duża
bo wtedy w star realmsie zagrywając byle co tylko w danej ilości miałbyś combosy :wink: i to już byłaby znikoma synergia szczególnie że karty akcji to 70% talii...
idąc dalej ile masz takich kart z wymogiem? w star realmsie wszystko prócz startowego decku :wink:
Nie, nadal nie widzę. Trzymając się tego przykładu, w SR również muszę zagrać byle jaką kartę, byleby była ona tej samej frakcji (w Dominionie nazwijmy ją frakcją "akcji"), aby zdolność sojusznicza się odpaliła. Co do ilości wymaganych, zagranych kart, to fakt w podstawce nie ma to znaczenia, ale już w zapowiadanym dodatku Frontiers pojawi się mechanika "double ally", gdzie liczba zagranych kart jednej frakcji będzie to znaczenie będzie miała.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

stalker7 pisze:nie widzisz? a ja widzę i to dużą bo zagrać musisz byle jakie 3 akcje a nie konkretne akcje w związku z tym różnica jest i to duża
bo wtedy w star realmsie zagrywając byle co tylko w danej ilości miałbyś combosy :wink: i to już byłaby znikoma synergia szczególnie że karty akcji to 70% talii...
idąc dalej ile masz takich kart z wymogiem? w star realmsie wszystko prócz startowego decku :wink:
Coraz bardziej upewniam się, że ty na prawdę nie rozegrałeś porządnego pojedynku w SR :) może tylko przeglądasz manifest kart w każdym decku i coś ci się tylko wydaje.
Tacy jak Ty na turniejach są pożądanym "mięskiem" i dobrze, nie wszyscy musza od razu być mistrzami w jakieś gry, a wpisowe na nagrody ktoś dać musi :mrgreen:
Do zdjęcia przeciwnikowi masz 50 pkt - tego nie da się zrobić po pierwszym tasowaniu, więcej - jeśli liczysz na coś takiego to widać, że nie rozumiesz tej gry.
Co z tego, że coś Ci nie podeszło zaraz po dokupieniu - poczekaj, weź coś więcej, albo nie daj tego wziąć przeciwnikowi jeśli jest taka możliwość. Dokupienie, o ile podejdzie coś porządnego około 5 kart daje Ci dopiero jakąś podstawę do gry i już pomału zaczynałbym, w zależności od tego co wziąłem na rękę usuwać jakieś drobiazgi.
Na podstawowej talii, wypracowanie "strzału" na 10+ punktów to wzięcie z "trade row" 8-10 mocnych kart i scrap 4-6 - tego nie da się zrobić szybko i zapewniam - dużo razy "wymasujesz" swój deck. Dobre, zbalansowane ustawienie talii wymaga czasu i to oznacza, że przeciwnik, jeśli nie jest niewidomy, nie jest kretynem, nie bawi się w pasjansa to będzie CI cały czas docinał. Ale nie raz udawało mi się wyjść obronną ręką z dołka, gdzie miałem 14 pkt, a przeciwnik bezpieczne 25+.
Star Realms cenię sobie bardzo za jego prostą elegancję, a jednocześnie sporą dynamikę rozgrywki - ogromną satysfakcję daje dobicie klienta salwą na 20+ :D Cieszy mnie fakt, że wydawnictwo w Polsce wzięło się w końcu za to, a jednocześnie bardzo jestem ciekaw jak GFP pójdzie, bo niestety chłopaki od strony wydawniczej bardziej są jak lunatycy we mgle - ich "januszowanie" woła o pomstę do nieba i boję się, że przy talii 140 kart mają aż 140 okazji do spieprzenia czegoś. A że potrafią pokazali już nie raz.
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

mauserem pisze:
stalker7 pisze:nie widzisz? a ja widzę i to dużą bo zagrać musisz byle jakie 3 akcje a nie konkretne akcje w związku z tym różnica jest i to duża
bo wtedy w star realmsie zagrywając byle co tylko w danej ilości miałbyś combosy :wink: i to już byłaby znikoma synergia szczególnie że karty akcji to 70% talii...
idąc dalej ile masz takich kart z wymogiem? w star realmsie wszystko prócz startowego decku :wink:
Coraz bardziej upewniam się, że ty na prawdę nie rozegrałeś porządnego pojedynku w SR :) może tylko przeglądasz manifest kart w każdym decku i coś ci się tylko wydaje.
Tacy jak Ty na turniejach są pożądanym "mięskiem" i dobrze, nie wszyscy musza od razu być mistrzami w jakieś gry, a wpisowe na nagrody ktoś dać musi :mrgreen:
Do zdjęcia przeciwnikowi masz 50 pkt - tego nie da się zrobić po pierwszym tasowaniu, więcej - jeśli liczysz na coś takiego to widać, że nie rozumiesz tej gry.
Co z tego, że coś Ci nie podeszło zaraz po dokupieniu - poczekaj, weź coś więcej, albo nie daj tego wziąć przeciwnikowi jeśli jest taka możliwość. Dokupienie, o ile podejdzie coś porządnego około 5 kart daje Ci dopiero jakąś podstawę do gry i już pomału zaczynałbym, w zależności od tego co wziąłem na rękę usuwać jakieś drobiazgi.
Na podstawowej talii, wypracowanie "strzału" na 10+ punktów to wzięcie z "trade row" 8-10 mocnych kart i scrap 4-6 - tego nie da się zrobić szybko i zapewniam - dużo razy "wymasujesz" swój deck. Dobre, zbalansowane ustawienie talii wymaga czasu i to oznacza, że przeciwnik, jeśli nie jest niewidomy, nie jest kretynem, nie bawi się w pasjansa to będzie CI cały czas docinał. Ale nie raz udawało mi się wyjść obronną ręką z dołka, gdzie miałem 14 pkt, a przeciwnik bezpieczne 25+.
Star Realms cenię sobie bardzo za jego prostą elegancję, a jednocześnie sporą dynamikę rozgrywki - ogromną satysfakcję daje dobicie klienta salwą na 20+ :D Cieszy mnie fakt, że wydawnictwo w Polsce wzięło się w końcu za to, a jednocześnie bardzo jestem ciekaw jak GFP pójdzie, bo niestety chłopaki od strony wydawniczej bardziej są jak lunatycy we mgle - ich "januszowanie" woła o pomstę do nieba i boję się, że przy talii 140 kart mają aż 140 okazji do spieprzenia czegoś. A że potrafią pokazali już nie raz.
to chętnie pogram skoro jestem takim "mięskiem" dla uproszczenia w cyfrową wersję wszyscy widzę rozumy pozjadali i chyba chcą się usprawiedliwić, że grają w mega strategiczno taktyczną grę i prężą w niej swoje wybitne umysły.. a gra jest typowo uzależniona od szczęścia w 90%... ale co ja wiem jestem tylko "mięskiem" :roll:
jak by co poniektórzy pograli w MTG to by wiedzieli co znaczy strategia i planowanie w karciance :wink:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Star Realms

