Bruxelles 1893

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Trolliszcze »

Niesamowite, co potrafi zrobić jeden post/jedna recenzja. Gra leżała na magazynach sklepów, nikt się nie interesował, a tu nagle w planszostrefie wyprzedana.
Gratulacje, warlock xD
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Fakt, nigdzie nie ma, tylko na zamówienie.
No to czekamy na PL :wink:
Może Sharp Games by wydało, mogliby zrobić jak z Trajanem czyli dodać instrukcję PL i finito. Jestem za :D
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 15:23 przez Dr. Nikczemniuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: detrytusek »

Trolliszcze pisze:Niesamowite, co potrafi zrobić jeden post/jedna recenzja. Gra leżała na magazynach sklepów, nikt się nie interesował, a tu nagle w planszostrefie wyprzedana.
Gratulacje, warlock xD
No wyprzedały się pewnie w sumie ze 3 sztuki :).
Ale fakt - ja nieczytający recenzji przeczytałem tekst Warlocka i pobiegłem próbować na bojtach...
@Dr. Nikczemniuk - się nie doczekamy obawiam się.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: adikom5777 »

Sporo więcej ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Trolliszcze »

adikom5777 pisze:Sporo więcej ;)
To jakiś procent dla Warlocka ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: warlock »

detrytusek pisze:Gra mi się podoba dlatego będę ćwiczył zawzięcie :)
I jak, zmieniłeś zdanie o dwuosobowych partiach?;)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: DarkSide »

warlock pisze:
detrytusek pisze:Gra mi się podoba dlatego będę ćwiczył zawzięcie :)
I jak, zmieniłeś zdanie o dwuosobowych partiach?;)
Pomogłem mu zmienić :mrgreen:

Wpadłem na pomysł jak trochę ograniczyć losowość kolorowych dzieł sztuki.
Podzielić albo na dwie albo na trzy części (2 po 3 z każdego koloru albo 3 po 2 w kolorze) i przetasować stosy niezależnie. Ułożyć stos na sobie albo obok siebie (i najpierw wyczerpać jeden a potem dopiero z kolejnego).
Rozwiązanie w sumie takie jak z rozkładem kart epidemii w "Pandemii" :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wolę inny sposób czyli... pokochać losowość. To ona sprawia że albo odniesiesz spektakularne zwycięstwo albo spektakularną porażkę, wygrasz o włos bądź przegrasz o włos :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: detrytusek »

warlock pisze:
detrytusek pisze:Gra mi się podoba dlatego będę ćwiczył zawzięcie :)
I jak, zmieniłeś zdanie o dwuosobowych partiach?;)
Yhy :). Gra jest świetna i jak się źle gra to faktycznie kula śnieżna Cię zmiecie ale da się nad tym zapanować odpowiednią taktyką. Przynajmniej takie mam wrażenie. Gra ma jak dla mnie tylko 2 wtopy:
Dr. Nikczemniuk pisze:Wolę inny sposób czyli... pokochać losowość. To ona sprawia że albo odniesiesz spektakularne zwycięstwo albo spektakularną porażkę, wygrasz o włos bądź przegrasz o włos :wink:
Nigdy. W mózgotrzepie takim jak B. nie ma prawa być tak losowego elementu, który może Ci zrujnować grę w sumie (przy dużym pechu). W grach tej ciężkości akceptuję jedynie losowość na poziomie setupu ew. losowość, którą mogę choć trochę kontrolować. Ten pomysł jest od czapy.
I druga rzecz...wolałbym, żeby akcje należało wykonać jeśli się idzie na pole. Tu znowu gra pozwala na takie zwykłe chamskie blokowanie - wolałbym, żeby wycisnęła z graczy jeszcze więcej czyli chcesz iść na pole to tak to wymyśl by móc tam pójść.

