koszulki na karty

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Pierzasty »

locworks pisze:
Pierzasty pisze:FFG są zdecydowanie grubsze.
Koszulki Mayday Games są dostępne w dwóch "grubościach": standardowa (40 mikronów) i premium (90 mikronów).

Porównywanie powinno być przeprowadzone między koszulkami Mayday Games Premium a koszulkami FFG.

http://i-szop.pl/szukaj2/1/premium
Ty jesteś sklepem, jesteś stronniczy :P a ja przeprowadzam porównanie między tym co było, bo jak kupowałem MG to nikt mi nie powiedział o tym, że istnieje coś takiego jak Premium. No ale zobaczymy, jak to Premium wytrzyma na Cywilizacji.

ed: Poza tym zostałem poproszony konkretnie o porównanie produktów w wersji standardowej. BTW, jak się ma cenowo wersja Premium do Standard?
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: locworks »

Pierzasty pisze:Ty jesteś sklepem, jesteś stronniczy :P
Jestem polskim dystrybutorem koszulek i gier Mayday Games.

Koszulki w wersji Premium zostały wprowadzone po koszulkach w wersji standardowej, kiedy się okazało, że część graczy domaga się mocniejszych koszulek.

Ceny możesz porównać na i-szop.pl.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: koszulki na karty

Post autor: ppski »

'Fopa' z mojej niedouczonej strony :)
Także jak się mają pod względem śliskości i lepkości FFG Standard A MDG Premium 63.5x88 ??:)
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: koszulki na karty

Post autor: ppski »

Ktoś się pokusi o porównanie tych dwóch koszulek ? :)
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Maddas »

Czy są koszulki z Mayday Games pasujące na małe karty z Pret-A-Porte?
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: koszulki na karty

Post autor: kajman »

Szukałam tutaj: koszulki na karty Mayday, ale nie widzę w tym zestawieniu Pret a Porte. Może jednak link przyda się komuś innemu ;)
Jachu
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:16
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: koszulki na karty

Post autor: Jachu »

kris1982 pisze:Pomożecie mi dobrać koszulki do następujących pozycji:

Zimna Wojna...
Do Zmnej Wojny używam takich koszulek: Obrazek, a na kartach prezentują się one tak: Obrazek

Wymiar jest ok, to znaczy wchodzą gładko (jest mały luz), karty same nie wypadają. Co do jakości samych koszulek to się nie wypowiem czy są super czy nie, ale po około 10 grach wydają się w porządku. Nie drą się ani nie gniotą. Jedyne co trochę wkurza to, to że się elektryzują, przez co karty lubią się skleić, ale mam wrażenie że po kilku grach trochę to ustąpiło.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: koszulki na karty

Post autor: B »

Kupiłem paczkę grubych maydayów w celu zakoszulkowania akrów śniegu.
Nie mają startu do tych z FFG. Są minimalnie cieńsze (90 vs 100 mikronów) ale głównym czynnikiem jest przezroczystość - te z FFG są jak kryształ, maydaye mają taki żółtawy mętnawy odcień. W dotykaniu i tasowaniu też wygrywa FFG.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Jacek_PL »

Mam pytanie do posiadaczy koszulek Mayday do gry Dixity o wielkości 80x120mm, czy one są trochę luźniejsze, bo mam takie nietypowe karty 81x122mm i nie wiem czy się zmieszczą ?
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: koszulki na karty

Post autor: charlie »

Jacek_PL pisze:Mam pytanie do posiadaczy koszulek Mayday do gry Dixity o wielkości 80x120mm, czy one są trochę luźniejsze, bo mam takie nietypowe karty 81x122mm i nie wiem czy się zmieszczą ?
Są troszkę luźne, ale nie za dużo. Myślę, że milimetr się zawsze znajdzie. Od jakiej gry są te Twoje karty? Jeżeli nie jesteś pewien, to idź do najbliższego sklepu planszówkowego i sprawdź czy pasują.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Jacek_PL »

charlie pisze: Są troszkę luźne, ale nie za dużo. Myślę, że milimetr się zawsze znajdzie. Od jakiej gry są te Twoje karty?
Dziękuję za informację, właściwie jak już na szerokość wejdzie to będzie ok. Co do gry, to są akurat karty do bitewniaka Malifaux.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Trolliszcze »

