[ESSEN] SPIEL 08

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Duch
Posty: 209
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Duch »

jax,
super

Tak dla uscislenia:
23-27 to nijak nie wychodza mi 3 noclegi.

Jak bedzie potrzeba zaliczka, to powiedz ile kasy Ci wyslac.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Duch pisze:Tak dla uscislenia:
23-27 to nijak nie wychodza mi 3 noclegi.
juz poprawilem :)
Duch pisze:Jak bedzie potrzeba zaliczka, to powiedz ile kasy Ci wyslac.
OK, jak beda chcieli ode mnie zaliczki, dam znac.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

Aaa, pewnie tak. Ja wziąłem właśnie tą niezmienialną.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: siepu »

Dobra, oficjalnie szukam drugiego człowieka do pokoju, proszę o w miarę szybki kontakt kogoś zainteresowanego :)
Na podróż nie zamierzam przeznaczyć więcej niż 300 pln, więc jeśli nie znajdzie się żadna ekipa z samochodem, to będę coś kombinował na własną rękę, ale w warunkach studenckich, więc pewnie też samemu (bus, tanie linie, autostop).
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

Raport z Gdanska --> tak, nocujemy tez w Gelsenkirchen Ibis Hotel, czyli ten sam co w zeszlym roku. Rezerwacje w hotelu i rezerwacje biletow robimy jutro. Z Gdanska jedziemy: Nataniel, Mrok, Knidyjczyk, Mockerre.

Duch -> lot 23 Gdansk-Dortmund, powrot 27 Dortmund-Gdansk. Z lotniska w Dortmundzie bierzemy samochod z wypozyczalni (Avis), wiec mozesz sie doczepic.

Jezeli ktos tak jak my chce wziac samochod z wypozyczalni - KONIECZNIE nalezy zarezerwowac go duzo wczesniej, na miejscu nie ma szans. Poza tym przez internet jest troche taniej.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Nataniel,
Czemu tak zdecydowanie bierzecie samochód na miejscu? Nie ma żadnych dobrych połączeń kolejowych/S bahn/U bahn itp.? W Niemczech jest świetna infrastruktura komunikacji publicznej i można by z niej skorzystać.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: MichalStajszczak »

jax napisał:
W Niemczech jest świetna infrastruktura komunikacji publicznej i można by z niej skorzystać.
Ale o ile pamietam komunikacja publicza jest w Niemczech bardzo droga. Cena za bilety jest zapewne porównywalna z kosztem wypożyczenia samochodu. Choć zapewne parking w pobliżu targów też tani nie jest
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

jax pisze:Nataniel,
Czemu tak zdecydowanie bierzecie samochód na miejscu? Nie ma żadnych dobrych połączeń kolejowych/S bahn/U bahn itp.? W Niemczech jest świetna infrastruktura komunikacji publicznej i można by z niej skorzystać.
Jax, na pewno slyszales tez co nieco o niemieckich autostradach :-) Sa o wiele cudowniejsze niz kolej. Z targow do Ibis Hotel jedzie sie kolejka mniej wiecej godzine (15 min U-Bahnem do centrum Essen, 30-45 min S-Bahnem do Gelsenkirchen). Dodatkowo, trzeba dotrzec z lotniska do hotelu, co zajmuje jakies 2 godziny. Samochodem do hotelu jedzie sie 15-20 min, na lotnisko 45 min. W 5 osob samochod wychodzi taniej niz bilety kolejowe.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Nataniel pisze: Z targow do Ibis Hotel jedzie sie kolejka mniej wiecej godzine (15 min U-Bahnem do centrum Essen, 30-45 min S-Bahnem do Gelsenkirchen).
Szczerze mowiac to mnie bardzo zaskakuje.
Slynna i fajna kolej niemiecka 9 km od Essen do Gelsenkirchen pokonuje w czasie 30-45 minut? To jakis rekord swiata. Nawet polskie PKP jest szybsze :-).

