Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Acaraje pisze:Pytanie mam natomiast do dodatków, na razie pominę Dark City, bowiem w naszych polskich sklepach tego dodatku brak... chodzi mi o pozostałe mniejsze dodatki ze Spider-Man, Fantastic 4, oraz Guardiansów, czy ktoś z Was wypróbował? Co o nich sądzicie?
Małe dodatki są bardzo przyjemne i można spokojnie je po kolei kupować. Ale to Dark City daje tej grze potężnego kopa. To niemal drugie tyle kart :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Furia »

Guardiansów jeszcze nie mam, więc się nie wypowiem. Fantastic 4 ma fajne karty, ale niestety kiepskie ilustracje. Możesz go spokojnie zostawić sobie na koniec. Spidermana natomiast możesz brać w ciemno bo jest bardzo fajny. Co do Dark City to pisz do Rebela. Ostatnio przed świętami ściągnęli kilka sztuk, które rozeszły się ekspresowo. Spytaj czy się spodziewają i kiedy. Jeśli niedługo to warto na niego poczekać.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kudlacz135 »

Ja byłem zainteresowany Dark City, ale się rozeszły właśnie. Odpisali mi, że nie spodziewają się dostawy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Więc jeśli możesz, napisz do nich też, niech wiedzą, że nie tylko ja mam na to ochotę :)
A odnośnie Paint the Town Red, to dodatek jest naprawdę wart uwagi, Carnage i jego poplecznicy są całkiem nieźli, a i Misterio ma potencjał na przedłużenie, a przez to utrudnienie gry. Bohaterowie też dają radę, to sporo tanich postaci, które dobrze współgrają z podstawką. Black Cat szczególnie przypadła mi do gustu, natomiast Scarlet Spiderowi muszę dać jeszcze szansę, żeby nie oceniać go pochopnie ;)
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Acaraje »

Do Rebela już napisałem, więc teraz pozostaje czekać na dostawę. Na razie zakupię sobie Paint the Town Red, uwielbiam komiksy ze Spider-Man :)

Nie sądziłem że deck buildingi mogą być takie fajne :P
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Malash »

Ja mam Fantastic 4 i Paint the Town Red.
Pierwsze jest bardzo fajne (zwłaszcza mechanika "Focus"), z drugiego na razie trafił się nam tylko (2 razy) "symbiote spider-man", który jest kompletnie do kitu.
Nikt go nie chce rekrutować, a jak już ktoś to zrobi, to potem żałuje że sobie talie zaśmiecił.
Nie wiem jak reszta postaci, bossów też nam jeszcze nie dolosowało nowych.

Gra jest w porządku, ale jak się potem zagra w Dominiona, to poziom mechaniki, decyzyjności jest w ogóle bez porównania.
Gdyby ta gra nie była o Super-bohaterach marvela, to bym jej kijem więcej nie tykał... jednak klimat w grach robi dużo :D
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: tommifon »

Przeczytałem wątek i ... kupiłem :D Dawno nie czytałem tak wielu skrajnych opinii (na bgg) o jakimś tytule i nie mogę się doczekać, aby ją przetestować.
Dominion swego czasu zupełnie nas nie przekonał do siebie, mam nadzieję, że opinie o dynamiczności rozgrywki w Legendary nie są przesadzone.
Ogólnie uwielbiam karcianki, LCG-i i inne deckbuilding-owe tytuły, a tutaj mamy jeszcze w pakiecie postacie Marvela. Powiem tak, oczekiwania są olbrzymie!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kudlacz135 »

Lepiej nie mieć olbrzymich oczekiwań, tylko takie normalne i dać się zaskoczyć ;) A gra jest obiektywnie przyjemna, mówię to po dłuższym zastanowieniu, bo jestem uprzedzony do deckbuildingów i do kooperacji. Co nie zmienia faktu, że jeżeli gra jest dobra mechanicznie, ma klimat, a jedno z drugim się łączy, to warto jej dać szansę; a w przypadku moim i L:MDBG zatrzymać i rozszerzać :)
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Acaraje »

Powiedźcie mi (wiem że nie ten dział :P ), czy jeżeli odrzucam karty z ręki na zakończenie tury, to czy muszę odrzucić wszystkie karty z ręki i dociągnąć 6 kart na rękę, czy też odrzucam dowolną ilość, niepasujących mi kart i dociągnąć do 6 kart na rękę?

