[XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: locworks »

Cierń pisze:Czy przytaszczy ktoś ze sobą Alien Frontiers?? Nosze sie z zamiarem zakupu, ale najpierw chciałbym zagrać choć raz...
Redakcja ŚGP dostała egzemplarz do recenzji. Multidej powinien mieć więcej informacji.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
bloodlord
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2008, 12:04
Lokalizacja: okolice Brzeska

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: bloodlord »

pan_satyros pisze:Wysoce prawdopodobne, że wezmę Dixit Odyssey + karty z poprzednich części (w sumie 240) :)

Jeśli mnie natchnie, a będę miał wolny plecak to może coś jeszcze z kolekcji wyskrobię. Duża szansa na jedną z tych gier: "First Train to Nuremberg" Walleca, "Zamki Burgundii" lub "Lunę" Felda.
Jeśli można to piszę się na Zamki Burgundii.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: costi »

Komuś się udało do MASZa dodzwonić? Od godziny mają permanentnie zajęte...

EDIT: w MASZu tez mają salę konferencyjną, może by zaatakować temat?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
bloodlord
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2008, 12:04
Lokalizacja: okolice Brzeska

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: bloodlord »

costi pisze:Komuś się udało do MASZa dodzwonić? Od godziny mają permanentnie zajęte...
Ja dzwoniłem wczoraj dwa razy. Za każdym razem po trzecim telefonem i po 10 sygnałach odebrali :)
Musisz próbować.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: costi »

Próbuję, a jakże... jeden numer permanentnie zajęty, na drugim nikt nie odbiera. :| Chyba zaatakuję jutro z rana, bo to bez sensu robota...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: costi »

W MASZu chyba dość płynnie zmienia się dostępność, bo właśnie zarezerwowałem sobie jedynkę z łazienką bez żadnego kłopotu.

Pytanko: czy będzie ktoś w niedzielę wracał autem do/przez Warszawę i ma wolne miejsce na ma skromna osobę?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: fruszu »

costi pisze:w MASZu tez mają salę konferencyjną, może by zaatakować temat?
Wspaniała wiadomość. Trzeba będzie przetestować.

PS: Podobno wczoraj w radiowej trójce mówili o Pionku. Wiecie coś więcej na ten temat? Akurat nie słuchałem :?
trzewik

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: trzewik »

SMS'y z ostatniej chwili - na Pionek dotrze goracy i pachnacy Liberator! Ha!

Tymczasem sala gotowa, lawki wniesione, stoiska rozlozone, nic tylko grac.
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Bri »

Do kogo można podejść jutro z jakimś prototypem? O ile można oczywiście ;)
Będzie "Wielki pożar londynu"?
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: salmunna »

Na Pionku będzie Galakta ze swoimi grami i Kraghmortą :mrgreen: http://www.galakta.pl/newspost_276.html
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: pan_satyros »

Plecak spakowany ;) Ostatecznie 1 dnia będę z Dixit Odyssey (plus karty z 1 i 2), Troyes i First Train to Nuremberg ;)
Jeśli ktoś chętny na luźne skojarzenia uderzajcie do wysokiego klienta w czerni z wielką siatą w łapie ;D
Awatar użytkownika
Vak
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:24

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Vak »

Bardzo dziękuje za pierwszy dzień,świetna atmosfera oby tak dalej :) Specjalne podziękowania dla Wierówki za wytłumaczenie Witchcrafta kupa zabawy była przy tym :)
''Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem ,niż kochali kogoś, kim nigdy nie będe''
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Cysorz »

Bri pisze:Do kogo można podejść jutro z jakimś prototypem? O ile można oczywiście ;)
Będzie "Wielki pożar londynu"?

