Space Hulk (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

Blacksad pisze:Minęło w sumie 5 lat od wydania 3 edycji, sporo się naczytałem o SH, naoglądałem rozgrywek i mam mieszane odczucia może dlatego, że nie dane mi było zagrać... zapytam mądrzejszych ode mnie - tak z ręką na sercu - Czy ta gra się jeszcze broni swoją mechaniką? Czy warto ją kupić nie tyle dla samego posiadania, ale dla samego "funu" grania w nią? Tylko nie piszcie, że to gra legenda, gra kultowa, (towar niedostępny wszakże jest podwójnie cenny), ale czy często do niej wracacie, czy czymś jeszcze was zaskakuje?
Ja grywam w nia od pierwszej edycji, to juz pare ladnych lat. Mechanika sie broni - jest az elegancka w swojej prostocie. Dla mnie fun jest, misji w grze nie ma wiele, ale mozna znalezc na sieci wiele dodatkow do tego. Poza tym same scenariusze sa mocno regrywalne.

Moim zdaniem dodatki (byly dwa - Deathwing i Genestealer) nie wychodza, poniewaz psuly przyjemnosc z gry, wprowadzaly mase niepotrzebnych rzeczy, ktore tak naprawde psuly a nie pomagaly.

Sila sa zbalansowane scenariusze, to nie jest gra, ktora mozna przejsc 'na pale' - musisz miec plan, a rzuty kostka tylko Ci w tym pomagaja. Gra nie wybacza bledow - strata jednego marina moze oznaczac przegrana. Losowosc? Alez oczywiscie, ale bez taktycznego myslenia nawet rzucanie samych 6 Ci nie pomoze, a z dobrze obrana taktyka i kryciem nawzajem swoich marinow mozesz przetrwac. Mi podoba sie klimat - celem jest wykonianie zalozen scenariusza, jako marine prowadzisz tak naprawde oddzial samobojcow. Nie nalezy grac tak, zeby wszyscy chlopcy przetrwali - musisz wiedziec kiedy poswiecic jednego lub nawet dwoch, po to zeby reszta wykonala misje...

Ktos tu pisal o dlugim setupie, ale wedlug mnie nie jest tak zle - przy odrobinie wprawy rozlozenie to 15-20 minut.

Jesli ktos nie wie z czym to sie je to jest dostepna wersja komputerow, ktora jest dokladnym przeniesieniem gry. Mozna kupic (chyba wyjdzie taniej) - zagrac i poczuc czy jest klimat czy nie. Chociaz dla mnie wersja planszowa jest duzo lepsza.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

A i widze, ze kopie pojawiaja sie na portalu aukcyjnym na A. Tansze niz w hobbitach. Wysylka w ciagu 14 dni, wiec pewnie nowa edycja ale upewnilbym sie przed zakupem.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Space Hulk.

Post autor: TuReK »

Hehe, Space Hulk na allegro 255 + wysyłka za 100, ciekawe czy można odebrać osobiście :D
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Space Hulk.

Post autor: mig »

TuReK pisze:Hehe, Space Hulk na allegro 255 + wysyłka za 100, ciekawe czy można odebrać osobiście :D
Sprytny sposób na zmniejszenie prowizji odprowadzanej do Allegro (prowizja od sprzedaży nie obejmuje kosztów dostawy) :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Space Hulk.

Post autor: ripsento »

Ciekaw jestem czy tym razem jest to limitowane wydanie. W wielu miejscach zaczyna pojawiać się preodrer i zastanawiam się gdzie zamówić żeby nie zostać z ręką w nocniku.
W Rebelu nic Pani nie wie o Space Hulk i proszę dzwonić w przyszłym tygodniu :( a to może być już po ptokach.
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Space Hulk.

Post autor: AkitaInu »

Wczoraj jak gadałem z hobbitami to podobno zeszła juz 1/3 nakladu na europe
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

ripsento pisze:Ciekaw jestem czy tym razem jest to limitowane wydanie. W wielu miejscach zaczyna pojawiać się preodrer i zastanawiam się gdzie zamówić żeby nie zostać z ręką w nocniku.
W Rebelu nic Pani nie wie o Space Hulk i proszę dzwonić w przyszłym tygodniu :( a to może być już po ptokach.
Limitowane. Tzw. While stocks last.