Wiem że gra prosta i w ogóle, ale to nie daje mi spokoju...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Acaraje pisze:Powiedźcie mi (wiem że nie ten dział :P ), czy jeżeli odrzucam karty z ręki na zakończenie tury, to czy muszę odrzucić wszystkie karty z ręki i dociągnąć 6 kart na rękę, czy też odrzucam dowolną ilość, niepasujących mi kart i dociągnąć do 6 kart na rękę?

Wiem że gra prosta i w ogóle, ale to nie daje mi spokoju...
Odrzucasz wszystko i dociągasz nowe 6 kart
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Acaraje »

Dzięki ;)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Możecie napisać jakąś opinię na temat Legendary Encounters: Alien Deck Building Game? Gram w LOTR:LCG, i ciekawi mnie jak wypada Legendary w stosunku do LOTR, zwłaszcza Legendary Encounters: Alien Deck Building Game?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

13thcaesar pisze:Możecie napisać jakąś opinię na temat Legendary Encounters: Alien Deck Building Game? Gram w LOTR:LCG, i ciekawi mnie jak wypada Legendary w stosunku do LOTR, zwłaszcza Legendary Encounters: Alien Deck Building Game?
Dla mnie Legendary Encounters jest najlepszą częścią serii Legendary. Więcej na razie nie piszę, bo mam w planach nakręcenie recenzji :)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Dla mnie Legendary Encounters jest najlepszą częścią serii Legendary. Więcej na razie nie piszę, bo mam w planach nakręcenie recenzji :)
Fajnie, chętnie obejrzę ;) Mozesz mi chociaz napisac czy jest to dobre i sprawdza się w trybie solo (opłaca się kupywać tylko do tego trybu), czy jest to raczej bardziej nastawione na coop'a?
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Dexterus »

13thcaesar pisze:Możecie napisać jakąś opinię na temat Legendary Encounters: Alien Deck Building Game? Gram w LOTR:LCG, i ciekawi mnie jak wypada Legendary w stosunku do LOTR, zwłaszcza Legendary Encounters: Alien Deck Building Game?
Nie jestem w stanie zrobić porównania, bo wszelkie collectible obchodzę łukiem szerszym niż pies jeża. Co zaś się samej gry tyczy, powiedzieć o niej "miodna" jest takim eufemizmem, jak powiedzieć o [tu wpisz osobę, którą uważasz za najbardziej sexy ever] że ...heh, ujdzie w tłoku. Od potworów, poprzez wydarzenia, kończąc na okraszeniu gry cytatami - klimatu to ona dowozi tankowcem. Są tacy, co narzekają na grafikę. Zwłaszcza, że nie są to kadry z filmów, tylko komiksy. Moim zdaniem ta koncepcja się sprawdza, wolę dobry rysunek niż ciemne, szarpane kadry. Najsłabiej wypadła trójka, którą najwyraźniej zrobiono bardzo aaaartystyczną kreską. Powiedzmy, że jej poziom dopasował się do poziomu tej części :]

Samą mechanikę jak przypuszczam znasz, nie będę więc się rozwodził; starczy powiedzieć, że się sprawdza. Chociaż co-opa nie ma w niej zbyt dużo. Sprowadza się on do podrzucania aktywnemu graczowi konkretnego rodzaju kart i zespołowego planowania akcji. Czasem ktoś kogoś podleczy. Na pewno jest go mniej niż np. w Galactice, aczkolwiek więcej za to niż w takich E/A Horror, które uważam w sporej mierze za gry "każdy sobie do wspólnego celu" :> Sporym plusem jest też...nazwijmy to modyfikowalność gry. Czyli że a) po ograniu filmów możesz kombinować i mieszać ich elementy, b) gracz, który poległ przez chestbustera może grać Xenomorphem (ale tylko z home rulem!), c) można wprowadzić karty ról i w grze potencjalnie może się pojawić zdrajca, którego celem jest dostarczenie Tej Firmie okazu Obcego. Nie wypróbowałem jeszcze wszystkiego, ale potencjał widzę piękny.