Ja chętnie zagram w jakiś prototyp! Łatwo mnie znależć: jedyna Pomarańczowa Koszulka bez napisów na plecach:P

Pierwszy dzień za nami. Na pewno bardzo udany. Super było odnajdywać znajome twarze z poprzednich Pionków. Szczególnie cieszyłem się widząc znowu Kamilę, Monikę i Grzegorza:) Jutro szykuje się jeszcze ciekawszy dzień. Szczególnie cieszę się na Darkenowe tłumaczenie Veta:P No i na tajemniczy prototyp być może.
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Bri »

Nie wpadliśmy na siebie Cysorzu, trudno, ale co się odwlecze to nie uciecze.
Dziękuję Veridianie za Faunę, Kubie i Adamowi (z częstochowy) za grę w Wysokie Napięcie - zostań menadżerem i rzut oka na móje wypociny.
Zgadywanka z wypraskami to normalnie hardkor przez duże H był :D
Zajrzymy tam do was w gliwicach koniecznie za pół roczku o ile Pan Ignacy zorganizuje następnego pionka.

Ps. Adam gdzie ty znikłeś na tym przystanku? normalnie zapadłeś się pod ziemię czy co?

PS2. Był taki pan w stroju ochrony i odblaskowej kamizelce trzaskający fotki - gdzie te fotki można obejrzeć?
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: wojo »

Wielkie dzięki dla Trzewika i wszystkich organizatorów za kolejnego świetnego Pionka.

W ramach prywaty chciałem podziękować wszystkim, którzy dali się namówić na partię w Proch i Stal, przyszli grę zobaczyć, o coś zapytać czy porostu pogadać. Na Pionku graliśmy na zasadach podstawowy (nieznacznie utrudnionych) ale i tak Tyniec został obroniony kilka razy! Częściej co prawda padał pod atakami Rosjan czy to na sama twierdzę czy na Wawel, ale gracze naprawdę świetnie sobie radzili. Najbardziej zapadła mi w pamięci partia, podczas której byłem pewny że twierdza padnie już w czwartej turze, a jednak grający cały czas wisząc na włosku dotrwali do samego końca i zwyciężyli.

Poza tym super grało się Goa, pomimo wielkiego łomotu jaki dostałem :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: sheva »

To były całkiem pracowite i bardzo bardzo przyjemne dwa dni! Ludzie jak ja uwielbiam te spotkania! Ta atmosfera jest miażdżąca, ładuje mnie na co najmniej następne pół roku! po prostu czad! Dziękuje wszystkim którzy chcieli słuchać moich koślawych tłumaczeń, wszystkim którzy mieli chęć zamienić ze mną choć parę słów (tak podejrzanie zwłaszcza w okolicy wiadomych wyprasek :twisted: ) Skannie i Andrzejowi za epicką partie Hansy, Skannie i Costiemu za nauczenie mnie Rejsa, który jednak daje radę :)
Do zobaczenia gdzieś kiedyś w Polsce Ludziska! (byle jak najszybciej!)
p.s. za błędy w tłumaczeniach przepraszam i absolutnie się do nich nie przyznaje :lol:
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: zachi »

Bardzo udana impreza :)

Zwłaszcza dla mnie, bo na loterii wyciągnąłem los z numerkiem '1' i wróciłem do domu z pierwszym NS:Hex pod pachą :D Od tej gry się moje planszówkowanie półtora roku temu zaczęło, więc fakt posiadania również pierwszej edycji na półce ma dla mnie bardzo szczególne znaczenie.

Najważniejsze jest to, że udało mi się cztery świeże duszyczki zaciągnąć na imprezę i pokazać kilka nowoczesnych gier. Bazę graczy sobie powoli i mozolnie buduję. Dwójka z miejsca kupiła 51 Stan po rozegraniu partii, dwójka dała się przekonać do RftG i NS:Hex'a właśnie (mimo, że dotąd grywali tylko w ccg) i pewnie też skończy się zakupem, będę miał z kim trenować do przyszłego Pionka.

Najgłośniejszym stolikiem był stolik z The Resistance. Takie "ty jesteś molochem!" wściekle wykrzyczane zapadło mi w pamięć :)

Piękne dzięki dla organizatorów, pomarańczowych i uczestników. Strasznie pozytywnie się naładowałem :)
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Cysorz »

Ja także bardzo dziekuję. Po dwóch dniach konwentu głupio tak wstać i nie mieć perspektywy całego dnia z wami przed sobą. Ja jak zwykle wróciłem z Pionka obładowany: 2 numery ŚGP (dziękuję piechu za wymianę, puzzle może i są fajne, ale nie dla mnie:P ), piraci z karaibów i chyba kolejny hit w kolekcji: The First World War!

