[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

hamanu pisze:strzelalem w 1532 ze wzgledu na mniejsza potrzebna ilosc czasu, ale wszystko mi jedno
bez względu na grany scenariusz i tak nie mamy większych szans na skończenie go do 00:00 - 1:00 :)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Jeżeli komuś trudno sobie wyobrazić różnicę pomiędzy scenariuszami poniżej widok mapy w obu wariantach:

1517: http://picasaweb.google.pl/pawel.judek/ ... 5887316370

1532: http://picasaweb.google.pl/pawel.judek/ ... 3104485426

W scenariusz 1532 jeszcze nie grałem więc trudno mi coś na jego temat powiedzieć, ale rzeczywiście jest on krótszy. Zdecydujcie więc, który Wam bardziej pasuje - mnie pasuje każda opcja. Jako pierwszą grę z reguły wybiera się jednak 1517, gdyż gracze dopiero rozwijają swoje Państwa wówczas i mogą krok po kroku przyswajać sobie zasady. W 1532 wszyscy od razu lądują na głębokiej wodzie.
Richtie
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:06
Lokalizacja: Provinz Posen

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Richtie »

Witam

Ostatni czasy w gronie znajomych miałem okazję zagrać w kilka gier planszowych min. grę o tron i funkenschlag ( :D). Spodobał mi się niezmiernie ten rodzaj zabawy i chciałem się zapytać na ile jesteście otwartą na nowych graczy grupą :) Widzę, że na ten poniedziałek macie już komplet graczy więc może na kolejny znalazłoby się dla mnie miejsce. W każdym bądź razie, gdyby komuś coś wypadło i nie mógł jednak zagrać to ja się bardzo chętnie piszę na zastępstwo.

Pozdrawiam Rafał.
Nikt nie da nam zbawienia.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Komplet mamy na razie na Here I stand, ale jest jeszcze mnóstwo innych gier, w które co poniedziałek gramy spontanicznie. Więc jeżeli nie jesteś nastawiony konkretnie na Here I stand ale na planszówki w ogólności wpadnij w poniedziałek i po wniesieniu stosownej opłaty wstępnej z pewnością spotkasz się z otwartym przyjęciem. O wysokości i rodzaju opłaty wstępnej decyduje zawsze prezes. Co prawda w poniedziałek go nie będzie ale na pewno teraz jest w stanie coś wymyślić. Prawda, Panie Prezesie? :wink:
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: westwood »

Dzińdybry :D
W nadchodzącym tygodniu nawiedzę Poznań (i przy okazji oczywiście Alibi :wink: )
Jako, że moja wizyta jest raczej spontaniczna, nie mam jeszcze określonego noclegu. Toteż pytam: czy ktoś coś wie o poniższych miejscach (lub ewentualnie może zasugerować coś innego w rozsądnej cenie):
http://www.mojenoclegi.pl/wiecej.php?of ... 5524fb63fc
http://www.hostelpoznan.pl/
Planowany czas mojej bytności to niedziela po południu - wtorek rano. Zatem jakby ktoś nie miał co zrobić z wolnym czasem w niedzielę i chciał go spożytkować np. na granie w te nonsensowne gry, niech się zgłosi (najlepiej na PW, coby wątku nie zaśmiecać). Ten apel skierowany jest głownie do osób (lub grup mających takie osoby na stanie), które wiedzą jak wyglądam (czytaj: zaliczyły upojna noc w obiekcie hotelowym Tiffany :wink: ). To po to, żebym nie musiał paradować po stolicy Wielkopolski z goździkiem lub innymi gadżetami zwyczajowo ułatwiającymi rozpoznanie :D
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

W hostelu nie byłem, ale zdjęcia wyglądają porządnie, lokalizacja rzeczywiście znakomita (kilkaset metrów ode mnie :wink: ).

Daisy Hotel to akademik Hanka (chyba tak się nadal nazywa) i o ile nic się nie zmieniło od czasu mojej ostatniej tam bytności 5 lat temu, zdecydowanie nie polecałbym tego miejsca. Ale może ktoś ma świeższe dane na temat tego przybytku.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Pjaj pisze:(...) i po wniesieniu stosownej opłaty wstępnej z pewnością spotkasz się z otwartym przyjęciem. O wysokości i rodzaju opłaty wstępnej decyduje zawsze prezes. Co prawda w poniedziałek go nie będzie ale na pewno teraz jest w stanie coś wymyślić. Prawda, Panie Prezesie? :wink:
No i wystraszyłeś kolegę. Następnym razem poczekaj z informacją o składce do momentu, aż nowe osoby już się zadomowią: "Nikt nie mówił o składce? Niemożliwe. No trudno, ale zapłacić musicie" (jestem na 3. sezonie Soprano ;)). A tak serio, Richtie, proponuję przeczytać (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) cały wątek na forum, żebyś był świadomy jaki rodzaj poczucia humoru Cię tu czeka :)

westwood, ale poza niedzielą, to oczywiście wpadniesz w poniedziałek do Alibi? (żebym wiedział jak wyglądasz ;))

