Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
MagdaKaleta
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:00

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: MagdaKaleta »

czy ten ośrodek od koleżanki to ta wiktoria z rogowa? na stronie wygladało to nawet fajnie....www.wiktoria-rogowo.pl
wymagania spadły ale chyba w przypadku naszej grupy agroturystyka odpadła, za dużo nas i potrzebna większa sala... Ale prawie każdy ośrodek wczasowy najlepiej kiedyś zakładowy a teraz po remoncie powinien spełniać wymagania:-) jeśli ktoś jakiś odwiedzi...
co do dzieci to niestety większość tegorocznych nie podlega już animacjom, animują się same choć fantastyczne były Twoje dziewczyny skanna na ognisku:-) animacje to jedno z tych wymagań które odrzuciliśmy jako nieobowiązkowe....
super był układ sal w czarnej.... tam był zakątek do poważnych gier, imprezowych i sala w której do pewnej godziny mogły być dzieci...:-) Ale to co było nie wróci;-)


skanna pisze:Podstawowymi warunkami są:
- kilkadziesiąt (najlepiej powyżej 50) miejsc noclegowych - w tym roku było nas jednocześnie ponad 40 osób, a to był mało liczny wyjazd,
- sala do grania - doświadczenie tegoroczne pokazuje, że nie może być mała, 7 stołów to było zdecydowanie za mało, 9 w sumie też nie do końca wystarczało, dopóki dzieci spać nie poszły - w sumie to absolutnie najważniejszy wymóg - ośrodek bez sali odpada
- jakaś woda w ośrodku - w tym roku był i basen i jezioro (no i Bałtyk, ale kawałek dalej), ale nie upieramy się, że musi być jedno i drugie,
- możliwość wykupienia wyżywienia (najlepiej w różnych opcjach, a nie jedynej wymaganej przez ośrodek),
- boisko do siatki i duży teren, żeby się dzieciaki miały gdzie wybiegać.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

Tak, Magda, ten mam na myśli, zobaczymy, jak wypadnie wizja lokalna :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: costi »

trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: szutek »

A w jakies gry to tam graliscie ? :P
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4092
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 178 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: lacki2000 »

szutek pisze:
A w jakies gry to tam graliscie ? :P
No przecież jest na fotkach wypaśny salon gier! :D
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

Tylko tyle? No zawiedziona jestem :(

I w ogóle, przecież nie tylko costi robił fotki, kto ma jeszcze?
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: costi »

skanna pisze:
Tylko tyle? No zawiedziona jestem :(

I w ogóle, przecież nie tylko costi robił fotki, kto ma jeszcze?
Tylko tyle, tym razem jakoś nie chciało mi się wszędzie latać z aparatem. ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: grzes19 »

skanna pisze:
Tylko tyle? No zawiedziona jestem :(

I w ogóle, przecież nie tylko costi robił fotki, kto ma jeszcze?
Ja coś tam mam ale nie za wiele :)
Wrzucę w poniedziałek bo teraz jestem na "limitowanym" necie.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1464
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: virco »

To co bylo wczesniej plus kilka krajobrazów :

https://www.dropbox.com/sh/420qti60jes0dhf/1o0CdTevsn?m

p.s.

ktoś mi może podac linka do tych cienkich,tanich markerów suchościeralnych :) do Pictomanii?

p.s.2
może jakieś spotkanko po-Wisełkowe :lol: ?
generalnie w okolicach Wrocławia jak się da :mrgreen:
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

Markery kupiłam w Astrze - 3 szt. za 9 zł.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

skanna pisze:, a drugi mam nadzieję sama zwizytować w połowie września.
Zwizytowałam już teraz, przy okazji jednodniowej rodzinnej wycieczki. No i niestety, potwierdza się nasze przekonanie, że ośrodek trzeba zobaczyć na własne oczy (albo na oczy znajomych), bo netowa kreacja znacznie odbiega od rzeczywistości.
Abstrahując już od faktu, że wizja lokalna wykazała, że remont budynku hotelowego nie zakończy się do przyszłego roku, więc ośrodek jest bez sali, to rzeczywistość okazała się znacznie mniej ciekawa niż na zdjęciach

Ośrodek na stronie wyglądał tak

http://www.zlotypotokresort.pl/

Na miejscu okazało się, że ludzi tłum, że knajpka na plaży ryczy głośnikami, że wszystkie zdjęcia robione szerokokątnym obiektywem, że camping to nie kilka eleganckich przyczep rozstawionych na dużym, pustym terenie, tylko zatłoczone koczowisko, że boisko do siatkówki plażowej, przewiduje faktyczną siatkówkę plażową, taką jak na olimpiadzie - dwóch graczy w każdej drużynie. Fakt, okolica piękna, ale na tym koniec.

