[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
akakus
Posty: 27
Rejestracja: 08 kwie 2008, 11:56

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: akakus »

Na chwile obecna jade ja i pewno Mikolaj ;).

@Demnogonis ja sie pisze :twisted:
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

TI? Jak najbardziej :) Ja też się piszę. Adam, przewertuj instrukcję i fora bo czeka cię przeprawa z największymi galaktycznymi lisami ;)
akakus
Posty: 27
Rejestracja: 08 kwie 2008, 11:56

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: akakus »

Gralem juz kilka razy ;), ale do gry z Wami to moze faktycznie warto jakies fora poprzegladac coby nie wypasc najgorzej :D
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

akakus pisze:Gralem juz kilka razy ;), ale do gry z Wami to moze faktycznie warto jakies fora poprzegladac coby nie wypasc najgorzej :D
a to spoko, jak kilka razy to jesteś weteranem, nie będzie zmiłuj ;)

Fotki jak zwykle super :)
Yog
Posty: 26
Rejestracja: 30 lip 2008, 19:12
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Yog »

TI? Świerze wypieki? Mażenie.
Nie zagrałem na "mazurkonie" wiec moze teraz. :>
I'm the Key | I'm the Gate | Let it be!
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Juz niedziela a tu zero spamu co do tego w co gramy jutro ;D

W co gramy jutro ? sam nie wiem w co bym zagral, moze ktos zarzuci jakas propozycje ?
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Jutro oprócz tego co zwykle (tu uśmiecham się do Edrache) przyniosę "Maharaję", w którą bardzo chciałbym zagrać i "Hej, to moja ryba!", w którą na pewno zagramy nie raz.
Kto będzie pomiędzy 17.30 a 18.00? Czy jest szansa na zebranie 4-5 osób do Maharai o tej porze?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

rokter pisze: Kto będzie pomiędzy 17.30 a 18.00? Czy jest szansa na zebranie 4-5 osób do Maharai o tej porze?
Ja po prawie miesięcznym urlopie jestem bardzo zgłodniały i z przyjemnością wpadnę wcześniej - będę o 17.30.

Kmet
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

czy można prosić (znowu Hamanu) Last night on Earth?
dziękuję
a.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

ja być 17:30
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
FIOL
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2008, 12:00
Lokalizacja: Głogów

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: FIOL »

demnogonis pisze: Cele: Zagrac w Twilight Imperium 3ed + Shattered Empires w dobrym towarzystwie

Ktos chetny oprocz mnie oczywiscie? :twisted:

Koniec transmisji
Na cóż,chęc do gry wyraziłem w prywatnej korespodencji z Demnogonisem,
ale oficjalnie piszę że będziemy ja i (nomen omen) kolega Twilight.Skoro
jesteście takie galaktyczne lisy,gra z Wami będzie odpoczynkiem,
bo uczyć zasad nikogo nie będę musiał. :wink:
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

chaos_maker pisze:czy można prosić (znowu Hamanu) Last night on Earth?
dziękuję
a.
Wezme za tydzien. Dzisiaj niestety nie moglem sie pojawic.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Dziękuję wszystkim za udany wieczór. Osadnicy z Catanu bardzo fajni i to nie tylko dla tego, że wygrałem :) Nie mogę jeszcze po jednej grze nazwać ją rewelacją, chociaż w wielu kręgach jest ona ikoną. Mam nadzieję, że będę miał okazję zagrać w nią ponownie. Na pewno wiem już jaki będzie mój kolejny zakup :).
Pingwinki i krasnoludki - łatwa, prosta i przyjemna zabawa. Polecam.
Licytacja w której można kupić samolot, drużynę koszykarską "Czarni Słupsk" lub niezłą brunetkę, fajna, ale nie wciągnęła mnie za bardzo.
Najbardziej bolesna była gra z totemem (coś o dżungli). Totem okazał się pręgierzem, ale rany się zagoją :)
Ogólnie wieczór jak zwykle udany, główny atut to ekipa. Wszystkim dziękuję.

Ps. 1: Dziewczyny, pamiętam o Carrcassone.
Ps. 2: Sorrki, ale nie pamiętam do końca nazw gier w jakie grałem.
Ps. 3: Miałem coś jeszcze napisać, hmm...
Ps. 4: Chyba już wiem...
Ps. 5: ... nie to nie to, jednak zapomniałem :(

Pozdrawiam i do zrobaczenia :)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

Czy ostatni wychodzący widzieli na jednym ze stołów (taki, na który siedzi się na stołkach barowych) czarny portfel ? wychodząc ok 23.20 najprawdopodobniej go zostawiłem (w trakcie gry w "pingwiny").
Jeżeli ktoś go wziął proszę o info na priva. Barmani w Alii twierdzą, że po ostatnich graczach nic nie zostało.