Poza tym jest super.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Tomzaq »

Co do losowości w Brukseli to zgodzę sie z detrytuskiem. To jest element, który powstrzymuje mnie przed przekroczeniem 9 w ocenie na BGG. Nawet tematycznie trudno wybronić sytację, w której chcę wykonać dzieło i w grze wykonuję je losowo :lol:

Co do blokowania pól akcji przeciwnikom - moje ulubione zagranie :twisted: .no i czasami dzięki temu wygrywa się kolumnę :D
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: warlock »

Co do losowości w Brukseli to zgodzę sie z detrytuskiem. To jest element, który powstrzymuje mnie przed przekroczeniem 9 w ocenie na BGG
To jest jedyna poważna wada, jaką wytknąłem tej grze w recenzji tak naprawdę. Inaczej bym ten dociąg dzieł sztuki rozwiązał. U mnie też póki co zostaje na 9, ale nie wykluczam, że jak ogram mocniej i nauczę się "obchodzić" losowość, to będzie wyżej ;). Bo ta gra ma w sobie coś naprawdę wyjątkowego. Tak naprawdę dycha wisi w powietrzu.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Furan »

Tomzaq pisze:Co do losowości w Brukseli to zgodzę sie z detrytuskiem. To jest element, który powstrzymuje mnie przed przekroczeniem 9 w ocenie na BGG. Nawet tematycznie trudno wybronić sytację, w której chcę wykonać dzieło i w grze wykonuję je losowo :lol:
A jeśli artysta wykonuje je w najlepszym wypadku po absyncie? Wtedy jest nieco losowe...
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: detrytusek »

warlock pisze:
Co do losowości w Brukseli to zgodzę sie z detrytuskiem. To jest element, który powstrzymuje mnie przed przekroczeniem 9 w ocenie na BGG
To jest jedyna poważna wada, jaką wytknąłem tej grze w recenzji tak naprawdę. Inaczej bym ten dociąg dzieł sztuki rozwiązał. U mnie też póki co zostaje na 9, ale nie wykluczam, że jak ogram mocniej i nauczę się "obchodzić" losowość, to będzie wyżej ;). Bo ta gra ma w sobie coś naprawdę wyjątkowego. Tak naprawdę dycha wisi w powietrzu.
Ale jak Ty chcesz się nauczyć obchodzić tą losowość? Dla mnie 9. Do dychy braknie z ww powodów.
Furan pisze: A jeśli artysta wykonuje je w najlepszym wypadku po absyncie? Wtedy jest nieco losowe...
Ale aż tak, że nie wiadomo czy walnie wazon czy krzesło?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Furan »

detrytusek pisze: Ale aż tak, że nie wiadomo czy walnie wazon czy krzesło?
[...] Róża jest różą. Ale te nogi krzesła były nogami krzesła i zarazem były św. Michałem i wszystkimi aniołami. [...]
A. Huxley, Drzwi Percepcji
po pejotlu
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Archiwista »

Nie wiem czy to odpowiedni wątek na tego typu informacje...ale tak tylko to tu zostawię:

Do biegu....gotowi?...
START...

https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Bruxelles-1893/2752
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: detrytusek »

Na Mepelu też się zapowiedzieli - 150 zł.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Wincenty Jan »

Jeżeli ktoś spyta mnie o tytuł, który byłby takim wstępem do mózgorzerów, zdecydowanie poleciłbym mu Bruxelles. Zgadzam się z opiniami, że ta gra to Lacerda w wersji „light” i nie umniejszam tutaj grze Pana Espremana , a wręcz przeciwnie, bardzo doceniam efekt jego pracy.
Po dwóch dwuosobowych rozgrywkach oceniam na taką mocną 8, w którą z wielką przyjemnością zagram!
Jestem bardzo ciekaw jak gra będzie działała w gronie pięciu osób. Na trzy osoby, jedyne do czego mogę się przyczepić to pole odpowiadające za sprzedaż dzieł sztuki , w obu rozgrywkach kiedy ten kwadracik ustalający wartość sprzedawanych dzieł trafił do rogu już tam zostawał do konca rozgrywki. I właśnie ta akcja losowania dzieł i sprzedaży najbardziej mnie tutaj razi. Ale nie jest to wada, która w moich oczach obniża ocenę tej grze (póki co). Czytając Wasze wcześniejsze wypowiedzi „coś jest na rzeczy”.

