[Bydgoszcz] Spotkania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rozi
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2007, 17:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: rozi »

Szkoda ze nie bylem w MK ale cuz :P troche sie dowiedzialem jak zagrac w Dungeoneera od sprzedawcy sklepu "Wszystko Gra" w sumie tam kupiłem ta gre ale Pan ktory mi wytłumaczył jest tylko w Soboty :P jak coś polecam ten sklep :D ^^ miła obsługa itp a na spotkania postaram sie wpaść jak bede miał czas dzięki za info :) PS: a sam zorganizowac to jak mam podac miejsce spotkania itp ?? Bo w sumie mozna byc cos dodac do tych spotkań w pierwsze soboty :) popytam sie czy moze w sklepie Wszystko Gra bedzie mozna coś takiego zorganizowac :P a narazie to pozostane przy tych sobotach :P albo na next WOŚP :] Postaram się zamieścić info czy bedzie można !! :wink:
Brak netu .. chwilowy :P
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

rozi pisze:"Wszystko Gra" (...) jak coś polecam ten sklep :D ^^ miła obsługa
Też znamy i polecamy :P
a sam zorganizowac to jak mam podac miejsce spotkania itp ??
Owszem, miejsce i czas byłyby bardzo pożądane...
popytam sie czy moze w sklepie Wszystko Gra bedzie mozna coś takiego zorganizowac :P
Były już takie propozycje i plany, póki co sklepik się nie wychylił :)
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

w keythedral nie zdażyliśmy zagrać.

I dobrze, bo trzeba doczytać instrukcje

Mieliśmy zagrać z właścicielem gry, który Przeczytał reguły ;)
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

rozi pisze: PS: a sam zorganizowac to jak mam podac miejsce spotkania itp ??
Jeśli masz miejsce w domu to napisz na forum a jeszcze lepiej na pm. Jesli chcesz zagrac w sklepiku to uzgodnij z nimi czas mysle ze nie powinni mieć przeciwko jednej 2 partyjkom, można też zagrać w pegazie tylko postaraj sie dograć termin przez forum/pm/gg/maila/osobiśćie :)
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Jou, to ja właściciel gry Keythedral i pan ze sklepu Wszystko Gra! :). Właśnie siedzę i tłumaczę na dobry początek teksty na kartach - robię "banderolki" z tłumaczeniem w koszulkach. Wszystkich zainteresowanych zapraszam w poniedziałek (29.I) o godzinie 18tej do naszego sklepu - będziemy grać w Keythedral!
Proszę o szybkie zgłaszanie akcesu w IMPREZIE :P . Jak skończymy, a pora będzie przyzwoita, to można jeszcze w coś innego rzecz jasna!
def
Kosmita
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2007, 15:00

Post autor: Kosmita »

To jedno miejsce jest już w takim przypadku zarezerwowane(dla mnie rzecz jasna :D )
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Może wpadnę popatrzeć, bo znowu bym was ograł. Co za dużo, to niezdrowo :D
Kosmita
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2007, 15:00

Post autor: Kosmita »

Misiołak pisze:Może wpadnę popatrzeć, bo znowu bym was ograł. Co za dużo, to niezdrowo :D
Z tym się zgadzam :D
Przesadzać nie można :D
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Zmieniłem temat, bo jakoś nie udało nawiązać się wspólpracy z Toruniem :P
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

Ano damy radę! Miałem problem z netem stąd brak współpracy. Zapraszam do tematu poświęconego klubowi gier planszowych "Planszowanie" w Toruniu!
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Misiołak pisze:Może wpadnę popatrzeć, bo znowu bym was ograł. Co za dużo, to niezdrowo :D
Wpadnij wpadnij! Twoja, jako orędownika idei spotkań planszówkowych w naszym sklepie, nieobecność sprawiłaby nam ogromny zawód!
def
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Musieliście być baaardzo zawiedzeni ;)
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Tak jak zapowiadałem, w poniedziałek graliśmy w naszym sklepie Wszystko Gra! w Keythedral.

Stawili się Piotr 7th Solo i Kosmita, którego witamy na forum. Ewelina, znana w pewnych kręgach jako Pani ze sklepu nie grała z nami, stosując się tego dnia do zasady nie łączenia życia zawodowego i prywatnego. Tak więc graliśmy w trójkę.

Chwilę się spóźniłem, więc Panowie rozgrzali się nad Pylosem . Około 18.20 przystąpiliśmy do rozgrywki w Keythedral. Choć istnieje kilka różniących się niuansami wariantów rozgrywki graliśmy dokładnie z zasadami z instrukcji. Była to premierowa rozgrywka z moim autorskim tłumaczeniem kart i w większości przypadków nie było problemów z intepretacją zagrywanych kart. Skończyliśmy po około 2.5 godzinach. Piotr i Kosmita wygrali ex aequo, ja z ok. 20 punktami mniej byłem trzeci, co było przyczyną mojego wielkiego, acz ukrytego wstydu :oops: .