Zawsze niesamowicie mi imponują ludzie, którzy przejeżdzają cała Polskę po to, żeby rozegrać parę partii ze znajomymi. Świetnie też było poznać osobiście wszystkich, którzy przecież tworzą środowisko planszówkowe w Polsce!

Najlepsze, że poznaliśmy wreszcie słabą stronę Mst: Pitch Car! Zaledwie drugie miejsce! Teraz tylko trzeba przekonać bogasa, wisa, salou i całą resztę, żeby w piątki częściej sięgać po ten tytuł:P Chociaż może o tym słabszym wyniku zadecydował fakt, że wygrał sędzia:/

Osobiście czułem dumę gdy Browarion zaciągnął swoich znajomych do In The Shadow of Emperor. Genialna gra ale niestety mało znana:(
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Browarion »

Bardzo wszystkim dziękuję za spotkanie i możliwość wspólnej - jakby nie było - zabawy.
Serdeczne podziękowania dla Trzewiczka i pomarańczowych na pierwszym miejscu, jak się należy ;)!!
Bardzo dziękuję za cudowny konkurs WC - jak zwykle bawiłem się świetnie i cieszę się, że udało się wejść do finału. Trąbki "sylwestrowe" od dziś zawsze będą miały dla mnie dodatkowy wymiar :D; dzięki za całokształt - wypraski i moc pozytywnej energii.
I serdeczne dzięki Korzeniowi za wspaniale cudowny wieczór ;) :)

Dziękuję wszystkim współgraczom, tak licznym że wymieniać nie śmiem, ale szczerze Wam wszystkim dziękuję...
... jak i tym wszystkim, z którymi za mało pogadałem lub pograć się po prostu nie udało.

Do zobaczenia... niebawem, bo cały czas mam nadzieję przekonać Trzewika, że "różne"-Pionki powinny odbywać się częściej, choćby i mniej sformalizowane :mrgreen:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: zoltarro »

Pionek jak zwykle wyśmienity.
Dzięki wszystkim za wspólne granie, dobrą zabawę. Dzięki wc za super konkurs, może i nasza zdobycz punktowa nie powalała, no ale zieloni górą : P.

pozdrówka
zolti
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: piton »

PITONOWIE bardzo dziękują za pionek. Fantastyczna atmosfera, świetne gry i towarzystwo :)
Najwięcej śmiechu i zabawy dał nam turniej dla "planszowych oferm" ;) w Activity. Rewelacja :D mysz polna rulezzz.
Piękne dzięki za spotkanie!
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: skanna »

Zabawa jak zwykle przednia i jak zwykle zbyt krótka. Ale i tak było cudnie.

Serdeczne podziękowania - dla Merry i Tycjana za przedpionkowy wieczór (i oczywiście dla wszystkich tam obecnych za przemiłe towarzystwo), dla Korzenia za przewodnictwo błądzącym po gliwickich knajpach i udzielenie schronienia w sobotni wieczór i za gry 6-osobowe, których ponoć nie posiadał :), dla Costiego za kolejny współudział w turnieju wc (nic, to, że tym razem z gorszym rezultatem niż poprzednio), dla Piecha, Draco, Costiego i wszystkich innych WSPÓŁpracujących przy wypraskach (czy jeszcze ktoś będzie chciał ze mną kiedyś współpracować? ;-) ), dla Andrzeja za wszystkie wspólne gry i nauczenie Loyanga (pamiętaj, moralne zwycięstwo było po mojej stronie :)), dla Shevy za Hansę Teutonikę - muszę sobie odbić ten jeden punkt przy następnej okazji, dla wszystkich współgraczy, których nie wymieniłam :)

Czy ktoś jeszcze oprócz mnie nie wylosował w loterii absolutnie nic? :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: ozy »

My również bardzo miło spędziliśmy czas, najpierw przy Automobile (ja) i Faunie, Resistance i 6bierze (Gonia). Potem już razem Robale, konkurs WC i konkurs oferm w Activity. No i gra roku. Dzięki bardzo wszystkim tym co się chce organizowac i tym co się chce przyjeżdżać. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