Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Berni77 pisze:Co do samej kampanii to nie ma większego znaczenia kto wgrywa daną przygodę: bohaterowie czy MW.
Dopiero finalna przygoda ma znaczenie kto ją wygra.
No niby tak, ale będzie im spadać morale, że nonstop przegrywają i mogą marudzić, że nie chcą znowu przegrać ;-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: arqueek »

Berni77 pisze: Talii Popleczników wcale nie musisz kupować - niewiele wnoszą do samej rozgrywki. Dają po prostu ciekawą figurkę i trochę więcej kart do zagrywania dla MW. Jak wpadniesz w tryb "muszę mieć większość kolekcji na półce" to wtedy zastanów się nad zakupem Poplecznika (ja niestety tak miałem) ;)
Js sie z tym jednym stwierdzeniem nie zgodze. Kupilem poplecznika tylko jednego, jednakze sam "minidodatek" jest swietny - bardzo wyrownuje szanse bohaterow na zwyciestwo. No, a MW dostaje kilka bardzo ciekawych dodatkowych mozliwosci ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: pan_satyros »

Kojarzycie może czy z czasem zmieniono w zasadach Descenta tryb wyznaczania LOS na ten z Imperium Atakuje? czy też nadal jest to tylko home rule?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

99% home rule.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

A jaki jest w IA?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

W Descencie: wybierasz jeden róg swojej postaci i jeden róg wroga, prowadzisz linię pomiędzy nimi - jak nic nie blokuje masz LOS.
W IA: wybierasz jeden róg swojej postaci i dwa rogi wroga, prowadzisz dwie linie, które nie mogą się przecinać ani zachodzić na siebie - jak nic nie blokuje masz LOS.

Zasada z IA blokuje dziwne strzały "zza węgła" i świetnie działa też w Descencie.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Krasny
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:04

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Krasny »

Witam serdecznie!
Razem z kolegami planujemy zakup podstawowej wersji Descenta i tu przydałaby się pomoc osób bardziej doświadczonych :)
1) Jako, że niedawno do wersji podstawowej dodali nową książkę ze scenariuszami to celujemy właśnie w najnowszy dodrkuk. Tylko po czym poznać, że w danym sklepie internetowym jest akurat wersja, która nas interesuje?
2) Ile będzie potrzebnych koszulek na karty i w jakich rozmiarach? Jaką firmę najlepiej wybrać?
Moje doświadczenie z planszówkami to w większości Horror w Arham i Warhammer: Inwazja, więc proszę o wyrozumiałość :)
Z góry dziękuję za pomoc i rady :)

Pozdrawiam wszystkich użytkowników :D

P.S
Tak już z dwa tygodnie sobie przeglądam to forum i muszę przyznać, że jest tu bardzo sympatyczna, pomocna i doświadczona społeczność. Przez Was nie mogę się teraz doczekać nowej edycji Twilight Imperium a szukałem tylko informacji Descencie :P
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo że jakiś sklep ma pierwszy druk. Bo gra się zasadniczo wszędzie sprzedała, nie było jej przez dłuższy czas nigdzie i potem przyszedł drugi druk z nową kampanią.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Krasny
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:04

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Krasny »

Miszon pisze:Istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo że jakiś sklep ma pierwszy druk. Bo gra się zasadniczo wszędzie sprzedała, nie było jej przez dłuższy czas nigdzie i potem przyszedł drugi druk z nową kampanią.
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź :)
W piątek zamawiamy!
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Poza tym chyba w sklepach piszą że to dodruk zawierający drugą kampanię.

Osobiście wolałbym kupić pierwszy druk a potem sama kampanię. Zawsze jedną kampanią więcej ;) (bo błędów w instrukcji i na kartach chyba i tak nie poprawili).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

Wbrew wszystkim opiniom o jej słabym poziomie, ja w koncu dojrzałem do docenienia sobie starej kampanii Run Cienia z uwagi na jej szybkie i zwarte questy. Ok, balans może nie był hitowy, ale w Descencie i tak jest dość umowny z uwagi na istnienie lepszych i gorszych potworów/klas bohaterów. Run Cienia idealnie sprawdzał się na kampanię wprowadzającą, dla zapoznania z mechaniką. Fabuła infantylna na tyle, że całkowicie pomijalna, a praktycznie każde spotkanie można było zagrać w 1h (licząc z setupem). Jestem w stanie się zgodzić, że questy z kampanii z dodatków są lepsze, ciekawsze, z lepszą fabułą i dają więcej opcji na kombinowanie/taktykę, ale na 4 bohaterów rzadko nam się udaje zejść poniżej 1,5-1,45h na spotkanie. Także w jeden wieczór zazwyczaj nie jesteśmy w stanie dojść do Interludium (ew. finału), co spokojnie nam się udawało w Runie Cienia. Także zgadzam się - szkoda, że całkiem zrezygnowali z tej kampanii. Mogliby ja chociaż udostępnić jako pnp. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
lazarro
Posty: 231
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: lazarro »

Miszon pisze:Poza tym chyba w sklepach piszą że to dodruk zawierający drugą kampanię.