Jako że pora była w miarę przyzwoita, Piotr wyciągnął z plecaka Evo, w które dane mi było grać po raz pierwszy. Gra jest ładniutka i bardzo dobrze oddaje tematykę ewolucji dinozaurów. Nasz gatunek musi wykształcać cechy, które pozwolą mu przetrwać niekorzystne zmiany klimatyczne. Można również rozwijać drapieżność naszego gatunku, dzięki czemu wypieramy pozostałe z terenów o sprzyjających warunkach (ta strategia przyniosła zwycięstwo Piotrowi 7th). Nawet koniec gry jest dość sensownie przedstawiony, następuje bowiem po uderzeniu meteoru. Pochwalę się , że tym razem byłem drugi, brąz przypadł Kosmicie.

Rozgrywka trwała trochę ponad godzinę. Następnie (około 22.30) goście wciąż nienasyceni jęli namawiać mnie na rozgrywkę w nową polską grę Bonaparte. W obliczu faktu, że czas gry podawany przez producenta to do 5 godzin, postanowiłem jednak tej nocy zastosować się do zasady nie łączenia życia zawodowego z prywatnym i na tym nasze spotkanie zakończyliśmy. Bardzo dziękuję za przybycie i zapraszamy ponownie wkrótce!
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

A tak w ogóle to licznych sympatyków i nielicznych :P klientów sklepu Wszystko Gra informuję że obecnie mieścimy się w tym samym "pasażu" , lecz nie po prawej a po lewej stronie baru Ruszt. Zapraszamy!
def
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

def pisze:Piotr i Kosmita wygrali ex aequo
Moja szkoła ;)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Ewentualnym zainteresowanym przypominam o spotkaniu w pubie "Pod Pegazem" na ulicy Pod Blankami 5. Tak za godzinkę ;)
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

Krótka relacja z ostatniego spotkania z pegaza.

Na rozgrzewkę zagraliśmy w Shadows of Camelot
Kosmita jako ten zdrajca :lol: nie pozostawił nam żadnych szans i pokonał biednych, uczciwych rycerzy króla Artura. :roll:
Póżniej tak jakoś się zrobiło pełnio ludzi że musieliśmy zagrać w coś naprawdę wielooosobowego, a to postrzelaliśmy do siebie w Bang! a to zawaliliśmy parę tuneli i wydobyliśmy trochę złota w Saboteura a to uczyliśmy Totem fruwać w Jungle Speed. Po tej sesji krótkich,zabawnych wieeeeloosobowych gierek, podzieliliśmy się na 2 grupy i podczas gdy jedna ewoluowała w Evo druga budowała machiny :). Jako że następnego dnia, a właściwie tego samego ( jako ze było po północy), niektórzy z nas postanowili zagrać w Twilight Empire roześliśmy się stosunkowo szybko do domów. A jutro znowu czeka nas noc z planszówkami :twisted:
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Dawno się nie odzywałem a wypadałoby się spotkać i pograć !!
Jak będziecie maszerować do Pegaza to dajcie znać ale plisss wczęsniej przynajmniej jeden dzien bo na spotaknie "za godzinkę" to nigdy nie dam rady się wybrać. Kiedy więc zamierzacie się spotakć i co pojawi się na stole ?? :wink:
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

No to mogę już teraz cię zaprosić w każdą pierwszą sobotę miesiąca o 19 w Pegazie :) Gdzieś wcześniej w tym wątku było to już napisane. W marcu niestety mnie nie bedzie jadę na Coolkon ;) Pewnie będzie Misiołak to trzeba się go zapytać co wezmie ;)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Zgadza się, info dałem nawet na pierwszej stronie tematu. Póki co to jedyny stały termin, ale nie widzę przeszkód, aby umówić się na inne terminy. Co zresztą robimy :)
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Jak pewnie co lepiej poinformowani wiedzą wkrótce czeka nas premiera polskiej wersji jednej z najlepszych gier na świecie - Eufrat i Tygrys.
W związku z tym sklep Wszystko Gra! (Bydgoszcz , ul. Gdańska 36) zaprasza na premierowe rozgrywki demonstracyjne w tę grę.

Odbędą się one w dniach:
czwartek 22.02.2007 - o godzinie 17.00
poniedziałek 26.02.2007 - o godzinie 18.00
czwartek 1.03.2007 - o godzinie 18.00
sobota 3.03.2007 - o godzinie 14.00

Zapraszamy!
def
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Bardzo fajna sprawa. Warto o tym jeszcze wspomnieć za tydzień :)
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

Od siebie dodam tylko jeszcze, że 'Wszystko Gra' przeprowadzi również prezentację 'Eufrat i Tygrys' 24 lutego w godz. 14.00-17.00 na konwencie Toruńskie Popołudnie z Fantastyką (http://www.tpzf.irpg.pl)
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Przymierzam się, żeby skorzystać od razu z pierwszego terminu promocji.
Jak dowiedziałem się w sklepie pokaz i prezentacja oznacza, że będzie sobie można normalnie pograć w "Eufrat i Tygrys"!
W sklepiku ostatnio jest więcej gier do wyboru - jest na czym oko zawiesić.
:)
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

A no właśnie miałem napisać: Co do prezentacji Eufrat i Tygrys we Wszystko Gra, to tak jak właśnie pisze wujaw, będzie ona polegać właśnie na graniu! :D
def
ODPOWIEDZ