This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Acererak »

Słuchajcie! Dostałem powiadomienie z DHLu o preawizacji paczki :D DHL jeszcze nie ma samej gry, ale dane przesyłki już dostali. Czyli AR szykuje się do wysyłania paczek z addonami (brałem Memories i Incidents). No, zaczynam wierzyć, że roześlą to przed premierą sklepową :)
KQuest
Posty: 603
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KQuest »

Acererak pisze:Słuchajcie! Dostałem powiadomienie z DHLu o preawizacji paczki :D DHL jeszcze nie ma samej gry, ale dane przesyłki już dostali. Czyli AR szykuje się do wysyłania paczek z addonami (brałem Memories i Incidents). No, zaczynam wierzyć, że roześlą to przed premierą sklepową :)
U mnie to samo, dzisiaj, godzina 16:13. Co prawda mogłoby to być cokolwiek, bo mail mówi o firmie "GLP001", ale żadnej innej paczki się teraz nie spodziewam, więc to pewnie to. Teraz tylko poczekać i zobaczyć kiedy to faktycznie wyślą (podstawka + memories + kość)
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Xawras »

Oczywiście Ameryki nie odkrywam, ale jak ktoś otrzymał numer przesyłki, to może także sprawdzić adres dostawy i ewentualnie go bezpłatne zmienić.

Pozdrawiam

PS. Mimo, że także otrzymałem maila o preawizacji, to w planowaną datą dostarczenia przesyłki jest 6 grudnia, czyli jutro :)
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
Maslanka
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 08:39

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Maslanka »

grę udało mi się odebrać ale to był zbieg sprzyjających okoliczności. Żadnego powiadomienia, oprócz telefonu od kuriera "jestem pod drzwiami, gdzie się pan podziewa". Na szczęście kurier był wyrozumiały i zdumiony faktem, że czekam rok na przesyłkę, która nie została anonsowana. Zmawiałem Core bez zbędnych dodatków.

Co do samego wydania to jestem rozczarowany figurkami, za to plansza jest fantastyczna. Do tego kontent KS to raptem parę figurek i dwie talie kart. Za 150zł ekstra i rok opóźnienia i dostawę pół roku po premierze angielskiej nie wydaje mi się wartym zachodu dilem. No ale za to jestem bakerem i dostałem gratulacje po angielsku.

Co do gry to mam pytanie: do jakiego FAQ odnoszą się zapisy z Dziennika?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Też się lekko zdzwiwiłem, jak zobaczyłem na jakimś unboxingu polskiej wersji, podziękowania po angielsku. Niby pierdoła ale chyba można było to zrobić ciut lepiej.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sewhoe »

O ile chłopaki z Awaken Realms potrafią robić rendery, o tyle jakość fizyczna plastików jak na dzisiejsze standardy wypada bardzo słabo. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Lord of Hellas i Nemesis będą się pod tym względem lepiej prezentować. Karty z dodatków wszystkie razem, teraz trzeba je mozolnie rozdzielać. Czuć prowizorkę i pośpiech. Oby rozgrywka to wynagrodziła.
tommyray
Posty: 1353
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 416 times
Been thanked: 573 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: tommyray »

sewhoe pisze:O ile chłopaki z Awaken Realms potrafią robić rendery, o tyle jakość fizyczna plastików jak na dzisiejsze standardy wypada bardzo słabo. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Lord of Hellas i Nemesis będą się pod tym względem lepiej prezentować. Karty z dodatków wszystkie razem, teraz trzeba je mozolnie rozdzielać. Czuć prowizorkę i pośpiech. Oby rozgrywka to wynagrodziła.
Do każdego TWOM dodawana jest figurka LOHa i wygląda dwukrotnie lepiej niż do TWOM. Ale - patrzę na te figurki i jak dla mnie jak na kawałek zbędnego plastiku są ładne i szczegółowe. Nie są to żywiczne ale nie narzekam. Rzecz ogromnie subektywna. Dzieckiem nie jestem, mi nawet kartonik postaci by wystarczył ale rozumiem że w miarę jedzenia, stanu posiadania i ekspiriencji w obcowaniu z innymi tytułami percepcja i kontekst ceny itd itp.
13thcaesar pisze:(...) jak wypada tłumaczenie (bo gdzieś wyczytałem, ze mimo że gra wydana przez Polaków, to wszelkie skrypty były chyba od początku pisane w ang.?)
Z fragmentów na którze rzucilem okiem wygląda to zacnie, teksty są dobrze napisane, ale dokładniej przypatrzę się temu wieczorem i napiszę więcej.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: shaigan »