Dlugo w sprzedazy nie pobedzie. Rzuca sie na to zachodni figurkowcy, ktorzy beda chcieli ubarwic swoje armie modelami Blood Angels.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Tehanu »

Grałem w wersję PC i muszę przyznać, że klimat rzeczywiście w grze jest super. Jednak przyjemność z gry właściwie była cały czas tylko po stronie gracza grającego marines: ma on sporo myślenia taktycznego różne bronie cechy jednostek itp. Granie drugą stroną to właściwie była ciągła frustracja (dziesiątki niszczonch jednostek w oczekiwaniu na błąd przeciwnika/zacięcie się broni). Czy podobnie jest w wersji oryginalnej, że fajnie się gra tylko marines?
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Space Hulk.

Post autor: ripsento »

Za 300 zł jest w sklepie http://www.playergames.pl - tylko czy ktoś zna ten sklep?
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

Tehanu pisze:Grałem w wersję PC i muszę przyznać, że klimat rzeczywiście w grze jest super. Jednak przyjemność z gry właściwie była cały czas tylko po stronie gracza grającego marines: ma on sporo myślenia taktycznego różne bronie cechy jednostek itp. Granie drugą stroną to właściwie była ciągła frustracja (dziesiątki niszczonch jednostek w oczekiwaniu na błąd przeciwnika/zacięcie się broni). Czy podobnie jest w wersji oryginalnej, że fajnie się gra tylko marines?
Oczekiwanie na blad przeciwnika to dla mnie nie frustracja... W komputerowce genokrady inteligencja nie grzesza - wala naprzod i tyle. Zywy gracz-genokrad ma wiecej mozliwosci. Kiedy sie przyczaic i zebrac sily a kiedy zaatakowac fala. Gdy marine stoi na warcie strzela do wszystkiego co sie rusza - wypuszczasz zatem jednego gienka, ktory jesli przezyje blokuje linie widzenia i mozesz przerzucic sily na inna czesc planszy bez ryzyka, ze Ci je rozwala. Miotacz ognia pali lokacje - mozesz sie ustawiac tak, zeby blokowac marinow ale zeby nie spalili Ci wszystkich genokradow... Zanim genokrady wejda w pole widzenia marinow sa tzw blipami, ktore losujesz co runde - jest tam od 1 do 3 genokradow. Tu tez mozna stosowac taktyki - 1 trzymac na planszy zeby nie wracaly do puli, 3 rozwijac od razu, zeby miec wieksza mozliwosc dolosowania w nastepnej rundzie.

To nadal metoda chinskiej armii - atakujemy malymi grupkami po 2-3 miliony, ale mozliwosci taktyczne sa.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Space Hulk.

Post autor: Hipke »

Ale hype, ale hype! :-)

De facto gra sobie na to zasłużyła...
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Space Hulk.

Post autor: sewhoe »

Moje pudeleczko już zamówione :P
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Space Hulk.

Post autor: ripsento »

sewhoe pisze:Moje pudeleczko już zamówione :P
A gdzie jeśli można wiedzieć?
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Space Hulk.

Post autor: AkitaInu »

Ja na allegro, od tego z ta droga wysyłką :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Space Hulk.

Post autor: mig »

Ja poczekam, aż pojawi się w którymś z wiekszych sklepów internetowych. Nie sądzę, żeby zupełnie zignorowali temat (zresztą już plotki chodzą, że będą preoredry), a szansa na to, że cena będzie normalniejsza jest spora.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Space Hulk.

Post autor: ripsento »

Dzwoniłem do lokalnego sklepu i podali cenę 360 więc chyba to będzie standard.
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Space Hulk.

Post autor: janekbossko »

A ja dzwonilem i bedzie 300 ale gdzie to narazie ciii;)
Wszystko zalezy od sklepu.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Cóż, fajnie że SpaceHulk wraca, szkoda że znowu tylko na chwilę.

A tak poza tym, w moim przypadku chwilę po radosnej wieści o powrocie nastąpił jęk zawodu.
Ci co chcieli kupić, a nie mieli jak - mogą się cieszyć.

Dla posiadaczy poprzedniego wydania nie ma tu nic interesującego niestety.