Osobiście wolałbym kupić pierwszy druk a potem sama kampanię. Zawsze jedną kampanią więcej ;) (bo błędów w instrukcji i na kartach chyba i tak nie poprawili).
Zanim kupiłem dodruk, dopytalem się galakty, czy błędy zostały skorygowane. Otrzymałem odpowiedź, że przy każdym dodruku błędy zostają poprawione.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Arek001 »

Pytałem w Galakcie, kiedy możemy spodziewać się aplikacji mobilnej po Polsku, odpowiedzieli, że nie w tym roku, więc jeszcze dużo czekania :-(
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

lazarro pisze:
Miszon pisze:Poza tym chyba w sklepach piszą że to dodruk zawierający drugą kampanię.

Osobiście wolałbym kupić pierwszy druk a potem sama kampanię. Zawsze jedną kampanią więcej ;) (bo błędów w instrukcji i na kartach chyba i tak nie poprawili).
Zanim kupiłem dodruk, dopytalem się galakty, czy błędy zostały skorygowane. Otrzymałem odpowiedź, że przy każdym dodruku błędy zostają poprawione.
Niby mi też tak napisali, ale w sumie nie wiem (kupiłem pierwszy druk aby mieć obie kampanie, starą i nową).
A masz poprawioną umiejętność Cień Smoka Cienia?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: elprzybyllo »

W aplikacji Road to Legend pojawił się nowy dodatek (przygoda), koszt 25 zł.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: vaski »

A w ustawieniach języka „Polski” ale niestety opcja ta nie jest aktywna.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Bo Galakta standardowo dała dupy i pewnie zawaliła terminy oddania tłumaczenia (na swojej stronie czarują, że jest inaczej).
Jakoś przy najnowszym patchu pojawiło się wiele wersji językowych tylko nie PL.
Wkurzają mnie te ich wieczne opóźnienia we wszystkim za co się biorą...
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Arek001 »

Galakta "ma czas". Mi odpowiedzieli, żeby w tym roku nie spodziewać się języka Polskiego w tej aplikacji, bo dużo tekstu jest tam do tłumaczenia.
Polityka tej firmy jest dla mnie mało zrozumiała, ale tak jest gdy tylko tłumaczy się gry FFG, a nie wydaje własnych (poza nielicznymi wyjątkami). Wybierają te najlepsze i tak się wszystko sprzeda.
Odnoszę wrażenie, że wychodzą z założenia: "Cieszcie się, że wydajemy to po Polsku", tylko mogą się przejechać, bo coraz więcej ludzi włada angielskim i mogą kupować bezpośrednio gry FFG.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: olsszak »

Hej,
ktoś wie po czym w sklepach internetowych rozpoznać czy podstawka Descenta zawiera kampanie Spadkobiercy Krwi czy Run Cienia?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Z racji tego, że w momencie wydania dodruku podstawka była od kilku miesięcy praktycznie nigdzie niedostępna, prawdopodobieństwo, że trafisz W SKLEPIE na pierwsze wydanie jest bym powiedział w granicach 0,5% (wchodzi w grę praktycznie tylko jeśli wybierzesz jakiś kompletnie nie znany/niszowy sklep).

Ale tak ogólnie to rozpoznać się nie da. Możesz po prostu upewnić się pytając sklep, w którym chcesz kupić.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Guduś
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2013, 12:19

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Guduś »

grał ktoś już z rdzewiejącymi okowami? fajniejszy od innych mniejszych dodatków?
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Już nabyłem ale zagram dopiero w weekend...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Paskuder »

Mam pytanie odnośnie aplikacji Road to Legend jak rozumiem pozwala ona pozbyć się postaci mistrza gry i każdy może być bohaterem. Natomiast Czy aplikacja pozwala rozegrać kampanię z podstawowej wersji gry (starą lub nową wersję wszystko jedno) czy jest tam zupełnie inna kampania, czy to tylko zbiór pojedynczych scenariuszy nie zlepionych w jakąś kampanię?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Michajlo
Posty: 38
Rejestracja: 16 kwie 2016, 20:01

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Michajlo »

Nie pozwala rozegrać kampanii z podstawowej wersji gry. Aplikacja zawiera dwie kampanie, jedna kampania jest tutorialowa a druga większa, podobnie jak ta z podstawowej wersji gry. Najlepiej samemu ściągnąć i przetestować działanie aplikacji, jest ona darmowa. Można też oczywiście dokupywać dodatkowe kampanie w aplikacji i podobno niedługo ma zostać ona spolszczona.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Rocy7 »

Na chwile obecna w aplikacji jest 4 kampanie, i jeden tryb scenariuszy. Natomiast nie wiem czy są to identyczne kampanie jak pudełkowe. ObrazekObrazek

Wydaje sie jednak, iz pudelkowa jest tylko 1.
ODPOWIEDZ