I tak dobrze że nie napisałeś, dzieckiem nie jestem w gry nie gram.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Acererak »

Typowe AR... Najpierw każą odwoływać fałszywe informacje itd o styczniu, a teraz sami piszą o tym że jednak część wysyłek może im się na styczeń obsunąć XD A to w sumie pokazuje pewien chaos informacyjny jaki tam mogą w AR mieć. No to myślę że jednak przed premierą sklepową u nas nie wyślą, bo chcą zacząć wysyłać w przyszłym tygodniu wersję hiszpańskiego Core Boxa, a potem francuskie i niemiecką już nie tylko z Core Boxami. A w ogóle w weekend mają dać update na ten temat.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Carmash »

Dlatego rad jestem, że znalazłem się wśród 150-ciu szczęśliwców, którzy otrzymali swoje kopie w poniedziałek. Pierwsza partia miała być wczoraj, ale kolega z załogi doczekał się dziecka i trzeba było zrobić pępkowe. Takie chichoty losu :D

Następna okazja do zagrania dopiero w przyszły czwartek. Wariant solo kusi niesamowicie, ale obiecałem przyjacielowi, że bez niego nie wystartuję :D A ciekawość sięga już chmur :)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Acererak »

O, wysyłka ruszyła. Dostałem maila z terminem jutrzejszym i wg wyszukiwania paczki faktycznie coś się dzieje :D
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: woytas »

A można gdzieś sprawdzić terminy wysyłek do innych krajów?
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: xan »

Szczerze wam zazdroszczę ;) sam niestety się spoznilem 2 dni z zakupem :/
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Ja to chyba wystawię na sprzedaż zaraz jak przyjdzie :) Po takim czasie czekania i zapełnieniu półek w międzyczasie trzeba czegoś się pozbyć.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Szaweł »

Acererak pisze:Słuchajcie! Dostałem powiadomienie z DHLu o preawizacji paczki :D DHL jeszcze nie ma samej gry, ale dane przesyłki już dostali. Czyli AR szykuje się do wysyłania paczek z addonami (brałem Memories i Incidents). No, zaczynam wierzyć, że roześlą to przed premierą sklepową :)
Twoja wiem, że już w drodze, ale niestety muszę przestrzec innych, że jeśli mają maila z preawizacją "to nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy" niestety. U mnie preawizacja wisi od wtorkowego południa i nadal jest... preawizacją. Od wtorku chcą wysłać, ale trochę się wstydzą, trochę się boją... ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

Szaweł pisze:... U mnie preawizacja wisi od wtorkowego południa i nadal jest... preawizacją.
Mam to samo :? :
DHL pisze:Informacje zostaną zaktualizowane po przekazaniu przez Nadawcę przesyłki do transportu.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Jeśli dobrze pamiętam to etykiety w DHL są ważne tydzień.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: warlock »

Panowie, nie chcę zabijać entuzjazmu, ale czy naprawdę potrzebujemy pisać milion postów w stylu
"Zmienił się status na przyjęta do realizacji
O, dostałem info, że wysłali.
Widzę nogawkę listonosza i róg pudełka z balkonu!
Słyszę kroki na klatce!!!
MAM!!!!"