B pisze:Kupiłem paczkę grubych maydayów w celu zakoszulkowania akrów śniegu.
Nie mają startu do tych z FFG. Są minimalnie cieńsze (90 vs 100 mikronów) ale głównym czynnikiem jest przezroczystość - te z FFG są jak kryształ, maydaye mają taki żółtawy mętnawy odcień. W dotykaniu i tasowaniu też wygrywa FFG.
Może miałeś felerną paczkę? Koszulkuję wyłącznie Maydayami (Euro, Mini Euro, Chimera - z tymi miałem do czynienia) i wszystkie są całkowicie przeźroczyste, nie mają własnej barwy.
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: koszulki na karty

Post autor: tysma »

Ci co polecaja FFG mam wrażenie, że prawie zawsze będa narzekać na maydaye.
FFG mają ten plus, że nawet nie dopasowane wygladają dobrze, nie marszczą się, nie zaginają itd.
Maydaye mają tę wadę, że nie dopasowane nie leżą dobrze na karcie. Ale wystarczy samemu wymierzyć karty poszukać na bgg jakie polecają do danej gry i można dopasować idealnie wówczas maydaye sprawdzają się świetnie.
Nie można po prostu za każdym razem sugerować się tym co podaję sklepy czy też tą listą na jakie gry jakie rozmiary/rodzaje należy kupować.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: koszulki na karty

Post autor: B »

Może i nie widać 'własnej barwy', ale jak się porówna z FFG to od razu widać o co chodzi.
FFG >>> Mayday.

Warto też podkreślić, że mówiłem o grubych maydayach, tych 90 mikronów.
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: koszulki na karty

Post autor: tysma »

Jak mówiłem nie da się przekonać użytkowników FFG do maydaya i nie ma sensu dochodzenie czy miałeś felerną paczkę czy też rzeczywiście widzisz inną barwę.
Zostań przy FFG jak, aż tak widzisz różnice wówczas warto dopłacać te pare złoty więcej.
Ja widzę tak jak ty barwę inną to ja widzę tylko taką różnicę, że niedopasowane koszulki maydaye gorzej leżą niż niedopasowane FFG, ffg niedopasowane mimo, że są za duże leżą jakby były dopasowane:)

Ja osobiście wolę mieć niby tą gorszą jakość, ale za 10zł mieć 100koszulek, niż za 10zł 50 koszulek:) Jeszcze kupuje idealnie na wymiar to z pośród 100 sztuk z 20 czasami nawet są tak ciasne, że wyginają mocno kartę, te co lekko to pół biedy, bo po 1 dniu się koszulki dostosują. Wówczas te 20 nie nadają się i idą do szafki i czekają na inną grę, czasami nie doczekają się bo na te inne też nie pasują.
Gdybym tak FFG kupował to bym wydawał 20zł na 100koszulek z tego wywalał z 20 szkoda kasy:) A jak gra ma np 200 kart to bym musiał kupić 3 paczki, bo z tych 200 np. by nie pasowało 10 koszulek.
Według mnie to czy się marszczą, zaginają koszulki bardziej na to wpływ ma dopasowanie, a jakość w drugiej kolejności.
Zauważyłem to przy grze Drako kupiłem mini euro maydaye, sklepy podają, że te należy do tej gry kupować rozmiar mini european. Kupiłem założyłem, koszulki za duże tak, że podnosząc je ze stołu można było złapać na środku kartę za koszulkę marszcząc ją podnieść kartę za tą koszulke lub gdy na stosie karty leżały biorąc kartę zdarzało się, że karta wysywała sie troche z koszulki.
Po kilku partiach koszulki wyglądały okropnie, zagięcia itd. Kupiłem Mini chimera weszły idealnie i tego efektu nie ma, koszulki wyglądają jak przyklejone do karty, żeby podnieść za koszulkę kartę trzeba się na prawdę postarać:) Ale część koszulek z paczki była mniejsza od reszty i praktycznie do wyrzucenia.

No i jeszcze co do tego, że FFG grubsze widzisz jak przez kryształ. Ja sądziłem, że jak grubszy materiał to wytrzymalsze, ale właśnie gorzej widać kartę i zmienia "kolor" karty, przyciemnia ją.

