[ESSEN] SPIEL 08

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: costi »

Ja jestem w podobnej sytuacji - cosik mi sie to nie kalkuluje... Na razie "wstrzymuje oddech" - hotel i tak nie podrozeje, a moze jakies nowe opcje transportu sie otworza ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Widze, ze cena biletu WAW-DSD-WAW z wylotem o 7:30 rano spadla do 610 PLN. Widze, ze podczas mojej nieobecnosci nic sie nie zmienilo i ciagle nie ma decyzji?

W takim razie ja chcialbym dzisiaj wieczorem kupic bilet. Czy ktos jeszcze planuje leciec samolotem?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Don Simon pisze:W takim razie ja chcialbym dzisiaj wieczorem kupic bilet. Czy ktos jeszcze planuje leciec samolotem?
Skoro nikt nie deklaruje wzięcia samochodu, rozumiem, że takiej opcji nie mamy, więc ten lot mi pasuje (rozumiem, że to w tej chwili opcja tańsza niż pociąg?).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

Jax, ja nie wiem czy nie pojadę samochodem. Póki co z Szymonem będziemy sprawdzać czy cena biletów nie spadnie. Póki co jest już 750 złotych, a to mi się już specjalnie nie widzi.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: stalker »

Liczycie na promocję w ostatniej chwili? To jedyna opcja, bo cena raczej nie spadnie (szczególnie, że trąbi się o kryzysie w lotnictwie i LOT przycina swoje linie)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

Ja tam finansować strat spowodowanych kryzysem w lotnictwie nie zamierzam :) A ceny biletów lotniczych potrafią fluktuować, może się okazać, że naraz cena spadnie choć o te 150zł. Szymon zaobserwował już taką sytuację parę dni temu. A jak się tak nie stanie to trudno, wybierze się plan B - samochód.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze: Szymon zaobserwował już taką sytuację parę dni temu.
Dokladnie. Wystarczy przeciez, ze czesc osob zarezerwuje bilety i juz tych tanszych w systemie nie bedzie. A jak rezerwacja wygasnie to znowu beda dostepne. Trzeba zerkac na strone i sprawdzac aktualne mozliwosci.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Dobra. No to widzę, że nie ma co się wychylać, bo nawet jak dziś kupię bilet na samolot a okaże się, że jednak jedziecie samochodem, to stracimy tylko finansowo - wy i ja.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: mst »

Mnie również pojawiła się szansa (trochę jej pomagam :wink: ) odwiedzenia Essen w tym roku. Najprawdopodobniej będę w Hannoverze w październiku i postaram się na dwa dni (i jeden nocleg w hotelu Ibis w Gelsenkirchen :wink: ) pojawić na Spiel. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

jax pisze:Dobra. No to widzę, że nie ma co się wychylać, bo nawet jak dziś kupię bilet na samolot a okaże się, że jednak jedziecie samochodem, to stracimy tylko finansowo - wy i ja.
Pancho i ja kupilismy juz bilety na samolot.
Lufthansa
wylot 23.10 7:40 rano
powrot 26.10 17:20

Nocujemy w hotelu w Gelsenkirchen.
Warto polowac, bo nam sie udalo kupic po 620 PLN za bilet w dwie strony.

Zatem my samochodem na pewno nie jedziemy.
Jax - mozesz zatem kupowac bilet, o ile nie wymysliles zadnej innej drogi do Essen.

Pytanie teraz, czy wspolnie wynajmujemy samochod w Dusseldorfie, czy kombinujemy z taxi/pociagi itp. Pewnie zalezy to od tego, czy ktos jeszcze leci z nami z Warszawy lub czy bedzie ok 10 rano na lotnisku w Dussledorfie :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Konrad »

Dobra, wróciłem z urlopu i chciałbym się dołączyć do akcji. :D Cały wątek od swojej ostatniej odpowiediz przejrzałem.

Czy na tę chwilę ktoś szuka współlokatora do miejscówki, w której nocuje Don Simon i reszta? Są tam jeszcze w ogóle miejsca? A może ktoś by się przesiadł z dwójki na trójkę. :-)

Co do podróży, to w sumie mógłbym wziąć samochód... Muszę to jednak jeszcze przemyśleć. Wiele bagaży mieć pewnie nie będziemy, więc 3 osoby bym mógł zabrać. Ale czy na ten moment znajdą się chętni?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

O ile wiem Mockerre szuka wspollokatora do hotelu. Napisz do niego na prv.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Konrad pisze:Co do podróży, to w sumie mógłbym wziąć samochód... Muszę to jednak jeszcze przemyśleć. Wiele bagaży mieć pewnie nie będziemy, więc 3 osoby bym mógł zabrać. Ale czy na ten moment znajdą się chętni?
o, jakis promyk nadziei :) ja bym sie chetnie zabral jako pasazer

(ceny w Lufthansie niestety nie spadaja a wrecz ida w gore ; >700PLN okresami)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: siepu »