Lacki, czy Ty będąc na Warmii miałbyś po drodze ten ośrodek?

http://www.hartek.pl/

A jak nie Lacki, to może komuś innemu będzie po drodze? Bo ośrodek ofertę ma niby jak dla nas, ale jednak bez wizji lokalnej nikt nie zaryzykuje.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: jax »

Dzięki skanna za rekonesans.
skanna pisze: Lacki, czy Ty będąc na Warmii miałbyś po drodze ten ośrodek?

http://www.hartek.pl/

A jak nie Lacki, to może komuś innemu będzie po drodze? Bo ośrodek ofertę ma niby jak dla nas, ale jednak bez wizji lokalnej nikt nie zaryzykuje.
Błagam, tylko nie powyzszy ośrodek. Przecież on nawet na zdjęciach wygląda tragicznie. Inni zdjęcia mają ok i na miejscu wychodzi lipa, to co dopiero mowić o tym ośrodku? No chyba że ktoś chce agroturystyczny hardkor....
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

jax pisze:
Błagam, tylko nie powyzszy ośrodek. Przecież on nawet na zdjęciach wygląda tragicznie. Inni zdjęcia mają ok i na miejscu wychodzi lipa, to co dopiero mowić o tym ośrodku? No chyba że ktoś chce agroturystyczny hardkor....
Jax, ale gdzie tam masz tragedię? Ja tragedii nie widzę, nawet w tych domkach standard wyższy niż w Wisełce :) Duże boiska, porządny plac zabaw.
Natomiast nie ma na zdjęciach tego czegoś, co określają jako "pokoje gościnne".

https://plus.google.com/photos/10974395 ... banner=pwa
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4092
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 178 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: lacki2000 »

skanna pisze:Lacki, czy Ty będąc na Warmii miałbyś po drodze ten ośrodek?
http://www.hartek.pl/
Niestety, aż tak daleko na południe się nie wybieram. A co do porównania internetu i rzeczywistości to wiadomo, że nie można wierzyć stronom www tworzonych w formie reklamy z przesaturowanymi zdjęciami :) (to jest pierwsze co mnie uprzedza do prezentowanej oferty, tuż obok uśmiechniętych rodzin w idealnym układzie: on, ona i dwójka dzieci).
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
clearview
Posty: 148
Rejestracja: 01 wrz 2009, 15:16
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: clearview »

Po cichu liczę na ten ośrodek w Rogowie. Morze zdecydowanie urzekło mnie w tym roku.

Standard na pewno wyższy niż w Wisełce.

Skanna, czekamy na relację twojej koleżanki.
Moje podium: TtA, Le Havre, Brass
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: ragozd »

Domki bez szaf słabo się sprawdzają - tak było w Dębrzynie, podobne pokoje są w Hermanowie - i tak wygląda to w Hartku. Ale chyba nikomu się nie dogodzi. Albo ścisk, albo szukanie się jak w Bieszczadach. Z tego co widzę miłośnicy klimatów agro i tak raczej wybiorą Hermanów za rok, a główne jego wady to brak wody na powietrzu, domków i obiadokolacji. To plus wyższy standard powinno być wyróżnikiem kolejnego ...konu. No i ciekawa okolica.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: macike »

ragozd pisze:Z tego co widzę miłośnicy klimatów agro i tak raczej wybiorą Hermanów za rok,
Pół życia wakacje spędzałem u babuszki w dzieriewni i klimaty agro na razie nie są dla mnie atrakcją. :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: ragozd »

Moja córka lepiej wspomina 2 dni w Hermanowie niż tydzień nad morzem, a to poważny argument ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: costi »