Dla GW totalne pójście na łatwiznę, dla picu dodane parę starych misji (bo pewnie nic nowego nie wymyślili)
+ kilka tekturowych znaczników. W sumie co im się dziwić - i tak sprzeda się na pniu.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk.

Post autor: sirafin »

Banan2 pisze:A tak w ogóle to jest do tego (np. Space Hulk 3) jakaś polska dokumentacja?
Pozdrawiam
Dawno, dawno temu robiłem tłumaczenie do swojego egzemplarza 3 Edycji, jeśli niczego nie pozmieniali w tej reedycji, to może się komuś przyda :) Nie tłumaczyłem kilku pierwszych misji, które pokrywają się z wcześniejszą edycją, ktoś to już przetłumaczył, więc nie widziałem sensu w wyważaniu otwartych drzwi.
Instrukcja
Misje
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

ajfel pisze:Cóż, fajnie że SpaceHulk wraca, szkoda że znowu tylko na chwilę.

A tak poza tym, w moim przypadku chwilę po radosnej wieści o powrocie nastąpił jęk zawodu.
Ci co chcieli kupić, a nie mieli jak - mogą się cieszyć.

Dla posiadaczy poprzedniego wydania nie ma tu nic interesującego niestety.

Dla GW totalne pójście na łatwiznę, dla picu dodane parę starych misji (bo pewnie nic nowego nie wymyślili)
+ kilka tekturowych znaczników. W sumie co im się dziwić - i tak sprzeda się na pniu.
To ze to jest skok na kase to oczywista oczywistosc. Trzeba poprawiac slabe wyniki finansowe.

Ale co bys chcial w tej grze zmieniac? Probowali zmieniac dodatkami, to tylko zepsuli. Nowych misji od cholery w sieci jest.

Nowe fiurki? I tak mam 4 squady, a Deathwing z Mrocznej Zemsty wyglada prawie tak dobrze jak Blood Angels z podstawki.

To nie jest gra dla Ciebie, czy mnie - masz swoja wersje to sie ciesz, ze nie musisz wywalac tyle kasy.

Mi osobiscie podoba sie opcja pol-losowego ladowania na planszy - wbijasz sie torpedami we wrak i ladujesz nie zawsze tam gdzie chciales. I co najlepsze moge wykorzystac te zasady bez kupowania nowej edycji.

A jak chcesz zmienic cos w swoich rozgrywkach w SH poguglaj Advanced space hulk - mozna wprowadzic terminatorow chaosu, eldarow nawet orki mogom wlesc...

Niech kupuja ci, co nie maja. A Ty mozesz isc wydec te kase na inne gry...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Tak jak napisałem - niech się cieszą wszyscy, którzy chcieli kupić a nie mieli jak.

Nie chodzi o to, że chciałbym tą grę zmieniać. Ale rozszerzać spacehulkową kolekcję zawsze mam ochotę.

Terminatorów mam sporo więcej niż 4 squady, bo kupuję na potrzeby spacehulkowe jak tylko coś ciekawego do 40stki wyjdzie (deathwing z mrocznej zemsty i ten drugi,
space wolves terminators, grey knights terminators, Belial, termosy chaosu, etc).

Nie zgodzę się, że dodatkami zepsuto grę - sporo elementów było całkiem udanych (i wykorzystanych w podstawce 3ed), żeby daleko nie szukać assault cannon,
uproszczony librarian, młotki, pazurki no i nowe, oficjalne misje, szczególnie te z deathwinga oraz z 2 edycji.

Dowcip polega na tym, że chętnie bym tą kasę wydał, gdybym w pudle znalazł nowe rzeczy.
Nie chodzi o zmianę gry, ale chyba nikt by się nie obraził, gdyby:
- pierwszy raz po 20 latach pojawiły się całkiem nowe, oficjalne misje
- dorzucono coś nowego w temacie broni (chociażby heavy plasma, skoro w bitewniaku deathwingowy terminator biega z czymś takim)
- na łamach gamesworkshopowej prasy publikowano coś więcej niż marketingowy bełkot, czyli jak za dawnych czasów: nowe misje i nowe płytki planszy dołączane do numeru
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

ajfel pisze:Nie zgodzę się, że dodatkami zepsuto grę - sporo elementów było całkiem udanych (i wykorzystanych w podstawce 3ed), żeby daleko nie szukać assault cannon,
uproszczony librarian, młotki, pazurki no i nowe, oficjalne misje, szczególnie te z deathwinga oraz z 2 edycji.

