This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: jakmis83 »

Wiesz, gry planszowe nie należą do tanich zakupów, ale uważam, że na chwilę obecną 180 zł jest ceną dość standardową.
Fajnie by było, żeby gry były tańsze, ale co zrobić.
Co do This War of Mine: cena jest wg mnie niezła.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Ryu »

Jak dobrze liczę to można ją wyszarpac za ok. 160zl a to juz cena świetna patrzac na ostatnie ceny gier.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

AkitaInu pisze:

Heart of the city jest exclusive ;)
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, plus nawet już nie pamiętam ile to wnosi do gry (o ile coś wnosi) ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

olsszak pisze:
AkitaInu pisze:

Heart of the city jest exclusive ;)
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, plus nawet już nie pamiętam ile to wnosi do gry (o ile coś wnosi) ;)
Nie grałem z tym dodatkiem ale do gry coś wnosi napewno, jest dodatkowa książka skryptów.

Ale exclusive jest więc nie można powiedzieć że nie ma ;)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: jakmis83 »

Podpowiecie, co ma zawierać podstawka?
Czy warto w ogóle brać pod uwagę ten tytuł. I czy ta zawartość będzie na tyle wystarczająca, że zapewni mi regrywalność?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

jakmis83 pisze:Podpowiecie, co ma zawierać podstawka?
Czy warto w ogóle brać pod uwagę ten tytuł. I czy ta zawartość będzie na tyle wystarczająca, że zapewni mi regrywalność?
1/ Wszystko na obrazkach - klik.
2/ 9627 osób uznało, że warto.
3/ Nie hamletyzuj :wink:.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Nie wszystko bo tam jest pokazana również zawartość z dodatków. Kolega pytał o podstawkę a nie wersję ks.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pan_satyros »

to powinno być w podstawowym pudle retail:

https://ibb.co/cUfmM5

+ dwustronna mapa, i 6 dodatkowych kart celów.

Moim zdaniem zdecydowanie wystarczy. To co jest z KS, co rzekomo jest warte 50 funtów, zdecydowanie nie wygląda na coś, co by decydowało o być albo nie być gry. Szczególnie, że retail masz za 159 zł, a nie ponad 300.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

Kisun pisze:Nie wszystko bo tam jest pokazana również zawartość z dodatków. Kolega pytał o podstawkę a nie wersję ks.
Wiem, że kolega pytał o wersję podstawową.

Czy to, że pokazano tam także zawartość dodatków, przeszkadza jakoś w sprawdzeniu co zawiera wersja podstawowa? Wszystko jest pokazane na oddzielnych grafikach, po kolei, jasno opisane dużymi literami i dodatkowo oznaczone gwiazdkami. Nie rozumiem tej odpowiedzi.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Jakby ktoś szukał wersji z KS i przy okazji chciał wesprzeć szczytny cel - zapraszam tutaj: http://charytatywni.allegro.pl/gra-plan ... o-i5064325
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kislawa »

Ja mam straszny problem z tą grą. Kupiłem i od razu zagrałem jedna partie w 4 osobowym składzie. O ile sam wygląd, klimat i mechaniki są ciekawe to niestety są dwa duże problemy.

Gra się niesamowicie ciągnie, po 5 godzinach nie byliśmy nawet w połowie rozgrywki (pewnie ze znajomością zasad itp było by z 2h krócej, ale wciąż).

Pomysł na zwalczenie "smalca alfa" ;) niestety kompletnie chybiony, przez to ze co turę która trwa jakieś kilkanaście minut kto inny był liderem reszta w końcu zupełnie straciła zainteresowanie bo czekanie tak długo żeby moc coś właściwie zrobić ponprostu nuzylo - a grałem z naprawdę wykręconymi graczami.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

kislawa pisze:Ja mam straszny problem z tą grą. Kupiłem i od razu zagrałem jedna partie w 4 osobowym składzie. O ile sam wygląd, klimat i mechaniki są ciekawe to niestety są dwa duże problemy.

Gra się niesamowicie ciągnie, po 5 godzinach nie byliśmy nawet w połowie rozgrywki (pewnie ze znajomością zasad itp było by z 2h krócej, ale wciąż).

Pomysł na zwalczenie "smalca alfa" ;) niestety kompletnie chybiony, przez to ze co turę która trwa jakieś kilkanaście minut kto inny był liderem reszta w końcu zupełnie straciła zainteresowanie bo czekanie tak długo żeby moc coś właściwie zrobić ponprostu nuzylo - a grałem z naprawdę wykręconymi graczami.
Hmm ale lider w turze zmienia sie wielokrotnie, a nie co ture.
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kislawa »

AkitaInu pisze:
kislawa pisze:Ja mam straszny problem z tą grą. Kupiłem i od razu zagrałem jedna partie w 4 osobowym składzie. O ile sam wygląd, klimat i mechaniki są ciekawe to niestety są dwa duże problemy.

