[Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: kolderek »

no a było 'taaaak' bliziutko, ech :)

byłem drugi raz na spotkaniu w katowicach. byłem zdaje się punkt 17:oo a tu tylko jeden człowiek w środku (tego od rpg nie liczę :) ). no więc czekając na innych zagraliśmy w neuroshimę hex. grałem w to drugi raz, tym razem we dwóch i przegrałem 5-10. nie podchodzą mi strategie, ale od czasu do czasu mogę zagrać :)

gdy inni byli zajęci agricolą, to zagraliśmy we trzech w match of the season. moja druga partia i znów we trzech. jak to powiedział kolega: "w grze w ogóle nie ma losowości, a gracz może podjąć szereg decyzji wpływających na grę ;)" - czy jakoś tak. niestety nie poszło mi i byłem ostatni. wygrał silent. a graliśmy tylko 3 sezony (połowa gry), trochę krócej niż na sąsiednim stoliku grali w agricolę we czterech.

następnie zasiedliśmy do mystery of the abbey. przy klasztorze zaczęli przechadzać się różni ojcowie i bracia w poszukiwaniu mordercy. kierując bratem 'oceaniuszem' zdołałem nawet oskarżyć, że zabójcą była osoba przy tuszy. ale ostatecznie wygrał inny brat. brat 'asfaltus'. :D śmiesznie było.

na koniec wspomniana rozgrywka w pandemica. na początku szło dość łatwo. jak powiedział oskar 'zbyt łatwo'. ale, że graliśmy (jak się teraz dowiedziałem) na złych zasadach to przegraliśmy. mieliśmy już trzy szczepionki wynalezione. po mnie miał silent zrobić ostatnią szczepionkę ale w moim ruchu nastąpiły kolejne epidemie i się skończyło. :)

szkoda, że tak rzadko mogę do katowic jeździć. nie pasuje mi ten dzień i ta godzina :/
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ronczi »

Wpadłem tylko aby pokierować klubem piłkarskim, nie powiem praca trenera jest ciężka, szczególnie gdy czynniki losowe utrudniają grę (a jest ich bardzo dużo). Dodatkowo dochodzi różna interpretacja zasad (zazwyczaj interpretujący rozstrzygał ją na swoją niekorzyść :) oraz niekorzystne oświetlenie przez co na wyjazdy reprezentacji uciekali piłkarze: Włoch razem z francuzami i Irlandczykami :)
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Faktycznie, chyba powinno być tak, jak pisze Marcin, choć jest to lekka nieścisłość... do dyskusji... ale to prawda, gdyby nie to odnieśli byśmy piękne zwycięstwo :cry:

Spotkanie jak zwykle bardzo udane. Agricola obroniła dla mnie swą wysoką pozycję na BGG, choć zastanowił bym się nad podzieleniem kart pomocników na 3 rodzaje, w zależności od ich "siły". Niektóre karty pozwalają po prostu ustawić graczowi rozgrywkę, inne z kolei nie przydają się do niczego całą grę. Myślę, że potrzebne będą jeszcze 3 - 4 rozgrywki, aby w pełni poznać wszystkie możliwości, ale gra jest na prawdę świetna.

W Tajemnice Opactwa też świetnie się grało - dużo żartów i śmiechu. Jak dla mnie przez całą rozgrywkę panował bardzo fajny klimat, może miejscami zbyt luzny, pozwalający zapomnieć, że tak na prawdę szukamy mordercy... :wink: Wygraną miałem w zasięgu ręki - skreśliem wszystkich oprócz 2 Nowicjuszy Templariuszy! Niestety nie zaryzykowałem, Zonkul strzelił, trafił i zabrał mi zwycięstwo z przed nosa :lol:

Pózniej Pandemic, w którym zdecydowanie za dobrze nam szło, no i interpretacja przepisu zadecydowała o wygranej... Ale w sumie jeśli gramy tak, jak twierdzi Silent, to można potraktować to jako pewne zwycięstwo!