Pewną słabością jest faktyczna eliminacja graczy. Gra nie przebacza. Są szanse, że przy pechowym dociągu jakiś gracz dość wcześnie wypadnie z gry i potem musi się biernie przyglądać, jak reszta zmaga się z morphami. Na szczęście gra jest dość szybka i ograny zespół może się z partyjką uporać w godzinę (+ czasochłonny setup i rozłożenie).

Na koniec najbardziej Cię zapewne interesujące pytanie o skalowalność. No cóż, gra robi się łatwiejsza z malejącą ilością graczy. Schemat jest prosty: masz stałą wielkość Hive Decku (czyli "wrogiej" talii), która wynosi 33. Do tej talii dokładasz jeszcze...nazwijmy to generic karty, tzw. drony, w proporcji do ilości graczy. Na dwóch np. będzie ich 6, na czterech 12. Teraz dodając A do B, wychodzi, że w grze na 4 osoby każdy będzie mógł wykonać średnio 11 tur. Na dwie: już 19. Jak się łatwo domyślić, daje to zgoła inne możliwości w zarządzaniu swoją talią. Owszem, istnieją sposoby zarządzania poziomem trudności, ale nie zamaskują one faktu, że gra przy mniejszej ilości osób traci sporo ze swej drapieżności. A właśnie to - jakże filmowe - poczucie "Game over man!", jakie gra czasem potrafi wywołać, jest jej bardzo silną stroną. Grając zaś solo ... cóż, nawet jak wcale nie dołożysz dron, nagle masz przed sobą do zagrania 33 tury. Gra się zmienia troochę w pasjansa. Co prawda pasjans nie jest tak smutny jak samotne kulanie kośćmi (tak Arkhamie Horrorze, patrzę na ciebie), ale wciąż... W ogóle truizmem pewno będzie stwierdzenie, że kupowanie kooperatywki z myślą głównie o trybie solo jest trochę... err, kontrproduktywne? Absurdalne? Bo wszakże LE: Alien, jak każdy coop, żyje ludzkimi interakcjami. Chwilami wspólnej radości gdy zmotacie wespół w zespół Królową, momentami napięcia gdy na jakiegoś biedaka wyskoczy Facehugger i pozostaje mu liczyć, że kolejny gracz będzie w stanie go zdjąć. A takto co? Będziesz patrzył się sam na siebie błagalnie w lustro? ^^'

Reasumując: gra jest bardzo dobra. Nie żałuję ani grosza z tych wielu, jakie na nią wydałem i cieszę się niezmiernie, że mam ją na półce. Moim zdaniem w pełni zasługuje na nominacje, jakie właśnie dostała do GeekAwardsów. Tylko właśnie ta jedna, do najlepszej gry solo, mnie zaskoczyła. Nominacja dla gry kooperacyjnej (zresztą Pandemic: The Cure też się na tej liście znalazł)? Podejmując decyzję o zakupie głównie pod kątem gry w pojedynkę, wydaje mi się, że podstawową kwestią jest jak bardzo sobie cenisz uniwersum Obcego. Jeśli je głęboko kochasz, to bierz śmiało, bo gra swoim klimatem na pewno wynagrodzi to, co stracisz nie grając w większym gronie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

^^ Dokładnie to, co powyżej.

Dexterus --> O jakim house rule dotyczącym grania Xenomorphem piszesz?
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Dexterus »

Gambit pisze:O jakim house rule dotyczącym grania Xenomorphem piszesz?
Po pierwszym zachwycie "wow, umarłem, ale teraz mogę pozabijać innych! ^^" okazuje się, że granie Obcym jest jeszcze nudniejsze niż gra ujawnionym zdrajcą w Shadows over Camelot. No bo co tak naprawdę się robi: zagrywa dowolną, wybraną przez siebie ilość identycznie wyglądających kart z ręki i voila, następny gracz proszę. Niby sensowne: ta opcja służy wszakże właśnie po to, aby jak najszybciej skończyć grę...porażką graczy :> Ale dla Xenomorpha monotonne.

