Mansions of Madness

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: Porchpeople »

szczudel pisze:Poprzednie pytanie zostaje nieodpowiedziane, ale mam nowe.

Jak wasze doświadczenia z graniem w większość ilośc osób niż przewidziane? Da się grać w 5 lub więcej badaczy? Opakowanie mówi, ze gra jest do 5 oso, czyli badaczy powinno byc nie więcej niż 5.
Opakowanie mówi, ze gra jest do max 5 osób, czyli 1 "mistrz gry" i max 4 badaczy :)
...ale grałem już w 5 badaczy (czyli 6 osób) i wszyscy dobrze się bawili. Przyjąłem po prostu, że będę jako mistrz gry bardziej elastyczny i dostosowywałem dynamikę gry do tego, co działo się na planszy.
Niestety skalowalność scenariuszy jest zachwiana przy tej opcji- tzn. zbyt duża ilość badaczy zbyt szybko może np. zbadać wszystkie pomieszczenia (wcześniej niż powinni), zbyt szybko też mogą ubijać potwory (dlatego ważna jest elastyczność mistrza gry, żeby trochę wbrew regułom dostosować poziom trudności).
Generalnie jednak: da się i jest ok.
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: szczudel »

Dzięki, pewnie spróbuje w 6. Lepiej zakombinować niż powiedzieć jednemu graczowi aby spadał.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: Porchpeople »

szczudel pisze:Dzięki, pewnie spróbuje w 6. Lepiej zakombinować niż powiedzieć jednemu graczowi aby spadał.
Też wyszedłem z tego założenia ;)
ODPOWIEDZ