Może dlatego, że to tylko 2 dni ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

ragozd pisze:Moja córka lepiej wspomina 2 dni w Hermanowie niż tydzień nad morzem, a to poważny argument ;)
No to w zasadzie masz problem rozwiązany :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
idha
Posty: 405
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: idha »

ragozd pisze:Moja córka lepiej wspomina 2 dni w Hermanowie niż tydzień nad morzem, a to poważny argument ;)
Ja tam się nie dziwię - kiedy byłam mała, to też chętniej jeździłam z ojcem weterynarzem do różnych gospodarstw, żeby "pooglądać koniki, krówki i kóźki" i pobiegać po lesie oraz do babci, która mieszka na naprawdę zapadłej wsi, niż z rodzicami nad morze. Zaryzykowałabym jednak stwierdzenie, że innym dzieciom agroturystyka nie musi przypaść do gustu ;)

Niestety obecnie wyjazd do Hermanowa nie stanowi dla mnie szczególnie wielkiej atrakcji, zwłaszcza że wszystko mam praktycznie na co dzień (poza możliwością grania w większej ilości niż zwykle :) ). Bardzo żałuję, że w tym roku znowu nie udało mi się dołączyć do wyjazdu na Bałtykon (choć było blisko), ale mam nadzieję, że w przyszłym roku wreszcie będę miała taką okazję. Zaczęłam nawet podpytywać się znajomych o ośrodki - może coś się z tego urodzi. Mam tylko jedno pytanie - jaki jest właściwie akceptowalny przedział cenowy?
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

idha pisze:Mam tylko jedno pytanie - jaki jest właściwie akceptowalny przedział cenowy?
To jest trudne pytanie :) W tym roku płaciliśmy 70 zł za osobę z wyżywieniem, to było tanio w porównaniu z poprzednimi wyjazdami, ale też standard pokoi był o wiele niższy od poprzednich dwóch ośrodków, a wyżywienie, choć obfite, to stołówkowo-kolonijne. Myślę, że tak naprawdę dużo zależy od stosunku ceny do jakości, wiadomo, nikt nie chce płacić za dużo. Jak rozmawiałyśmy w Wisełce, to 120 zł za osobę za nocleg z wyżywieniem, to było za drogo, ale były też głosy, że lepiej dopłacić 20-30 zł więcej niż w tym roku, żeby mieć lepszy standard. Ideałem jest ośrodek z kilkoma opcjami cenowymi (jak np. w Czarnej czy Debrzynie - domki, pokoje, apartamenty).

No i co innego cena wyjściowa z cennika i cena wynegocjowana dla grupy :), więc nie można od razu odrzucać czegoś ze względu na cenę.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: macike »

idha pisze:Mam tylko jedno pytanie - jaki jest właściwie akceptowalny przedział cenowy?
IMHO w poszukiwaniu fajnego ośrodka to nie jest kluczowe pytanie. I tak nie dogodzisz każdemu... nie wszyscy jeżdżą do Hermanowa i nie wszyscy na XXXkony, a niektórzy i tu i tu.
Warto zrobić sobie bazę ośrodków i potem, jakoś dogadać (między nami i z ośrodkiem), co jest dla nas najbardziej akceptowalne i jak to zrobić, żeby pojechać tam, gdzie nam się podoba.

Z tego, co napisała skanna, rozumiem, że nie pojedziemy tam, gdzie będzie po 200, a jak będzie powyżej 120 to możemy kręcić nosem. ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: grzes19 »

Mariusz właśnie wysłał dzieci na kolonię tutaj:
http://www.proserwy.pl/
http://www.albatroshotel.pl/pl/

Będzie tam w przyszłym tygodniu to dokona zwiadu, porobi zdjęcia, popyta o ceny, zniżki dla grup.
Z tego co udało mi się ustalić to dostali duże rabaty dla grupy dzieciaków.

Generalnie są różne standardy pokoi hotelowych, dodatkowo domki jako najtańsza opcja (a nawet pole namiotowe :) ), więc wydaje się, na pierwszy rzut oka, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.
Sala duża, ze stolikami, oczywiście jest :)
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

A dalej się nie dało? :D
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
ODPOWIEDZ