PS. Właśnie sobie przypomniałem, że dzisiaj miałem sen o tym, że Alibi ma przerwę wakacyjną :shock: :oops:
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Pjaj pisze:
rokter pisze:"Turcja się szykuje"?
Czyżbyś gdzieś znalazł translator arabskiego?
Łi, ale widać albo dupniasty translator, albo ja ;-) (prawdopodobnie to drugie, bo nie wiedziałem gdzie wstawiać spacje w robaczkach przytoczonych przez Haruna :-) )
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Richtie pisze: na ile jesteście otwartą na nowych graczy grupą :)
Jesteśmy STRASZNIE otwarci. To tak jak z każdym nałogiem - zawsze człowieka raduje, kiedy uda się wciągnąc kogoś nowego i można pocieszać się myślą o tym, że nie my sami jesteśmy skazani na uzależnienie. Przyjdź i wsiąknij :-)
Richtie pisze: Widzę, że na ten poniedziałek macie już komplet graczy więc może na kolejny znalazłoby się dla mnie miejsce.
Liczba osób na spotkaniach waha się od około 20 (teraz, w wakacje) do około 50 (w szczytowym okresie), a w Here I Stand gra się w szóstkę. Zostje Ci jeszcze w w przybliżeniu 15 innych osób i co najmniej kilkanaście innych gier, które gracze przyniosą akurat na spotkanie (jeżeli chcesz zagrać w coś konkretnego, wybierz jeden z kiluset tytułów z naszej tALIBańskiej kolekcji (i napisz o tym na forum, coby właściciel miał szansę donieść grę na spotkanie).

A opłaty to oczywiście żart. Wprowadzę je dopiero wtedy, kiedy będę miał pewność, że uzależnienie sięgnęło zenitu i nikt już bez naszych spotkań życ nie może (coby mieć pewność regularnych wpłat oraz większą skuteczność wymuszeń i szantażu)

Zapraszamy.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

zarty, zartami a (glupiemu) prezesowi radosc.
W zwiazku z tym chcialbym jednoznacznie oglosic, ze wszystkie pogloski o skladkach, oplatach itp. sa nieprawdziwe. Jedynym obowiazkiem kazdego chcacego zapisac sie do klubu graczy Alibi jest rozegranie pelnej partyjki w Mare Nostrum.

Patrzac na mapy 1517 bardziej mi pasuje.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

TY NĘDZNY GADZIE! Psssst! Dogadajmy się, hamanu... przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby oba warunki (i składki, i partyjka Mare Nostrum) uznać za obowiązkowe dla wszystkich nowych graczy. Dla mnie będzie kasa, a dla Ciebie kolejne ofiary do sponiewierania w jedyną grę, w którą zdarza Ci się wygrywać...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Acha, jeszcze jedna sprawa organizacyjna.

W poniedziałek przyniosłem kilka koszulek i wspólnie doszliśmy do wniosku, że koszulki polo niestety odpadają ponieważ guziki sprawiają, iż napis musi zejść w okolice brzucha zamiast pozostać na naszych jakże prężnych (faceci) i atrakcyjnych (laski) piersiach.

Złożyłem zapytanie w hurtowni i prawdopodobnie dziś otrzymam odpowiedź dotyczacą dostępności i ceny czarnych koszulek o wymaganej do haftu gramaturze i właściwościach materiałowych (najlpeiej 100% bawełna).

Kolor i krój musi być wspólny dla wszystkich koszulek, coby nie utrudniać tacie Eli zadania.(wspominam o tym, zeby mi ktoś później nie wyskoczył, że on chce zieloną/czerwoną/czy jakąś inną koszulkę ;-) )

W związku z powyższym proszę wszystkich o zgłaszanie rozmiaru zamawianej koszulki oraz tekstu jaki ma się na niej znaleźć. Jednoczesnie przypominam, że dwa wybrane w powszechnym głosowaniu teksty do wyboru to:

"Negocjuj, buduj, nisz. Graj w planszówki!"
oraz
"Najlepsza gra wstępna? Planszowa!"