Dowcip polega na tym, że chętnie bym tą kasę wydał, gdybym w pudle znalazł nowe rzeczy.
Nie chodzi o zmianę gry, ale chyba nikt by się nie obraził, gdyby:
- pierwszy raz po 20 latach pojawiły się całkiem nowe, oficjalne misje
- dorzucono coś nowego w temacie broni (chociażby heavy plasma, skoro w bitewniaku deathwingowy terminator biega z czymś takim)
- na łamach gamesworkshopowej prasy publikowano coś więcej niż marketingowy bełkot, czyli jak za dawnych czasów: nowe misje i nowe płytki planszy dołączane do numeru
Udanych elementow z dodatkow bylo malo i faktycznie one znalazly sie w 3ed. Wylecialo duzo wiecej - cala walka psychiczna, zroznicowanie genokradow, roznicowanie squadow marinow. Zostalo kilka rzeczy, ktore ulatwiaja zycie graczowi marines. To juz kwestia gustu ale mnie librarian i pazurki nie kreca. Takie lukrowanie i tak juz slodkiego tortu. Jako weteran 1ed, nadal lubie wejsc na wrak pieciosobowym squadem z sierzantem i miotaczem. Dokladanie im librariana z mocami czy autocannona, ktory kosi wszystko - sofciarstwo. Ale to juz jest kwestia gustu...

Nie gram w 40stke, nie jaram sie tym tak bardzo. A wprowadzanie nowych broni naruszyloby delikatna rownowage w grze. Granaty byly w dodatkach i nie weszly do 3ED - ergo - slabe byly. A po co mi plasma jak mam miotacz? Zobacz, ze ludzie sami pisza, ze genokrady nic nie moga... Dasz marinom wiecej broni to musisz dac cos genokradom i tu znow niebezpiecznie zblizamy sie do psykerow i innych pierdol, ktore psuly gre.

W nowym WD bedziesz mial misje - co prawda bodaj tylko jedna ale zawsze:) Jaka jest roznica w oficjalnych misjach sygnowanych logiem GW, a w tych fanowskich?

I w sumie nie do konca Cie rozumiem - wszystkie zasady, o ktorych piszesz sa do znalezienia za free, a Ty chcesz za nie placic tylko dlatego, ze beda na grubej tekturze i mialy logo Genialnego Wydawcy?
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Wintermute pisze: Udanych elementow z dodatkow bylo malo i faktycznie one znalazly sie w 3ed. Wylecialo duzo wiecej - cala walka psychiczna, zroznicowanie genokradow, roznicowanie squadow marinow. Zostalo kilka rzeczy, ktore ulatwiaja zycie graczowi marines. To juz kwestia gustu ale mnie librarian i pazurki nie kreca. Takie lukrowanie i tak juz slodkiego tortu. Jako weteran 1ed, nadal lubie wejsc na wrak pieciosobowym squadem z sierzantem i miotaczem. Dokladanie im librariana z mocami czy autocannona, ktory kosi wszystko - sofciarstwo. Ale to juz jest kwestia gustu...
Żeby była jasność - ja w sumie cały czas gram na zasadach 1ed właśnie po to, by nie było za łatwo.
Bo nie jest tak, że w 3ed wzięto tylko to co dobre. Porobiono niepotrzebnie różne rzeczy ułatwiające granie terminatorami (automatycznie schodzący overwatch, guard action, librarian wepchnięty do misji, w których nie powinno go być), a także zabrakło kilka smaczków które bez problemu można wprowadzić do 3ed, pod warunkiem że się o nich wie (możliwość autodetonacji flamera albo młotkowego).
Co innego, gdy mamy misję z kapitanem tudzież librarianem odpowiednio dostosowaną do ich możliwości.
Wintermute pisze:A wprowadzanie nowych broni naruszyloby delikatna rownowage w grze. Granaty byly w dodatkach i nie weszly do 3ED - ergo - slabe byly. A po co mi plasma jak mam miotacz? Zobacz, ze ludzie sami pisza, ze genokrady nic nie moga... Dasz marinom wiecej broni to musisz dac cos genokradom i tu znow niebezpiecznie zblizamy sie do psykerow i innych pierdol, ktore psuly gre.
Wprowadzanie nowych broni nie musi psuć równowagi. "Nowe" nie musi oznaczać "potężniejsze" - możemy mieć przecież równie potężne, ale trochę inaczej działające zabawki, dzięki czemu stare ograne misje grałoby się trochę inaczej.
Wintermute pisze: W nowym WD bedziesz mial misje - co prawda bodaj tylko jedna ale zawsze:) Jaka jest roznica w oficjalnych misjach sygnowanych logiem GW, a w tych fanowskich?
Skupiam się na oficjalnych, bo jest ich tyle że do dzisiaj wszystkich nie ograłem :)
Wintermute pisze:I w sumie nie do konca Cie rozumiem - wszystkie zasady, o ktorych piszesz sa do znalezienia za free, a Ty chcesz za nie placic tylko dlatego, ze beda na grubej tekturze i mialy logo Genialnego Wydawcy?
Nie wydaje mi się dziwne to, że cieszyłbym się gdyby moja ulubiona gra miała solidne wsparcie wydawcy, a nie tylko fanów których prace (w tym moje tak na marginesie), na skutek działań wydawcy znikają z sieci.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