Konrad: jeśli pozwoliłbyś mi na kimanie w samochodzie (jadę w ten weekend do Kopenhagi na Grand Prix w MtG i ogólnie to koniec moich oszczędności ;P), to bym się pisał.
Awatar użytkownika
robert-wg
Posty: 135
Rejestracja: 13 wrz 2006, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: robert-wg »

Konrad pisze:Co do podróży, to w sumie mógłbym wziąć samochód... Muszę to jednak jeszcze przemyśleć. Wiele bagaży mieć pewnie nie będziemy, więc 3 osoby bym mógł zabrać. Ale czy na ten moment znajdą się chętni?
Ja jestem chętny i z tego co rozmawiałem z sosną on też. I mamy zatem, 5 osób wesołej kompaniji (w tym jedna śpiąca) :)
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Konrad »

Zastanowiłem się i nie wezmę samochodu. To jest jednak za daleko i wolę lecieć samolotem. Przepraszam wszystkich, którzy wyrazili zainteresowanie podróżą. :|

Pozdrawiam,
Konrad
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Konrad pisze:Zastanowiłem się i nie wezmę samochodu. To jest jednak za daleko i wolę lecieć samolotem.
To kupuj bilet i bedziemy kombinowali co na miejscu z transportem robic.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: bogas »

Don Simon pisze:
jax pisze:Dobra. No to widzę, że nie ma co się wychylać, bo nawet jak dziś kupię bilet na samolot a okaże się, że jednak jedziecie samochodem, to stracimy tylko finansowo - wy i ja.
Pancho i ja kupilismy juz bilety na samolot.
Lufthansa
wylot 23.10 7:40 rano
powrot 26.10 17:20

Nocujemy w hotelu w Gelsenkirchen.
Warto polowac, bo nam sie udalo kupic po 620 PLN za bilet w dwie strony.
Fiu, fiu. Wizzairem z Katowic i z Warszawy do Dortmundu wychodzi 145 zł w dwie strony. Pociąg z Dortmundu do Essen jedzie ok. 20 minut i ICE kosztyje 13,5 euro, a regionalne pewno jeszcze taniej, czyli zostaje jakieś 400 zł do wydania na planszówki :P
P.S. Za wynajęcie samochodu na lotnisku w Dortmundzie na 3 dni płaciłem w czerwcu 94 euro.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

bogas pisze:Fiu, fiu. Wizzairem z Katowic i z Warszawy do Dortmundu wychodzi 145 zł w dwie strony. Pociąg z Dortmundu do Essen jedzie ok. 20 minut i ICE kosztyje 13,5 euro, a regionalne pewno jeszcze taniej, czyli zostaje jakieś 400 zł do wydania na planszówki :P
Niestety nie jest tak fajnie. Do Wawy odlot 25 albo 28. Dlatego odrzuciliśmy już dawno ten lot.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

My wynajelismy Opla Corse na 3 dni, w Avis za 475 zł.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Bilet w Lufthansie juz za>1000PLN.
Sprawdzalem wszystkie tanie linie i SAS, ktory tez lata do Dusseldorfu. Absolutnie nic ciekawego. Albo nie ma lotow, albo ceny kosmiczne, albo terminy nie pasujace.
Jak dla mnie zostaje albo samochod albo pociag (ktos zna cene pociagu?)

A w sumie tez nie musze jechac koniecznie..
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: bazik »

jax pisze: A w sumie tez nie musze jechac koniecznie..
tak sobie mysle, ze 'zaoszczedzone' na niejechaniu pieniadze latwo bardzo w tym roku sie przepije na zakup premier...
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

Pocieszaj się bazik, pocieszaj :)

P.S. Jax, musisz odwiedzać w miarę często stronę lufthansy, co pewien czas miejsca się zwalniają i można trafić tańszy bilet. Tak dorwaliśmy swój ja i Szymon.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Pancho pisze:P.S. Jax, musisz odwiedzać w miarę często stronę lufthansy, co pewien czas miejsca się zwalniają i można trafić tańszy bilet. Tak dorwaliśmy swój ja i Szymon.
Odwiedzam, odwiedzam, tylko ze jest ciagle trend wzrostowy, tak sie zlozylo, ze nigdy jeszcze nie trafilem na obnizke.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: ja_n »

jax pisze:Odwiedzam, odwiedzam, tylko ze jest ciagle trend wzrostowy, tak sie zlozylo, ze nigdy jeszcze nie trafilem na obnizke.
Cóż, jeśli jesteś pechowcem, to i tak nie masz po co tam jechać. Będziesz testował same kichy a te gry, które sobie upatrzyłeś wykupią Ci przed nosem albo będą tak oblegane że i tak się nie dopchasz. Do tego ukradną Ci wypożyczony samochód razem z dokumentami i linie lotnicze zgubią (na dobre) wszystkie gry, które stamtąd przywieziesz. :lol:
ODPOWIEDZ