Ogólnie jak ktoś nie wie na jakie się zdecydować niech kupi raz maydaye i raz FFG i sam zadecyduje czy warto dopłacać te pare złotych.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: koszulki na karty

Post autor: kruker »

Ale Maydaye premium kosztują więcej niż FFG, a też jest tylko 50 sztuk :wink:
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: Rune »

Ahoj. Jakie karty pasują do kart z z 2 edycji Piraci: Córka Gubernatora. Próbowałem Mayday 56 x 87 i teoretycznie na samym początku karta jakoś wchodzi ale ostatecznie skończyło się w połowie karty z wygięciem jej samej :(
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Trolliszcze »

kruker pisze:Ale Maydaye premium kosztują więcej niż FFG, a też jest tylko 50 sztuk :wink:
Owszem, o ile porównasz cenę Maydayów w najdroższym sklepie z ceną FFG w najtańszym, może wówczas Maydaye rzeczywiście są droższe :D
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 21:54 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: koszulki na karty

Post autor: tysma »

Na pewno nie kosztują więcej.
MIni euro FFG około 9zł, maydaye premium 6zł. Założmy, że nawet są droższe jak chcesz. Wówczas bym wybrał FFG (przy założeniu, że zwykłe maydaye nie istnieją:D )

Jednak firma mayday daje wybór i wypuszcza linie koszulek gorszych jakościowo, ale dla mnie jakość jest akceptowalna + dużo tańszych. To już nie jest 20% różnicy w cenie, tylko o 100% droższe są FFG od maydajów zwykłych to już jest spora różnica.
FFG nie daje wyboru i wypuszcza jeden typ koszulek.
Jednak w takim wypadku cena do jakości bezapelacyjnie wygrywają dla mnie Maydaye.

Co do jakości FFG nie ma co dyskutować, po prostu są lepsze od zwykłych maydayów o czym świadczy właśnie cena.
Jak komuś nie żal pieniędzy to nie widze powodu, aby miał nie kupować FFG.
Ja jak kupuje takie bzdety to kalkuluje, 3 paczki maydayów 300 koszulek około 30zł, FFG aby mieć 300 koszulek bym musiał wydać około 60zł. Przecież to 30zł w kieszeni prawie połowa ceny Nowej ery, na forum niedawno kupiłem beuwulfa nówkę za 25:D

Musimy sobie wbić do głowy, ze FFG są dwa razy droższe. Ja wiem, że tego nie widać, nie robi to wrażenia, bo to są niby groszowe wydatki od czasu do czasu:) W takiej małej skali 5-10zł ta 2x droższa cena nie odstrasza. Jednak robi się takie zakupy co jakiś czas i to sie kumuluje i wychodzą z tego duże kwoty.
Gdyby koszulki kosztowały mayday 100zł i ffg 200zł wówczas dyskusja tutaj wyglądałaby zupełnie inaczej i wielu by się pukało w głowy, że ffg życzy sobie 2 razy więcej, tylko jak piszę małe kwoty do 10zł sprawiają, że się tego nie dostrzega jaka to różnica, jednak w większej skali to już robi różnicę prawda?

Wniosek, jak Cię stać przy szpanuj i ubierz karty w FFG, przyniesiesz grę na spotkanie w takich koszulkach to tak jakbyś zajechał mercedesem klasy S:DD
W innym wypadku bierz Maydaye, taka Skoda wśród koszulek:D (nie obrażając posiadaczy skody, uważam że to świetne auta:) )
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: Rune »

Podbijam jeszcze raz, bo w dyskusji, które koszulki są lepsze panowie trochę mnie przysłonili ;) Jakie koszulki pasują do kart z 2 edycji Piraci: Córka Gubernatora? Próbowałem Mayday 56 x 87 i teoretycznie na samym początku karta jakoś wchodzi ale ostatecznie skończyło się w połowie karty z wygięciem jej samej :?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: locworks »

Rune pisze:Podbijam jeszcze raz, bo w dyskusji, które koszulki są lepsze panowie trochę mnie przysłonili ;) Jakie koszulki pasują do kart z 2 edycji Piraci: Córka Gubernatora? Próbowałem Mayday 56 x 87 i teoretycznie na samym początku karta jakoś wchodzi ale ostatecznie skończyło się w połowie karty z wygięciem jej samej :?
W takim razie powinny pasować koszulki Chimera 57,5 x 89 mm.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Maddas »