Bo 1ed byla najlepsza. Ascetyczna elegancja, poczucie beznadziei, wciaz odczuwalny oddech genokradow na karku. Rzut koscia drzacymi rekami, czy zatnie sie czy nie... Emocje. A do tego liczenie, kalkulacja, planowanie dwa ruchy naprzod. Idealny balans pomiedzy taktyka, ktora bez wsparcia szczescia sie nie uda.

I zgadzam sie z Toba, ze Librarian, moc i autocannon to spore ulatwienia. Powstalo kilka misji, ktorych nie da sie przejsc bez nich - na przyklad pobudka po ladowaniu. Bez mocy librariana gienki zagryza budzacych sie marines. Ale w wiekszosci przypadkow jego blokowanie powoduje, ze to juz nie jest przedzieranie sie przez wrak, z dusza na ramieniu czy zza winkal nie wyskocza genokrady, ale spacer po bulwarze zachodzacego slonca...

Wprowadznie broni zawsze psuje rownowage. Bo po co wprowadzac bron, ktora dziala tak samo tylko nazywa sie inaczej. A jesli dajesz cos jednej stronie to musisz to zrownowazyc po drugiej - a to juz brzmi jak poprawianie Mony Lisy:)

Piszesz, ze brak Ci oficjalnych misji, a potem, ze jeszcze wszystkich oficjalnych nie ograles. To grac, nie marudzic, ze nie ma nowych...

Tu juz wchodzimy na podworko GW i jego kretynskich zachowan. Moze sie to podobac albo nie ale dostajesz ZAMKNIETA gre. Otwierasz pudelko i masz zajebisty produkt, ktory nie wymaga kupowania dodatkow. To tez duzo, bo w dzisiejszych czasach podstawko to tylko wstep do mojego portfela. Wszyscy pisza, ze drogo - fakt tanio nie jest, ciekaw jestem co by bylo jakby podliczyc godziny spedzone przy SH, a na przyklad przy descencie badz innej grze, do ktorej po chwili musze dokupic dodatki. Tu wiem, ze nic nie musze kupowac by miec fun...

Nie wiem skad wynika decyzja o wersji limitowanej - podejrzewam, ze to kwestia form, ktore sie zuzywaja i robia tego tyle ile wychodzi z jednego runu, zanim sie zuzyja. Z poczatku bardzo jaralem sie dodatkami do 1ed i chcialem je miec. Sciagnalem, obejrzalem, poczytalem opinie - moge zyc bez. W sumie jedyne co bym od nich chcial to moze od czasu do czasu jakis datasleet z nowymi misjami.... Li i jedynie ww wersji elektronicznej za kilka funtow...

A materialy do SH ciezkie do znalezienia? Wcale nie:) Moze nie na oficjalnych stronach, ale jak sie troche pokopie to cuda wianki mozna znalezc...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ODPOWIEDZ