Post autor: rattkin »

Niezłe rozkminy tu macie jak na party game.
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

fahrad pisze:
stalker7 pisze:nie widzisz? a ja widzę i to dużą bo zagrać musisz byle jakie 3 akcje a nie konkretne akcje w związku z tym różnica jest i to duża
bo wtedy w star realmsie zagrywając byle co tylko w danej ilości miałbyś combosy :wink: i to już byłaby znikoma synergia szczególnie że karty akcji to 70% talii...
idąc dalej ile masz takich kart z wymogiem? w star realmsie wszystko prócz startowego decku :wink:
Nie, nadal nie widzę. Trzymając się tego przykładu, w SR również muszę zagrać byle jaką kartę, byleby była ona tej samej frakcji (w Dominionie nazwijmy ją frakcją "akcji"), aby zdolność sojusznicza się odpaliła. Co do ilości wymaganych, zagranych kart, to fakt w podstawce nie ma to znaczenia, ale już w zapowiadanym dodatku Frontiers pojawi się mechanika "double ally", gdzie liczba zagranych kart jednej frakcji będzie to znaczenie będzie miała.
byle była frakcyjna a ile takich jest? bo na pewno nie tyle ile akcji w dominionie...
równie dobrze idąc jakże sprytnym tokiem rozumowania możemy stwierdzić, że synergia jest wszędzie i w czymkolwiek nawet w kartach które mówią zagraj cokolwiek :wink: przecież to też synergia :lol:
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

rattkin pisze:Niezłe rozkminy tu macie jak na party game.
no tak to jest jak ktoś uważa, że star realms nie jest zależny od szcześcia bardziej niż np dominion i próbuje to udowodnić że to wielce strategiczna gra na to wychodzi :roll:
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: costi »

Rozegrałem jak dotąd jedną partię i już uważam, że stalker7 zwyczajnie trolluje. Szczęście ma znaczenie, nawet bardzo duże, ale łapanie co podejdzie i liczenie na farta to nie jest strategia wygrywająca. Trzeba mocno ogarniać co się ma w decku i czego (i kiedy) można/trzeba się pozbyć.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

costi pisze:Rozegrałem jak dotąd jedną partię i już uważam, że stalker7 zwyczajnie trolluje. Szczęście ma znaczenie, nawet bardzo duże, ale łapanie co podejdzie i liczenie na farta to nie jest strategia wygrywająca. Trzeba mocno ogarniać co się ma w decku i czego (i kiedy) można/trzeba się pozbyć.
wystarczy łapać 1 kolor i scrap... taka straategiczna strategia ale gra się przyjemnie tylko jak się ma szczęścia troche
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: costi »

A czy ja mówię, że jest skomplikowana? Mówię tylko, że wygrana nie zależy wyłącznie od szczęścia, co próbujesz wmawiać przez 2 ostatnie strony.

I tak, jak najbardziej widzę tu potencjał jako gry turniejowej. Szybkie partie, można grać rundę do dwóch wygranych, a dzięki dużej losowości i braku elementu przygotowywania talii przed grą można grać bez spiny.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

costi pisze:A czy ja mówię, że jest skomplikowana? Mówię tylko, że wygrana nie zależy wyłącznie od szczęścia, co próbujesz wmawiać przez 2 ostatnie strony.

I tak, jak najbardziej widzę tu potencjał jako gry turniejowej. Szybkie partie, można grać rundę do dwóch wygranych, a dzięki dużej losowości i braku elementu przygotowywania talii przed grą można grać bez spiny.
nie nie mówię że TYLKO jednak w 90% owszem a to nie jest tylko i nie wmawiam a stwierdzam fakty :wink: ale rzeczywiście nie ma sensu bić piany z koniem się kopać nie należy :mrgreen:
ODPOWIEDZ