Zombicide Edycja Polska

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Dabliu »

skolo pisze:oj, zęby bolą jak sie czyta (...)
skolo pisze:(...) od tego jest to forum, zeby sie poczepiac troche polskich (i nie tylko) tworów, w celu wyeliminowania baboli.
...
skolo pisze:Mam prawo sie wypowiadac w dowolnym temacie i tyle.
Na dowolny temat :P
MSPANC
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

@Dabliu: cale szczescie ze ja nie tlumacze za pieniadze podrecznikow i nikt nie musi ich czytać :)
z drugiej strony zawsze jest korekta, pisarze tez z takich korzystaja? :twisted:

juz poprawilem :)
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Smoku »

Niestety też potwierdzam odkształcanie się kafelków planszy. Po 24 h na stole rogi zaczynają się zawijać do góry i to dosyć paskudnie :? . Od gry z tej półki cenowej oczekuję lepszych materiałów :( :( :( . Jedyne co ratuje sytuację to miodność z samej rozgrywki.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Dabliu »

skolo pisze:@Dabliu: cale szczescie ze ja nie tlumacze za pieniadze podrecznikow i nikt nie musi ich czytać :)
z drugiej strony zawsze jest korekta, pisarze tez z takich korzystaja? :twisted:
Jasna sprawa. Na przykład z usług takiego jednego Trolliszcza :D
(Ale dodam tylko, że ja tam wolę postaci i plugastwo. Znaczy, czepiłeś się raczej degustibusa niż realnych baboli.)
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Kpt. Bomba »

Strasznie mnie wciągnęła ta gra. Już nie pamiętam kiedy poświęciłem eurogrze tyle czasu.
Nie dziwią mnie wysokie noty i wysoka pozycja w rankingu BGG. Naprawdę fajny i grywalny tytuł. Dzisiaj z synem rozegraliśmy kolejną misję. Tym razem numer 08 (Policja Zombie). Ponieśliśmy sromotną porażkę. Zebraliśmy baty od bandy zombiaków. Na nic się zdały pistolety maszynowe i szotguny. Bez solidnej broni do walki wręcz nie ma co zaczynać bijatyki. Trzymaliśmy się w budynku dzielnie i odpieraliśmy ataki sprytnie zmieniając pomieszczenia. Niestety znowu zabójcza okazała się podczas fazy namnażania karta dająca dodatkową aktywację grupie łowców.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Galatolol »

Wiem, że wargamerzy inaczej na to patrzą, ale gdy nazwałeś Zombicide eurogrą byłem zszokowany :shock:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: schizofretka »

Jak niektórzy nazwają Tygris i Eufrat ameritrashem, to czemu nie Zombicide eurogrą :twisted:

...Jak nie przestaniecie nazywać klasycznych AT eurogrami, to ja zacznę je na czele z Ryzykiem nazywać grami wojennymi :twisted:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 21:07 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: maciejo »

Smoku pisze:Niestety też potwierdzam odkształcanie się kafelków planszy. Po 24 h na stole rogi zaczynają się zawijać do góry i to dosyć paskudnie :? . Od gry z tej półki cenowej oczekuję lepszych materiałów :( :( :( . Jedyne co ratuje sytuację to miodność z samej rozgrywki.
Już miałem się zdecydować na zakup pomimo horrendalnej ceny.Niestety jak czytam że w grze za 3 stówy wygina sią plansza a wydatek takiej kasy ma ratować tylko miodność to przepraszam ale rezygnuje.
Jeśli jakaś gra ma kosztować więcej niż limitowane wersje takich superprodukcji jak Space Hulk 3 czy Deadfleet w których komponenty są wykonane na najwyszym niespotykanym w innych grach poziomie to oczekuję ideału :!: Nie wiem czy w wersji angielskiej też taki efekt występuje :?: ale jeśli nie,to oznacza że w polskiej edycji pozostała tylko cena wersji angielskiej a reszta-no cóż chyba każdy się domyśla :(
Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 22:35 przez maciejo, łącznie zmieniany 4 razy.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

cicho maciejo, nie mozesz nic zlego mowic na temat polskiej wersji bo cie zjadą :)

mam angielską wersje grana kilka razy. nic sie nie odkształca. przynajmnie na razie
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Kpt. Bomba »

Galatolol pisze:Wiem, że wargamerzy inaczej na to patrzą, ale gdy nazwałeś Zombicide eurogrą byłem zszokowany :shock:
:D
Ja nie odróżniam ameritrashów od eurogier. Wystarczy mi, że przy niektórych z nich dobrze się bawię a przy innych nie. Prawdą jest więc, że jestem wargamerem-ignorantem ;)
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Dabliu »

schizofretka pisze:Jak niektórzy nazwają Tygris i Eufrat ameritrashem
Kto taki :?: :shock:
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: maciejo »

skolo pisze:cicho maciejo, nie mozesz nic zlego mowic na temat polskiej wersji bo cie zjadą :)

mam angielską wersje grana kilka razy. nic sie nie odkształca. przynajmnie na razie
No i wszystko jasne :twisted:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