Ale ja moglbym sie dorzucic do samochodu. Jesli bysmy grupa lecieli do Dusseldorfu to mozna sie zrzucic. A jaki jest koszt i gdzie (link?) proponujesz wynajac samochod?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Duch
Posty: 209
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Duch »

Nataniel pisze: Duch -> lot 23 Gdansk-Dortmund, powrot 27 Dortmund-Gdansk. Z lotniska w Dortmundzie bierzemy samochod z wypozyczalni (Avis), wiec mozesz sie doczepic.
Bardzo chętnie.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: ja_n »

Don Simon pisze:Ale ja moglbym sie dorzucic do samochodu. Jesli bysmy grupa lecieli do Dusseldorfu to mozna sie zrzucic. A jaki jest koszt i gdzie (link?) proponujesz wynajac samochod?
Przepraszam że się wtrącam do nie swojej wycieczki, ale polecam autoeurope pod kątem ceny. Wprawdzie nigdy od nich nie brałem samochodu, bo w końcu nie puścili mnie na urlop, ale ceny mieli świetne, co więcej można próbować szukać samochodu w autoeurope przez różne kraje i ceny tego samego samochodu bywają inne. Np. mi wtedy najtaniej wychodziło wypożyczyć samochód w Rzymie za pośrednictwem irlandzkiego oddziału AE :). Więc można poszukać http://www.autoeurope.de, http://www.autoeurope.pl i wybrać najtańszą opcję. Nie wiem czy to najtańsza możliwość, ale ja tańszej nie znalazłem jak szukałem 9 miesięcy temu.

A jeśli po zarezerwowany samochód się nie zjawicie, to nic się nie dzieje. Wasza karta kredytowa nie jest obciążana za nieodebranie samochodu (to akurat przećwiczyłem).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Dobra rada zawsze w cenie.

Najtanszy malutki Volkswagen Fox, odbior i zwrot na lotnisku w Dusseldorfie znalazlem za 116 EUR za 4 dni (czwartek 12:00, niedziela 16:00).

Poza tym sprawdzilem, ze bilety w Lufthansie juz podrozaly 200 PLN :evil:. W chwili obecnej ten lot za 600 PLN jest 2 godziny pozniej - wylot o 9 rano.

W zwiazku z powyzszym nie bede czekal az do niedzieli na decyzje niezdecydowanych.
Proponuje DZISIAJ podjac decyzje co do sposobu podrozy.

W tej chwili jedyna opcja podrozy z Warszawy inna niz samolot jest jesli dobrze rozumiem ew. samochod Pancho?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: siepu »

Albo autobus (większość czasu jedzie w nocy, więc do przeżycia). Ale zadek potem jednak boli, więc wolałbym cokolwiek innego :P
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: costi »

Wraca czlowiek z urlopu i sie dowiaduje, ze mu bilety podrozaly :/

Don Simon - ja jestem caly czas chetny na wyjazd, ale dokladna odpowiedz odnosnie transportu dam jakos na poczatku tygodnia...

Rozumiem, ze z Wawy tylko ta Lufthansa jest jakos z sensem?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

costi pisze: Don Simon - ja jestem caly czas chetny na wyjazd, ale dokladna odpowiedz odnosnie transportu dam jakos na poczatku tygodnia...

Rozumiem, ze z Wawy tylko ta Lufthansa jest jakos z sensem?
Dokladnie. Jest jeszcze Wizzair, ale oni lataja tylko w czwartki i wtorki to bys musial do wtorku siedziec. Chyba, zeby poleciec do Essen w czwartek Wizzair, a wrocic w niedziele Lufthansa, ale nie sprawdzalem ile to bedzie kosztowalo.

Ogolnie mam nadzieje do konca tygodnia juz kupic bilet, bo nie ma na co czekac. Najwyzej sam polece, jak wszyscy inni pojada samochodem. Nie widze sensu przedluzania oczekiwania.