Więc, aby miał przed sobą jeszcze jakieś wyzwanie, home rule głosi, iż ów gracz może w trakcie swojej tury zagrać tylko tyle kart z ręki, ilu jest jeszcze "żywych" graczy przy stole. Resztę, tak jak normalnie, odrzuca i dociąga nową szóstkę.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Dexterus pisze:
Gambit pisze:O jakim house rule dotyczącym grania Xenomorphem piszesz?
Więc, aby miał przed sobą jeszcze jakieś wyzwanie, home rule głosi, iż ów gracz może w trakcie swojej tury zagrać tylko tyle kart z ręki, ilu jest jeszcze "żywych" graczy przy stole. Resztę, tak jak normalnie, odrzuca i dociąga nową szóstkę.
Ciekawe...musimy to wypróbować :)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Oglądnąłem kilka filmików z rozgrywki (pierwszego i drugiego scenariusza) i..WOW! Ta gra jest strasznie przesiąknięta klimatem filmów, wyskakujące z jaj facehuggery, cele bazujące na fabule filmów :D Co do grafik to wyglądają świetnie, nawet lepiej że bazują na komiksowych grafikach a nie kadrach z filmów (grałem kiedyś w Aliens Vs Predator CCG - zresztą też świetna gra, dotąd pluje sobie w brodę ze sprzedałem cały set - które bazowało właśnie na kadrach i tutaj te grafiki są o wiele lepsze). Sama mata wygląda obłędnie, strasznie nakręciłem się na tą grę.

Z tego co zauważyłem na kilku graczy można grać z jawną ręką, to rozwiązuje problem bariery językowej (towarzystwo z którym gram ma problem z językiem ang), bo mogę wszystkie karty tłumaczyć na bieżąco.

Wiecie może czy są planowane jakieś dodatki (może Predatorzy, w końcu bazują na serii komiksów a wyszło kilka crossoverów Aliens vs Predator)?
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Dexterus »

13thcaesar pisze:Z tego co zauważyłem na kilku graczy można grać z jawną ręką, to rozwiązuje problem bariery językowej (towarzystwo z którym gram ma problem z językiem ang), bo mogę wszystkie karty tłumaczyć na bieżąco.
Można, nawet jest to pożądane dla lepszego wspólnego planowania ;) Tylko trzeba wtedy się wystrzegać "syndromu lidera", czyli sytuacji, gdy jedna osoba będzie super optymalizować grę i - nawet nieświadomie - kierować poczynaniami innych. Reszta graczy wówczas trochę się zmieni w podwykonawców i gra może dla nich stracić trochę uroku :?

W Twojej sytuacji jedynie nie będziecie w stanie zagrać z ukrytymi celami, bo wtedy siłą rzeczy gra się z zakrytą ręką.
13thcaesar pisze:Wiecie może czy są planowane jakieś dodatki (może Predatorzy, w końcu bazują na serii komiksów a wyszło kilka crossoverów Aliens vs Predator)?
Upper Deck ma masę licencji w swoim portfolio, w tym i także do Predzia (link). Póki co nic nie wiadomo, jak chcą wykorzystać to uniwersum. W sumie teoretycznie dałoby się zrobić dodatek, choć dla mnie akurat AvP to herezja, więc nie wiem, czy bym skorzystał ;)

Legendary Marvela rozwijali, dodając najpierw nowe karty (Dark City), a potem zupełnie nowy stand-alone, gdzie grało się "tymi złymi" (Villains). Być może właśnie ten drugi model nadawałby się do wplecenia Predatorów w świat Obcego.