Ja rozumiem radochę, że po takim czasie paczki wyruszają, ale napiszcie coś lepiej o zawartości i rozgrywce ;).
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sidmeier »

warlock pisze:Panowie, nie chcę zabijać entuzjazmu, ale czy naprawdę potrzebujemy pisać milion postów w stylu
"Zmienił się status na przyjęta do realizacji
O, dostałem info, że wysłali.
Widzę nogawkę listonosza i róg pudełka z balkonu!
Słyszę kroki na klatce!!!
MAM!!!!"

Ja rozumiem radochę, że po takim czasie paczki wyruszają, ale napiszcie coś lepiej o zawartości i rozgrywce ;).
Marzenie ściętej głowy, nabijają tak posty, nie pisząc z sensem mam nadzieję, że pomogłem odkryć, czemu tak się dzieje. A co do relacji pewnie musisz się przygotować na kaszankę, lepiej nie mieć za dużych oczekiwań. To zdrowsze.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Banan2 »

sidmeier pisze:
warlock pisze:Panowie, nie chcę zabijać entuzjazmu, ale czy naprawdę potrzebujemy pisać milion postów w stylu
"Zmienił się status na przyjęta do realizacji
O, dostałem info, że wysłali.
Widzę nogawkę listonosza i róg pudełka z balkonu!
Słyszę kroki na klatce!!!
MAM!!!!"

Ja rozumiem radochę, że po takim czasie paczki wyruszają, ale napiszcie coś lepiej o zawartości i rozgrywce ;).
Marzenie ściętej głowy, nabijają tak posty, nie pisząc z sensem mam nadzieję, że pomogłem odkryć, czemu tak się dzieje.
:) Bo spośród niezliczonej ilości mych zalet, tą którą najbardziej cenię jest moja ...... skromność :wink:

P.S. Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :wink: . I już więcej nie spamuję :)
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: DarkSide »

warlock pisze: Ja rozumiem radochę, że po takim czasie paczki wyruszają, ale napiszcie coś lepiej o zawartości i rozgrywce ;).
Może nie ma o czym pisać :mrgreen: :P
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Ktoś pamięta czym różni się dokładnie wersja retail do wersji KS?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Maslanka
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 08:39

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Maslanka »

Z Ks mam figurki żołnierzy i sieroty oraz dwie talie kart i pomnik serca miasta.

Gra (żetony) nie mieści się w wyprasce. Zakoszulkowane karty nie mieszczą się w wyprasce. Dodatki z KS nie mieszczą się w wyprasce. Wniosek? Kto to projektował?

Gra jest mroczna. Wbrew obawom brak instrukcji jeszcze mi nie doskwiera. Za to konkretne zasady zapisane w skryptach trzeba odnotowywać bo później nie ma jak do nich wrócić gdy zapomni się nr skryptu. Dużo czasu spędziłem na przeszukaniach poza schronieniem i jest to doświadczenie związane z wertowaniem skryptbooka.

Szukane przeze mnie FAQ z dziennika to nic innego jak paragrafy w książce.

Na razie jestem zachwycony ale dopiero dwie roboczogodziny spędzone z grą.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Maślanka - niestety tego się spodziewałem - jak prasy pytania o to co pomieści insert i czy na pewbo karty w koszulkach to odpowiedzi były mgliste. Kolejny wydawca/producent, który w tym zakresie najwyraźniej dał dupy...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Xawras »

Dziś dostałem swój egzemplarz. Wrażenia po przejrzeniu elementów bardzo pozytywne.
Figurki, mimo iż niezłe i mają dużo szczegółów, to mam wrażenie że są "rozmyte". Mogłyby być ciut lepsze, chociaż to nie aż tak ważne, ponieważ nie są one sercem gry.
Natomiast dokupiłem figurkę kota, ponieważ uznałem za niefajnie to, że byłby to jedyny żeton w grze przedstawiający "postać". Kot kosztował 5 funtów, jest wielkości połowy małego paznokcia, a jakość jest gorsza od plastiku, mimo że to żywiczny model :)
Nie nastawiam się negatywnie, bo to mało istotny element, jednak budzi on we mnie uśmiech.
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
ODPOWIEDZ