poza powyższym incydentem wieczór bardzo udany, zagrałem w
* maharaje - ciekawa - wg mnie cięższa wersja elfenland ;)
* 2 partie w konfrontację zakończone sprawiedliwym remisem - ciekawa odmiana, dotychczas zawsze grałem z żoną
* 3x "pingwiny"
* o zgrozo - w osadników z catanu - towarzystwo doborowe jednak nie zmienia to faktu, że jest to irytująca, mega losowa gra, którą w zamierzchłych czasach uwielbiałem, a teraz jej nienawidzę.
* i na końcu w oszukanych sabotażystów - było nas 4 złych na 9 graczy - nie mieli żadnych szans, mimo iż "łamaliśmy sobie na wzajem młoteczki" ;).

do zobaczenia za tydzień
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Bylo fajnie i nawet w cos wygralem. ;>

Pingwiny, szlo mi dobrze ale ja nigdy nie wygrywam w to.
Raja, chodzilo o budowanie palacow wiec je budowalem i wygralem, a nie jakies tam domki :twisted:
Can't stop, bardzo mily, szybki, losowy przerywnik, dla ludzi z dusza hazardzisty.
"lapanie jabluszek", hehe lubie ta gre, jest trudniejsza niz sie wydaje. duzo do pomyslenia.
Kingsburg, tutaj zasluzono wygral gracz poczadkujacy (bodajze Emil jak dobrze pamietam imie)
"Prawo Jungli", mimo zmeczenia szlo mi nadzwyczaj dobrze, towarzystwo tez dobre, duzo smiechu, takie zeczy to ja lubie :twisted:

PS
lista graczy na Twilighta:
1 Khaki
2 Przemo
3 Demnogonis
4 Longinus
5 Akakus
6 Yog
7 Fiol
8 Twilight

rezerwowi gracze:
9 Pandura
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Ja Cię kręcę, ludzie! o której Wy do kompów siadacie... dwóch po północy, jeden nad ranem...

PORTFEL ZOSTAŁ ZNALEZIONY. Po potrąceniu znaleźnego (a znaleźliśmy go w czwórkę bodajże), skórkę i dokumenty przekazaliśmy Arturiusowi, do którego warto uderzyć na priv (pewnie chce wytargować coś więcej, niż to marne znaleźne).

Grałem:

- Can't Stop - gra oparta na samych kostkach, samym szczęściu i odrobinie zdrowego rozsądku (generalnie trzeba wiedzieć, kiedy przestać rzucać kośćmi; ja niestety nie wiem :-) ). Bardzo miłe i przyjemne, ale na pewno nie "szybkie". Powiedziałbym nawet, że "za długie", przynajmniej w czwórkę. Na poczatku było kibicowanie, podjudzanie i w ogóle, ale potem emocje jakby trochę opadły i czekanie na własną kolejkę odczuwalnie się dłużyło (ale dzięki temu zdążyłem sobie pyknąć między dwoma kolejkami w Quorridor ;-) )

- Wikinger - cały czas na topie; nie spotkałem jeszcze osoby, której by się nie podobał (nawet Bazik wypowiadał się o niej tylko z bardzo umiarkowanym pesymizmem ;-) )

- Maharaja - dwie partyjki z niezłym rezultatem. Porównanie do Elfenland chyba troszki przesadzone (ale rzeczywiście są tu drogi, które łączą miasta ;-) ) Za pierwszym razem każdy grał "sobie", za drugim zaś zaczęliśmy tworzyć sojusze i wydaje mi się, że to bardzo przysłużyło się rozgrywce (a mi to już na pewno, bo sobie poliderowałem :-)) . Zdecydowanie do powtórzenia.

- Hej, to moja ryba! - lekkie, krótkie, łatwe i przyjemne. Idealne na wciąganie nieplanszówkowych znajomych. Tyko to rozkładanie planszy...

Na koniec witam wszystkich nowych Nowych, którzy pewnie wkrótce trafią również na nasze forum ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

rokter pisze:Ja Cię kręcę, ludzie! o której Wy do kompów siadacie... dwóch po północy, jeden nad ranem...

