(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Mnie nie będzie. Chora jestem :(

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

mnie nie uwzględniajcie. nie zamierzam się pojawić. miłego turlania kostkami. chorym nagłego ozdrowienia życzę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:mnie nie uwzględniajcie.
a ktoś to robił? :mrgreen:
to bardziej serio: Ewa zdrówka! Dzięki Wam, piszącym wyżej, za info.

W takim razie zabiorę jutro coś na 6 osób - tyle nas będzie. Dominanta... Wysokie napięcie? alternatywnie coś na 4 osoby i para do Dominiona ;)
A jak zjawi się ktoś bez powiadomienia nas tutaj, to będę niezadowolony i to wyartykułuję głośno.
Do jutra.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Piton, powinniśmy się cieszyć i radować jak się ktoś zjawia, bo nas jest duużo :p
Tak na serio to ucieszyłbym się gdyby ktoś nowy się zjawił, mam nadzieję, że w sezonie studenckim zjawi się choćby trochę świeżej krwi..
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

rman89 pisze:Piton, powinniśmy się cieszyć i radować jak się ktoś zjawia, bo nas jest duużo :p
Tak na serio to ucieszyłbym się gdyby ktoś nowy się zjawił, mam nadzieję, że w sezonie studenckim zjawi się choćby trochę świeżej krwi..
A ja bym wolał żeby przychodziło (...jak dawniej) cały czas 10-12 osób i ekipa była stała na każdym spotkaniu. Chociaż mamy ten sam cel nadrzędny - znaczy zachęcić ludzi do grania na stałe i żeby grali w to co chcemy - Dominiony i Brassy itp. ;)

Jak będą przychodzić studenci, na każde spotkanie nowi i znikać, to nie będzie fajnie. Przerabialiśmy podobny scenariusz w zeszłym sezonie i to mnie po kilku miesiącach frustrowało. Nowi spoko, tylko żeby zostali na stałe i się wkręcili w granie, a nie raz czy dwa i echo. Szkoda trochę czasu na takie inwestycje w kapitał ludzki. Od tego mamy sobotnie spotkania w bibliotece - nomen omen, takiego w październiku nie będzie...
Ja na to patrze ze swojej perspektywy, bo chciałbym grać w gry naprawdę dla zaawansowanych graczy. Do tego trzeba większego ogrania/doświadczenia i stałego towarzystwa.

Daniel - jak dzisiaj przyjdą nowi to możesz ich śmiało zagospodarować ;)
...a ja wezmę Dominanta :mrgreen:
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

piton pisze:Daniel - jak dzisiaj przyjdą nowi to możesz ich śmiało zagospodarować ;)
...a ja wezmę Dominanta :mrgreen:
Spoko, mam to co zwykle więc bedzie w co grać :P

A jak piszesz Dominant to zaraz kojarzy mi się Dominion :lol:
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Chyba ostrzegalem kiedys ze moge frustrowac [emoji14]

Z jednej strony staram sie zachecic to moje grono. Z drugiej mi slabo idzie, bo z mojego jeszcze nikt nie przyszedl xD
Teraz kupilem rosyjska ruletke ktora studentciej braci powinna sie spodobac ( jesli w grze mozna zaimplementowac alkohol to jest na to dosc duza szansa) dzis ja przyniose na spotkanie ( jest na max 6 osob wiec moze ktos bedzie chcial)
Chcialbym przejsc na ambitniejsze tytuly( juz wkrotce- jak jakies poznam :p) Ale nie wszyscy tego tez szukaja w planszowkach....

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Alkes pisze: Chcialbym przejsc na ambitniejsze tytuly( juz wkrotce- jak jakies poznam :p) Ale nie wszyscy tego tez szukaja w planszowkach....
Dzisiaj będziesz miał niepowtarzalną okazję ;)

Jeden lubi M jak Miłość drugi The Wire - a oba to seriale telewizyjne. Mają wypełniać czas, dawać rozrywkę i wzbudzać emocje, prawda? Tak samo jest z planszówkami i wiem o tym. O gustach nie powinno się dyskutować i oceniać ich właścicieli ;)
ja tam szukam ludzi, którzy szukają "ambitniejszych" gier niż rozrywka dla mas. Ja bawię się przy grze jak trzeba dużo planować, długo grać, jest negatywna interakcja itp. Ktoś bawi się stawiając pociąg, wymieniając owce, czy budując pole z kafelków.
Dlatego szukam graczy z podobnymi zainteresowaniami. Pewnie każdy z nas tak ma. Żeby ich znaleźć robimy nasze spotkania, tylko efekt nie do końca mnie satysfakcjonuje ;) zbyt mało ludzi zostaje - nawet żeby grać co tydzień w tikety, to jest frustrujące.