Ja chciałbym dowiedzieć się, czy sś koszulki Mayday pasujące na małe karty do pret-a-porter?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Pierzasty »

tysma pisze:Jak mówiłem nie da się przekonać użytkowników FFG do maydaya
W takim razie dlaczego ten post nie kończy się w tym miejscu? :wink:
Ja widzę tak jak ty barwę inną to ja widzę tylko taką różnicę, że niedopasowane koszulki maydaye gorzej leżą niż niedopasowane FFG, ffg niedopasowane mimo, że są za duże leżą jakby były dopasowane:)
[...]
Jeszcze kupuje idealnie na wymiar to z pośród 100 sztuk z 20 czasami nawet są tak ciasne, że wyginają mocno kartę, te co lekko to pół biedy, bo po 1 dniu się koszulki dostosują. Wówczas te 20 nie nadają się i idą do szafki i czekają na inną grę, czasami nie doczekają się bo na te inne też nie pasują.
Gdybym tak FFG kupował to bym wydawał 20zł na 100koszulek z tego wywalał z 20 szkoda kasy:) A jak gra ma np 200 kart to bym musiał kupić 3 paczki, bo z tych 200 np. by nie pasowało 10 koszulek.
A zdarzyło Ci się kiedykolwiek znaleźć FFG, które by zaginały karty? Mi Maydaye tak jak mówisz, ok. 20 %. FFG żadna, a mam ich ponad 500.
Według mnie to czy się marszczą, zaginają koszulki bardziej na to wpływ ma dopasowanie, a jakość w drugiej kolejności.
Zauważyłem to przy grze Drako kupiłem mini euro maydaye, sklepy podają, że te należy do tej gry kupować rozmiar mini european. Kupiłem założyłem, koszulki za duże tak, że podnosząc je ze stołu można było złapać na środku kartę za koszulkę marszcząc ją podnieść kartę za tą koszulke lub gdy na stosie karty leżały biorąc kartę zdarzało się, że karta wysywała sie troche z koszulki.
Po kilku partiach koszulki wyglądały okropnie, zagięcia itd. Kupiłem Mini chimera weszły idealnie i tego efektu nie ma, koszulki wyglądają jak przyklejone do karty, żeby podnieść za koszulkę kartę trzeba się na prawdę postarać:) Ale część koszulek z paczki była mniejsza od reszty i praktycznie do wyrzucenia.
Wysuwasz kolejny argument za FFG. Dla mnie koszulki na karty to na tyle "niewidoczny" wyrób, że nie chcę musieć się zastanawiać, czy 123x456 mm to rozmiar karty, na jakie one pasują, czy rozmiar samej koszulki. Jak kupuję FFG to mam pewność, że wchodzą na taki rozmiar kart. Zawsze z naddatkiem 1-2 mm, ale zawsze takim samym. Przy ich grubości okazało się to dla mnie nieistotne, a przy okazji ładnie zaciera minimalne różnice w rozmiarze/wycięciu kart w dodatkach (na co narzekali ludzie np. w Descencie).
Ogólnie jak ktoś nie wie na jakie się zdecydować niech kupi raz maydaye i raz FFG i sam zadecyduje czy warto dopłacać te pare złotych.
Jest takie powiedzenie: Kupisz tanio, kupisz dwa razy :) Jak dla mnie wybór oczywisty. Jak ktoś chce kupować Maydaye i bawić się z rozmiarami, marszczącymi się kartami, wyglądem gorszym niż nieobłożone, to jego sprawa. Może ma na to wpływ fakt, że jak coś obkładam, to ma to wytrzymać zużycie, zwykle nie obkładam gier których nie noszę np. do klubów lub nie gram często. +1 głos za FFG.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszulki na karty

Post autor: Inermis »

Pierzasty pisze: A zdarzyło Ci się kiedykolwiek znaleźć FFG, które by zaginały karty? Mi Maydaye tak jak mówisz, ok. 20 %. FFG żadna, a mam ich ponad 500.
No właśnie, też się pod tym podpisuje. :) Zawsze kupuje koszulki na wymiar i FFG 100% są dopasowane a Mayday nie. Cześć się nie nadaje.
Np. do Cywilizacji od FFG, skusiłem się na MayDay bo była bardzo duża ilość kart... i niektóre wykrzywiały mi karty technologii, były po prostu źle zgrzane.

Ja wole jednak kupić drożej i nie mieć problemów, niż kupić taniej, ale część wyrzucić..
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
ODPOWIEDZ