Kafelki planszy, znaczniki i figurki to te same elementy co w angielskiej edycji.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

wiec moze i moje sie odksztalca, albo po prostu tak trafiliscie.
jak widac nie ma reguly
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: maciejo »

http://www.swiatgierplanszowych.pl/wp-c ... 170581.jpg

Egzemplarz pokazowy prezentowany na Pyrkonie - jakość za 3 stówy :lol: Przpomina mi to zawilgotniałe egzemplarze Duel in the Dark :?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Wassago »

https://www.facebook.com/media/set/?set ... uploaded=7
Na Grojkonie widziałem ten egzemplarz i było wszystko ok. Hmm.. może te kafelki były po poważnych przejściach? Ale i tak to nie najlepiej wygląda na tym ze świata gier planszowych.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: maciejo »

Wassago pisze:https://www.facebook.com/media/set/?set ... uploaded=7
Na Grojkonie widziałem ten egzemplarz i było wszystko ok. Hmm.. może te kafelki były po poważnych przejściach? Ale i tak to nie najlepiej wygląda na tym ze świata gier planszowych.
Kol.Smoku pisał,że kafelki zaczęły się odginać po 24 h.Może ten egz.był dopiero co rozpakowany :P
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Rune »

Może ja mam szczęście ale w moim egzemplarzu kafle nie odkształcają się. Pudło otwarte zostało w niedzielę, a kafle leżały na stole ponad 24 godziny i z powrotem do pudła wylądowały we wtorek. Junior bawił się figurkami i jeździł kafelkami samochodów po planszach i wszystko było ok. To co zauważyłem w naszym przypadku to odklejający się róg warstwy wierzchniej jednego z kafli planszy i to mnie wkurzyło :evil: W przypadku choćby Clautrophobii nic takiego się nie dzieje. Przez sam dotyk można stwierdzić, że kafle planszy nie są zbyt grube i wydają się, że za tą cenę powinny być grubsze.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Banan2 »

maciejo pisze:http://www.swiatgierplanszowych.pl/wp-c ... 170581.jpg
Egzemplarz pokazowy prezentowany na Pyrkonie - jakość za 3 stówy :lol: Przypomina mi to zawilgotniałe egzemplarze Duel in the Dark :?
Słuchajcie! Serio są to tak wygląda ?! Bo też już chciałem kliknąć w moim ulubionym sklepie, no ale jeśli jest taki problem ....
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Smoku »

Ciekawe bo nie wszystkie kafle tak się odkształcają. U mnie nie wygląda to tak tragicznie jak na zdjęciu ,ale dobrze nie jest. Space Hulk w tej samej cenie i wszystko lśniące mimo wielu rozgrywek, a tutaj gra na razie się prostuje. :?
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Kpt. Bomba »

Ja na razie nie zaobserwowałem takiego efektu w swoim egzemplarzu.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

sluchajcie, no przeciez nie wiemy gdzie to lezalo, ile to lezalo, czy nie w jakims wilgotnym miejscu czy innym.

nie mozna wnioskowac na podstawie jednego zdjecia i zadnych innych dowodow. mysle ze smialo mozecie kupowac czy to polska czy angielska.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: ernin »

Czy ktoś mógłby napisać jakie koszulki na karty pasują? najlepiej od FFG
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: maciejo »

skolo pisze:sluchajcie, no przeciez nie wiemy gdzie to lezalo, ile to lezalo, czy nie w jakims wilgotnym miejscu czy innym.

nie mozna wnioskowac na podstawie jednego zdjecia i zadnych innych dowodow. mysle ze smialo mozecie kupowac czy to polska czy angielska.
Ciekawe tylko czy będą wymieniać wygięte kafelki jeśli takowe się ujawnią :?: Jeśli to zagwarantują to pewnie kupię bo mnie syn zamęcza.
Zobaczymy jak Wydawca podejdzie do tematu :|
Ostatnio zmieniony 03 maja 2013, 00:19 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Smoku »

Na razie wszystkie ścisnąłem i dociskam, może się wyprostują. Kafelki są wyjątkowo cienkie, tej samej grubości co żetony.
Wizualnie grafiki są na bardzo dobrym poziomie i szkoda ,że taka sprawa psuje ogólną ocenę.
Dużo tańszy "Descent" czy "Posiadłość szaleństwa" nie mają takiego problemu.
Nie chcę robić grze "czarnego PR" zwłaszcza ,że gra jest naprawdę dobra (tryb solo również).
Napiszę później czy prostowanie przyniosło jakiś efekt.
P.S. Skolo u mnie gra leżała na stole w pomieszczeniu o standardowej wilgotności. Gdyby problemem było otoczenie lub wilgotność wyginałyby się wszystkie kafle, a nie kilka .
ODPOWIEDZ