EDIT: Z trzeciej jeszcze strony (^^'), już teraz da się teoretycznie mieszać Marvela i Aliena; na wypadek, gdyby ktoś chciał np. Hulkiem i Spidermenem ratować Hadley's Hope. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, Jankesi dużo dziwaczniejszych crossoverów już udźwignęli, więc i to z pewnością dla nich gratka :D Być może więc Pred wyjdzie osobno (bazujący na schemacie ludzie vs Predatory), a do tego Upper Deck opracuje reguły mieszania obu gier, aby chętni mogli sobie urządzić międzygatunkowy trójkącik :> Ale to już gdybologia stosowana...
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Nakręciłem się na Legendary Encounter Alien, jednak w żadnym polskim sklepie nie mają tego. Mogę dostać ją w Oslo za 800 NOK (400 zł) i nie wiem czy ta gra jest warta tej ceny, czy lepiej poczekać aż będzie dostępna w Polsce.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

13thcaesar pisze:Nakręciłem się na Legendary Encounter Alien, jednak w żadnym polskim sklepie nie mają tego. Mogę dostać ją w Oslo za 800 NOK (400 zł) i nie wiem czy ta gra jest warta tej ceny, czy lepiej poczekać aż będzie dostępna w Polsce.
W niedzielę będzie moja recenzja...to może jeszcze bardziej to ogarniesz. Przyznam jednak, że 400 zł to troszkę za dużo. Zwłaszcza, że pewnie w niektórych polskich sklepach można poprosić o sprowadzenie gry.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Dexterus »

13thcaesar pisze:Nakręciłem się na Legendary Encounter Alien, jednak w żadnym polskim sklepie nie mają tego. Mogę dostać ją w Oslo za 800 NOK (400 zł) i nie wiem czy ta gra jest warta tej ceny, czy lepiej poczekać aż będzie dostępna w Polsce.
To możliwe, bo ostatnią znaną mi kopię w Polsce kupiłem w Rebelu ja ^^' Moim zdaniem nie warto przepłacać ...nie to, że gra nie jest warta :> Po prostu skoro w kraju była dostępna za tyle a tyle, to nie ma sensu płacić niemal dwukrotnie więcej. Za tyle kasy to Ty sobie Space Hulka kupisz. I jeszcze zostanie na fillerek ;)

Nawet jeśli w Polsce się nie pojawi (jest to nisza, więc istnieje takie ryzyko), poczekaj chociażby na umocnienie się naszej waluty. A już tym bardziej nie z Norwegii, bo oni tam za zwykłą puszkę Coli płacą 2 dychy ^^' (celowa hiperbola)

P.S. No właśnie, choćby na eBay-u widzę, że z jUeSeju można sobie kupić za circa 300 zł. Wciąż dużo, ale już stówkę mniej. O, i jest używka z Niemiec...
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: trabiniu »

Gambit pisze:
13thcaesar pisze:Możecie napisać jakąś opinię na temat Legendary Encounters: Alien Deck Building Game? Gram w LOTR:LCG, i ciekawi mnie jak wypada Legendary w stosunku do LOTR, zwłaszcza Legendary Encounters: Alien Deck Building Game?
Dla mnie Legendary Encounters jest najlepszą częścią serii Legendary. Więcej na razie nie piszę, bo mam w planach nakręcenie recenzji :)

powiedz że w recenzji będzie wzmianka (tutorial) jak się zabrać za ułożenie tej gry. przyznam że jak otworzyłem pudło z ponad 600 kartami to wysiadłem...
bardzo jestem też ciekaw trybu solo....
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: trabiniu »

13thcaesar pisze:Nakręciłem się na Legendary Encounter Alien, jednak w żadnym polskim sklepie nie mają tego. Mogę dostać ją w Oslo za 800 NOK (400 zł) i nie wiem czy ta gra jest warta tej ceny, czy lepiej poczekać aż będzie dostępna w Polsce.

http://www.planszomania.pl/karciane/671 ... -Game.html


z upustami można i w okolicy 210 zł zakupić
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

trabiniu pisze:powiedz że w recenzji będzie wzmianka (tutorial) jak się zabrać za ułożenie tej gry. przyznam że jak otworzyłem pudło z ponad 600 kartami to wysiadłem...
bardzo jestem też ciekaw trybu solo....
Pytasz o ułożenie na planszy, czy po prostu segregację w pudełku? Obie rzeczy są dość proste, choć czasochłonne :)
Tryb solo jest...
ODPOWIEDZ