Kolekcja ŚKFu powiększyła się o 2 kolejne tytuły dostępne dla wszystkich członków - Hacienda i Diplomacy

W najbliższy czwartek wyjeżdżam na wakacje, więc życzę wszystkim dobrej zabawy i do zobaczenia na następnych spotkaniach!
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: IceManEk »

Agricola jest naprawdę niezła. Ale wydaje mi się, że - podobnie jak Caylus - skrzydła rozwija dopiero przy większej liczbie graczy. Graliśmy we czterech i było mnóstwo kombinowania, co mi się bardzo podobało. Niestety przez badziewne karty usprawnień (tylko jedna punktowana, w dodatku nie pozwalająca mi wykonać żadnej akcji w 14 turze) zająłem ostatnie miejsce. A tak byłbym na szlachetnym trzecim miejscu...:)

Wcześniej zagraliśmy w Neuroshime i na razie mam rewelacyjny bilans: 2 zwycięstwa (2 osoby) i jedno drugie miejsce (3 osoby). To całkiem nieźle jak na początkującego:) Który mi podskoczy???:))))

Tajemnica opactwa też super, chociaż spodziewałem się częstszego wykorzystywania dzwoneczka:) Ale klimat był niezły. No i wyszły na jaw grzeszki ojca Trawiusza (Parmenides), który w swojej celi trzymał zakazane gazety z chórem chłopięcym:) Jak byśmy dokładniej szukali pod jego materacem, to kto wie co by tam można jeszcze znaleźć...:)
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: IceManEk »

czolem, ktos sie wybiera w czwartek? Bo ostatnio cos Oskar mówił że nie przyjdzie. Przyniose Caylusa a dawid moze wziac Year of the dragon. W obie gry na razie gralismy tylko we dwojkę a ciekawi mnie jak wyglada gra w wiecej osob (caylus sie pewnie zrobi podobny do agricoli)
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Zonkul »

Ja będę.
Wezmę Doom'a - może tym razem;] Wezmę też Cytadelę i Agricolę.

Zagrałbym w Mare Nostrum albo Shoguna, Mall of Horror.
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

Wezmę Shoguna i Mare Nostrum i się zdecyduje :D. Ja i tak zagram w obojętnie co :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: IceManEk »

ja w shoguna bardzo chetnie, macie jakas instrukcję w wersji komputerowej? niestety na sieci nie moge żadnej znaleźć.
jakby co to proszę na icemanfg(małpa)poczta(kropka)fm
W mare nostrum też chętnie spróbuję lub w dooma
Zaraz ściągam instrukcje
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
Raf79
Posty: 11
Rejestracja: 02 maja 2008, 22:48
Lokalizacja: Będzin

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Raf79 »

Przyniose Caylusa a dawid moze wziac Year of the dragon. W obie gry na razie gralismy tylko we dwojkę a ciekawi mnie jak wyglada gra w wiecej osob
Witam,
Ja również "w roku smoka" grałem jedynie we dwójkę. Z chęcią zagram w wariancie wieloosobowym. Poza tym jestem chętny na agricolę i/lub shoguna. Będę jutro przed 18tą.
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: IceManEk »

no ja myślę że będziesz:)
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
Hołek
Posty: 45
Rejestracja: 11 mar 2008, 21:25

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Hołek »

Hej witam
niestety mi również tym razem nie uda mi się dotrze do klubu (przekleństwo na mą duszę zaprzedaną pracy) ale zastępstwo jest od 17 będzie na was czekał Krzysiek Bookat, z nim trzeba się dogada o której będzie wybywał, maksymalnie do 23 ;) jak słyszałem. ha i zachęcam niezapisanych do zapisania a zapisanych do opłacenia składek. Mam też prośbę o wypowiedzenia się na temat zrzutkowych planszówek, jeśli będziecie chcieli to będziemy kupowac do klubu następne (połowę dajemy - my polowe klub) czy też ten pomysł zarzucic
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ronczi »

Ja dzisiaj będę z kumplem.
Chętnie zagram w Shoguna, lub tak jak niektórzy w cokolwiek.
Co do składek mam wszystkie dokumenty, zdjęcia i kasę. Deklaruję wstąpienie (ponowne) od lipca, kasę mogę popłacić wstecz, mam tylko prośbę, czy jest możliwość zapłacenia składki i zapisania się w czwartek (we wtorek nie mogę).
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

Właśnie ten Krzysiek co dzisiaj uprzejmie nam otworzy zbiera składki i zapisuje do klubu :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Zonkul »

Wezmę ze sobą świeżo nabytą grę w której wcielamy się w 6-sto wiecznych wodzów plemion i walczymy o dominację w Europie. Nazywa się toto Origo i na BGG jest instrukcja po angielsku. Bo sama gra jest niemiecka. Chciałbym wypróbować:)