Gra się niesamowicie ciągnie, po 5 godzinach nie byliśmy nawet w połowie rozgrywki (pewnie ze znajomością zasad itp było by z 2h krócej, ale wciąż).

Pomysł na zwalczenie "smalca alfa" ;) niestety kompletnie chybiony, przez to ze co turę która trwa jakieś kilkanaście minut kto inny był liderem reszta w końcu zupełnie straciła zainteresowanie bo czekanie tak długo żeby moc coś właściwie zrobić ponprostu nuzylo - a grałem z naprawdę wykręconymi graczami.
Hmm ale lider w turze zmienia sie wielokrotnie, a nie co ture.
O widzisz moje niedopatrzenie, tak to jest jak się gra po filmikach z internetu. A nie ma wtedy problemu ze te same osoby wykonują w kółko ta sama fazę?

Żeby nie było dam jej jeszcze szanse bo bardzo chce żeby mi się spodobała :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Raczej nie, bo np co karte eksploatacji zmienia się lider a tych zawsze jest inna ilość
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Skywarden »

Niemiecka wersja zaczyna być rozsyłana.... Blisko, coraz bliżej... A może wcale nie....
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: jakmis83 »

Na stronie Galakty wciąż wisi info, że gra jest w przygotowaniu...
Autorzy gry twierdzą, że za opóźnienia odpowiedzialność ponosi właśnie Galakta.
Jak jest naprawdę, nie wiadomo...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KrzysiekL »

Skywarden pisze:Niemiecka wersja zaczyna być rozsyłana.... Blisko, coraz bliżej... A może wcale nie....
To nie miał być wspólny druk międzynarodowy?
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Haloon »

Powiedzmy sobie szczerze, wydawca miał obsuwy a polskie wydawnictwo na G. ma wszystkich z tyłu pod plecami. Zero kontaktu i wymiany zdań. Nie zdziwiłbym się jakby we wtorek doszli nagle do wniosku że fajnie wydać jogurt o smaku poziomkowym bo sprzedawać się będzie lepiej niż Gra o Tron LCG. Co do TWOM dowiemy się że wyszło po polsku wtedy jak będzie stało na sklepowych półkach.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

Trochę smutek, bo tak jak poprzednik pisał, na stronie Galakty widnieje "w produkcji" i nie wierzę, że uda im się wyrobić... Choć bardzo bym chciał - nie byłem niecierpliwy, ale liczyłem, że chociaż na grudniowe święta jeszcze zdążę zagrać.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: jakmis83 »

Pastorkris pisze:Trochę smutek, bo tak jak poprzednik pisał, na stronie Galakty widnieje "w produkcji" i nie wierzę, że uda im się wyrobić... Choć bardzo bym chciał - nie byłem niecierpliwy, ale liczyłem, że chociaż na grudniowe święta jeszcze zdążę zagrać.
Spokojnie, na stronie aleplanszowki.pl jest info, że (póki co) wysyłka ma być w dniu premiery, która ma być na przełomie listopada i grudnia.
Tak więc zobaczymy, jak wyklaruje się sytuacja. Musimy się niestety liczyć z przesunięciem premiery, ale sama Galakta twierdzi, że do Świąt gra powinna już być.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Storm
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2015, 15:44

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Storm »

A określili dokładniej o które święta chodzi:)?

W Rebelu też była taka informacja (przełom listopada i grudnia), ale w ostatnią sobotę zmieniono na IV kwartał 2017. Więc realnie szacując - może grudzień.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Pojawił się unboxing niemieckiej wersji językowej z kickstartera. Czyli wersje "nie angielskie" są już rozsyłane.
https://www.youtube.com/watch?v=JtSVzAslcaM
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

obejrzałem i nie mogę się już doczekać. oby na święta była...
Ten grudniowy termin wysyłki dotyczy całości: podstawki, streach goal'i i dodatków, tak? nie będzie tutaj żadnej drugiej fali?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Banan2 »

Update KS z 24.11.2017:

Finally, at the end of this week all language Core Box got delivered by Galakta to shipping facility! So, officially- shipping starts! ;)

Today first German language edition left the shipping facility, from the very begging of next week more and more orders will be leaving your way!

All orders should be shipped and delivered within upcoming weeks.


No więc chyba już wkrótce :)
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Marx »

Alleluja!


Dotarła do mnie informacja, że wydanie specjalnie opóźniono - zima za oknem, +10 do klimatu.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