Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Onetribe
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:45

Re: Star Realms

Post autor: Onetribe »

Jak koszulki, to tylko Dragon Shield :)

A z innej beczki:
- czy ktoś wie jakie dodatki będą wydrukowane jako pierwsze?
- co wynika z bycia "ambasadorem" Star Realms? Niestety post informujący o takiej inicjatywnie zauważyłem na FB z pewnym opóźnieniem
- czy to normalne, że GFP nie odpowiada na maile? :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2440
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

Onetribe pisze:Jak koszulki, to tylko Dragon Shield :)
Świetne koszulki, sam używam ich do LCG. Tam ma to sens, bo buduję talię, wrzucam w koszulki i gram. Jednak w deckbuilderach karty do gry się losuje i jeśli się koszulkuje trzeba trzymać całość w protektorach.
Jakbym miał zakoszulkować wszystkie moje karty (a trochę ich mam, bo ponad 11 tyś sztuk) to gdzieniegdzie wartość koszulek przekroczyłaby wartość gry. Stanowczo biorąc pod uwagę jakość/cena wystarszą mi Arcane Tinmen (zresztą to oni produkują Dragon Shields) albo Rebel Premium.
A z innej beczki:
- czy ktoś wie jakie dodatki będą wydrukowane jako pierwsze?
Podejrzewam, że będą wydawać po kolei jak ukazywały się angielskie – Crisis i Gambit, Colony Wars, United i Cosmic Gambit.
Jeszcze w tym roku ma się też ukazać Hero Realms.
- czy to normalne, że GFP nie odpowiada na maile? :)
Tak, kontakt z tą firmą jest dość mocno utrudniony. Chyba najlepiej łapać ich na FB.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Realms

Post autor: ozon »

Potwierdzam, na FB odpowiadają dość szybko. W moim egzemplarzu brakowało instrukcji do gry dwuosobowej, napisałem do nich na FB, po ok. godzinie zapytali o adres i przesłali mi ją pocztą.
probbi
Posty: 954
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 94 times

Re: Star Realms

Post autor: probbi »

Onetribe pisze: - co wynika z bycia "ambasadorem" Star Realms? Niestety post informujący o takiej inicjatywnie zauważyłem na FB z pewnym opóźnieniem
- czy to normalne, że GFP nie odpowiada na maile? :)
Ambasador otrzymywał egzemplarz gry oraz matę która stanowi główną nagrodę na turnieju, który ma zorganizować. Oczywiście chodzi o promocję lokalną.
Co do kontaktu to na fb idzie sprawnie a na maila trzeba pisać do konkretnej osoby a nie do całego wydawnictwa.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Realms

Post autor: karawanken »

Gra "skradła" mi dzisiejszy dzień. Miała być tylko przerywnikiem pomiędzy większymi tytułami na spotkaniu z siostrą a okazała się tak dobra, że graliśmy praktycznie bez przerwy. Niecierpliwie wyczekuje dodatków bo właśnie awansowały do kategorii "must buy" :D
wirusman
Posty: 1976
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: wirusman »

karawanken pisze:Gra "skradła" mi dzisiejszy dzień. Miała być tylko przerywnikiem pomiędzy większymi tytułami na spotkaniu z siostrą a okazała się tak dobra, że graliśmy praktycznie bez przerwy. Niecierpliwie wyczekuje dodatków bo właśnie awansowały do kategorii "must buy" :D
Niestety mam podobne odczucia, myślałem ze i tak nie podejdzie, bo wsumie nie lubimy takich szybkich gier. A tu niespodzianka zacięta gra do ostatniego punktu.
voo
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times

Re: Star Realms

Post autor: voo »

Jak SR ma się np. do RFTG? Jestem miłośnikiem bardziej złożonych karcianek i zastanawiam się czy warto kupić SR.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Star Realms

Post autor: rattkin »

RFTG teraz to złożona karcianka? :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Star Realms

Post autor: Trolliszcze »

A ile jest gier bardziej złożonych od RFTG w kategorii czysta karcianka? (Wyłączając CCG/LCG, bo to zupełnie odrębna kategoria.)
Odpowiadając na pytanie: Star Realms jest grą znacznie prostszą, nie ma tam tylu niuansów do odkrycia co w RFTG.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Realms

Post autor: zakwas »

Star Realms poziomem skomplikowania stoi chyba niżej niż Dominion nawet. To bardzo prosta gra, która z RftG ma wspólną tylko tematykę.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Bary »

Jeśli jeszcze nie przejadły się Wam materiały o grze, to podrzucam także własny. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: janekb »