Pozdro
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: IceManEk »

Spotkanie jak zwykle udane.
Co prawda wtopiłem strasznie w Neuroshime na początek, ale to z powodu złego ustawienia bazy:) Później za to wyjechał na stół Shogun i zaczęła się rzeźnia. Gra jest po prostu rewelacyjna. Prosta, przejrzysta (w odróżnieniu od gry o tron), a równocześnie mnóstwo w niej kombinowania. Rozgrywka o tyle była fajna, że nie było żadnych cichych sojuszy i każdy grał przeciwko każdemu.
No i już rozumiem zachwyty wszystkich tą słynną wieżą. nic tylko wrzucać wrzucać wrzucać:)
No i ku mojemu zaskoczeniu wygrałem i to z dość dużym zapasem.
Zmieniłem historię tego oto pana http://en.wikipedia.org/wiki/Mori_Motonari Muszę dopisać tam, że w XVI wieku panował niepodzielnie:)

Chętnie zagram w to jeszcze raz za tydzień
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
Raf79
Posty: 11
Rejestracja: 02 maja 2008, 22:48
Lokalizacja: Będzin

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Raf79 »

Zmasakrowany ciężkim dniem w pracy (od kilku miesięcy to normalka) zostałem rzucony w wir walki o dominację w średniowiecznej Japonii. Shogun od pierwszych minut przypadł mi do gustu. Przedostatnie miejsce nie zniechęca mnie do spróbowania swych sił ponownie w kolejnej rozgrywce!
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ronczi »

IceManEk pisze: Prosta, przejrzysta (w odróżnieniu od gry o tron)
Tutaj muszę się nie zgodzić.
Zgadzam się natomiast w podsumowaniu spotkania - udane. Shogun nie odstraszył mnie jednak i chętnie jeszcze zagram w tę pozycję.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Van »

Oj będzie nadrabiania po wakacjach, będzie. Na szczęście teraz znalazłem mieszkanie jakieś 50 metrów od śkfu :mrgreen: więc będzie większa wygoda w dotarciu. Ale to dopiero od października. Pozdro :)
Van_Hoover
#Lista gier
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: IceManEk »

ronczi pisze:Tutaj muszę się nie zgodzić.
a ja się muszę zgodzić:) Graliśmy ze 4 tygodnie temu w grę o tron w 6 osób (z dodatkiem) i jak dla mnie pomysł, żeby rozkładać rozkazy na planszy przy tak małych prowincjach i dużej liczbie wojsk jest chybiony bo powstał totalny chaos
W shogunie każdy sobie układa rozkazy na swojej planszy i mapa jest przez to bardzo przejrzysta.
no ale kwestia przyzwyczajenia i lub gustu:)
Mimo wszystko GOT jest bardziej rozbudowane (choćby różne rodzaje wojsk) ale to shogun mnie bardziej urzekł.
Może dlatego ze w GoT grałem Martellami i po 2 czy 3 turze byłem już zablokowany. Zbyt małe siły żeby się przebić zbyt duże żeby przyjmować takie stanie w miejscu z usmiechem:) Chyba trzeba zagrać jeszcze raz.
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: IceManEk »

wybiera sie ktos jutro?
chetnie bym znowu w shoguna zagrał, ewentualnie w agricolę
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Zonkul »

Bedę ok 18.30 .
Wezmę Agricolę i Origo.
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

Jak tak bardzo chcecie to wezmę Shoguna, dodatkowo Kleopatra i Stowarzyszenie Architektów :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

IceManEk jeśli już otrzymałeś Filary Ziemi to przynieś, wreszcie zagram i zobaczę czy dobrze zrobiłem, wyrzucając ją z koszyka dawno dawno temu :D
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ronczi »

ja będę ok 17.30 do 17.45 proszę poczekać zagram we wszystko :)
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

Zjawie się dziś po dłuższej przerwie, za to z 3 nowych (i zielonych jeśli chodzi o Planszówki) ludzi. W związku z tym prosiłbym o przyniesienie Last night on the earth'a- myslę, że dobrze zadziała jako haczyk :lol:
Do klubu przybędziemy tuż przed 17.30
Aha i gdyby ktos mógł jeszcze zasady LNOTE wytłumaczyc :) ...
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
ODPOWIEDZ