Costi - i koniecznie hotel sobie wykup - Ibis w Gelsenkirchen - tam cala ekipa chyba bedzie nocowala. Zdaje sie, ze ktos (siepu?) szukal wspolnika do pokoju.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: costi »

Ale o ile pamietam komunikacja publicza jest w Niemczech bardzo droga.
Bez dramatu - U-bahn to ichni odpowiednik metra, S-bahn to taka kolejka podmiejska. Poruszalem sie tym po Stuttgarcie i koszta nie byly powalajace, S-bahn z obrzezy Stuttgartu do centrum niecale 2 Euro.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

costi pisze: Bez dramatu - U-bahn to ichni odpowiednik metra, S-bahn to taka kolejka podmiejska. Poruszalem sie tym po Stuttgarcie i koszta nie byly powalajace, S-bahn z obrzezy Stuttgartu do centrum niecale 2 Euro.
Al sadzi, ze taxi z hotelu Ibis do targow powinno kosztowac ok. 30 EUR. Przy zrzutce we 4 nie jest to jakis powalajacy koszt i moze sie bardziej oplacac niz wynajmowanie samochodu...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

Samochod kosztuje 500 zl za 3 doby (czwartek-niedziela). Taksowka 30 euro x 6 = 180 euro = okolo 400 zl. Kalkuluje sie pod warunkiem, ze faktycznie nie wiecej niz 30 euro. Musisz tylko doliczyc koszt dojazdu z lotniska na targi (nie pamietam ile, wydaje mi sie, ze pociagiem to kilkanascie euro).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

Pamiętajcie tylko, że Nataniel, był nie raz, nie dwa na targach w Essen w odróżnieniu od innych, tak więc wykłócanie się o każdą kwestię i powątpiewanie w jej prawdziwość może się okazać tragiczne w skutkach dla co poniektórych :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

no tak, tylko, ze ci ktorzy widza swiat zza szyb luksusowych limuzyn nie zawsze musza miec racje :wink:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

jax pisze:no tak, tylko, ze ci ktorzy widza swiat zza szyb luksusowych limuzyn nie zawsze musza miec racje :wink:
To chyba o Don Simonie, ktory proponuje Sheraton, Lufthanse i rozbijanie sie po calych Niemczech taksowkami ;)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Nataniel pisze:Samochod kosztuje 500 zl za 3 doby (czwartek-niedziela). Taksowka 30 euro x 6 = 180 euro = okolo 400 zl. Kalkuluje sie pod warunkiem, ze faktycznie nie wiecej niz 30 euro. Musisz tylko doliczyc koszt dojazdu z lotniska na targi (nie pamietam ile, wydaje mi sie, ze pociagiem to kilkanascie euro).
Pewnie tak. Koszt jest generalnie podobny. Chociaz samochod trzeba wynajac na 4 doby niestety(przylot czwartek 11, odlot niedziela 17 i sie wlacza kolejna doba).

Taxi jest prostsze, ale nie kloce sie ze tansze, czy lepsze.

Bardziej staram sie wyczuc mozliwosci, bo powoli przygotowuje sie, ze sam bede wszystko robil, jezdzil itp, bo nie moge czekac zbyt dlugo na wszelkie ustalanki z wszystkimi chetnymi.
Z samochodem trzeba sie umowic i wspolnie leciec. A taxi to mozemy podjac decyzje w hotelu na miejscu :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: mst »

Nataniel pisze:Taksowka 30 euro x 6 = 180 euro = okolo 400 zl.
Już widzę te zakupy gier gdy 1 euro będzie kosztowało ok.2,20 zł :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

mst pisze:
Nataniel pisze:Taksowka 30 euro x 6 = 180 euro = okolo 400 zl.
Już widzę te zakupy gier gdy 1 euro będzie kosztowało ok.2,20 zł :twisted:
I do tego bedzie z 8 kursow ;-).
Czyli pewnie koszt to 30 x 8 x 3.3 = 800 PLN :-(.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: siepu »

Dobra, zrobiłem dokładne podliczenie budżetu - jest cienko :/ Czyli odpadam, chyba że samochód będzie, wtedy jeszcze jakoś bym wyrobił. W każdym razie, pokoju nie rezerwuję, takoż biletu na samolot i trzymam kciuki za Pancha :)
ODPOWIEDZ