Dajcie znać jak wyglądają rozgrywki w pięcioosobowym składzie.
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Fojtu »

Wincenty Jan pisze: Po dwóch dwuosobowych rozgrywkach oceniam na taką mocną 8, w którą z wielką przyjemnością zagram!
Jestem bardzo ciekaw jak gra będzie działała w gronie pięciu osób. Na trzy osoby, jedyne do czego mogę się przyczepić to pole odpowiadające za sprzedaż dzieł sztuki , w obu rozgrywkach kiedy ten kwadracik ustalający wartość sprzedawanych dzieł trafił do rogu już tam zostawał do konca rozgrywki. I właśnie ta akcja losowania dzieł i sprzedaży najbardziej mnie tutaj razi. Ale nie jest to wada, która w moich oczach obniża ocenę tej grze (póki co). Czytając Wasze wcześniejsze wypowiedzi „coś jest na rzeczy”.
Jak nie lubisz tego że utyka w rogu, to buduj swoje płytki na miejscu gdzie robi się dzieła sztuki - dostaniesz czarne i będziesz mógł przesuwać swobodnie. Potrzebujesz tylko 4 dzieła, żeby przesunąć między rogami, to nawet nie jest tak dużo.
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: kmd7 »

Dwie partie za mną i pierwsze wrażenia - tak, to jest bardzo dobra gra! Świetne euro. I to z bardzo, bardzo interesującą interakcją. Przyjemnie męczy szare komórki. Dodatkowo mistrzostwo świata, jeśli chodzi o ilość dostarczanej rozrywki w stosunku do długości rozkładania i składania gry :D. Z tego też względu chyba będzie częściej gościła na stole niż ostatni hegemon - Gaja. Przynajmniej przez jakiś czas.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: detrytusek »

A ja po 25 grach niestety dostrzegam pewien schemat, który ociera się o strategię wygrywającą. Nie będę zdradzał o co chodzi od razu mówię chyba, że na priva. Ociera się dlatego, że nie jest to strategia wygrywająca na 100%. Istnieją okoliczności gdzie będzie ciężej ją zrealizować ale zdecydowanie w większej ilości przypadków się to uda. Innymi słowy strategii w grze jest wiele i są punktowo chyba dobrze zbalansowane ale tą najłatwiej doprowadzić do szczęśliwego końca. Gram w lidze i zawsze stosowałem inną strategię i wyniki były kiepskie ale zauważyłem, że zwycięzcy bardzo często właśnie stosowali tą jedną. Zmieniłem podejście w tym sezonie i wyniki to 3 wygrane (z bezpieczną przewagą) i jedno drugie miejsce (chyba 3 pkt za zwycięzcą).
Nie zmieniam zdania, że gra jest bardzo fajna ale rysa się pojawiła. Oczywiście, że mogę się mylić i będę jeszcze potwierdzał obserwację ale na razie mi tym pachnie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: kmd7 »

O, to się lekko zmartwiłem. I nie chcę znać tej strategii, liczę, że przy domowym graniu za szybko się do niej nie dokopię.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2018, 14:38 przez kmd7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: detrytusek »

kmd7 pisze: 05 kwie 2018, 14:37 O, to się lekko zmartwiłem. I nie chcę znać tej strategii, liczę, że przy domowym graniu za szybko się do niej nie dokopię :).
50 dych albo napiszę :P :D
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: kmd7 »

Nie mam, wszystko wydaję na gry :D. A z tymi strategiami jest jeszcze problem - trzeba je skutecznie zastosować!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: detrytusek »

kmd7 pisze: 05 kwie 2018, 14:39 Nie mam, wszystko wydaję na gry :D. A z tymi strategiami jest jeszcze problem - trzeba je skutecznie zastosować!
Oczywiście. Widziałem partię gdzie Straszyk uciułał 96 pkt tylko na kasie! I wygrał nawet z kimś ktoś zastosował to o czym pisze. Dlatego nie zrażajcie się do gry. To nie jest strategia wygrywająca w rozumieniu dosłownym ale na pewno bardzo często wystarczająca do zdobycia sporej ilości pkt. / wygrania bo nie jest ciężka w realizacji.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: detrytusek »

Nie macie wrażenia w partiach dwuosobowych, że jak się wtopi z pracownikami tzn ma się ich o 2 mniej (albo o 1 mniej ale przeciwnik ma kartę odzysku jednego pracownika) to choćby była to pierwsza runda to nie wyjdzie się z tego (przy założeniu, że identyczna karta bardzo późno albo w ogóle nie wyjdzie)?
DarkSide mnie właśnie tak ostatnio dojechał, a dzisiaj ja skończyłem partię z gościem o wiele wyższym rankingu i przegrał o 50 pkt. W obu partiach stało się to o czym pisałem w 1 rundzie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