A co do "ambitniejszych" gier, to ja mam takie podejście, że nie pokazuję komuś np. Cywilizacji czy Brassa jak pograł w 3 gry w swoim życiu. Ja mam takie zdanie, że trzeba stopniować poziom trudności (coś jak ze szkołami i studiami). Przesuwać pionki czy rzucać karty każdy będzie mógł w tych grach, ale robić to świadomie to już inna para kaloszy.
Dlatego stale dążę do "złapania" stałego towarzystwa i znalezienia graczy o podobnych preferencjach ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

No ja jestem wciaz otwarty jakiegos gustu ustalonego nie mam i do kazdej gry staram sie podejsc osobno [emoji14] wiec tak po trochu czekam na rytulal inicjacji z Twojej strony kiedy uznasz ze Twoim zdaniem jestem na te ambitniejsze gotowy [emoji14]


Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Alkes pisze:No ja jestem wciaz otwarty jakiegos gustu ustalonego nie mam i do kazdej gry staram sie podejsc osobno [emoji14] wiec tak po trochu czekam na rytulal inicjacji z Twojej strony kiedy uznasz ze Twoim zdaniem jestem na te ambitniejsze gotowy [emoji14]
:lol:
Panie kochany, już grałeś w "ambitniejsze" tytuły :mrgreen: Choćby Statki czy łapanie Kuby rozpruwacza i to z dobrymi wynikami ;) pierwsze z brzegu przykłady.
No Stone Age też jest ambitny, bo walka o ogień, wynalezienie koła, budowanie chat :lol:

Wszystkie gry planszowe są ambitne, bez wyjątku! Dlatego zamiast "ambitności" powinienem stosować określenie "poziom trudności", będzie to bliższe temu co chciałem napisać/powiedzieć :)

Dobra, ambitnie mniej lub więcej to pogramy wieczorem. DOZO ;)
Pudelek
Posty: 650
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Dominant? Cóż, to zbyt piękne,aby było prawdziwe 8)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Pudelek pisze:Dominant? Cóż, to zbyt piękne,aby było prawdziwe 8)
Pudel, zawsze zostaje najprawdziwszy Dominion :mrgreen:
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

:!: :!: :!: breaking news :!: :!: :!:

prawdopodobnie będę... tak na 80%
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Aż żal że dzisiaj nie wpadnę dzisiaj, ale za tydzień mam nadzieję to może przyniosę jakieś gry z różnych poziomów trudności...

Wysłane z mojego Lenovo YT3-850L przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

wollny pisze::!: :!: :!: breaking news :!: :!: :!:

prawdopodobnie będę... tak na 80%
Wollny, a Ty jeszcze w Opolu zamieszkujesz?
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

DarkBogas pisze:
Wollny, a Ty jeszcze w Opolu zamieszkujesz?
... wiesz, z Łącznika mam tak samo daleko do Opola jak Ty ;) Ale tak, jestem jeszcze w Opolu.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

No to brzydko...bo będzie 7 osób :? DS jest na 6...
trzeba zrobić eliminacje, kto gra w finale ;)
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Ja tylko przypomne ze widzimy sie o 17:30

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

to może wezmę CC:E i ukradnę wam Bogusza ;)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

jak chcecie grac w gry dla dziewczynek to czemu nie :mrgreen:
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Dzięki za grę Przemku, ja bawiłem się świetnie =]
Quartermaster General to bardzo fajna gra. I doskonały przykład jak prostą mechaniką, kilkoma drewnianymi elementami i kilkoma kartami (no może nie kilkoma bo kart jest ze 200+) można stworzyć emocjonującą i ciekawą grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

DarkBogas pisze:(..)i kilkoma kartami (no może nie kilkoma bo kart jest ze 200+) można stworzyć emocjonującą i ciekawą grę.
a w Dominiona grał?!? :twisted:
(200+ ? pińcet,500+++ teraz jest)

Dzięki za szpilowanie, DS to naprawdę wysoka półka dla każdego gracza. Dla mnie to wybitna produkcja.
Fajnie się pobawiłem, pomyślałem i takie tam frazesy ;) jak ktoś pisze się na rewanż, to jestem gotów przegrać po raz kolejny.

Aa wygrał Ikar aka Alkes, małym ptakiem 9koliberek). Reszta grała dla zabawy, jeden się wyrwał na punkty, phi :P no przecież nowego bić nie będziemy, zrazi się do planszówek albo co gorsza będzie owce wymieniał na drewno :mrgreen:
...za 10 gier zobaczymy kto tak naprawdę dominuje na świecie <go chrabąszcze!>
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Dzięki za wczorajsze granie :) co prawda Dominant nie porwał mnie jakoś specjalnie (niezły bajzel na pięciu graczy :P) lecz towarzystwo i atmosfera przy planszy zrobiły swoje :mrgreen:
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

rman89 pisze:Dzięki za wczorajsze granie :) co prawda Dominant nie porwał mnie jakoś specjalnie (niezły bajzel na pięciu graczy :P) lecz towarzystwo i atmosfera przy planszy zrobiły swoje :mrgreen:
ta gra jest na 6 osób i wtedy działa najlepiej :)
a ten bajzel da się ogarnąć, gwarantuję, tylko trzeba grać z obcykanymi w tej grze ludźmi ;)

no i dzięki, że pograłeś, ale pewnie następnym razem wybierzesz gry wojenne z kartami :mrgreen:
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Maybe... :P choć miałbym może i chrapkę na coś z fantastyki... może jakiś dungeon crawler, potencjalnie karcianka ala Thunderstone czy coś... zawsze mogą być Piksele :mrgreen:
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
ODPOWIEDZ