To ja jeszcze coś od siebie. Grałem kiedyś trochę na telefonie, nawet spoko. Jak dowiedziałem się, że wychodzi w naszym języku, to postanowiłem kupić do grania z żoną. No i niestety jak ktoś ma taki plan to muszę odradzić, nie warto. Najpierw usłyszałem "po co to kupiłeś, przecież wiesz, że nie lubię kosmosu i gier w takim klimacie, nie będę w to grała". Jakoś udało mi się ją namówić. No i jest jeszcze gorzej, niestety :( nie pamiętam kiedy ostatni raz udało mi się wygrać :( ciągle słyszę "A chodź zagramy sobie w SR". Nie wiem już co robić :( Ktoś ma jakiś pomysł? Nic innego nie ląduje na stole. Nawet aplikacje chciała ściągnąć na telefon. Masakra jakaś.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2440
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

janekb pisze:To ja jeszcze coś od siebie. Grałem kiedyś trochę na telefonie, nawet spoko. Jak dowiedziałem się, że wychodzi w naszym języku, to postanowiłem kupić do grania z żoną. No i niestety jak ktoś ma taki plan to muszę odradzić, nie warto. Najpierw usłyszałem "po co to kupiłeś, przecież wiesz, że nie lubię kosmosu i gier w takim klimacie, nie będę w to grała". Jakoś udało mi się ją namówić. No i jest jeszcze gorzej, niestety :( nie pamiętam kiedy ostatni raz udało mi się wygrać :( ciągle słyszę "A chodź zagramy sobie w SR". Nie wiem już co robić :( Ktoś ma jakiś pomysł? Nic innego nie ląduje na stole. Nawet aplikacje chciała ściągnąć na telefon. Masakra jakaś.
To lepiej jej nie mów, że niedługo ma też wyjść Hero Realms, bo może lubi fantasy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: janekb »

Jiloo pisze:To lepiej jej nie mów, że niedługo ma też wyjść Hero Realms, bo może lubi fantasy.
Boję się, bo podobnie jak SF to fantasy też nie lubi :D
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 103 times

Re: Star Realms

Post autor: Zaan84 »

janekb pisze:To ja jeszcze coś od siebie. Grałem kiedyś trochę na telefonie, nawet spoko. Jak dowiedziałem się, że wychodzi w naszym języku, to postanowiłem kupić do grania z żoną. No i niestety jak ktoś ma taki plan to muszę odradzić, nie warto. Najpierw usłyszałem "po co to kupiłeś, przecież wiesz, że nie lubię kosmosu i gier w takim klimacie, nie będę w to grała". Jakoś udało mi się ją namówić. No i jest jeszcze gorzej, niestety :( nie pamiętam kiedy ostatni raz udało mi się wygrać :( ciągle słyszę "A chodź zagramy sobie w SR". Nie wiem już co robić :( Ktoś ma jakiś pomysł? Nic innego nie ląduje na stole. Nawet aplikacje chciała ściągnąć na telefon. Masakra jakaś.
Niektórzy narzekają ze nie mogą małżonek do planszówek namówić a tutaj na odwrót, klęska urodzaju. Ciesz się i szukaj innych gier na bazie deck buildingu. Popatrz na Dominion, Wikings Gone Wild, wkrótce Lucrum może w końcu przestanie się tylko przechwalać i w końcu wyda Clanka!
PS. Moja Najdroższa również kręciła nosem, a teraz często sama prosi o rozłożenie SR. PSS. Polecam aplikację Trade Row na Androida do liczenia punktów.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: janekb »

Zaan84 pisze: Niektórzy narzekają ze nie mogą małżonek do planszówek namówić a tutaj na odwrót, klęska urodzaju. Ciesz się i szukaj innych gier na bazie deck buildingu. Popatrz na Dominion, Wikings Gone Wild, wkrótce Lucrum może w końcu przestanie się tylko przechwalać i w końcu wyda Clanka!
PS. Moja Najdroższa również kręciła nosem, a teraz często sama prosi o rozłożenie SR. PSS. Polecam aplikację Trade Row na Androida do liczenia punktów.
;-) Dominion to jeden z pierwszych deckbuilderów, którego gramy od kilku ładnych lat ;-) akurat żony zaganiać nie muszę do planszówek, bo sama to często robi, ale nie po to kupuję grę, żeby potem ciągle przegrywać, coś jest nie halooo ;-) takie tam żarciki.
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: pegzi »