Postarajmy się zamknąć tę kwestię do jutrzejszego wieczora.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

hamanu pisze:zarty, zartami a (glupiemu) prezesowi radosc.
....
Jedynym obowiazkiem kazdego chcacego zapisac sie do klubu graczy Alibi jest rozegranie pelnej partyjki w Mare Nostrum.
....
A tak przy okazji to bardzo chętnie zagrałbym niedługo w Mare Nostrum. Grałem tylko raz ale bardzo mi podeszła :)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

1. Aby zamknąć temat arabskiego napisu:
a) Rokterze (a może ezretkor :) ) arabski jest na tyle odmienny, że nie jestem pewien czy translatory dają sobie dobrze radę.
b) Pjaju - jak wiesz, żaden ze mnie arabista, potrafię sklecić jeno kilka prostych zdań. Ale rozumiem, mości Pjaju, o gwiazdo wśród poznańskiej palestry, że tym nietrafionym komplementem nawiązujesz już pierwsze, jakże miłe relacje dyplomatyczne, tak abyśmy wojnę, która zapewne wybuchnie między nami na początku gry, szybko zakończyli.

2. Zamawiam koszulkę z hasłem negocjuj ... rozmiar L.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

rokter pisze: "Najlepsza gra wstępna? Planszowa!"
rozmiar:XL trochę za tęga a L za krótka - wybieram XL
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Wpisujcie proszę swoje preferencje koszulkowe tutaj, anie na PW, bo niedługo wyjeżdżam na 3 tygodnie i czyjeś zamówienie może przeleżakowac u mnie w skrzynce.

póki co mamy:

Hamanu: M (Najlepsza gra wstępna? Planszowa!)
Kmet: L (Najlepsza...)
Harun: L (Negocjuj, buduj, niszcz. Graj w planszówki)
Edrache: XL (Najlepsza...)
Rokter: L (Negocjuj...)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Harun pisze: Ale rozumiem, mości Pjaju, o gwiazdo wśród poznańskiej palestry, że tym nietrafionym komplementem nawiązujesz już pierwsze, jakże miłe relacje dyplomatyczne, tak abyśmy wojnę, która zapewne wybuchnie między nami na początku gry, szybko zakończyli.
Może od razu uznam prawa Sulejmana do ziem węgierskich w zamian za nietykalność Wiednia :wink:

P.S. Ja wezmę Najlepszą grę w rozmiarze M
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

jakbys byl na tyle mily Bartku i podał dlugość tych koszulek i inne wymiary, to moznaby bylo cos uradzic.... :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Na stronie producenta nie ma takich danych, ale mogę zwrócić się do nich z zapytaniem o jakieś parametry każdego rozmiaru. Tylko jakie?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

dlugosc koszulki (plecy)
szerokosc w biuscie
szerokosc w pasie
dzieki
Asia
Awatar użytkownika
pandura
Posty: 27
Rejestracja: 12 lut 2008, 09:24
Lokalizacja: gdzieś w Poznaniu

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: pandura »

Kmet pisze: A tak przy okazji to bardzo chętnie zagrałbym niedługo w Mare Nostrum. Grałem tylko raz ale bardzo mi podeszła :)
....ja tez jestem chętny....

koszulka - gra wstępna... - rozmiar L
a jaki kolor jest przewidywany? - może warto tez na to zagłosować

pozdrawiam
g
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Mare Nostrum moge przyniesc w poniedzialek, ale z racji rozgrywki w Here I Stand nie bede w stanie zagrac.
W nastepny poniedzialek bardzo chetnie.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

rokter pisze:
Złożyłem zapytanie w hurtowni i prawdopodobnie dziś otrzymam odpowiedź dotyczacą dostępności i ceny czarnych koszulek
Na ostatnim spotkaniu doszliśmy do wniosku, że najbardziej neutralna, a jednocześnie najbardziej praktyczna jest czerń, dlatego przyjąłem ją jako kolor domyślny.
Szczerze mówiąc wolałbym uniknąć kolejnego głosowania, bo to znowu wydłuży cały proces "produkcyjny" (a nie daj boże dwa kolory zremisują w głosowaniu i trzeba abędzie organizować dogrywkę ;-) ).
Czerń jest zawsze modna i posiada cały szereg zalet istotnych zarówno z punktu widzenia facetów (nie brudzi się) jak i kobiet (wyszczupla) :-)


Hamanu: M (Najlepsza gra wstępna? Planszowa!)
Kmet: L (Najlepsza...)
Edrache: XL (Najlepsza...)
Pjaj: M (Najlepsza...)
Pandura: L (Najlepsza)

Harun: L (Negocjuj, buduj, niszcz. Graj w planszówki)
Rokter: L (Negocjuj...)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Jesli dobrze pamietam kazdemu przysluguje jedna i tylko jedna koszulka?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

tak jest.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
ODPOWIEDZ