PORTFEL ZOSTAŁ ZNALEZIONY. Po potrąceniu znaleźnego (a znaleźliśmy go w czwórkę bodajże), skórkę i dokumenty przekazaliśmy Arturiusowi, do którego warto uderzyć na priv (pewnie chce wytargować coś więcej, niż to marne znaleźne).
Dzięki !
Zrewanżuję się w przyszłym tygodniu (może dam wam w coś wygrać ;)

Kmet


PS A tak serio to BARDZO Wam dziękuję - zdążyłem się trochę zaniepokoić.
Awatar użytkownika
Emczak
Posty: 69
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Emczak »

Hej!
Wczoraj po raz pierwszy miałem niewątpliwą przyjemność (a co, podliże się na poczatku :wink: ) wziąźć udział w spotkaniu :]
Na dzień dobry rozegraliśmy partie Cytadeli (jasno wytłumaczonej przez... Ele?? :)) - bardzo spoko, taka luźniejsza (choć niektórzy i tak zawieszali się kiedy zbyt wielki wybór kart mieli ;)).
Nastepnie wspomniana już partia w Kinsburg'a, którą miałem szczęście wygrać - trochę lżejsza odmiana Caylus'a (z góry sorry uprzedzam, że mam na razie wąskie spektrum planszówek do porównania, więc porównanie może być trochęna wyrost), także kupa zabawy :]
Na deser przed końcem Jungle Speed - następnym razem trzeba przyjść z rękawiczkami ;) Kupa śmiechu.
Mam nadzieje, że buda pozwoli na regularne uczestnictwo w poniedziałkach i spotkamy się jeszcze :)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

rokter pisze:Ja Cię kręcę, ludzie! o której Wy do kompów siadacie... dwóch po północy, jeden nad ranem...
Dla mnie to normalny czas pracy, więc...
A koledze się nie dziwię, jak by mi portfel wcięło to pewnie w nocy bym po wszystkich domach chodził ;)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Colonel_pepper
Posty: 41
Rejestracja: 18 sie 2007, 17:17
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Colonel_pepper »

Cześć, na planszówkowieniu byłem raz tylko, ale było dooobrze i z chęcią bym wpadł jeszcze. W związku z tym mam pytanie, czy znaleźli by się chętni do Arkham Horror albo Descenta? Mieszkam w akademiku i mocno ciężko skompletować ekipę do grania. Gdyby ktoś chciał w jedną z tych dwóch gier popykać, to czekam z utęsknieniem na info, bo i jedna i druga są doobre;)

W poniedziałek z przyczyn niezależnych (praca) jestem dostępny od około godz. 21.30 i wtedy bym wylądował ewentualnie w klubie.
Kocham wszystkich ludzi świata, ustawcie się w kolejce.
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Colonel_pepper pisze:W związku z tym mam pytanie, czy znaleźli by się chętni do Arkham Horror albo Descenta? Mieszkam w akademiku i mocno ciężko skompletować ekipę do grania. Gdyby ktoś chciał w jedną z tych dwóch gier popykać, to czekam z utęsknieniem na info, bo i jedna i druga są doobre;)
Powiem tak, nigdy w Descenta nie grałem, ale mam ogromną ochotę, więc jeśli byś chciał wtajemniczyć kogoś całkiem zielonego (nie chodzi o kolor pionka, ani o orka :) ) w tajniki tej gry, to masz już pierwszego :) Będę w poniedziałek
Pozdrawiam
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Descent w poniedzialek ? pomysl mi sie bardzo podoba

"Im in, its gonna be wild"

:twisted:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Nie chciałbym nikogo zniechęcać, ale jak na granie od 21.30 do 00.30 to Descent nie wydaje się dobrym pomysłem ;-) No chyba, że Colonel Pepper ma jakiś zabójczy dla Bohaterów scenariusz, który zakończy ich życie w rekordowo szybkim tempie :-)

Ale pomysł oczywiście przezacny :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Colonel_pepper
Posty: 41
Rejestracja: 18 sie 2007, 17:17
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Colonel_pepper »

rokter pisze:Nie chciałbym nikogo zniechęcać, ale jak na granie od 21.30 do 00.30 to Descent nie wydaje się dobrym pomysłem ;-) No chyba, że Colonel Pepper ma jakiś zabójczy dla Bohaterów scenariusz, który zakończy ich życie w rekordowo szybkim tempie :-)

Ale pomysł oczywiście przezacny :-)
Nie do końca;) Sam dopiero zaczynam grać, więc może faktycznie się nie uda skończyć, ale ja osobiście mam podejście takie, że w gry gra się aby grać, a nie aby skończyć. Można oczywiście polemizować;)
Scenariusz będzie oczywiście podręcznikowy, bo za mało tę grę jeszcze znam, żeby samemu zakozaczyć. A zasady są na tyle proste, że i 'zielony' dosyć szybko pojmie, o co chodzi.
Kocham wszystkich ludzi świata, ustawcie się w kolejce.
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

W Poznaniu jestem świeży. Pojawię się na piątkowym spotkaniu.

W Descenta potrzeba godzinę na wytłumaczenie nowym zasad
i rozpoczęcie gry i kolejną godzinę-dwie na uśmiercenie graczy ;)

Przynajmniej ja jeszcze nie widziałem innej rozgrywki..
ODPOWIEDZ