To już chyba n'ta recenzja dotycząca Star Realms. Nie wiem czy da się o tej grze powiedzieć coś nowego, ale wrzucam w recenzji link do ciekawej aplikacji ułatwiającej liczenie punktów.

http://dicelandblog.pl/recenzja-60-star-realms/
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Star Realms

Post autor: Quba40 »

Jiloo pisze:
janekb pisze:To ja jeszcze coś od siebie. Grałem kiedyś trochę na telefonie, nawet spoko. Jak dowiedziałem się, że wychodzi w naszym języku, to postanowiłem kupić do grania z żoną. No i niestety jak ktoś ma taki plan to muszę odradzić, nie warto. Najpierw usłyszałem "po co to kupiłeś, przecież wiesz, że nie lubię kosmosu i gier w takim klimacie, nie będę w to grała". Jakoś udało mi się ją namówić. No i jest jeszcze gorzej, niestety :( nie pamiętam kiedy ostatni raz udało mi się wygrać :( ciągle słyszę "A chodź zagramy sobie w SR". Nie wiem już co robić :( Ktoś ma jakiś pomysł? Nic innego nie ląduje na stole. Nawet aplikacje chciała ściągnąć na telefon. Masakra jakaś.
To lepiej jej nie mów, że niedługo ma też wyjść Hero Realms, bo może lubi fantasy.
Skąd taka informacja? Jest już jakaś przybliżona data?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2440
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

Quba40 pisze:
Jiloo pisze:
janekb pisze:To ja jeszcze coś od siebie. Grałem kiedyś trochę na telefonie, nawet spoko. Jak dowiedziałem się, że wychodzi w naszym języku, to postanowiłem kupić do grania z żoną. No i niestety jak ktoś ma taki plan to muszę odradzić, nie warto. Najpierw usłyszałem "po co to kupiłeś, przecież wiesz, że nie lubię kosmosu i gier w takim klimacie, nie będę w to grała". Jakoś udało mi się ją namówić. No i jest jeszcze gorzej, niestety :( nie pamiętam kiedy ostatni raz udało mi się wygrać :( ciągle słyszę "A chodź zagramy sobie w SR". Nie wiem już co robić :( Ktoś ma jakiś pomysł? Nic innego nie ląduje na stole. Nawet aplikacje chciała ściągnąć na telefon. Masakra jakaś.
To lepiej jej nie mów, że niedługo ma też wyjść Hero Realms, bo może lubi fantasy.
Skąd taka informacja? Jest już jakaś przybliżona data?
Rozmawiałem z GF na Planszówkach na narodowym. Powiedzieli, że chcą jeszcze w tym roku, ale nie podawali konkretnych terminów.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Star Realms

Post autor: Quba40 »

Jiloo pisze:Rozmawiałem z GF na Planszówkach na narodowym. Powiedzieli, że chcą jeszcze w tym roku, ale nie podawali konkretnych terminów.
Dzięki za info, klimat fantasy prędzej przejdzie w moim domu niż SF :mrgreen:
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Star Realms

Post autor: playerator »

Jiloo pisze:Rozmawiałem z GF na Planszówkach na narodowym. Powiedzieli, że chcą jeszcze w tym roku, ale nie podawali konkretnych terminów.
Podpieram.to czy zwyczajnie?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2440
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

playerator pisze:
Jiloo pisze:Rozmawiałem z GF na Planszówkach na narodowym. Powiedzieli, że chcą jeszcze w tym roku, ale nie podawali konkretnych terminów.
Podpieram.to czy zwyczajnie?
Szczerze mówiąc nie zapytałem, ale skoro SR normanie, to raczej HR też.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Star Realms

Post autor: Trolliszcze »

Przy założeniu, że ma wyjść jeszcze w tym roku, kampania na wspieram.to musiałaby być przeprowadzona już dawno temu, żeby to miało sens.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Realms

Post autor: Wincenty Jan »

Pytanie techniczne o Star Realms.
Jak lodliczacie punkty podczas gry? Te kary są , jak dla mnie, skrajnie niepraktyczne. Są może na BGG jakeś tabelki punktowe do zaznaczania?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: kali »

To zależy od powagi danej rozgrywki.
Standardowo używamy kostek.
W przypadku rozgrywek leniwych, gdy nikomu nie chce się nawet obracać kostek, bierzemy kartkę i długopis.
W przypadku rozgrywki klasy 'kto dziś pozmywa' bierzemy aplikację i komisyjnie dodajemy i odejmujemy aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń. Oczywiście wykorzystując dwa niezależne telefony.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
ODPOWIEDZ